Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Może być jak mówisz.

Seria deluxe wydaje się najlepszą serią NATO CNS, sam generalnie nie lube single passów, dlatego porównałem to co mam, czyli niby najlepszy CNS do odpowiednika Pattini i na moje, jeśli chodzi o czystą jakość, Pattini jest lepsze. Mam kilkanaście pasków CNS i kilka Pattini i nigdy nie powiem, żę CNS są dziadowskie itp., bo wiadomo ile to kosztuje i za te pieniądze, to jest dobry kawałek "szmaty", zwłaszcza, że promocje u nich co chwila. Prawdą jednak jest, że jak kupiłem kilka pasków Pattini (głównie żeby nie czekać na dostawę ze stanów), to teraz jak patrzę na te wszystkie moje "nacioki", to jednak wolę założyć Pattini do zegara, a CNS leżą w szufladzie, no chyba, ze kolorystycznie już nie da się dopasować.

Jest to oczywiście tylko moja opinia i jak pisałem wcześniej CNS wygrywa różnorodnością, bo można znaleźć właściwie pasek na każdą okazję do każdego zegarka, ale nie skreślałbym Pattini tylko ze względu, że pewnie tłuczone w tej samej fabryce, a droższe. Osobiście lubię jak pojawiają się nasze rodzime marki żeby zapełnić rynek, a że dla mnie NATO pasuje do wszystkiego, to tylko kibicuję Pattini, żeby zwiększyli ofertę i żeby im się to opłacało, bo na tle takich marek jak Blueshark czy Zuludiver cenowo są bezkonkurencyjni, a właśnie do nich jest im bliżej jakościowo niż do CNS. No i przesyłka praktycznie natychmiastowa i jeszcze świetne opakowanie.

 

Edytowane przez szynok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szynok

No to może faktycznie spróbuję jakieś NATO od Pattini. Tą serię NA odpuszczę bo to jest to samo co CNS a tam jednak zdecydowanie taniej (nawet teraz widzę kilka fajnych w promocji za... 2$). Co do serii Pattini NB to widzę jest identyczna jak ta od BluShark (seria Alphashark) - natomiast tu już Polacy zdecydowanie taniej (66zł vs 133zł). Dla ciekawskich zachęcam do odwiedzenia strony i porównania pasków.

 

Jak tak polecacie, to nie pozostaje mi nic innego jak wybrać kolor 😁

 

Zgodzę się również z opinią dot. jakości CNS. Dostaje się to za co się płaci, więc również nie narzekam. Natomiast seria Premium i Ribbed akurat dobrze wykonana i nie ma się do czego przyczepić.

 

Szukam fajnych nato, które nie będą kosztować milionów a będą sobą reprezentowały (stosunkowo) wysoki poziom wykonania. Bo nie wiem czy warto wykładać 22$ za US Signature, 23€ za ZuluDiver czy 28$ za Crown&Buckle...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ani fanem ani znawcą NATO, ale jak dla mnie fenomen pasków CNS (miałem/ mam kolka sztuk) wynika tylko z niskiej ceny i różnorodności. To są po prostu ch*jowej jakości szmaty, za adekwatną cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafi napisał(-a):

Nie jestem ani fanem ani znawcą NATO, ale jak dla mnie fenomen pasków CNS (miałem/ mam kolka sztuk) wynika tylko z niskiej ceny i różnorodności. To są po prostu ch*jowej jakości szmaty, za adekwatną cenę emoji6.png

 

Godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

What he said. Blueshark, długo nic. Cns to paździeż taniocha szajs.

 

Miałem zamówić coś innego a skończyło się na 5 paskach CNS 🤣

13$ z przesyłką? Nie mogłem się powstrzymać 😁

 

I zgodzę się. Większość ich pasków jest kiepskiej jakości (ale np. te Ribbed są fajnie zrobione i nie mam się do czego przyczepić). Dostaje się to, za co się zapłaciło. I plus jest taki że zostały wysłane w dniu zamówienia. A na 2 paski od Nicka Mankey'a czekam od 4 Maja... I nawet jeszcze nie zostały zrobione, nie mówiąc o wysłaniu 😑

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pattini tyram już od pół roku i nic się z nim nie dzieje. Pare dni temu wrzuciłem go do prania 30 stopni przez prawie godzinę i zero oznak zużycia. Mięciutki, pachnący. Wart tych 66zł 

IMG_5098.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Warszawy, doradziłby gdzie najlepiej dać Seiko skx007 na serwis. Późni się z 5 minut na dobę. Czy może nie warte tego robić i zamówić nowy mechanizm od razu.

Edytowane przez makoleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, makoleon napisał(-a):

Może ktoś z Warszawy, doradziłby gdzie najlepiej dać Seiko skx007 na serwis. Późni się z 5 minut na dobę. Czy może nie warte tego robić i zamówić nowy mechanizm od razu.


Belgradzka 4/u4

Edytowane przez Sebak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie 

 

Kto ma i pozwoli zobaczyć "na żywo " jak wygląda model ASTRON SBXC121? pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu. Seiko Padi SRPC41K1 na werku 4R35 chodził dotychczas w miarę punktualnie. Od jakiegoś tygodnia dosyć mocno późni się, tj. robi średnio -18s/dobę. Czy już należy mu się serwis? Zegarek był dotychczas sporadycznie noszony przez syna, dopiero w ostatnim czasie używa go praktycznie codziennie. Od zakupu minęły już ponad 4 lata. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Pytanie do znawców tematu. Seiko Padi SRPC41K1 na werku 4R35 chodził dotychczas w miarę punktualnie. Od jakiegoś tygodnia dosyć mocno późni się, tj. robi średnio -18s/dobę. Czy już należy mu się serwis? Zegarek był dotychczas sporadycznie noszony przez syna, dopiero w ostatnim czasie używa go praktycznie codziennie. Od zakupu minęły już ponad 4 lata. 

Ten werk ma w specyfikacji +45 / -35, więc jeszcze mieścisz się w normie

Edytowane przez Czolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Czolo napisał(-a):

Ten werk ma w specyfikacji +45 / -35, więc jeszcze mieścisz się w normie

Hehe, gruba ta rozpiętość. 🤣


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Hehe, gruba ta rozpiętość. 🤣

 

No cóż, Seiko musi jakoś klasyfikować swoje produkty. Zbyt małe różnice między droższymi a tańszymi mechanizmami zmniejszały sprzedaż droższych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Hehe, gruba ta rozpiętość. 🤣

Czas dać synowi Rolexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Burns napisał(-a):

Czas dać synowi Rolexa

Powoli, najpierw Certina. Już nawet zaczął na siłkę chodzić. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy koronka w moim mm200 zaczęła się mocno wkręcać. Wykręca się łatwo, wyskakuje też ok. Tylko przy wkręcaniu ciężko chodzi. Pora odwiedzić zegarmistrza? Zegarek po gwarancji już

 

EDIT: przy wkręcaniu za słabo dociskałem koronkę. Przy zwiększonym nacisku jest zdecydowanie lepiej

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz jeszcze ostre zwoje tubusa czy już je przeszlifowałeś zwojami koronki i są starte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

Zobacz czy masz jeszcze ostre zwoje tubusa czy już je przeszlifowałeś zwojami koronki i są starte ?

Wyglądają na całe...

 

Screenshot_20230813_015554_Gallery.thumb.jpg.ed15747795f34c629bd85b64f3dc2959.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośników staroci zaprosić mogę do Falenicy. Właśnie wróciłem z spaceru i dziś znalazłem kilka japońskich czasomierzy. Najciekawsze były popularne 5tki, w chyba uczciwej cenie bo od 100pln w górę. Te tanie raczej do remontu. Większość to popularne rosyjskie masówki. Trafiła się też gdzieś Omega i Glashutte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.