Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

W ostatnim czasie miałem przyjemność odwiedzić siedzibę Stowy w miejscowości Engelsbrand.

Budynek sam w sobie robi wrażenie… samo miasteczko to malutka mieścinka gdzieś na obrzeżach Pforzheim.

Podobają mi się zegarki stylizowane na oryginalnych A i B Uhrach z okresu II WŚ. Naturalnie najpierw trafiłem na produkty Steinhart, ale zgłębiając temat dowiedziałem się też o takich markach jak właśnie Stowa czy Laco. W tym samym czasie byłem akurat we właściwych okolicach i postanowiłem odwiedzić siedziby obu tych firm.

Muszę przyznać, że to była pierwsza tego typu wycieczka w moim wykonaniu i nie wiedziałem czego się spodziewać… okazało się, że zostałem przyjęty bardzo miło, napiłem się dobrej kawy, przymierzałem do woli a na koniec zerknąłem sobie na firmowe mini-muzeum. Jednym słowem: Polecam! taką wycieczkę oczywiście… 

IMG_3648_zpsftlovczr.jpg

IMG_3650_zps3s3ofqrr.jpg

IMG_3652_zpsnceqet7o.jpg

Oryginalny A-Uhr
IMG_3653_zpsculkbksq.jpg

IMG_3656_zpsaosbmknk.jpg

IMG_3660_zpshpzm2zew.jpg
Edited by CCzarek

Nie nie, teraz mam inne plany zakupowe. W przyszłości jednak będę chciał jakiegoś A/B-Uhra więc warto było przymierzyć i się rozeznać… bo inna sprawa zdjęcia a inna wrażenia na żywo. W tym przypadku bardziej do mnie przemawiało Laco Mini Replica mierzone godzinę-dwie później (zamieściłem także relację z odwiedzin u Laco).

1 września to dobry powód by wrócić do szkoły....

Do starej, dobrej szkoły BAUHAUS'u ma się rozumieć;-)

post-55434-0-70003100-1441100688_thumb.jpg

W ostatnim czasie miałem przyjemność odwiedzić siedzibę Stowy w miejscowości Engelsbrand.

Budynek sam w sobie robi wrażenie… samo miasteczko to malutka mieścinka gdzieś na obrzeżach Pforzheim.

Podobają mi się zegarki stylizowane na oryginalnych A i B Uhrach z okresu II WŚ. Naturalnie najpierw trafiłem na produkty Steinhart, ale zgłębiając temat dowiedziałem się też o takich markach jak właśnie Stowa czy Laco. W tym samym czasie byłem akurat we właściwych okolicach i postanowiłem odwiedzić siedziby obu tych firm.

Muszę przyznać, że to była pierwsza tego typu wycieczka w moim wykonaniu i nie wiedziałem czego się spodziewać… okazało się, że zostałem przyjęty bardzo miło, napiłem się dobrej kawy, przymierzałem do woli a na koniec zerknąłem sobie na firmowe mini-muzeum. Jednym słowem: Polecam! taką wycieczkę oczywiście… 

IMG_3648_zpsftlovczr.jpg

IMG_3650_zps3s3ofqrr.jpg

IMG_3652_zpsnceqet7o.jpg

Oryginalny A-Uhr
IMG_3653_zpsculkbksq.jpg

IMG_3656_zpsaosbmknk.jpg

IMG_3660_zpshpzm2zew.jpg

Pomysłu na wycieczkę jak i samego pobytu w samej siedzibie Stowy to tylko pozazdrościć:] szkoda, żeś nic nie nabył, ale... wszystko przed Tobą:] rozumiem ceny u producenta takie same jak na ich stronie? czy może jakiś rabacik mozna było pry okazji dostać? ;):] 

Czas zmienia perspektywę

Bardzo lubię Stowę za jej niszowość, rodzinną atmosferę firmy, no i oczywiście za świetne zegarki:) Ceny może nie są najniższe na rynku, ale jak weźmiemy pod uwagę produkt, jaki kupujemy i niemieckie realia, to są moim zdaniem uczciwe:)

W tym artykule jest info o lotnikach. 

https://monochrome-watches.com/the-history-of-the-pilot-watch-part-five-b-uhr/

Czy Stowa dalej sprzedaje tylko w necie czy mają jakiś salonik?

z tego co mi wiadomo to się nic nie zmieniło - oczywiście mowa o nówelaskach, rynek wtórny jest bogaty :]

Czas zmienia perspektywę

a propos..  Stowa stowrzyła we współpracy ze sklepem watchtime.net limitowaną do 100 szt niebieską wersję Fliegera

post-10703-0-71705400-1448448703_thumb.jpg

... a co mi tam,

jak już znowu tu zajrzałem to może coś wstawię :)

Kupa lat :) Tamta vintydżowa świetna. To nie jest przypadkiem kultowa Stowa za stówe z bazarku?

rXQHFG4.jpg

raczej nie liczyłbym na nic nadwyraz wyjątkowego cenowo - taki trend już od co najmniej roku:( ale... czas pokaże :]

Czas zmienia perspektywę