Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Joker, chcesz? to masz! wyprowadzam Cię z błędu -> do tej w sumie ładnie zachowanej pobiedki z 2-giej moskiewskiej, ktoś zamontował współczesną ukraińską replikę tarczy

 

czyszczenie cyferblatu jest zabiegiem niezwykle ryzykownym i jeśli się powiedzie bez strat nigdy nie doprowadzi do stanu wyjściowego

_ _ _ _ _ _

 

Enkil, wygląda na to, że pokazujesz coś podobnego do komandira a one jak wszystkie inne mają dekielek przykręcany na pierścień. Tyle, że ta jego koperta jakoś mi się nie podoba ...bo aż kapie od złotolu!

 

Tak nawiasem mówiąc, to kitajskie podróbki komandirów mają dekle wciskane

Możliwe, że jest wciskana, tylko że można wcisnąć tylko do środka, a jak to potem wyjąć? Nie ma żadnego wycięcia, towka, nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł Bury, też nie widziałem  :) ...ale widziałem inne! niektóre nawet bardzo dobrze naśladujące pierwowzór.

hmmm.... teoretycznie istnieje możliwość, że do tej z pewnością używanej pobiedki (ślady na kopercie) zamontowano oryginalną tarczę przechowywaną od przełomu lat 50/60 w szczelnym ołowianym pojemniku napełnionym azotem :)

_ _ _ _

 

@Enkil, ustal (porównaj - chinole różnią się szczegółami) czy koperta jest wostoka? także czy koronka jest zakręcana?

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk wostoka który w niej siedzi pasuje idealnie, koronka jest zakrecana. Tylko w kopercie nie ma gwintu na dekielek, zwykły dekielek z wostoka jest za duży. Zegarek jest dość nowy- na tarczy made in russia.

Ed

Jest jakaś strona z noworuskimi wostokami?

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz prawdziwą zagwozdkę...

może to jakiś patent współczesnej ruskiej myśli technicznej? w stylu dekielek mocowany elektromagnesem?? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś strona z noworuskimi wostokami?

http://chistopolcity.com/

http://www.vostok-europe.com/

Szukaj może znajdziesz...

Ewentualnie wpisz w google grafice cardi-vostok i przeglądaj ....

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tę Pobiedę, to moim zdaniem tarcza jest jak najbardziej oryginalna.

Ekonomicznie jest to zupełnie nieracjonalne, aby ktoś współcześnie wyprodukował tak idealną podróbkę tarczy do jednego z najtańszych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was Panowie takie pytanie - co to za wynalazek:

post-75552-0-58950200-1418727682_thumb.jpg

Nabyłem to na adrogo bo mi się spodobała tarcza. Byłem niemal pewien że to jakiś franken ale po małej analizie tego co owa tarcza przedstawia nabrałem wątpliwości. To co udało mi się dowiedzieć to to, że nawiązuje do (chyba) odzyskania niepodległości przez Armenię. Napis najprawdopodobniej brzmi "Wolna Niepodległa Armenia", kolorystyka pod napisem to flaga Armenii a pod spodem jest góra Ararat. Co prawda nie spotkałem w necie niczego podobnego do tej tarczy ale mając na uwadze, że na początku lat 90 Rosjanie klepali wszystko dla wszystkich to może i jest to oryginał? Na werkach się nie znam ale wygląda to tak (zdjęcie zapożyczone z adrogo):

post-75552-0-31653500-1418728031_thumb.jpg

Wczoraj liznąłem nieco szkiełko bo było niemiłosiernie zmasakrowane, teraz chociaż coś widać. Koperta też od spodu dostała za swoje, chyba za młotek robiła. Ale zegareczek chodzi pięknie. W ciągu doby zgubił niecałe 30 sek.

Ktoś się spotkał z czymś podobnym?

Będę wdzięczny za każdą informację. Miał być moim pierwszym rozebranym zegarkiem ale zobaczę co o nim powiecie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku był poruszony temat tego zegarka:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95347-zegarki-okoliczno%C5%9Bciowe-zsrr-%E2%80%93-zbi%C3%B3r/page-14 

 

strona 14, nie wiem dlaczego link odsyla do pierwszej strony ;)

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że w ta Pobieda ma tak zachowaną tarczę, pewnie wszystko rozbija się o umiejętnie zrobione zdjęcia. W innym świetle, temperaturze barwy... nie mniej ta biel i przebarwienia są dziwne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku był poruszony temat tego zegarka:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95347-zegarki-okoliczno%C5%9Bciowe-zsrr-%E2%80%93-zbi%C3%B3r/page-14 

 

strona 14, nie wiem dlaczego link odsyla do pierwszej strony ;)

No faktycznie - i do takich samych wniosków koledzy doszli, że to ormianin  :) To mi się chociaż (mam nadzieję) napis udało rozszyfrować choć pewności nie mam. Czyli prawdopodobne lata powstania to 91-95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma takie coś , werk waży chyba z kilo i ma ponad cm. grubości. Punca moskiewska. Co to za werk i z czego?e85342984fc3d1c054b35a343235b0cd.jpg7818140abc1a837244303973a27b066d.jpg2d46226a82e80f19b9ff30c186721fc2.jpg

 

Eddzięki gregh za info o komandirze :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma takie coś , werk waży chyba z kilo i ma ponad cm. grubości. Punca moskiewska. Co to za werk i z czego?

Eddzięki gregh za info o komandirze :)

poszukaj o K-43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu kieszonki.

 

od498_kieszonka_001.jpg

 

nf251_kieszonka_002.jpg

 

vq106_kieszonka_004.jpg

 

ct936_kieszonka_006.jpg

 

pg969_kieszonka_008.jpg

 

Mimo uszkodzonych powierzchniowo co najmniej dwóch kamieni oraz pokrzywionego włosa, zegarek ma wielką chęć nadal chodzić. Rusza nawet na dość długo.

Będę próbował go podnieść na nogi. Na dzień dobry przydały by się jakieś wskazówki. Ktoś coś może poradzić?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest radziecki zegarek, więc proponuję ten post usunąć a pytanie zadać tu:

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/175-pytania-o-stary-zegarek/


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Temacik zapodałem tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/114276-kieszonka-niewiadomego-pochodzenia/?do=findComment&comment=1351158

Może to jakiś mod wymoderować, żeby nie robić śmietniska w takim razie.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, warto doinwestować tego sygnała żeby odzyskał sprawność?

NIkS8pH.jpg

XmpYjGB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mu dolega?

Wymiana szybki jest niedroga a doda mu 50% uroku.

 

 

Wyskrobane w Tapatalk


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co zastanawiać.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to nie działa (balans wydaje się że sprawny). Koronki z innej parafii w tym jedna urwana. szybka wiadomo bo tarcze ma ładną. tylko nie chcę przeinwestować bo kupiłem kilka w średnim stanie i czeka mnie z każdym mniej więcej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz przepłacać to zrób to sam. :)

To niesamowita frajda naprawiać swoje zegarki. Wprawdzie zacząłem niedawno ale wciągnęlo na maxa. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat naprawa Sygnala jest utrudniona ze wzgledu na wieksza liczbe czesci, patrzac od strony tarczy, cuda sie tam dzieja...

Nie polecam na pierwszy strzal brabia Sygnala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej oryginalny oryginał :) i do tego b.ładny stan!

 

Sprzedający ściemnia, że to amfibia... ale OK - może się nie znać. Brakuje mi fotki tarczy am face! odnoszę wrażenie, że wystawiający celowo ukrywa okolice indeksu 6, aby nie móc dostrzec czy jest tam napis "sdjełano w sssr" lub "zakaz mo"? czy nie??

Tarcza jest klasyczna. Jednak z żółtą kopertą u sowieckich komandirów nie spotkałem się! Wydaje mi się, że to już bajer późniejszej produkcji. Piszę "żółtą" bo to już nie jest stare-dobre sowieckie złocenie, tylko jakiś delikatny syf, który się szybko wyciera (dlatego ten z akcji naprawdę wygląda na nienoszony)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Na ostatnim zdjęciu z suwmiarką widać dokładne że sdjełano tam gdzie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki brachu! to dla mnie nauczka na przyszłość, że czasem warto pooglącać ...suwmiarkę :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.