Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Paweł gratulacje i niech się nosi👍

Dzięki. Oby. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Czolo napisał(-a):

Krótki komentarz odnośnie Seiko Prospex Solar Alpinist SBEB017  (S822-00B0), czyli tzw ABC w wykonaniu Seiko. ABC = Altimeter, Barometer & Compass. Mniej popularny niż Casio Protrek. Ciężko mi porównać, bo tego ostatniego nie miałem.

 

Zegarek spory lug-to-lug to 56mm, w szerokości 45mm. Pasek w rozmiarze 20mm. 

Materiały to mieszanina plastiku, stali i tytanu. Szkiełko to wypukły hardlex, wygląda solidnie i brak rys po poprzednim właścicielu. Pasek materiałowy. Głównie dla niego kupiłem zegarek, licząc się że może nie działać. Szczęśliwie wymiana aku ożywiła go, więc nie będę go rozkompletowywać. 

Po bokach aż 6 przycisków do sterowania funkcjami.

Podświetlenie równomierne, wyraźne. Pomiar wysokości zweryfikowany na wspinaczce na 12 piętro. Trochę zabawy z zrozumieniem działania kompasu. Dokładność bardzo dobra, a wynik w stopniach względem kierunku. W teorii +- 10 stopni, ale wydaje mi się że spokojnie można błąd pomiaru podzielić na pół. Pomiar liczony od punktu na godz. 12:00.

Temperatura zawyżana, czujnik łapie temperaturę ciała. Barometr pokazuje dane dokładnie, porównuje do prognozy plus stacji pogodowej w domu.

Podobno jest możliwość regulowania jasności i kontrastu LCD, ale jeszcze do tego nie doszedłem

 

Zwykle nosze zegarki na bransolecie, więc uczucie od materiałowego paska jest dziwne. Zegarek jest duży, większy od "tuńczyków" który do tej pory były największymi w mojej kolekcji. Jednocześnie jest sporo lżejszy niż Turtle lub Tuna które często noszę. 

Skromna wodoszczelność 10bar, co nie powinno być problemem dla jego przeznaczenia, czyli górskich wycieczek. 

Jakość dyskusyjna. Nie mogę powiedzieć złego słowa o wykonaniu, ale seria "Prospex" kojarzyła mi się z solidnym metalowym zegarkiem. Wolałbym aby boczne przyciski były wykonane z metalu.

 

IMG_20231019_133111.jpg

IMG_20231019_133128.jpg

IMG_20231019_133138.jpg

IMG_20231019_133152.jpg

A ten Seiko to jest obecnie dostępny model? JDM jak rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Admof napisał(-a):

A ten Seiko to jest obecnie dostępny model? JDM jak rozumiem?

Ten konkretny model oferowany był w małej ilości w US i niektórych krajach EU. Produkowany chyba od 2016r, przez około rok. Ale masz rację, że większość modeli z S822 na pokładzie przeznaczona była i jest na rynek JDM.

Nowsze wersje mają moim zdaniem gorszą stylistykę. Nowe można czasem znaleźć już od 150Eur. Używane raczej trzymają cenę i nie spadają poniżej 100Eur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2023 o 09:35, Paulus57 napisał(-a):

Mój nowy nabytek. 

 

IMG_20231017_081927.jpg

Fajny ten Arni. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Fajny ten Arni. 

Dzięki. Powoli składam taki swój zegarkowy "kanon". Arni należy do tej grupy. Bliższy mi był poprzedni model, ale ten z kolej w pełni stalowy ma swoje inne walory. Poza tym, to model z okazji 40-lecia serii, nie limitowany, ale coś tak jakby. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie do zdarcia ;)

IMG_20231021_144842.jpg

IMG_20231021_144840.jpg

W dniu 19.10.2023 o 15:38, Sol napisał(-a):

Alpinist na perlonie :)

 

spacer.png

Może kiedyś. Piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przy porządkach odnalazłem stand/display Seiko, pomyślałem, że zapytam tutaj zanim wrzucę to na bazarek - czy ktoś z Was zbiera takie fanty? :)

 

Fjp7iuC.jpg

 

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie po rade
Zegarek niby dziala (wskazowka sekundnika rusza), ale brak koronki. W mojej ocenie tarcza, wskazowki w porzadku. 
Pytanie brzmi - czy warto zaryzykować 1000 pln za zegarek w tym stanie. Po pierwszym entuzjazmie, naszly mnie watpliwosci. Serwis, korona i kwota wyjdzie taka ze blisko 6306 sie robi. 

seiko.jpg

seiko2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.