Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy są w Polsce sklepy oferujące oryginalne akcesoria Seiko jak klamerki, zapięcia motylkowe czy paski lub ewentualnie gdzie warto zamawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać kilka przykładów?

  

Mam go od kilku dni i choć nie jest to zegarek idealny (takie to chyba w przyrodzie nie występują), ale żeby zaraz pozostawiał wiele do życzenia, gdy chodzi o jakość wykonania?

 

Koperta ma niesymetrycznie wykonane uszy i jest dosc obla tam gdzie powinno byc ostro. To jest moj czwarty zegarek seiko i w kazdym krolowaly oblosci tam gdzie powinno byc plasko albo ostry kat.

Bezel potrzebuje chyba jakiejs dodatkowej korby, zeby nim swobodnie obracac. Nie wyobrazam sobie pracy z nim pod woda,

Najwieksza porazka jest bransoleta i jej spasowanie. No chyba, za ja mam nie od tego zegarka, ale nijak ma sie ona do wyskosci uszu i szerokosci miedzy uszami, maskownice maja inny wzor niz reszta bransolety. Niby wszystko gra, ale jak sie dokladnie przyjzy to jednak wzor jest inny. Zapiecie to tloczona blacha z puszki, w dodatku rozpiecie przedluzenia na pianke, wymaga sporej gimnastyki.

Za taka cene od konkurencji mozna dostac szafir ....

A tak ogolnie to bardzo fajny zegarek i pomimo, ze wczesniej obiecywalem sobie, ze nie kupie nigdy wiecej seiko, to jednak to zrobilem i nie zaluje tego, bo raczej zostanie u mnie na dluzej. Ma potencjal na modowanie wiec moze nawet na bardzo dlugo. Pierwsza na odstrzal idzie brqnsoleta :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

   Koperta ma niesymetrycznie wykonane uszy i jest dosc obla tam gdzie powinno byc ostro. To jest moj czwarty zegarek seiko i w kazdym krolowaly oblosci tam gdzie powinno byc plasko albo ostry kat.

Bezel potrzebuje chyba jakiejs dodatkowej korby, zeby nim swobodnie obracac. Nie wyobrazam sobie pracy z nim pod woda,

Najwieksza porazka jest bransoleta i jej spasowanie. No chyba, za ja mam nie od tego zegarka, ale nijak ma sie ona do wyskosci uszu i szerokosci miedzy uszami, maskownice maja inny wzor niz reszta bransolety. Niby wszystko gra, ale jak sie dokladnie przyjzy to jednak wzor jest inny. Zapiecie to tloczona blacha z puszki, w dodatku rozpiecie przedluzenia na pianke, wymaga sporej gimnastyki.

Za taka cene od konkurencji mozna dostac szafir ....

A tak ogolnie to bardzo fajny zegarek i pomimo, ze wczesniej obiecywalem sobie, ze nie kupie nigdy wiecej seiko, to jednak to zrobilem i nie zaluje tego, bo raczej zostanie u mnie na dluzej. Ma potencjal na modowanie wiec moze nawet na bardzo dlugo. Pierwsza na odstrzal idzie brqnsoleta :)

Zgoda co do bransolety i jej spasowania  ;)  A co do bezela, to ja miałem większe trudności z jego obracaniem w przypadku Tridenta od Ch. Warda  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bransa nie wyglada najlepiej nawet na zdjęciach, a jak on ma się w porównaniu do Citizena BN0151-17L pomijając kolor tarczy oczywiście?

Edytowane przez artsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Świetne zdjęcie, podkreśla walory tego Seikacza :)

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie, podkreśla walory tego Seikacza :)

Szczegolnie, wczesniej wspomnianego, spasowania bransolety :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie, wczesniej wspomnianego, spasowania bransolety :)

To cień nie szczelina. U mnie jest dobrze. Sumo konstrukcyjnie ma problem z dopasowaniem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO okazuje się, że Sumo jednak może dobrze wyglądać na pasku :-) Szczególnie, gdy to pasek od JFS ;-)

post-34987-0-71391400-1532782577_thumb.jpg

post-34987-0-30380200-1532782591_thumb.jpg

post-34987-0-86862200-1532782603_thumb.jpg

post-34987-0-27543600-1532782615_thumb.jpg

post-34987-0-59378700-1532782627_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupię szkło do Monstera

Chcę szafir a niebieskim antyrefleksem.

Może ktoś kupował


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cień nie szczelina. U mnie jest dobrze. Sumo konstrukcyjnie ma problem z dopasowaniem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cien moze tez, ale nie tylko o szczeline tu chodzi, a rowniez o wysokosc uszu i bransolety. Roznica jest powyzej 1 mm. :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "stare c Sumo, wersję z napisem automatic bez X na tarczy i nie zauważyłem żadnych problemów

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cien moze tez, ale nie tylko o szczeline tu chodzi, a rowniez o wysokosc uszu i bransolety. Roznica jest powyzej 1 mm. :)

Ale to nie wina jakości lecz konstrukcji.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc, czy konstrukcja, marna to dla mnie pociecha, bo bransoleta i tak nadal wyglada jak od jakiegos mniejszego zegarka :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

MO x 2

Dwójka lepsza ;)

34d295451c03aea0205b88e3256fb54e.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc, czy konstrukcja, marna to dla mnie pociecha, bo bransoleta i tak nadal wyglada jak od jakiegos mniejszego zegarka :)

Zawsze można pójść drogą kolegi Kwiatka. Albo skręcić całkowicie gdzie indziej

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakosc, czy konstrukcja, marna to dla mnie pociecha, bo bransoleta i tak nadal wyglada jak od jakiegos mniejszego zegarka :)

Gdyby chcieli zlicować bransoletę w Sumo zlicowali by w min.6x droższym SLA017 (zdjęcia kolegi kilka postów wcześniej). Nie umieją ? Wystarczy spojrzeć na setki Seiko 5 a na GS kończąc. Sumo się kocha, albo nienawidzi (zlicowana bransoleta czy guma praktycznie dyskwalifikuje obrócenie bezela - bo nie ma go jak chwycić nawet na lądzie). Luzy boczne ? Owszem, to już olewajski wynik chińskich rączek, podobnie jak szlify - jak wpadnie i ułoży się na obrabiarce tak masz ... Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje, to bezelem pod wodą to nie powinno się już kręcić. Przecież on ma pokazywać ile czasu mamy do końca butli.

Czyli jak nie da się nim tam kręcić to dobrze. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to wszyscy wiedzą. Raczej chodziło o mokre dłonie lub rękawiczki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwójka lepsza ;)

Świetna fota. I oczywiscie że 2 lepsza. 1 wyglada jak słaby prototyp przy 2 :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie swojego następnego divera w różnych sklepach i na SeiyaJapan widzę taki tekst:

 

The chapter ring and index & bezel index and face index not being aligned perfectly.

 

https://www.seiyajapan.com/products/seiko-prospex-200m-diver-automatic-sbdc053

 

Więc już nie tylko trzaskane w Chinach czy Malezji, tanie zegarki cierpią na tę chorobę, ale również kilkukrotnie droższe modele prosto z Japonii? :o

Edytowane przez Iras_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.