Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze kazdy w tym watku badz niemal kazdy jest za regulacja, w koncu po to ta mozliwosc w mechanizmach jest.

 

Trzeba jednak miec swiadomosc, ze 7S26 bedzie miec wieksza roznice w dokladnosci chodu pomiedzy pozycjami niz np. Seiko 8L55.

Malo tego, na podstawie moich doswiadczen ETA 2824-2 wydaje sie byc bardziej podatna na roznice niz np. STP 1-11, przy czym oba sa lepsze niz 6R15.

 

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie każdy miał inaczej, bo od 7S czy 4R nie można wymagać dużo. Ale....
Mój każdy zegarek na 7S (nie dużo ich było, chyba 5 czy 6) chodził bardzo niedokładnie. Ponad 30+/- sek. na dobę.
Każdy zegarek na 4R (4 sztuki) chodził bardzo dokładnie w granicach 5-9+/- sek/doba.

Co do śfajcarów to niestety STP 1-11 i Sellita SW200 (po jednym zegarku) wypadają blado przy Miyocie 9015 (3 zegarki aktualnie) które chodzą wszystkie podobnie w granicy 3-4 sek na +.
Wniosek jeden: regulować jak jest źle. Jeżeli to nie pomaga-zmienić zegarek.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze też, że to połowa jego kolekcji, reszta to non-Seiko. Obłęd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to nie to forum, ale ten sprzęt w tle tez niczego sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, clusca napisał:

Wiem, ze to nie to forum, ale ten sprzęt w tle tez niczego sobie ;)

Dziękuję.  Obcowanie z nim daje frajdę nie mniejszą niż z zegarkami. Szczególnie o poranku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za długo nacieszyłem się Seiko SBDC053 zakupiony na chrono... Po negocjacjach idzie z powrotem do właściciela...

 

Ale przyznam że zegarek bardzo fajny. Ciekawy jest ten odcień niebieskiego i bezel który raz jest czarny raz morski niebieski...

 

 

 

64825934f311d7eec96b1dfcf09e6ae9.jpg2f907ad405091860772bdbddde7f93d8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2020 o 21:24, Noodles napisał:

"My zimbe box" typ konkretnie się wciągnął

 

z tego wszystkiego najbardziej zazdroszczę mu szogunów i sumo zimbe. Dość fajne są te zegarki z limitek zimbe, ale cena kilkukrotnie wyższa od podstawowych modeli to dla mnie mocna przesada - lupka + zajefajna tarcza + ograniczona ilość + historia - jakieś japońskie wydarzenie/postać lub kooperacja z jakąś firmą. Rozumiem + 30-40% wartości do limitek, ale 200-300%. No nie, nie kupuje tego.  Np. dla porównania zwykły szogun w okolicach 4k, szogun zimbe 11k. W przypadku samuraja jest to trochę stonowane, bo zwykły, padi, save the ocean, można zakupić do 2k, samuraj zimbe za 4,5k. Mowa teraz o regularnych cenach ze stron internetowych. A prywatni sprzedawcy pod hasłem "mint" jeszcze bardziej windują cenę. I człowiek się zastanawia czy kupować teraz czy poczekać przynajmniej z rok na okazję/ czy wtopić się i kupić zegarek przepłacając jeszcze więcej. I tak to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalony gwint koronki... Ledwo pół obrotu i odskakiwała...sprzedający zarzekał się że tak było odkąd kupił ale wyszło też na jaw że jest 2 właścicielem więc nie wiadomo kto go uwalił... Ale widzę też że niektórzy nie zwracają na to uwagi. Dopóki się zakręca to jest ok. Nie zdając sobie sprawy że kiedyś to może być ostatnie zakręcenie...


Zastanawia mnie jeszcze jedno czy Seiko robię te gwinty takie słabe czy To ludzie po prostu nie umieją się z takimi rzeczami obchodzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Uwalony gwint koronki... Ledwo pół obrotu i odskakiwała...sprzedający zarzekał się że tak było odkąd kupił ale wyszło też na jaw że jest 2 właścicielem więc nie wiadomo kto go uwalił... Ale widzę też że niektórzy nie zwracają na to uwagi. Dopóki się zakręca to jest ok. Nie zdając sobie sprawy że kiedyś to może być ostatnie zakręcenie...


Zastanawia mnie jeszcze jedno czy Seiko robię te gwinty takie słabe czy To ludzie po prostu nie umieją się z takimi rzeczami obchodzić??

Ile zapłaciłeś?Bransa oryginał od 051?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2450.. płaciłem revolutem... W sumie to teraz nie wiem jak się to odbywa bo paczka nadana na zwrot a pieniądze zamrożone na rachunku powierniczym...

Zegarek był zakupiony na gnomon (był woreczek że ściereczką ologowaną) a wiem że gnomon dawał taką opcję że kupowałeś sbdc053 na gumie a za dopłatą 150 dolców była bransa dodatkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MieszkoMieszko napisał:

2450.. płaciłem revolutem... W sumie to teraz nie wiem jak się to odbywa bo paczka nadana na zwrot a pieniądze zamrożone na rachunku powierniczym...

Zegarek był zakupiony na gnomon (był woreczek że ściereczką ologowaną) a wiem że gnomon dawał taką opcję że kupowałeś sbdc053 na gumie a za dopłatą 150 dolców była bransa dodatkowo

Bądź dobrej myśli.Osobiscie z chrono nie miałem nigdy problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się to odbywa? Jak sprzedający dostanie z powrotem paczkę to oni oddadzą pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

A jak się to odbywa? Jak sprzedający dostanie z powrotem paczkę to oni oddadzą pieniądze?

U sprzedawców profesjonalnych tak jest.Z prywatnymi nie wiem.Jednak zawsze prowadziłem mediację przez pracownika chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MieszkoMieszko napisał:

Uwalony gwint koronki... Ledwo pół obrotu i odskakiwała...sprzedający zarzekał się że tak było odkąd kupił ale wyszło też na jaw że jest 2 właścicielem więc nie wiadomo kto go uwalił... Ale widzę też że niektórzy nie zwracają na to uwagi. Dopóki się zakręca to jest ok. Nie zdając sobie sprawy że kiedyś to może być ostatnie zakręcenie...


Zastanawia mnie jeszcze jedno czy Seiko robię te gwinty takie słabe czy To ludzie po prostu nie umieją się z takimi rzeczami obchodzić??

W tych zegarkach ( mówię o wszystkich biedamasach) zdarzają się egzemplarze posiadające problem z gwintem koronki. Pierwszego SPB051 tez wymieniłem ze względu na bardzo nieprzyjemną pracę koronki przy zakęcaniu tj. wyraźne szorowanie, tarcie. Miałem wrażenie że koronka samogwintuje się w innej pozycji niż fabrycznie  Dopiero egzemplarz, który aktualnie posiadam był ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MieszkoMieszko napisał:

Na ten moment mam status : mediacja a poniżej wkrótce skontaktujemy się z Tobą

 Hejka Mieszko, nie obwiniałbym sprzedawcy, bo miałem dokładnie ten sam problem w drugim biedamasie, jakiego mi wysłali z salonu, więc był nowy. Z tym, że u mnie było więcej problemów, niż w.w koronka. Podejrzewam, że myslał, iż tak powinno być...niestety, duża część klienteli Seiko, to ludzie, którzy kupują takie zegarki, bo kolorowe i ładnie się świecą, nie mając pojęcia o ich działaniu. Pozdrawiam i trzymam kciuki za bezproblemowy zwrot. Do mnie lecą dwa Vostoki prosto z fabryki - tam też koronki latają, ale w inny sposób i tak ma być :D :D 


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.