Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Guest maritimeeng

Nie będę polemizował z absolwentem uniwersytetu telewizyjnego  :P, jak krzywe to krzywe :lol:

A tak by the way, kiedy wracasz?

Niby podmiany mają zacząć na początku maja ale nie wiem jak u mnie, bo latamy po Hiszpanii a tutaj jest słabo i całkowity lockdown  :(

Krotko: nie wiem...

Ale ogniwa masz jakies krzywe :)

bo z Colta zarąbane, konserwie się zachciało

No przecież ładny masz zegarek, tylko bransoletę Japończyk Ci skroił pod swoje skośne oko. I tak nie jest zle, mogłaby przecież być jeszcze żółta   :)

Edited by 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

No przecież ładny masz zegarek, tylko bransoletę Japończyk Ci skroił pod swoje skośne oko. I tak nie jest zle, mogłaby przecież być jeszcze żółta   :)

Hi, hi, fakt o tym nie pomyślałem, szczęściarz ze mnie :D

Cieszę się że to nie gumowa drabinka, miałbym noce nie przespane, a tak jakoś przeżyje :P

Czyli można przyjąć, ze dokonałeś najlepszego wyboru. Nie pozostaje mi nic innego, jak szczerze pogratulować :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Czyli można przyjąć, ze dokonałeś najlepszego wyboru. Nie pozostaje mi nic innego, jak szczerze pogratulować :)

Dobra, dobra, nie ma co przekomarzać się, dziękuje za gratulacje  :)

Prawda jest taka że branża turystyczna stoi i nie miała z czego zainwestować w super oryginalną bransolete od Seiko :lol:

Tu porządnie :)

post-105425-0-47414500-1587064969_thumb.jpg

Edited by PiotrX

Koledzy, jeśli ktoś z Was czeka na SLA037 to nie będzie w Polsce ani jednej sztuki. Trzeba polować zagranica

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

*** DOXA Sub 300 Professional ***

Koledzy, jeśli ktoś z Was czeka na SLA037 to nie będzie w Polsce ani jednej sztuki. Trzeba polować zagranica

Nieładnie zachowanie panów z Seiko  :wacko:

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Zaraz sprawdzę, dam znać za kilka dni, chociaż osobiście nie potrzebuję więcej niż 55, więc uważam tonza takie uszczęśliwianie na siłę a nie PLUS

Miałem donieść, więc donoszę:

Informuję, że 6r35 z deklarowaną rezerwą 70h nakręcony raczej dobrze przez 2x12h pełnego kręcenia w rotomacie wytrzymał mi 67,5h. Czy to jego rekord, czy można by wykręcić więcej przez machanie lub dokręcanie nie zamierzam sprawdzać bo nie jest mi to potrzebne i nie chce mi się  (widać datę wpisu kiedy się zaczął - może kiedyś ponowię test) Zegarek z tym mechanizmem noszony i w ciągu doby potrafi być bardzo dokładny i iść w granicach 0-2s, W kolejnej dobie żyje już własnym życiem np +7s. Obstawiam te same dewiacje co w 6r15 /50h rezerwy. Po trzech dniach czyli np. w środę nie chce się już człowiekowi pamiętać czy był ustawiany w poniedziałek czy może jakimś cudem ciągnie od ustawienia jeszcze w poprzednim tygodniu, np poprzedniej środy. Z reguły kompensujące się odchyłki nie przekraczają 20s. Pierwszy taki mechanizm z taką rezerwą - nie mam na niego jeszcze pomysłu. Może dobry do zegarka od poniedziałku do piątku gdzie na imprezowy weekend można wskoczyć w coś innego a do tego 6r35 odstawionego w piątek, bezproblemowo powrócić w skacowany poniedziałek, gdzie ustawianie mechanika może być problemem. Czyli co ? = dla dwuzegarkowca ? No u mnie ilość się nie zgadza ani na plus, ani na minus ;)

Edited by Burns

Guest Kwiatek

Nie będę w nim zdejmował folii jak ci od Rolexów B)

K3b9Jp1.jpg

SIjtqoK.jpg

Gratulacje Kwiatek, to bardzo udany model Seiko, co ostatnio bardzo rzadko im się zdarza. Daj znać jak się nosi bransa, ja ze swojego zdjąłem jak tylko zegarek do mnie dotarł. Niby ma pełne maskownice, ale ja zawszę podchodzę do bransolet Seiko jak pies do jeża. Inna sprawa, że ten model to strap monster. Dziś na firmowym pasku Seiko (zdarza im się robić dobre) od SARX019:

syKnLuI.jpg

Nie będę w nim zdejmował folii jak ci od Rolexów B)

Muszę Ci powiedzieć, że wczoraj mi się nie podobał, ale im więcej zdjęć wrzucasz tym bardziej do mnie przemawia i kusi.  :wub:

Marcin. Napisz ze to nie twoje zdjęcie i nie twój zegarek albo chociaż na usprawiedliwienie napisz ze dawno nie piłeś. Inaczej zmuszony jestem dodać Cię do ignorowanych. No jak tak można ;)

*** DOXA Sub 300 Professional ***

Znaczy pytasz kiedy ostatnio byłem trzeźwy ? Tak z miesiąc temu, staram się wzbudzać zaufanie ;)

93841178_1237341276606323_13477131793119

Spokojnie, jestem w pełni poczytalny, zainwestowałem nawet w technologię NYTECH

93603881_276595766839046_921140143042487

Bez dwóch zdań ten sarbx055 jest najbliżej wersji limitowanej. W międzyczasie pokusiłem się na coś innego. Ta pandemia źle na mnie działa.

Zdjęcie zapożyczone.

oM9_B1snGj3zZCBqNVGme1vYfSSRIRBjuujaAAg4