Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

To żaden żart. Napisz merytorycznie, dlaczego jest inaczej. Takich werdyktów jest pełno na forum, ale nikt nie potrafi ich uzasadnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja, zanim jeszcze Rysiek napisze, z miejsca podpisuje się nogami i ręcami pod tym ;)

 

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam nie chciałbyś przeprowadzić jakiejś, choćby skrótowej, analizy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie piszę, więc w miarę w skrócie.

Wskazowki: w obu zegarkach wykonanie świetnie, ale w MM mają wiecej smaczków, więc punkt dla Seiko.

Tarcza: w obu wykonanie na wysokim poziomie, ale w Subie widać dokładniejsze(ostrzejsze) malowanie. Do tego luma na indeksach MM jest bardzo nierówno nakładana- miałem w ręku dłużej 4 egzemplarze(w tym 1 swój przez kilka lat), więc nie był to jednostkowy przypadek. Jedynie jakość świecenia(jak to w każdym nurku Seiko) jest świetna, ale przez to nierówne jej nakładanie ciężko w tym przypadku traktować to in plus. Punkt dla Suba.

Koperta: monoblock MM ma swój urok, ale utrudnia serwisowanie- ciężko to uznać za plus, ale dzięki temu, że jest dość wyjątkowa, więc za minus też nie uznaję. Jakość szlifów i szczotkowań jednak jest lepsza w Subie- jest równiutko, dokładnie i tak jak być powinno. Niestety w Seiko tak idealnie nie jest. Gorzej jak się popatrzy na wykończenie części mniej widocznych czyli np miedzy uszami- tu w MM jest najzwyczajniej bardzo słabo. Dekiel w Subie jest prosty jak budowa cepa, ale jednak wykonany perfekcyjnie. W MM niby dzieje się odrobine więcej, ale juz jakośc tego jest taka se. Napisy wybijane i powiedzieć, że są dokładnie i równiutko zrobione byłoby nadużyciem. Komfortu obu kopert nawet nie bede porównywał, bo tu nie ma mowy o jakimkolwiek bezposrednim porównaniu. Takze kopertę całościowo oceniam na 1 punkt dla Suba, ale to i tak uwzględniając wyjątkowość budowy MM i że nazwyczajniej w świecie mi się podoba.

Mechanizm- w Rolexie potrafia zrobić mechanizm super punktualny, zmieniający datę wtedy kiedy trzeba i zmiana ta jest błyskawiczna. Seiko niestety mogloby sie tego nauczyć.

Bezel- w Subie perfekcyjnie wykonany, z ceramiczną wkładką o pięknej głebokiej czerni. Do tego bezel chodzi jak "szwajcarski sejf"- zabawa nim to poezja. W MM bezel również świetnie pracuje, ale skoki nie są tak precyzyjne. Ząbki na bezelu w MM nie są tak dokładnie wykonane. Wkładka bezela w MM jest bardzo fajnie wykonana(szczególnie widać to w duzym powiększeniu), ale całosciowo niestety to poziom nizej.

Szkło: szafir z wewnętrznym logo widocznym tylko w niektórych pozycjach kontra seikowy hardlex- chyba wiadowo dla kogo punkt.

Bransoleta: w MM długie, bardzo niekomfortowe do dokładnego skrócenia ogniwa, słabo spasowane między ogniwami jak i endlinka z kopertą. Do tego skracanie na piny(ktore osobiście lubię). W Subie ogniwa są świetnie spasowane, skręcane na śrubki. Spasowanie endlinkow z kopertą jest perfekyjnie. Miedzy bransoletami nie ma róznicy klasy w wykonaniu- to jakosciowa deklasacja.

Zapiecie- podobnie jak z bransoletą: ciężko jakość zapięcia w Subie i MM porownywać, bo to absolutna deklasacja. Jakość wykonania, komfort użytkowania, spasowanie, sposób rozwiązania rozszerzenia- nie ma czego tu porownywać.

Podsumowując: lubię MM i z przyjemnością przez kilka lat go nosiłem. Ale porównywać go z Subem Rolexa pod względem jakości wykonania traktuję w kategorii żartu. Jedynie koperta i wskazowki sa bezposrednio, realnie porównywalne jakościowo. Reszta to absolutnie nie ta liga. Co nie zmienia faktu, że MM bardzo lubie i mam do niego duży sentyment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

MM zajmuje u mnie pierwsze miejsce w kategorii rozczarowań. Ale to już pisałem milion razy na forum dlaczego więc to pominę. Natomiast w porównaniu z Subem...jak dla mnie:

- gorsze szczotkowanie

- gorsze przejścia między płaszczyznami koperty

- tragiczna bransoleta (jest tak cienka, że nadaje się do modowego zegarka

- tarcza i indeksy mniej mi się podobają - tylko wskazówki fajniejsze

- wkładka bezela 

I ogólnie ogólnie wykończenie tego zegarka jako całość to nie jest poziom Rolexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie ze sobą dwóch zegarków dlatego, że są zielone ??? Dla mnie to całkiem inne zegarki pod względem funkcjonalności. Ciężko uznać SLA019 za tool watch'a (za taki uchodzi Hulk w innej strefie płacowej ). a tak jest przedstawiony w tym porównaniu. Prędzej porównał bym Rolexa z SZSC004 ;). Sumo by oczywiście przegrał, ale nadal byłby zielony :). Mówienie o deklasacji MM przez pryzmat bransolety i zapięcia to jakiś żart. Przepraszam jak kogoś uraziłem, ale taki miałem zamiar ;).

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak: oba sa zielone i oba maja 300 metrow wodoszczelnosci.

Wszystko pozostałe je dzieli, więc nie wiem czemu takie porownanie miałoby służyć?

Deklasacji bransolety i zapiecia czy całosci, bo nie zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM to piękny zegarek. Komfortu noszenia nie można porównać do Suba przez różnice w gabarytach.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Omegę PO 45,5 na 2500 i jednak dużo wygodniej się ja nosi niż MM.

Co nie zmienia faktu, że ogólnie nie wiem czemu to porównanie może słuzyć, bo MM i Sub to są jednak zegarki z zupełnie innej bajki.

Dlatego mogą razem w kolekcji funkcjonować, bo moga się fajnie uzupełniać.

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex ma budowę cepa, MM300 ma więcej polotu, kosztuje 3x mniej, hardlex ma antyrefleks. Porównanie nie ma najnniejszego sensu. Dodatkowo nowe wypusty mają ceramikę i szafir nadal z antyrefleksem więc dalsze porównania nadal nie mają sensu... ;) można mieć oba, albo kto co woli ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę 6RMAS, bo jest wygodniejszy niż MM i nie kosztuje tyle co sub.

Zieleń pomijam, bo w MM jest jaka jest ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak: oba sa zielone i oba maja 300 metrow wodoszczelnosci.

Wszystko pozostałe je dzieli, więc nie wiem czemu takie porownanie miałoby służyć?

Deklasacji bransolety i zapiecia czy całosci, bo nie zrozumiałem?

 

 Nie można całościowo oceniać zegarka na podstawie tylko bransolety i zapięcia, a pozostałe argumenty, to podoba mi się to, a tamto nie. Mnie ciekawi ilu właścicieli Rolexów odważyło się w nich nurkować :) ?, dla mnie jest to zegarek modowy, żeby nie użyć określenia ,,majty" , ale może przemawia przeze mnie zazdrość :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta i zapiecie jest integralna czescia tego zegarka. Nikt nie dodaje tego gratis, kupujac zegarek placi sie za to i ma prawo sie wymagac odpowiedniej jakosci, bez wzgledu na to, czy bedzie sie z tym zegarkiem nurkowac, czy bedzie on tylko ozdoba.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dyskutować odnośnie starszych referencji suba Rolex i ich bransolet z puszek po piwie ? Ta sama bajka. Pytanie kto szybciej otrząsnął się ze stagnacji - nic więcej i niewiadomo co lepsze. Jak pokazują ceny starych Rolexów czy nawet porządnie sbdx001 zamiast sbdx017 to nie wiem, w myśl zasady lepsze jest wrogiem dobrego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można całościowo oceniać zegarka na podstawie tylko bransolety i zapięcia, a pozostałe argumenty, to podoba mi się to, a tamto nie.

Czytałeś w ogóle to co pisałem?

Mnie ciekawi ilu właścicieli Rolexów odważyło się w nich nurkować :) ?,

Pewnie podobnie wielu jak właścicieli MM.

I pewnie podobnie wielu ilu właścicieli "pilotów" lata.

 

Nie wiem czemu niektórzy personalnie odbierają ocenę zegarka?

Czy to się komuś podoba czy nie MM nie jest cudownym i idealnym zegarkiem.

Ma swój niepowtarzalny styl i mnóstwo charakteru, ale jak się szuka zegarka mogącego faktycznie jakością konkurować z silnymi szwajcarskimi graczami, to Seiko ma do tego GS.

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że czytałem, co napisałeś. W wielu miejscach piszesz o minimalnych różnicach w wykonaniu i wyglądzie poszczególnych elementów, a znaczącą różnicę na minus w wykonaniu bransolety. Ale kończysz stwierdzeniem, że traktujesz porównanie jakości wykonania Rolexa w stosunku do Seiko w kategorii żartu. 

Nie wiem, czy warto ciągnąć g* burzę? Chyba nie... oba zegarki mają swoich zwolenników i przeciwników, a na temat gustu się nie dyskutuje. Jeszcze jest kwestia ceny, a ta jaka jest każdy widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdań użyłem tam pewnie kilkadziesiąt, ale pewnie w żadnym nie użyłem stwierdzenia minimalna różnica, ale nieważne.

Dobra, może napiszę jeszcze raz króciutko: po prostu nie widzę sensu tego porównania, bo to są zupełnie inne zegarki. Niestety również pod względem jakości wykonania.

Pewnie, że cena robi też tu dużą różnicę i dlatego to kolejny z powodów dla których to porównanie jest kiepskie.

Inna cena, jakość wykonania, przeznaczenie, wielkość itp itd

To jakby porównywać MM z np Certiną DS1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS1 to spoko zegar.Jednak jeśli mówimy o ponadprzeciętnym stosunku jakości do ceny to polecam z całego serca SDGM.Zegar kozak.

post-102288-0-23804100-1538205389_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś do Certiny DS-1? :angry:

:D

Sorry, pewnie, że nie- taki przykład z czapy :D;)

 

A sdgm jest mocnym zawodnikiem- tu faktycznie czuć "dobrze wydaną kasę"

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macałem kilka dni temu DS-1 bo mi się marzy od dłuższego czasu i już wiem, że sobie ją sprawię. Tylko ta bransoleta sprawia fatalne wrażenie, normalnie jak z puszki. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No są, ale takie dziwnie lekkie. Nie wiem sam, może po prostu spodziewałem się czegoś zupełnie innego i to najzwyczajniejszy w świecie dysonans poznawczy. :) W każdym razie w pierwszej chwili mnie odrzuciło.

 

Może niech tomaliusz się wypowie jako użytkownik.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie chcę zakładać nowego tematu, więc dołączę się tutaj.

 

Kupiłem ostatnio SKX007 z drugiej ręki od kolegi z grupy na FB. Z zegarkiem wszystko super, stan idealny, ma na pewno u mnie dożywocie ten SKX, bo jest po prostu idealny pod każdym względem. Natomiast mam jeden problem, który nie wiem z czego wynika - namagnesowania, sklejenia włosa ?... Otóż chodzi on około +100 - 105 sekund na dobę - stałe, bez jakiś szaleństw. O gwarancji nie ma mowy, bo był kupowany chyba na eglobal. Czy wystarczy, że oddam do zegarmistrza na regulowanie? Docelowo celuję w zamontowanie nh36, ale to po nowym roku. Jeżeli regulacja to jaka może być to cena w przybliżeniu?

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.