Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Istvan, Ty tak na serio? Bo czytam i nie wierzę.

On - serio, serio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za merytoryczny wpis. Nie ustrzegłeś się jednak kilku subiektywnych odniesień, m. in do szkła. Rozumiem, że wszystko, co ma szafir stawiasz wyżej niż Speedmastera z Hesalitem?

 

Drugie pytanie dotyczy mechanizmu. Napisałeś, że jego klasę u Roleksa ocenia się po szybszej zmianie daty. Moim zdaniem to akurat nie ma żadnego przełożenia na klasę werku. Podobnie, jak jego dokładność.

 

Wspomniałeś również o indeksach. Tu mnie zaskoczyłeś, bo mimo, iż Seiko świeci wzorowo, punkt i tak otrzymał Roleks. Może jednak remis za krzywe nałożenie masy świecącej?

Ze szkłem właśnie mocno starałem się być obiektywny. Akurat Moonwatcha miałem kiedyś przez kilka lat, ale właśnie wersję z podwójnym szafirem.

Wiem, że jeśli jeszcze do Moona bym wrócił, to jednak tym razem wybrałbym hesalit- ma on swój klimat, styl itp itd. Ale to wszystko właśnie jest subiektywne.

W codziennym użytkowaniu jednak szafir jest praktyczniejszy, Ciężko więc moim zdaniem oceniając obiektywnie nie ocenić wyżej grubego szafiru niż hardlexa.

 

Mechanizm- tu sprawa jest dyskusyjna, bo nie znam się zbytnio na mechanizmach, ich budowach.

A ta moja liźnięta pobieżnie wiedza nie upoważnia mnie do jakichkolwiek porównań :(

Jednak to co widzę i potrafię obiektywnie zweryfikować przemawia dla mnie ewidentnie.

Teoretycznie mechanizm z MM jest tym samym co w GS tylko słabiej zdobionym i w mniejszej ilości pozycji regulowany.

W praktyce mój Rolex i wszystkich Kolegów z którymi mam dobry kontakt chodzą/chodziły bardzo dokładnie i standardem była niepunktualność nieprzekraczająca 2 sekund.

MM wszystkie z którymi miałem kontakt punktualnością nie grzeszyły. U mnie odchyłki pamiętam, że były bardzo stabilne, ale sporawe.

A ta data zmieniająca się... i zmieniająca się... i zmieniająca się- mnie to akurat mocno drażni.

 

Indeksy- praktycznie każdy nurek Seiko świeci wzorowo. Ale to jak nałożona jest masa świecąca w MM jest dla mnie niezrozumiałe.

Jeden z Kolegów z tego też powodu odsyłał od razu MM do Japonii, bo było to dla niego nieakceptowalne- to też do mnie przemawia :(

 

Choć nie da się też ukryć, że tak jak Marcin wcześniej pisał- Sub to jest prosty klocek- świetnie wykonany, ale prosty do bólu.

To jego słabość, ale też jednocześnie wielka siła.

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taki o to żółwik dziś u mnie na nadgarstku :

 

Fajny pasek, co to konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak popatrzyć na perypetie MM300 na WUS to jest równie wielu biedaków, którzy o nim marzą (chodzi o to, że nie wyskakują z kasy jak w piekarni), ale i wielu bogatych, którzy mimo posiadania Rolexa z miłą chęcią wróciło do MM300 i są przeszczęśliwi, że udało się im do niego powrócić (odkupić - mowa o dostępności w USA, a teraz dochodzi to, że zaprzestali jego produkcji).

Jest to na tyle ciekawy i nietuzinkowy projekt zapisany już na kartach historii, że warto go mieć. Czy porównywałbym do  Suba ? Chyba nie bardzo bym chciał, chyba prędzej do Tudora BB, ale też mi się nie chce.

Nawet teraz do 10k to nadal bardzo mocna pozycja, a nowe odsłony z szafirem i ceramiką mogą mieć jeszcze więcej do powiedzenia.

 

Co do lumy w nałożeniu przypominającej paćkanie plasteliną przez dziecko - taki jego urok - tak urok. Gdybym miał krzywo nabity indeks na pewno reklamacja, ale tak pozostawię to bez komentarza ...

 

Zajrzyjcie tutaj jak mało wiemy, albo jak mało porąbani jeszcze jesteśmy  :P  :D  :lol:  - powodzenia:

 

https://www.thewatchsite.com/21-japanese-watch-discussion-forum/30550-lossier-inner-terminal-hairspring-curves-seiko.html

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka, że nie zawsze powinno się oceniać patrząc tylko na technikalia.

Są zegarki do których czuje się "to coś"... no jest jakaś iskra ;)

I co z tego, że są inne, które są lepiej wykonane, tańsze itp jeśli mam ochotę na nadgarstku oglądać akurat ten zegarek, a nie inny.

Dobrym przykładem jest właśnie wybór przez wielu Moona z hesalitem- nie zawsze racjonalne wybory są najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym przykładem jest właśnie wybór przez wielu Moona z hesalitem- nie zawsze racjonalne wybory są najlepsze.

Swoją drogą ciekawe jak z przejrzystością szafiru i brakiem efektu mleka  w zielonym MM300 SLA019J1 vs stare z hardlex SBDX001/017 - miał ktoś przyjemność, albo znalazł w necie jakieś opinie i zdjęcia ? 

 

Edyta: Ktoś już podszedł do sprawy bardzo rzeczowo i wykazał różnice:

 

- jest ceramiczny bezel z lumą, która nie wiadomo jak będzie zachowywała się z upływem czasu,

- jest szafir, który coś tam zniekształca, ale hardlex też, autor tego nie porównał

- wyprostowali Wam nałożenie lumy na indeksach!!! - jest od linijki ;)

- zmienili napisy na tarczy,

- bezel ma inne nacięcia

- zapięcie bransolety wykonane jest ze stali, było z tytanu

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe jak z przejrzystością szafiru i brakiem efektu mleka  w zielonym MM300 SLA019J1 vs stare z hardlex SBDX001/017 - miał ktoś przyjemność, albo znalazł w necie jakieś opinie i zdjęcia ? 

 

Edyta: Ktoś już podszedł do sprawy bardzo rzeczowo i wykazał różnice:

 

- jest ceramiczny bezel z lumą, która nie wiadomo jak będzie zachowywała się z upływem czasu,

- jest szafir, który coś tam zniekształca, ale hardlex też, autor tego nie porównał

- wyprostowali Wam nałożenie lumy na indeksach!!! - jest od linijki ;)

- zmienili napisy na tarczy,

- bezel ma inne nacięcia

- zapięcie bransolety wykonane jest ze stali, było z tytanu

 

 

 

Zegarek dostał rolexowego blinku, co jednym się podoba, a innym mniej  ;) Osobiście wolę zegarki wyglądające mniej perfekcyjnie, ale właśnie takie z duszą. Piękne równe indeksy nie dla mnie !!!

 

96a6f641e9403134.jpg

 

Podoba mi się za to klamra, bo ta tytanowa troszeczkę odstaje kolorystycznie od bransolety, a zysk na wadze żaden  :D

Ogólnie poza kolorem serce szybciej nie bije. A tak przy okazji, to szkoda, że cena SLA025 jest jaka jest  :(

A tak przy okazji było, ale co tam :)

 

cf74b6ba77c8bdd5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka, że nie zawsze powinno się oceniać patrząc tylko na technikalia.

Są zegarki do których czuje się "to coś"... no jest jakaś iskra ;)

I co z tego, że są inne, które są lepiej wykonane, tańsze itp jeśli mam ochotę na nadgarstku oglądać akurat ten zegarek, a nie inny.

Dobrym przykładem jest właśnie wybór przez wielu Moona z hesalitem- nie zawsze racjonalne wybory są najlepsze.

.........mam tak z poniższym  :D

6b4abc8333ba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie, bo duma mnie rozpiera i nie moge wyjsc z zachwytu :-D wykonanie jest fantastyczne i wyglad ahh... Swieżo co dojechał, teraz tylko musze sprowadzic bransolete z za wielkiej wody

 

 

 

8a0c79512fb31287567ac815f1c9cd81.jpg4ce6eaf79b7dfbdd646f4ea20a349be1.jpg

Edytowane przez derkosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, bo wiem, że jest czego.

U mnie 051 zyskuje z każdym założeniem :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, bo wiem, że jest czego.

U mnie 051 zyskuje z każdym założeniem :)

A jeszcze bardziej cieszy mnie to, że bezel centruje i nie ma praktycznie żadnego ruchu w prawo, bo wiem, że u niektórych był taki delikatny problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie, bo duma mnie rozpiera i nie moge wyjsc z zachwytu :-D wykonanie jest fantastyczne i wyglad ahh... Swieżo co dojechał, teraz tylko musze sprowadzic bransolete z za wielkiej wody

Gratulacje! Jest na mojej liście. Nawet bez bransolety. Tylko muszę trochę przewietrzyć kolekcję.... :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze bardziej cieszy mnie to, że bezel centruje i nie ma praktycznie żadnego ruchu w prawo, bo wiem, że u niektórych był taki delikatny problem :)

 

W moim 051 mogłem dwoma palcami bezel zdjąć. Skończyło się na wymianie koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o jakiej bransolecie mowa ? Jeśli można wiedzieć

 

do 053 (niebieskiego) można dokupić bransoletę od 051

 

4SjhuHz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Miałem Biedamasa dwa razy i miałem czarnego SDGM i bransolety są zupełnie inne.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Biedamasa dwa razy i miałem czarnego SDGM i bransolety są zupełnie inne.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Nasuwa mi sie pytanie dlaczego miales az dwa razy i dlaczego nie masz teraz?

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Poświęcił go dla Damasko. Też bym tak zrobił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.