Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

@Vonziej to najprawdopodobniej sklejony włos. Zegarmistrz powinien to ogarnąć na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vonziej to najprawdopodobniej sklejony włos. Zegarmistrz powinien to ogarnąć na miejscu.

Czyli nie będzie potrzebne oddanie na dłuższy czas tylko można to na miejscu zrobić? No i jak z wodoszczelnością? To w końcu diver, jak szybka jest zmieniana to potrzeba test szczelności, ale przy takim zabiegu mam rozumieć, że wszystko będzie okej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Oczywiście wszystko zależy od zegarmistrza i jego wolnego czasu w danej chwili. Test szczelności powinien być zrobiony, więc możesz zapytać na miejscu czy zegarmistrz Ci to zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko zależy od zegarmistrza i jego wolnego czasu w danej chwili. Test szczelności powinien być zrobiony, więc możesz zapytać na miejscu czy zegarmistrz Ci to zrobi.

Tak sie zastanawiam - i tak chciałem zmienić serce na Nh36 to może to teraz zrobię od razu, zamiast zajmować się 7s26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklejonego wlosa nie da sie wykluczyc, ale przy tej przypadlosci odchylka bylaby raczej duzo wieksza niz 1,5 minuty na dobe.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklejonego wlosa nie da sie wykluczyc, ale przy tej przypadlosci odchylka bylaby raczej duzo wieksza niz 1,5 minuty na dobe.

 

Przejdę się w połowie tygodnia do zegarmistrza i zobaczę co powie.  1,5 min to nie aż tak źle, da się żyć. Teraz trochę postoi bo nie ma mnie w kraju - zobaczę jak wrócę co będzie. Miałem już jeden, który też pędził, potem postał przez tydzień i zaczął normalnie chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Sklejonego wlosa nie da sie wykluczyc, ale przy tej przypadlosci odchylka bylaby raczej duzo wieksza niz 1,5 minuty na dobe.

Masz rację, nie wiem czemu ale ja tam przeczytałem minuty o.O

Przy takiej przypadłości to wystarczy pewnie regulacja. Z drugiej strony jeśli chcesz wymienić mechanizm to zrób to od razu, po co dwa razy otwierać zegarek i generować sobie koszty.

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Może niech tomaliusz się wypowie jako użytkownik.

Bransoleta to nienajlepsza strona tego zegarka ale tragedii nie ma  ;)

Ogniwa i maskownice są z pełnych ogniw, fakt nie jest ciężka ale do tej koperty to chyba zaleta bo to nie ciężki nurek.

Zapięcie nie jest z puszki ale mogłoby być precyzyjniejsze, nie takie kowalskie bo sporo siły trzeba użyć aby zamknąć, sam motylek OK, gruby i pewny.

Maskownice też powinny być lepiej spasowane, znaczy nie ma luzów i pewnie siedzą na swoim miejscu ale uszy odstają dalej niż maskownice.

Natomiast koperta bardzo fajna, zegarek pewnie leży na nadgarstku, też dzięki uniwersalnemu rozmiarowi 39 mm. i w miarę płaskiej koperty.

Tarcza, wskazówki, indeksy bardzo mi się podobają i nie widzę tutaj żadnych niedoróbek.

Zegarek wdzięczny do paskowania, duże możliwości  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

105 sekund na dobę? Czasami się zastanawiam, po co ludzie komplikują rzeczy proste ;)

Poza tym sprawdź jakie odchyłki deklaruje seiko dla tego mechanizmu - o ile pamiętam to nie gwarantuje, bo to jest dopiero od 6r wzwyż. Oddasz zegarek do naprawy, wymienisz mechanizm na nh (swoją drogą bez sensu, nh36 to jest "eksportowa" wersja 4r? - również pracujący jak mu sie podoba?) a po tygodniu okaże się, że zegarek robi 3 min do przodu.

Rozwiązania są dwa - kupić spring drive albo coś z kwarcowym sercem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

105 sekund na dobę? Czasami się zastanawiam, po co ludzie komplikują rzeczy proste ;)

Poza tym sprawdź jakie odchyłki deklaruje seiko dla tego mechanizmu - o ile pamiętam to nie gwarantuje, bo to jest dopiero od 6r wzwyż. Oddasz zegarek do naprawy, wymienisz mechanizm na nh (swoją drogą bez sensu, nh36 to jest "eksportowa" wersja 4r? - również pracujący jak mu sie podoba?) a po tygodniu okaże się, że zegarek robi 3 min do przodu.

Rozwiązania są dwa - kupić spring drive albo coś z kwarcowym sercem ;)

Seiko deklaruje dla tego mechanizmu odchyłki +45/-35 s/24h.

Dla serii 4 też są podawane warunki brzegowe. 

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

105 sekund na dobę? Czasami się zastanawiam, po co ludzie komplikują rzeczy proste ;)

Poza tym sprawdź jakie odchyłki deklaruje seiko dla tego mechanizmu - o ile pamiętam to nie gwarantuje, bo to jest dopiero od 6r wzwyż. Oddasz zegarek do naprawy, wymienisz mechanizm na nh (swoją drogą bez sensu, nh36 to jest "eksportowa" wersja 4r? - również pracujący jak mu sie podoba?) a po tygodniu okaże się, że zegarek robi 3 min do przodu.

Rozwiązania są dwa - kupić spring drive albo coś z kwarcowym sercem ;)

Celem wymiany na nh nie jest dokładność, a możliwość dokręcenia. Pomijam fakt tego, że też ma swoje deklaracje, tak jak wyżej Kolega wspomniał już. Nie wszyscy cieszą się jak ich EDC robi + 1,5 do 2minut na dzień.

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2 minuty odchylenia na dobe to jednak troche sporo, jezeli ktos nie bedzie tego korygowal na biezaco to po miesiacu wyjdzie mu spora roznica.

Dlugoterminowa roznica jest akceptowalna jezeli wynosi ona 1h na 6 miesiecy, mozna wowczas powiedziec, ze zegarek przestawia sie w sposob plynny z czasu letniego na zimowy :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała dygresja.Do paskowania raczej niewdzięczny bo w uszach nietypowe 21mm.

22 mm. wchodzi dobrze a sporo osób jak zamawia pachy u pachorobów do swoich 22 to proszą o 22,5 mm. bo się trochę kurczą i potem widać teleskop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celem wymiany na nh nie jest dokładność, a możliwość dokręcenia.

Bez jaj... :o


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj... :o

No bez, dla mnie jest taki cel. Czemu muszę być wytykany za chęć tej modyfikacji? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez, dla mnie jest taki cel. Czemu muszę być wytykany za chęć tej modyfikacji? :unsure:

Nic musisz, moim zdaniem dobry pomysł - tylko upewnij się, że pasuje 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic musisz, moim zdaniem dobry pomysł - tylko upewnij się, że pasuje 1:1

To spokojnie. Pełno jest materiałów o wymianie na nh36. Trzeba podmienić tylko Day wheel z 7s26

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez, dla mnie jest taki cel. Czemu muszę być wytykany za chęć tej modyfikacji? :unsure:

Nie wytykam. Po prostu nie rozumiem, że chodzi Ci tylko o dokręcanie :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony jeszcze wiosną, tak trochę z przypadku, ale dopiero teraz wskoczył na rękę.
Przez ostatni tydzień bardzo się polubiliśmy :-)2e5f4ed5a1dee8c0188b03c06f163f90.jpg

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRU :)

 

C6D_0899.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się Twoja metalowa kostka G bardzo podoba ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.