Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Dla mnie żadne. Trochę zdziwiło mnie, gdy napisałeś o zerowej dymamice większości drogich modeli Seiko, z GS na czele.

Zdecyduj się, albo jest zerowa, albo jednak jest jakaś konkretna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o czymś, co dla nas obu jest oczywiste. Automatyczne chronografy Seiko (Brightz/Ananta) na pewno sprzedadzą się gorzej, wolniej i za mniej niż GS. Są na pewno mniej płynne i trudniej znaleźć na nie amatora. Zgoda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zgoda dla dynamiki automatycznych japońskich chrono, w pozostałych kwestiach mamy inne zdanie co też jest Ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w artykule są Ananty, a ten SDGZ to normalny Brightz.

 

 

To już co kto lubi w sensie materiału, ale fakt też wolałbym 316l.

 

 

Jak dla mnie cena oderwana od rzeczywistości.

Nom normalny Brightz bo wtedy już praktycznie nic nic innego nie było. SDGZ to chyba ostatnia lina automatycznych chrono w kolekcji Brightza. Na pewno nie było już wtedy  Phoenixa ( spokojnie tam mógł trafić SDGZ) , Ananta nie wiem czy pojawiały się nowe modele ale chyba już nie. Teraz zresztą nawet "normalnego" Brightza już praktycznie  nie ma. Ostały się tylko modele SAGA z radyjkiem :(

A czy 2300 jurków to dużo za porządne chrono? U porównywalnych Swissów to nawet nie ceny startowe. Miałem w rękach niższy model SDGZ i ma świetnie wykończoną kopertę, genialne szkiełko , do tego porządny mechanizm i powłoka z diashieldem. Na pewno duzo lepszy stosunek do ceny niż pierwsza z brzegu oklepana Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ ładnie się prezentuje :)

Ref. SRPB41

 

19025162_10158902161615193_7997318068304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ ładnie się prezentuje :)

Ref. SRPB41

 

 

bo ładny render :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki się nawet cieniutki wydaje, jak śwajcar jakiś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś SRPB41 było mało to może dać sie sfrajerzyć na SLA017 za jakieś 3600Eur

e7e325cce97d906e613efdb44fdc134b.jpg510f6fd4144ec6c6eae4aa13296edb00.jpgc9f7d8f1f5203c19d6dad998121b24a8.jpg381783803601c63049d9f3e48c4dfba4.jpgc1658e56668089ed36d258693d195e5c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Cenowo... dyskusyjnie. Ale klasycznego uroku odmówić mu się nie da :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joda, to chyba nie ten dział :D :D :D twarzą byś go pokazał, a nie tak tyłkiem :P


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy 2300 jurków to dużo za porządne chrono? U porównywalnych Swissów to nawet nie ceny startowe. Miałem w rękach niższy model SDGZ i ma świetnie wykończoną kopertę, genialne szkiełko , do tego porządny mechanizm i powłoka z diashieldem. Na pewno duzo lepszy stosunek do ceny niż pierwsza z brzegu oklepana Omega

 

nie miałem co prawda automatycznego chrono od Seiko, ale trochę tych japońców w rękach miałem. za ok. 3500zł można mieć szwajcarską Alpinę, z 5000zł chrono Eterny. dołożyć drugie tyle do Seiko? miałbym wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uściślijmy, że większość tych chrono kosztowała 6500-8000 jako nowa i zgodzę się, że v7750 był i jest jedyna konkurencją dla Tych zegarków, ale nadal były one bardzo sensownie wycenione. 

te 2300Eur (czyli ~10k zl) to albo obecne ceny z oficjalnej chorej polityki Seiko po narzucie lub w przypadku LE to co uczynił obieg z drugiej ręki.

 

Natomiast gdyby Seiko nie cięło kosztów i nadal wsadzało mechanizm 6s37 to te zegarki mogłyby spokojnie kosztować 12k i nadal byłby dobrze.

Niestety nie są już takie produkowane chyba od 2012

 

lseikofm91.jpg

 

mogli ? Mogli !!! ale już nie mogą :(  :(  :(

 

SEIKO%2B6S37-0010%2B0D0254_Dial%2B1.JPG

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakąś stronkę albo info jak sprawdzić datę produkcji tego SKX-a ?

post-70887-0-67634100-1497082770_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawi mnie cały czas czy rzeczywiście SKX już nie jest produkowany ? Ciągle pojawiają się przecież na stanie w sklepach.

Burns - dzięki :)

Edytowane przez karloss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem co prawda automatycznego chrono od Seiko, ale trochę tych japońców w rękach miałem. za ok. 3500zł można mieć szwajcarską Alpinę, z 5000zł chrono Eterny. dołożyć drugie tyle do Seiko? miałbym wątpliwości.

Mam teraz Alpina extreme diver. Co prawda nie chrono ale w porównaniu z seikowskimi diverami (od sumo wzwyż ) to jednak kartofel . Chrono od Alpiny nie miałem, ale jeśli proporcje w stosunku do wspomnianych  diverów zostały zachowane, to jednak bym pozostał przy chrono  od seiko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 4 m-ce w serwisie, ale szczęśliwie powrócił. Wyregulowany, wodoszczelny, piękny.

 

8494242_DSCF2765.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem ludziska nabyłem ostatnio zegarek Seiko i poszukuje do niego bransolety z maskownicami. Może macie na sprzedaż sygnowaną w rozmiarze 20mm lub coś godnego polecenia? Sam zegarek:

$_58.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 4 m-ce w serwisie, ale szczęśliwie powrócił. Wyregulowany, wodoszczelny, piękny.

 

Szok. Co tak długo

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.