Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy było. W końcu będą fajne, zdaje się, że proporcjonalne w wymiarach i z przyzwoitym mechanizmem, Seiki EDC.
Za drogie, to fakt. Ale ostatnio to przypadłość niemal wszystkich. A więc w zasadzie już norma.

Zdjęcie z Monochrome

a1f1b50f1a9183b9f66dfe4ef9484a34.jpg&key=b58c4d40bf84b8ae221b357a3be94097961b50aec97b376025d33aa6fe072cba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 12 dni na ręce SPB213J1.

 

spacer.png

 

Postanowiłem sprawdzić, idąc za rozumowaniem, że biały (oczywiście dalej uważam, że skopany) datownik na białym tle nie będzie aż tak widoczny. (Tło tarczy jest srebrno-białe więc w pewnych warunkach kolor datownika i tak odstaje.)

Zegarek jest fajny. Ma dobry rozmiar, dzięki czemu jest wygodny. Jakość wykonania dobra, ale wcale nie jest "powalająca", czy "półkę wyżej niż 51MAS" jak ktoś tutaj pisał.

Koperta dobra, ale 51MAS ma dużo fajniejszą, bo więcej się dzieje.

Indeksy poprawne, bez szaleństw.

Wskazówki o dobrym kształcie i świetnie szczotkowane, chociaż sekundnik mógłby być termicznie barwiony.

Bransoleta bardzo dobra. Zapięcie fajnie spasowane, ale grawerunek "SEIKO" na zapięciu mógłby być głębszy.

 

Czy jest to nurek? Tylko z nazwy, bo czytelność wskazań jest słaba.

Luma jest... hmm... śmieszna jak na Seiko. Świeci słabo i ograniczony czas :(

Nie ma startu do SKX, żółwia, nie wspominając o 51MAS.

Ale nie tego oczekiwałem, więc jest w porządku.

Kolor tarczy i efekciarski wkład bezela robią robotę i to one przyciągają wzrok.

 

 

Datownik? Dalej uważam, że tego co wymyślił taką jego formę oraz ogryzek lumy obok daty, który dodatkowo zaburza symetrię tarczy, powinni zamknąć w odosobnieniu na kilka lat.

Na szczęście wzrok z wiekiem mi się pogarsza i dopóki mogę funkcjonować bez okularów nie jest to aż tak widoczne ;)

 

Myślę, że znalazłem sposób na pozbycie się tych problemów poprzez wymianę szkła na takie z lupką :)

Myślicie, że gdzieś znajdę?

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sol napisał(-a):

Myślę, że znalazłem sposób na pozbycie się tych problemów poprzez wymianę szkła na takie z lupką :)

Myślicie, że gdzieś znajdę?

Wydaje mi się, że prościej, szybciej i taniej będzie dokleić lupkę. Lupkę możesz kupić np. na ali https://pl.aliexpress.com/i/4000172890254.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Nie pomyślałem o takim rozwiązaniu :D

 

Ktoś to już robił i może się podzielić doświadczeniami?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Sol napisał(-a):

Nie ma startu do SKX, żółwia, nie wspominając o 51MAS.

 

Czy Ty pisząc 51MAS masz na myśli SPB051? Jeżeli tak, to nieźle mnie rozbawiłeś 😋 Ta wskazówka godzinowa wygląda jakby ktoś ją przerzucił do wnętrza koperty prosto z programu Adama Słodowego 🤣 I żeby nie było, wskazówka Słodowego za dziecka bardzo mi się podobała, ale w tym zegarku wygląda po prostu źle.

Co do SKX i Turtle też mam inne zdanie, ale to jest kwestia indywidualna - dla mnie całość jest oczywiście ok, tylko w SKX brak stop sekundy a w Turtle ta koperta jak naleśnik 😋

Screenshot_20230802-103333_YouTube.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, furraan napisał(-a):

Czy Ty pisząc 51MAS masz na myśli SPB051? Jeżeli tak, to nieźle mnie rozbawiłeś 😋 Ta wskazówka godzinowa wygląda jakby ktoś ją przerzucił do wnętrza koperty prosto z programu Adama Słodowego 🤣 I żeby nie było, wskazówka Słodowego za dziecka bardzo mi się podobała, ale w tym zegarku wygląda po prostu źle.

Co do SKX i Turtle też mam inne zdanie, ale to jest kwestia indywidualna - dla mnie całość jest oczywiście ok, tylko w SKX brak stop sekundy a w Turtle ta koperta jak naleśnik 😋

 

 

Kolego, przeczytaj raz jeszcze to co napisałem i zwróć uwagę, że ta część dotyczyła czytelności wskazań i lumy, a nie kształtu wskazówek, czy stop sekundy.

3P - Przeczytaj Pomyśl Pisz :P

 

Tak na marginesie: strzałki Słodowego wykorzystywane są też np. w SKX, żółwiach, Monsterach, Samurajach itd.

Inna marki, jak np. Omega też ci to robią :D

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z kwestią użyteczności - mea culpa 😉 Widać mój zachwyt nad 62MAS przesłonił mi clue Twojego wpisu.

Ta wskazówka w innych zegarkach mi nie przeszkadza, w Omega 300 wygląda wręcz świetnie. W SPB051 jest ona po prostu nieproporcjonalna/etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie sporo racji, ale @Sol odrobinę więcej ;)

BiedaMas był pierwszy, wielu krytykowało go, za tą wskazówkę (wymieniało ją), zmienione rozmiary, ale to nie była reedycja a bardziej reinterpretacja. W tym samym czasie powstała reeddycja w postaci SLA017J1, która kilkakrotnie droższa w miarę trzymała się pierwowzoru. Z tego powodu ten pierwszy dostał przydomek BiedaMas - mimo to, był to całkiem spoko zegarek.

Seiko zamiast odcinać w nieskończoność kupony od zmiany kolorów w 51Mas/BiedaMas posłuchało głosu gawiedzi i zrobiło ten zegarek w wersji V2. Lepiej, gorzej ? = Inaczej.

Ja nie będę powtarzał tego co wyzej napisał Sol o wersji V2 bo moim zdaniem ujął to bardzo trafnie i  ja się z tym zgadzam.

Mam oba zegarki.

 

Przy okazji nie mam  Seiko Prospex Diver Captain Willard Reissue Automatic Limited Edition SPB183J,1 bo tam koperta jest tak nudna, że zasypiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Sol napisał(-a):

Myślę, że znalazłem sposób na pozbycie się tych problemów poprzez wymianę szkła na takie z lupką :)

Jak jednak wymienisz całe szkło, zamiast się bawić kropelką, to daj znać 😉

 

Chętnie odkupię szkło, bo się moje porysowało 😭

 

A tu mój 143 w pełnym słońcu 🌝

DSC_3189.thumb.JPG.ffa1257ac0ad923e782ec559dd6405e9.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla kontrastu. Kolejne NATO od Pattin.  Paski mają świetne, szkoda tylko że uboga kolorystyka. Przydał by się jakiś bordo i pomarańcza.  

IMG_5077.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rob3rt napisał(-a):

Coś dla kontrastu. Kolejne NATO od Pattin.  Paski mają świetne, szkoda tylko że uboga kolorystyka. Przydał by się jakiś bordo i pomarańcza.  

 

Podzielam opinię. Pattini w swoich cenach prezentuje naprawdę świetne NATO. Sam materiał, jak i klamerki bardzo dobrej jakości, tylko rzeczywiście wybór mógłby być większy, ot choćby Bond NTTD czy szaro niebieski. Może kiedyś.

Wcześniej mój Alpinist i teraz srpe również na Pattini.

srpe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szynok napisał(-a):

Podzielam opinię. Pattini w swoich cenach prezentuje naprawdę świetne NATO. Sam materiał, jak i klamerki bardzo dobrej jakości, tylko rzeczywiście wybór mógłby być większy, ot choćby Bond NTTD czy szaro niebieski. Może kiedyś.

Wcześniej mój Alpinist i teraz srpe również na Pattini.imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

 

 

3 godziny temu, rob3rt napisał(-a):

Coś dla kontrastu. Kolejne NATO od Pattin.  Paski mają świetne, szkoda tylko że uboga kolorystyka. Przydał by się jakiś bordo i pomarańcza.  

 

 

 

Tak zajrzałem na stronkę i widzę te same kolory, wzory i klamerki co od Cheapest Nato Straps. Tylko droższe. 

 

Ciekawe czy się różnią czymkolwiek. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, evilym napisał(-a):

 

 

 

Tak zajrzałem na stronkę i widzę te same kolory, wzory i klamerki co od Cheapest Nato Straps. Tylko droższe. 

 

Ciekawe czy się różnią czymkolwiek. 

Też chetnie poznam opinie kogoś kto miał oba paski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się. Mam i CNS z serii deluxe i Pattini i imo nasi górą :P Pattini używa grubszego materiału, niby też seat belt, ale grubszy i robi lepsze wrażenie oraz ma wg mnie lepiej wykończone dziurki. Fakt że CNS 1/3 tańsze i mają nieporównywalnie większy wybór, ale pattini jakościowo jak dla mnie stoi wyżej. 

vs1.jpg

vs2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szynok

Dzięki za porównanie, ale to dwa różne modele. 

 

Poniżej CNS (adjustable) i Patinni (kolekcja NA).

Coś czuję że trzaskane w tej samej azjatyckiej fabryce. Może tą drugą "kolekcję" zamawiają już gdzieś indziej 🙂

 

image.png.57e22f729e4589f5951c9b8c6445a3d3.png

image.png.31381550f44383095f8fa8b3380babcc.png

image.thumb.png.ecd5311a73c9c8ce17a36b066f54690b.png

 

 

image.thumb.png.affa93136619b154c7b0b6a601a56bce.png

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.