Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AdamB

Fajny pasek zrobiłeś do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwilę i 5 będą PADI. :(

To może taki do kompletu ;)

 

b13b3ec969452504b3b9d1ee3dae624b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie do Was, chcę kupić MM300, tylko czy z Diashieldem SBDX017 czy o tysiąc tańszego SBDX001? Starszy model już miałem kiedyś, w nowym fajna ta ochrona, ale czy warto dopłacać tyle? A, oba prawie nowe, stan porównywalny. Dzięki za Wasze opinie czy rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nowego bo werk jest ponoć produkowany w nowej technologii.Co do powłoki to jest ok jeżeli nie odnawiasz zegarka.Ponoć mogą wystąpić problemy z odświeżaniem satyny. Utarguj 500 i bierz nowego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie do Was, chcę kupić MM300, tylko czy z Diashieldem SBDX017 czy o tysiąc tańszego SBDX001? Starszy model już miałem kiedyś, w nowym fajna ta ochrona, ale czy warto dopłacać tyle? A, oba prawie nowe, stan porównywalny. Dzięki za Wasze opinie czy rady.

Jeżeli mówić o nowych zegarkach to sbdx001 jest droższy od sbdx017, przez dwie rzeczy: bo nieprodukowany, bo lepsze jest wrogiem dobrego.

Diashield przedłuża świeżość do 2 lat jeżeli zegarek noszony z poszanowaniem to nie rysuje się tak od mankietów,

Ale jak już się o coś zarysuje z większą siłą (bo to tylko powłoka i niezniszczalna nie jest) - w GrandSeiko nie ma dishield to efekt może być taki - koperta jest praktycznie nienaprawialna:

 

http://forums.watchuseek.com/f21/mm-issue-3838554.html

Wolałbym nowego bo werk jest ponoć produkowany w nowej technologii.Co do powłoki to jest ok jeżeli nie odnawiasz zegarka.Ponoć mogą wystąpić problemy z odświeżaniem satyny. Utarguj 500 i bierz nowego. :)

Wyprodukowane po 2014 mają już ten sam mechanizm z MEMS, który istnieje od 2012 a nagłośniony został w 2015 - więc to tylko ściema marketingowa.

Oczywiście pewności nie ma do czasu otwarcia zegarka

 

Na poziom dokładności też to się nie przekłada, bo jedne i drugie trafiają się bardzo dokładne od 1,5 przez 5 do 7s i takie, które robią po 12-17s na dobę

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotletów ciąg dalszy:

 

SBDN037 LIMITED EDITION 500 pieces 40,000 yen
Seiko Prospex Diver Scuba SHIPS Exclusive

SBDN039 LIMITED EDITION 300 pieces 40,000 yen
Seiko Prospex Diver Scuba BEAMS Exclusive

SBDL042 LIMITED EDITION 300 pieces 55,000 yen
Seiko Prospex Diver Scuba nano universe Exclusive

SBDL043 LIMITED EDITION 300 pieces 55,000 yen
Seiko Prospex Diver Scuba ESTNATION Exclusive
 

post-32788-0-15128900-1489147350.jpg

post-32788-0-72017400-1489147352.jpg

post-32788-0-52412300-1489147355.jpg

post-32788-0-47740600-1489147358.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czerstwe te kotlety, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, - bardzo ładna ta niebieska Marina :-)


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zOOz1p.jpg

 

Taki przyszedł. Bezel centruje, Luma dobrze nałożona.

 

 

 

 

 

 

Żartowałem.

Burns, poka tego SRP313 :) Pamiętam, jak wziąłem od Ciebie SRP309 :) teraz chyba wróci do mnie w wersji 313

Edytowane przez xxxpx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie są moje zegarki (zdjęcia z netu) - mam tylko niektóre ;) 313 nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taki przyszedł. Bezel centruje, Luma dobrze nałożona.

 

 

Centruje względem wewnętrznego ringu, czy markera godzinowego na 12? ;)

 

Tak czy inaczej gratuluję zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz mógł. Reklamacje z tytułu niezgodności towaru z umową dotyczą tylko umów zawartych przed 24 grudnia 2014 r. Ciebie może z kolei interesować rękojmia. Duży błąd, że nie skorzystałeś z niej przy pierwszym oddaniu zegarka do czyszczenia. W przypadku kolejnej reklamacji sprzedawca miałby obowiązek bezwzględnie zastosować się do Twoich żądań, mógłbyś wedle uznania zażyczyć sobie np. wymiany zegarka na nowy lub zwyczajnie odstąpić od umowy sprzedaży odzyskując wszystkie swoje pieniądze. W przypadku pierwszej reklamacji (jeśli chciałbyś to zrobić jutro) również możesz żądać wymiany towaru na nowy, ale w praktyce sprzedawca na 99% się na to nie zgodzi, gdyż nie jest do tego zobowiązany prawnie. Wystarczy, że doprowadzi zegarek do stanu zgodnego z umową tj. naprawi go. Jakbyś potrzebował jakiejś pomocy to pisz, w prawie konsumenckim jestem obcykany, ostatnio sam odzyskałem pieniądze za zegarek.

 

 

Sprawa wygląda teraz tak.

1. Zegarek kupiony i oddany po tygodniu (wcześniej nie mogłem) bo było w środku pełno kurzu.

2. Zegarek oddany ale niechlujnie wyczyszczony. Oddany ponownie. W fabryce nie działał wyciąg... usłyszałem.

3. Dziś zegarek odebrany i wyczyszczony perfekcyjnie. Podobno poszedł w ruch mikroskop. Czyli można? Jednym słowem za pierwszym razem zrobiony był na "odwal się.". Za nowości tak ładny nie był. ALE Pan porysował mi szkiełko! Na dodatek usiłował mi wmówić, że ja już mu taki dałem za pierwszym razem (punkt 2). Nic mnie tak nie denerwuje jak wmawianie mi czegoś czego nie zrobiłem. Jestem tak pedantyczny, że wiem gdzie porobiły mi się na bransolecie ryski. Szkiełko miało dwie równoległe rysy na godzinie 9-10 z czego jedna bardzo głęboka. Czuć wyraźnie pod paznokciem. Trzecia, którą mógłbym już sobie odpuścić, na godzinie 3-4 widoczna tylko pod odpowiednim kątem. Przepychaliśmy się słownie, że rysy były, nie były, były, nie były... Jak podniosłem ton to Pan od razu zaproponował wymianę szkiełka w ramach dobrej współpracy. Za tydzień w piątek ma dostać szkiełko o je zamontować. Jak za tydzień będzie ponownie coś, włącznie z zapaprochowaną tarczą, to ja chyba będę żądał zwrotu pieniędzy albo wymiany towaru na nowy, pełnowartościowy. Ręce opadowywują... :( Tak na marginesie podróż do zegarmistrza w jedną stronę samochodem zajmuje mi dobre 30 min... ciekawe czy odda mi za paliwo :lol: .

Edytowane przez CrowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centruje (o dziwo) jeśli odnosimy się do indeksów a wewnętrznego ringu,co przy moim ostatnim skx007 im nie wyszło, nie jest już tak dobrze jeśli chodzi o Bezel względem ringu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To ja jeszcze tutaj pochwalę się swoim nowym, świetnym, genialnym i fantastycznym Sumo ;)

 

7620633_IMG_20170309_161421_HDR1.jpg

 

7620634_IMG_20170310_162432.jpg

 

7620635_IMG_20170310_174200.jpg

 

7620636_IMG_20170310_102210_HDR1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ten napis, wipisz, wymaluj Rolex! :)

( wskazówki i lumę ma ładniejsze)

Fajny.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paluchcach widać, że chyba testowałeś wodoszczelność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie po niebieskim inne Sumo męczy i wiem kto takie ma ... prawda kolego Burns?  :D Polowanie czas zacząć  B)  :ph34r:

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Po paluchcach widać, że chyba testowałeś wodoszczelność ;)

Ja już mam takie pomarszczone paluchy

Gdyby nie ten napis, wipisz, wymaluj Rolex! :)

( wskazówki i lumę ma ładniejsze)

Fajny.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tutaj pochwalę się swoim nowym, świetnym, genialnym i fantastycznym Sumo ;)

 

 

 

Marcin gratulację, :)  przyznaję że leży na Twoim nadgarstku idealnie !   

a według Ciebie lepszy od samuraja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Marcin gratulację, :) przyznaję że leży na Twoim nadgarstku idealnie !

a według Ciebie lepszy od samuraja?

Dzięki wielkie Paweł!

Czy ja wiem czy lepszy? Moim zdaniem chyba nie, Samurai ma fajną tarczę. Sumo ma fajną smukłą kopertę. Jeden i drugi jest świetnie wykonany.

Tak więc Samurai później tuż za nimi Sumo... A później długo… długo… no powiedzmy że Atlas i SKX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerstwe te kotlety, serio.

500 +

Żaden mi się nie podoba. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 12 to limitka sumo, nie nowa.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pożegnalne.

20170310_201200.jpgfree image uploading


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.