Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

fani indeksów od linijki nie przeżyją ci po, których to spływa utwierdzą się jeszcze bardziej, że ich zegarek nie jest ze sztampy ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Jak dobrze wiedzieć że tarcze w mojej taniej 5 robił przez miesiąc rzemieślnik starymi zapomnianym technikami i nie jest to wynik zwykłego cięcia kosztów :D A już myślałem, że te niedoróbki to efekt pośpiechu i kalkulacji TKW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć czym dokładnie jest Dia-Shield w stalowych zegarkach Seiko? Tam faktycznie jest jakaś powłoka czy to po prostu twardsza, trudniejsza w obróbce stal poddana procesowi hartowania? Zastanawiam się, jak taki zegarek zachowa się przy próbie odświeżenia po latach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to leży na bazarku.

20180518_223110.jpg

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć czym dokładnie jest Dia-Shield w stalowych zegarkach Seiko? Tam faktycznie jest jakaś powłoka czy to po prostu twardsza, trudniejsza w obróbce stal poddana procesowi hartowania? Zastanawiam się, jak taki zegarek zachowa się przy próbie odświeżenia po latach...

Jest zewnętrzna powłoka. W/G Seiko, for i ibserwacji moich zegarków jest to nienaprawialne. Próby podpicowania skończyły się wytarciem matowej plany, ale są też tacy co piszą, że im się udało tylko, że ja nie widziałem żeby kiedyś pokazali swój zegarek po takim zabiegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na WUS to tylko Seiko może to naprawić.

Jednakże powłoka sprawuje się na razie całkiem dobrze, bo faktycznie ciężko o jakieś rysy.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zewnętrzna powłoka. W/G Seiko, for i ibserwacji moich zegarków jest to nienaprawialne.

 

W takim razie jest to rozczarowujące, bo Dia-Shield wydaje się w dłuższej perspektywie skracać żywotność zegarka zamiast ją wydłużać. Tytan wiadomo - musi być załatwiony powierzchniowo, ale po stalowych kopertach spodziewałem się bardziej życiowego rozwiązania.

 

Z tego co wyczytałem na WUS to tylko Seiko może to naprawić.

 

To akurat ciężko stwierdzić bez znajomości procesu technologicznego i wydaje mi się, że jeśli Seiko może, to grono mogących może być szersze - kwestia wiedzy, ewentualnych inwestycji i opłacalności. Niestety ta wiedza w zrozumiałej części internetu póki co chyba nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest to rozczarowujące, bo Dia-Shield wydaje się w dłuższej perspektywie skracać żywotność zegarka zamiast ją wydłużać. Tytan wiadomo - musi być załatwiony powierzchniowo, ale po stalowych kopertach spodziewałem się bardziej życiowego rozwiązania.

 

Niekoniecznie. Powłoka sprawdza się całkiem nieźle. W razie W możesz zawsze zwrócić się do serwisu, a jak się nie będzie dało, bądź opłacało, pożegnać się na zawsze z powłoką usuwając ją na stałe.

 

 

To akurat ciężko stwierdzić bez znajomości procesu technologicznego i wydaje mi się, że jeśli Seiko może, to grono mogących może być szersze - kwestia wiedzy, ewentualnych inwestycji i opłacalności. Niestety ta wiedza w zrozumiałej części internetu póki co chyba nie istnieje.

 

Problem w tym, że wiedzę na temat procesu ma tylko Seiko i póki co jest to ich tajemnicą :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Diashielda może "naprawić" tylko serwis Seiko w Japonii. Niestety. Co do samej powłoki jakbym miał wybór mieć lub nie mieć to wole nie mieć. Teoretycznie pomaga ale jak już coś złapiesz a ja złapałem to nic z tym nie zrobisz, a bez powłoki pójdziesz do serwisu w swojej okolicy albo i sam ogarniesz.

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diashielda wcale nie jest tak ciężko zarysować, ryski pojawiają się same i znikąd, serio serio :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak na razie, odpukać, na sbdx017 przez rok nie udało się złapać nawet mikroryski. Fakt, że raczej uważam na zegarki i dwa noszony nie był jakoś wybitnie często, tak średnio z raz na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam cztery zegarki z ową powłoką. Mówiąc uczciwie - nie jest ona pancerna, cz niezniszczalna, natomiast dostrzegam różnicę w łapaniu przez nią mikrorys, szczególnie w porównaniu do zwykłej stali. Jest dla mnie czymś oczywistym, że rysuje się ona zdecydowanie wolniej, o ile w ogóle, w przypadku zapięcia bransolety o blat stołu. Twierdzenie, że Dia-Shield ulega degradacji w jakiś niekontrolowany wręcz sposób, jest zwykłym nadużyciem. Największym minusem tej technologii jest fakt, że strasznie widać na niej odciski palców; pod tym względem przegrywa ona ze zwykła stalą. Ktoś powie, że to igraszka, lecz w codziennym użytkowaniu, potrafi to zmęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, palcuje się zdecydowanie bardziej niż stal bez powłoki. No i Diashield daje nieco ciemniejszy kolor stali.

Ja jak na razie nie narzekam i dla mnie Diashield to zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Powłoka sprawdza się całkiem nieźle. W razie W możesz zawsze zwrócić się do serwisu, a jak się nie będzie dało, bądź opłacało, pożegnać się na zawsze z powłoką usuwając ją na stałe.

 

Coś w tym jest. Jeśli Seiko za 10 czy 20 lat będzie chciało przyjąć taki zegarek do renowacji, a jej koszt przy zegarkach ze średniej półki będzie opłacalny, to faktycznie powłokę można rozpatrywać jako zaletę. Chyba nie ma się co zastanawiać tylko brać, a martwić się dopiero w razie W.

 

To fakt, palcuje się zdecydowanie bardziej niż stal bez powłoki. No i Diashield daje nieco ciemniejszy kolor stali.

 

A czy to w ogóle jest stal? Bo skoro ta powłoka ma całkiem odmienne właściwości... Może to zupełnie inny stop albo jakiś nowoczesny lakier? Ciekawe jak na Dia-Shield reagują uczuleni na nikiel alergicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zieloniutki do mnie trafił :D

 

I jak Ci się nosi zegarek na tym pasku? Czytałem opinie w necie że jest trochę sztywny i w dłuższym użytkowaniu niewygodny. Jeżeli chodzi o wygląd to mega, bardzo mi się podoba połączenie skromnej stylistyki cyferblatu i parcianego paska. Ja choruję na SEIKO Solar Prospex SSC293P1

2burmIC.jpg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to w ogóle jest stal? Bo skoro ta powłoka ma całkiem odmienne właściwości... Może to zupełnie inny stop albo jakiś nowoczesny lakier? Ciekawe jak na Dia-Shield reagują uczuleni na nikiel alergicy.

Byc moze, ze jest to weglik wolframu. Twardy i ciemniejszy od stali, Rado wykorzystywalo go do produkcji kopert.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze, ze jest to weglik wolframu. Twardy i ciemniejszy od stali, Rado wykorzystywalo go do produkcji kopert.

 

Niestety to niemożliwe - węglik wolframu jest znacznie znacznie twardszy. Z wiki:

 

Tungsten carbide is extremely hard, ranking about 9 on Mohs scale, and with a Vickers number of around 2600.

 

I porównanie w skali Vickersa ze strony SeiyaJapan:

 

.xlsx_-_Excel_2015-12-17_09.50.52.png?27

 

https://www.seiyajapan.com/blogs/news/90059207-scratch-resistant-dia-shiled-duratect-dlc

 

Gdyby Seiko w średniej półce stosowało węglik wolframu, to w ogóle nie zastanawiałbym się nad kwestią odświeżania takiej koperty, ale to jest materiał rzadko stosowany, zarezerwowany dla dużo droższych zegarków. Oferty Rado nie znam, ale Cirizen miał jakiś czas temu limitowany Eco-Drive One z bezelem z węglika wolframu - cena $6k :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Twoje?

Ten zielony Monster za mną chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Twoje?

Ten zielony Monster za mną chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci się nosi zegarek na tym pasku? Czytałem opinie w necie że jest trochę sztywny i w dłuższym użytkowaniu niewygodny. Jeżeli chodzi o wygląd to mega, bardzo mi się podoba połączenie skromnej stylistyki cyferblatu i parcianego paska. Ja choruję na SEIKO Solar Prospex SSC293P1

 

A dziekuję, dobrze, pasek nie jest sztywniejszy niż np. NATO od blushark.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.