Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Też. Ponoć to misto czy prowincja, gdzie robią te mechanizmy. Nie widziałem większej różnicy między jakością tego chińskiego, a oryginałem. Jedynie faktycznie był słabo nasmarowany, szczególnie chrono
 
Edit.
Ciekawostką było przeniesienie subtarczek. Wszystko zrobione bardzo porządnie, a tam gdzie zaznaczylem jest osadzenie na kamieniach. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony 
 
IMG_20230318_164511.thumb.jpg.00f375e3ffdd9979dfa8c4d91bf6d363.jpg
Napisałeś, że jakość bez różnic a jak oceniasz użyte materiały, bo ja mam kiepskie doświadczenia właśnie z powodu użytych niewłaściwych stopów. Co prawda ja mam doświadczenie z PT5000, w którym były one zdecydowanie za miękkie i delikatne tj. takie "do pierwszego serwisu".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, alpaczino napisał(-a):

Napisałeś, że jakość bez różnic a jak oceniasz użyte materiały, bo ja mam kiepskie doświadczenia właśnie z powodu użytych niewłaściwych stopów. Co prawda ja mam doświadczenie z PT5000, w którym były one zdecydowanie za miękkie i delikatne tj. takie "do pierwszego serwisu".

Pozdrawiam

Ciężko powiedzieć o materiałach. Na pewno płyty są grube i solidne (jak w oryginale), koła też wyglądają dobrze. Jedynie mikroregulacja była średnio zrobiona i ten dynks trochę latał. Poza tym bardzo ok

20 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

A co sądzisz o chrono Seagulla? Wymaga smarowania?

Też serwisowałem, ale alphy i wg mnie warto było przesmarować (np sprężyna w bębnie była suchutka, koło kolumnowe chrono też, dźwigienki to samo). Tez mam 2 sugessy na st19 i na razie nie otwieram.

 

Na st19 mam 2 takie sugessy i 3 alphy i jakościowo na korzyść sugessa zdecydowanie. Dlatego myślę, że mechanizmy też mogą byc bardziej starannie dawane

 

 

IMG_20230318_171244.jpg

IMG_20230318_171805.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tylko Parnis. Ale nic nie udaje i jest po prostu ... piękny 😍. Jakość wykonania wyborna.

Dawno nie trafiłem zegarka o tak wysokim stopniu satysfakcji z wydania zaiste małych pieniędzy.

IMG_20230319_095810.jpg

IMG_20230319_095638_BURST001_COVER.jpg

IMG_20230319_095529.jpg

IMG_20230319_095332.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak wstępnie zapytam, co warte jest uwagi z pilotów automatów w brązie ok.40mm i cenie ok 150$?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miszkolc napisał(-a):

Panowie, tak wstępnie zapytam, co warte jest uwagi z pilotów automatów w brązie ok.40mm i cenie ok 150$?

Popatrz na Tandorio, tu jest szansa na zmieszczenie się w tym budżecie. 

 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005004300380525.html?spm=a2g0o.cart.0.0.444e452cMCU5Oc&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deklu ma napisane WATERPROOG RESISTANT...

 

768768654dx344.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, oszolom napisał(-a):

Na deklu ma napisane WATERPROOG RESISTANT...

 

768768654dx344.jpg

 

To przynajmniej jest szansa, że nie skłamali. :D Wolę coś takiego niż 200m na nurku który cieknie pod kranem.

A sikor fajny! Sam o nim myślałem.

Edytowane przez Bonthyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bonthyc napisał(-a):

 

To przynajmniej jest szansa, że nie skłamali. :D Wolę coś takiego niż 200m na nurku który cieknie pod kranem.

A sikor fajny! Sam o nim myślałem.

10ATM też napisali ;). Ale literówka w grawerce na zegarku za parę stów to lekki obciach.

Sam zegarek ładny, ale jakieś tam ryski na uchu od spodu, na bransie też... Takie tam QC made in China. Zdjąłem tę bransę, bo mi się nie podobała, zamówiłem mu zieloną gumę. Ciekaw jestem lumy. Na razie wiem tyle, że jest też na bezelu. A widziałem jakiś film, gdzie gość narzekał na jej brak tamże.

 

 

 

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, oszolom napisał(-a):

Na deklu ma napisane WATERPROOG RESISTANT...

 

768768654dx344.jpg

"Łoter próg" w języku polsko-angielskim oznacza progową wielkość do jakiej zegarek trzyma szczelność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, oszolom napisał(-a):

:D

I dzięki za info o tym wynalazku językowym, bo by mnie to gryzło w przegub. Trochę kusiło, bo ostatnio za nieco ponad 3 stówki do wzięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jakoś 350 dałem. Zobaczę jeszcze dziś, czy się ta luma broni. Nie wiem, czy zostanie. W sumie nie miałem zegarka z tarczą w tym kolorze (współczesnego), zobaczę, jak mu na tej gumie, którą zamówiłem, bo parciak to średni pasi, a bransy nie chcę.

 


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, oszolom napisał(-a):

No ja jakoś 350 dałem. Zobaczę jeszcze dziś, czy się ta luma broni. Nie wiem, czy zostanie. W sumie nie miałem zegarka z tarczą w tym kolorze (współczesnego), zobaczę, jak mu na tej gumie, którą zamówiłem, bo parciak to średni pasi, a bransy nie chcę.

 

Ja dziś kupiłem takiego w stylu Dana Henry'ego a właściwie homarka retro zegarka (rym okolicznościowy). ;) 

Miałem go na liście, ale nie planowałem kupić. Początkowo kosztował 122,99, potem cena utknęła na 98 aż tu patrzę w jednym sklepie na Ali promocja - niecałe 69 USD wyszedł ze zniżkami. 

 

 

s-l500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przekonam się nigdy do chrono, ale ten całkiem ładny, taki vintage'owy. koperta stal czy złocona?

 

odnośnie do guanquina: dorzucam, jak świeci.

5645333657465.jpg

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, oszolom napisał(-a):

nie przekonam się nigdy do chrono, ale ten całkiem ładny, taki vintage'owy. koperta stal czy złocona?

 

odnośnie do guanquina: dorzucam, jak świeci.

5645333657465.jpg

Stal. Miedziane akcenty pod szkłem (wskazówki i indeksy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oszolom napisał(-a):

nie przekonam się nigdy do chrono, ale ten całkiem ładny, taki vintage'owy. koperta stal czy złocona?

 

odnośnie do guanquina: dorzucam, jak świeci.

5645333657465.jpg

Ładnie, choć niektórych ponoć drażni ta wielokolorowość lumy. Pewnie nietrwałe toto🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

Ładnie, choć niektórych ponoć drażni ta wielokolorowość lumy. Pewnie nietrwałe toto🤔

mnie się w sumie podoba, trochę inaczej niż zazwyczaj, jeśli chodzi o te dwa kolory lumy. co do trwałości, to się przekonam dziś wieczorem ;). ale nie spodziewam się niczego dobrego, to jednak tani chińczyk.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Miszkolc napisał(-a):
W dniu 20.03.2023 o 07:29, Paulus57 napisał(-a):
Popatrz na Tandorio, tu jest szansa na zmieszczenie się w tym budżecie. 
 
 
https://pl.aliexpress.com/item/1005004300380525.html?spm=a2g0o.cart.0.0.444e452cMCU5Oc&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol 

Pokaż więcej  

Super, dzięki. A myślisz ten z katedralnymi wskazówkami, brać sterylny, czy sygnowany?

Ja zdecydowanie wolę sygnowane. Mam tylko dwa bez nazwy, właśnie Tandorio pilot typu A i pilot typu B (Escapement Time). W tym modelu jednak wybrałbym z nazwą (choć to też pilot).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gumie trochę lepiej. odnośnie do lumy - nędza. leżał pod lampką ze 2 godziny, poświecił może tyle samo, ale chyba nawet mniej.

8768686957895955dfg65.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, oszolom said:

No ja jakoś 350 dałem. Zobaczę jeszcze dziś, czy się ta luma broni. Nie wiem, czy zostanie. W sumie nie miałem zegarka z tarczą w tym kolorze (współczesnego), zobaczę, jak mu na tej gumie, którą zamówiłem, bo parciak to średni pasi, a bransy nie chcę.

 

 

Ja wiem, Sam Martin to to nie jest, ale też lepsze niż PD 😉 

 

20220610_192859.jpg

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w ręku San Martina, dla mnie to za drogie jak na "homara" -  można się postarać o używanego mikrobranda albo jakąś znaną markę w tej cenie :P. O Poganinach tu już nic nie napiszę, poza tym, że omijam, bo się nie będę powtarzał.

Tak czy inaczej ten Guanquin nie jest zły, szczególnie w tych pieniądzach. Trzeci mój zegarek tej marki i trzeci raz spoko. Można co prawda trochę dołożyć i wziąć używane big mako, ale ten ciekawiej wygląda. Poza tym nie potrzebuję drugiego big mako :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.