Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.06.2023 o 09:24, Paulus57 napisał(-a):

IMG_20230615_091138.jpg

Ta "złota" powłoka to z czego jest wykonana? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Ta "złota" powłoka to z czego jest wykonana? 

Bez wątpienia gruba warstwa złota. ;) 

Tu masz linka do sklepu, gdzie kupiłem i tam są wszystkie informacje. Mam tylko nadzieję, że koperta jest rzeczywiście ze stali a nie ze stopu. 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005003116411251.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.630.83661c24XKGOkh&gatewayAdapt=glo2pol 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Bez wątpienia gruba warstwa złota. ;) 

Tu masz linka do sklepu, gdzie kupiłem i tam są wszystkie informacje. Mam tylko nadzieję, że koperta jest rzeczywiście ze stali a nie ze stopu. 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005003116411251.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.630.83661c24XKGOkh&gatewayAdapt=glo2pol 

Myślałem że wiesz, co nabyłeś. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Myślałem że wiesz, co nabyłeś. 

Nabyłem zegarek, który mi się podoba. Jak zapewne wiesz doskonale, czym innym jest wydanie drobnej kwoty a tzw. kroci. Poza tym nie wydaje mi się, by jakakolwiek informacja na temat chińczyków mogła wpłynąć na Twoje decyzje zakupowe. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nabyłem zegarek, który mi się podoba. Jak zapewne wiesz doskonale, czym innym jest wydanie drobnej kwoty a tzw. kroci. Poza tym nie wydaje mi się, by jakakolwiek informacja na temat chińczyków mogła wpłynąć na Twoje decyzje zakupowe. ;) 

Pytałem z ciekawości. Bo na fotkach wygląda jak różowe zloto i chciałem wiedzieć, jaką techniką to wykonali. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Pytałem z ciekawości. Bo na fotkach wygląda jak różowe zloto i chciałem wiedzieć, jaką techniką to wykonali. 

Ciekawość, pierwszy stopień do chińszczyzny. ;) Nie ukrywam, że w sprawach zegarkowych jestem daleki od wiedzy fachowej. Żałuję więc, nie będę w stanie zaspokoić Twojej ciekawości. Mogę Ci jedynie powiedzieć, że mam go ponad półtora roku i zarówno w sensie wykończenia, jak i mechanicznie (Seiko VK 63) spisuje się bez zarzutów a kosztował poniżej 300 zł. W linku do sklepu jest opcja zadania pytania i być może sprzedawca wypowie się na temat techniki jaką zastosowali przy wykańczaniu powierzchni koperty. 

Sklep niestety już nie działa, ale bez problemu można znaleźć inne, gdzie ten model ciągle jest dostępny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że cenę wykręciłeś niesamowitą. A zegarek urodziwy, bardziej mi się podoba niż oryginał, zapewne przez wskaźnik paliwa

Pierwsza przymiarka3c9470e1ef9adbc16d8ff94755fabf7a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miszkolc  - na prawde wyszedl im ten model. Nie ma się do czego przyczepić, a nie zdarza się to często. Tak zrobiony Szwajcar, to pewnie 1000$ lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze większy kontrast cenowy uzyskałem kupując AESOPA carousell. Kosztował mnie 770 zł a teraz porównaj to z ceną szwajcara na takim samym mechanizmie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jeszcze Tandorio mam, ale chyba odeślę. Ta tarcza ładna, ale na zdjęciach robiła lepsze wrażenie. Ten case też taki srednio zrobiony moim zdaniem. Nie jest zły zegarek, ale nie wyrwał mnie z butów. Chyba spróbuję ta tarcze w innym modelu jak się pojawią.

 

20230622_155303.jpg

20230622_155244.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

47 minut temu, MISTYK napisał(-a):

4.JPG

Fajnie to zrobiłeś. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=110246]Miszkolc[/mention]  - na prawde wyszedl im ten model. Nie ma się do czego przyczepić, a nie zdarza się to często. Tak zrobiony Szwajcar, to pewnie 1000$ lekko.
Chodziło mi o to, że mi wyszedł po wszystkich opłatach 203$.

Jutro pezychodzi Cadisen, to go porównam z Sugessami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, jak sekundnik chodzi troche nieregularnie, tz. jak by co chwilę się zatrzymywał na ułamek sekundy poczym robił większy skok. To jest w miyocie normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

Panowie mam pytanie, jak sekundnik chodzi troche nieregularnie, tz. jak by co chwilę się zatrzymywał na ułamek sekundy poczym robił większy skok. To jest w miyocie normalne?

Zależy jaka Miyota. w 8210 i 8215 jest pośredni napęd sekundnika, co może skutkowac zatrzymywaniem sie sekundnika przy mocniejszym szarpnięciu czy potrząśnieciu. Miałem kiedys przez chwile AVi-8 z 8215 i wlasnie tak tam bylo. Ale nie ma mowy o wiekszym skoku sekundnika, to chyba nie jest juz normalne. Mozesz masz tylko wrazenie ze skacze, po tym jak chwile byl nieruchomy.

Polecam link poniżej (wersja angielska):

https://calibercorner.com/stuttering-seconds-hand-explained/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprawdzam, czy odchyłka jest powtarzalna. Jeżeli będzie miała duże odchyły , to robię zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Miszkolc said:

Panowie mam pytanie, jak sekundnik chodzi troche nieregularnie, tz. jak by co chwilę się zatrzymywał na ułamek sekundy poczym robił większy skok. To jest w miyocie normalne?

 

Mioyta 8215 ma takie zawachanie przez pare sekund chyba w okolicy 10-15s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2023 o 17:24, Paulus57 napisał(-a):

Jeszcze większy kontrast cenowy uzyskałem kupując AESOPA carousell. Kosztował mnie 770 zł a teraz porównaj to z ceną szwajcara na takim samym mechanizmie. :) 

W którym Szwajcarze jest taki sam mechanizm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

W którym Szwajcarze jest taki sam mechanizm? 

Rozumiem, że lubisz ścisłe odniesienia? Jak chcesz napiszę inaczej: szwajcar o analogicznie skonstruowanym mechanizmie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.