Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Reakcje ludzi na Wasze zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

pokazał mi biedakowi swój zegarek, kwadratowa koperta marki uwaga Armani.

A koszulę miał firmy Omega?

Powiedz mu że ktoś mu dobrze doradził, tylko że się pomylił, że odwrotnie miało być :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcomartin zgadzam się z Tobą w 100% nic dodać nic ująć tylko dać im spokój niech sobie dalej noszą "wykwintne" rzeczy :) :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje zegarki z kolei wielu ludzi zwraca uwage,szczegolnie Ci ktorzy mnie znaja i wiedza,ze sie tym interesuje.Moge sie pochwalic,ze moj znajomy ktory chcial ostatnio kupic Armaniego,kupil sobie uzywanego Atlantica i jest bardzo zadowolony (-:


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to na tym forum sytuacja 100% odwrotna liczy sie tylko mechanik , a casio to szczyt odpustu...

 

panowie swiat nie jest czarno bialy a np takie modele :

 

EFE503D.jpg

 

to perelki WSPOLCZESNEGO zegarmistrzostwa i prozno szukac tak wykonanego szwajcara(kwarca) za 1kpln nie mowiac juz o automacie


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to perelki WSPOLCZESNEGO zegarmistrzostwa

Dobra perełka pod choinkę. Przerost formy nad treścią, naćpany właśnie jak noworoczna choinka ;)

I żeby nie było, że się znęcam nad kwarcem, Breitlingów i Tag-ów też nie cierpię (większości) :)

 

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat kwestia gustu a nie merytoryczny zarzut

 

 

i jeszcze jedno slowo , ogolnie sie zgadzam z powyzszymi postami , ze polacy to laicy , ale to co dotyczy casio to nieprawda - kazdy laik wie ze casio to "tylko casio" liczy sie FESTINA no i najtansze tissoty ;):)


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat kwestia gustu a nie merytoryczny zarzut

Może się trochę zapędziłem, sorry.

Ale jeśli będziesz miał okazję, to weź sobie w jedną rękę Taga Grand Carrere, a w drugą rękę Casio Edifice (bo to jest mniej więcej ten sam styl wzornictwa), przyjrzyj się bardzo blisko i bardzo dokładnie jednemu i drugiemu. Słowo "perełka" trochę zblednie ;)

Nie chcę przez to powiedzieć, że Edifice jest be. To jest bardzo dobry zegarek za swoją cenę. A samo wzornictwo, to kwestia gustu. Masz rację.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to na tym forum sytuacja 100% odwrotna liczy sie tylko mechanik , a casio to szczyt odpustu...

 

panowie swiat nie jest czarno bialy a np takie modele :

 

EFE503D.jpg

 

to perelki WSPOLCZESNEGO zegarmistrzostwa i prozno szukac tak wykonanego szwajcara(kwarca) za 1kpln nie mowiac juz o automacie

Tylko że to forum to forum miłośników zegarków a nie układów scalonych ;)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat kwestia gustu a nie merytoryczny zarzut

 

 

i jeszcze jedno slowo , ogolnie sie zgadzam z powyzszymi postami , ze polacy to laicy , ale to co dotyczy casio to nieprawda - kazdy laik wie ze casio to "tylko casio" liczy sie FESTINA no i najtansze tissoty ;):)

Czyli brak świadomości :)

Odnośnie samochodów to samochód nie ma substytutów a zegarek mechaniczny "dla laika" na każdym kroku: samochód, komórka, tramp itp


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Tylko że to forum to forum miłośników zegarków a nie układów scalonych ;)

Tu już nie chodzi o duszę/brak duszy, tylko o to czy Casio to złe zegarki - NIE. Edifice są bardzo dobrze wykonane i nic im nie można zarzucić. Jeśli ktoś nie chce mechanika to kwarcowy Tissot czy Certina nie różnią się wiele od takiego Edifice. Ja sam dużo wyżej postawię takiego Casio niż np. któreś z brzydkich Seiko 5 - bo ten Edifice jest po prostu ładny i właściwie czego chcieć więcej poza mechanizmem. Ale nie każdy chce mieć mechanika i tyle. A niektóre kwarcowe Citizeny to naprawdę świetnie zaprojektowane zegarki, które pod względem wyglądu biją na głowę szwajcary za 10k.

 

Czyli brak świadomości

Odnośnie samochodów to samochód nie ma substytutów a zegarek mechaniczny "dla laika" na każdym kroku: samochód, komórka, tramp itp

Po prostu u nas jest taka śmieszna kulturka, że jak masz samochód za 100k to jesteś gość, jak masz telewizor LCD za 5k to jest spoko kumpel, ale jeśli masz zegarek droższy niż 500 zł to jesteś szpanerem, burżujem i złodziejem. Jak w takich warunkach przeciętny człowiek miałby się interesować zegarkami? A w dodatku większość mierzy innych swoją miarą, więc jeśli oni nie wydadzą na zegarek więcej niż 50 zł, to znaczy że reszta ma identyczne zapatrywanie na sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest czesto tak ze ludzie patrza i zwracaja uwage na moj zegarek.

Okolo 50% z nich mowi ze fajny...czesc mowi ze fajny i ze taki chce tez po czym pyta o cene...po uslyszeniu ceny mowi ze jednak podziekuje.

Od razu chcialbym zaznaczyc ze nie mam zegarka z gornej polki a jedynie Poljocika chrono...wniosek jest niestety ten co zawsze...wiekszosc ludzi woli badziew za 100-200pln i nie wnika w to co noci na rece.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie chce mechanika to kwarcowy Tissot czy Certina nie różnią się wiele od takiego Edifice.

 

mozna wywnioskowac z Twojego posta ze Casio wcale nie gorszy od tissota czy certiny a tanszy i fajny

 

błąd

 

porownanie takiej certiny z np tym modelem:

 

CASIO-EDIFICE-EQW-M1000DB-1AER.jpg

 

to jak porownanie fiata punto (certina) z najnowszym mercedesem SLR (edifice)


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proponuję założyć osobny wątek dot. porównania Edifice z innymi markami oraz poprosić moda o przeniesienie tych kilku postów, które tutaj już zostały napisane do owego nowego wątku. Może to być ciekawa dyskusja.

 

Generalnie chyba już większość typowych reakcji na "nasze" czasomierze została opisana.

Człowiekowi, który pyta "dlaczego kupiłeś taki drogi i niedokładny zegarek? Nie lepiej XYZ za 100zł?" można odpowiedzieć "dlaczego założyłeś spoiler do samochodu? Przecież nie jeździsz w wyścigach".

Prawda jest taka, że tylko hobbysta zrozumie hobbystę. A to czy ktoś wkłada pieniądze i czas w zegarki, znaczki, tuning czy cokolwiek innego to kwestia indywidualnych upodobań.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Porównanie pasji zegarkowej do dresiarskiego spojlera - niesmaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można napisać, że określenie "dresiarski spojler" jest niesmaczne.

Są różne pasje, a tuning może być jedną z nich. To, że w Polsce kojarzy się tak a nie inaczej to już inna sprawa.

 

I mathu: koniec OT.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A... to nie wiedziałem yanek, że interesujesz się również tuningiem :)

 

A co do laików to odgórnie ich wyśmiewamy przecież, c'nie? :)

 

edit: odnośnie tych laików to ten post był skierowany tylko i wyłącznie do yanka i to na dodatek napisany został pod wpływem alkoholu :) zupełnie nie chodziło mi o to co można zrozumieć z tego wyrażenia - ale... każdy może napisać głupoty, c'nie :)


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że akceptacja dla zegarków mechanicznych jest w społeczeństwie coraz większa. :)

 

Większość ludzi ocenia jednak zegarki dość pobieżnie, tu kolega się skarży, że niedocenia się jego zegarka produkcji rosyjskiej SZTURMANSKIE, ale powszechna ocena i skojarzenia z ZSRR są inne, niż ze Szwajcarią, raczej w powszechnym mniemaniu jest to wada.

 

Ze społeczeństwem jednak można sobie poradzić, gorzej jak to racjonalnie wytłumaczyć żonie, że chce się kupić zegarek droższy, niż jej samochód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak to racjonalnie wytłumaczyć żonie, że chce się kupić zegarek droższy, niż jej samochód ?

 

Kupujac jej kolczyki w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

BINGO!

:)

 

 

A... to nie wiedziałem yanek, że interesujesz się również tuningiem :)

 

A co do laików to odgórnie ich wyśmiewamy przecież, c'nie? :)

 

Nie interesuje. Po prostu jak wielu facetów lubię fajne dziewczyny i ładne samochody. Albo odwrotnie :)

 

Ja tam laików nie wyśmiewam, przecież jestem jednym z nich. Ale niektóre stwierdzenia "niewtajemniczonych" powodują uśmiech na mej twarzy.

 

Próba "nawrócenia" społeczeństwa i pokazania czym są zegarki to syzyfowa praca.

Ale fajnie jest przeczytać, że komuś z Forumowiczów to się udało i teraz Jego znajomy odstawił swoją Ómegę na rzecz fajnego Seiko :)


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienić Omegę na fajne Seiko ? :)

 

Niektórzy mają zadatki na guru new age...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienić Omegę na fajne Seiko ? :)

 

Niektórzy mają zadatki na guru new age...

 

Zmienić Ómegę na fajne Seiko.

Czytamy ze zrozumieniem...


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja o Dunhillu:

 

Przyszedłem do pracy z Dunhillem DM7 i kolega zapytał - ile kartonów kupiłem żeby dostać taką fajną reklamówkę :) ale nie chciało mi się tłumaczyć i powiedziałem 10 i na to nastepne pytanie gdzie ? :) to mi się gadać odechciało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie pogladu na Automaciki Seiko to powiem ze na pewno sa bardzo fajne dla wielu ludzi, sa niesamowite lecz do tego trzeba miec charakter. Trzeba miec to cos co lubi grzebac w zegarku, ustawiac go, serwisowac itp :blink: Ja takiego czegos nie posiadam odkad popsul mi sie nie Automat, lecz zwykly kwarc po niestety 8miu latach przez moja nie wiedze odnosnie tego ze trzeba kazdy kwarc smarowac raz na 2 lata. Poprzecieral sie mechanizm i stracil stabilnosc i od tego momentu mam uczucie ze w zegarku cos sie moze popsuc, wiec wybralem cos co jest bardziej stabilne i zaawansowane technicznie.


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Ty chłopie opowiadasz? jakie smarowanie kwarca co 2 lata? jakie przecieranie się mechanizmu? no chyba, że miałeś kwarca z bazaru za 10 pln albo reklamówkę z gazety z drewnianymi zębatkami - to 8 lat to i tak niezły wynik.

Miałem kwarca seiko i nosiłem go prawie 12 lat. jedyne "grzebanie" w zegarku ograniczało się do wymiany baterii co jakiś czas. A teraz leży sobie przez mój sentyment w gablotce i..też wymieniam mu bateryjkę. I ciągle na chodzie (to już z 15 lat). Wierz mi, kwarce są niemalże bezobsługowe. Chyba, że strasznie chcesz zareklamować swojego G...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.