Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Małe laboratorium wygenerowało takie wyniki.
Niestety moja wiedza nie pozwala na analizę. Mechanizm to miyota serii 8000 ze wskaźnikiem 24h. 3303ce4a4c4ba1a69822b5912d8c6901.jpgef53a6ac9e5c325f84de267923f1c695.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem inne "tanie" mechanizmy i błąd był wszędzie grubo poniżej 1ms.
Raz już kupiłem nowy zegarek, który odsyłałem na regulacje - strata czaszu i funduszy.
Z tyłu głowy mam przeświadczenie, że jak na początku nie ma parametrów, to w miarę eksploatacji będzie tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie sam reguluje mechanizmy bo się tego nauczyłem. Teraz żaden z moich zegarków nie ma odchyłki większej jak plus minus kilka s na dobę i błąd beatu 0.1 ms. I przy wysokiej amplitudzie rzędy 280 do 300 parę stopni

To kwestia tego jak się trafi. Miałem series 8 od Citizena z mechanizmem 9051 i on fabrycznie po dotarciu robił plus 12 s I miał błąd beatu 2.5 ms. A zegarek kosztował prawie 4k

Aha i z tego co.i wiadomo kat podnoszenia (lift angle) w mioyta 8series to 49stopni więc przy tym jak masz ustawione 52 stopni to będzie błędny odczyt amplitudy. Ale trzeba by się upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nadgarstek zdominowały bakterie. Dziś powrót do hałaśliwej miyoty😉

IMG_20230624_105341.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie żywotność tych zegarków. Jak na pierwsze wrażenia stosunek cena-jakość jest genialna. W porównaniu do budżetowych automatycznych japończyków nie ma tutaj rzeczy, które mnie irytowały typu latające endlinki czy średnia kultura pracy zakręcanej koronki. Na razie mogę się przyczepić tylko do trochę kanciastego i nieprzyjemnego na rogach zapięcia bransolety. 

IMG_4413.jpeg

IMG_4414.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma zegarek na ST19, to moze poradzic, bo to moj pierwszy. Przycisk od wlaczania chrono (ten gorny) ma wyrazne klikniecie jak sie wlacza, czy robi pauze na chrono, ale ten dolny do resetowania jest plynny, nie ma klikniecia. To normalne? Druga sprawa, to sekunda od chrono ma lekki stutter kolo 40s-50s, to normalne w tych mechanizmach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktos ma zegarek na ST19, to moze poradzic, bo to moj pierwszy. Przycisk od wlaczania chrono (ten gorny) ma wyrazne klikniecie jak sie wlacza, czy robi pauze na chrono, ale ten dolny do resetowania jest plynny, nie ma klikniecia. To normalne? Druga sprawa, to sekunda od chrono ma lekki stutter kolo 40s-50s, to normalne w tych mechanizmach?

To pierwsze tak. To drugie, chyba nie za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, Perpetuum Mobile said:


To pierwsze tak. To drugie, chyba nie za bardzo.

 

Zagailem na youtube Time For Another Watch, bo lubie go ogladac i mowi, ze ma 5 zegarków na ST19, na niektórych tez ma stutter chrono sekundy w pewnym przedziale, cos jak w Miyota 8000. W tym Zorro konkretnym nie ma, ale to raczej od mechanizmu zalezy nie od modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Rumcajs997 napisał(-a):

https://watchdives.com/en-gb/products/u-s-stock-chameri-gs-men-watch-vh31-quartz-watch?_pos=1&_sid=5b6510222&_ss=r

 

 

29$ + 5$ wysylka jak ktoś ma ochotę. Szafir z AR coating I świetny Seiko VH31 kwarc.

Mam i polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piotr84 napisał(-a):

Ile Cię wyszedł ten Cadisen Miszkolc

Kusi bardzo ten zegarek.

Kosztował niedawno na promocji sporo taniej, niż teraz, poza tym były jeszcze kupony zniżkowe i kody. Polecałbym poczekać do następnej promocji, bo wg mnie cenę można było wtedy zbić do około135-140 USD a teraz o ponad połowę drożej. Dokładnie, to dowiesz się od @Miszkolc, ja tylko orientacyjnie podaję, bo go obserwowałem, ale w końcu wybrałem co innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pasek i jest dużo lepiej. Ten zegarek im się po prostu niebywale udał. 

 

20230701_161541.jpg

20230701_161545.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.