Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Zegarek klubowy edycja 2010 - ZAPISY NA ZEGAREK - DYSKUSJA

Rekomendowane odpowiedzi

Limitacja 50 szt nie wzięła się z powietrza. W 2010 KMZiZ będzie obchodziło 5 urodziny. tak więc 5 w limitacji być powinna. 50-55-65 szt IMHO

Luźna propozycja.

To może się nie czaić za bardzo i zrobić limitację 105 szt.

My weźmiemy ok 70 szt, a resztę niech sobie Jorg puści na międzynarodowy rynek kolekcjonerski po cenie rynkowej (czytaj drożej)... i niech sobie płyną po morzach i oceanach, i niech rozsławiają imię KMZiZ...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze przy takim zamowieniu mozna wynegocjowac u Jorga staly kurs euro:), tzn umowic sie na jakis przelicznik euro i ustalic, ze zegarek bedzie kosztowal np. 1500 pln + opcje 1 - 100pln, opcja 2 - 200pln itp. Wtedy wplacic mozna cala kwote - wiekszego potwierdzenia zakupu nie ma:) I bedziemy wiedzieli kto jest faktycznie zainteresowany. Uwazam tez, ze limitacja limitacja, ale troche szkoda kolegow ktorzy byli na liscie rezerwowej, tym bardziej, ze niektorzy bardzo sie udzielali. Uwazam, ze zegarek powinien dostac kazdy chetny:). Robie to wbrew sobie, bo 50szt. to limitacja, a juz np 62szt. - to raczej zakup zbiorowy, ale przeciez to zabawa i przykro by bylo, gdyby ktos nie dostal tego zegarka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne propozycje. Mam również nadzieję że będzie jedno (polskie) konto np: konto Stowarzyszenia na które będziemy przesyłać pieniądze , a nie indywidualne wpłaty na konto Jorga bo się zrobi niezły bajzel. :D


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sam nie wiem.Z jednej strony chciałbym ją mieć a z drugiej wolałbym żeby było ich jak najmniej, zawsze to bardziej nobliwe jak jest ich mniej. W ostateczności zwiększenie do 55 sztuk moim zdaniem. Poza tym przedpłata to dobry pomysł wyjaśni co kto i dlaczego.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabym nie zwiekszał z 3 powodów:

1. 5lat klubu, 50 sztuk.

2. Lista jest 70 osób. Zapewne kilkanaście albo lepiej odpadnie jak przyjdzie płacić. Takie życie.

3. Mam numer 50/50, gdyby ilość się zwiększyła chciałbym zachować prawo do ostatniego numeru...


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie jestem osobą która się tu specjalnie udziela,pomaga itp.ale czytam to forum,proszę o radę jak trzeba i czuje się jego uczestnikiem i jedna rzecz wydaje mi się oczywista:proszę wprowadzić przedpłatę na zegarek ,dać odpowiedni czas na jej uiszczenie i dopiero potem zweryfikować ilość sztuk zegarka,numeracja kto który numer sobie zarezerwuje to osobna sprawa-ci którzy byli pierwsi mają wygrane.Naprawde trudno mi wyobrazić sobie taki scenariusz ,że znajdą się osoby(podobne w aktywności do mnie) które są zarejestrowane na forum,czytają forum i nie będą mogły zakupić zegarka specjalnie dla tego grona przygotowanego.Bajdurzenie o tym ,że liczba 50 sztuk daje jakieś "nie wiadomo co prestiżowego" ,za przeproszeniem co wrażliwszych, można sobie o kant d......potłuc.Żebym był dobrze zrozumiany,jeśli zegrak ma być dla 50 osób z forum/klubu to proszę resztę wyrzucić/wykreślić,jeśli zegarek ma być KLUBOWY to musi być dostępny dla wszystkich uczestników(z premedytacją unikam słowa członków:-)),którzy wyrażą chęć jego nabycia i uiszczą odpowiednią kwotę.Koniec i kropka.Jak na mnie to strasznie się rozpisałem.

 

pozdrawiam

 

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze to co piszesz jest fizycznie nie możliwe.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma co się zastanawiać tylko zróbmy te przedpłaty i zobaczmy na czym stoimy.

Najpierw niech wpłacą osoby z podstawowej + te które wejdą z rezerwowej (już są pozycje bez potwierdzenia), potem zapełnijmy z listy rezerwowej i zobaczmy czy jest problem czy go nie ma.

 

TIK TAK: Nie wolałbyś 55/55 z okazji 5'cio lecia klubu :D a pomiędzy 50/50 i 60/60 nie ma chyba różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc 50/50, 55/55. 60/60. 70/70 pod tym względem wszystko jedno :D


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sytuacja zmienia się dynamicznie ponawiam więc moją prośbę - gdyby 50 została opuszczona proszę o jej "przydział".

Co do przedpłat - jak najbardziej słuszne rozwiązanie.

Problem jedynie w tym, iż skoro transakcja nie będzie realizowana za pośrednictwem Klubu czy Stowarzyszenia przelewy należało by wysłać bezpośrednio do Niemiec.

 

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą indywidualne wpłaty do Niemiec zrobi się bajzel ( delikatnie mówiąc) dlatego , proszę o rozważenie wpłat najpierw na konto stowarzyszenia.. jeśli to możliwe ...


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą być wpłaty na konto Stowarzyszenia, bo Stowarzyszenie będzie musiało przeprowadzić księgowość operacji, odprowadzić VAT i podatek rozdzielając zegarki.

Tylko bezpośrednia wpłata do Niemiec ma sens, a co za tym idzie niemożliwe jest bawienie się w zaliczki, czy produkcja liczby zegarków na potrzeby każdego pt. chętnego. Produkcja musi być z góry określona. Dlatego trzymałbym się z góry określonego limitu. Z pełnym szacunkiem dla osób na liście rezerwowej oczywiście.

 

Chętnie na pewno poznamy zdanie Klaudiusza jako pomysłodawcy, organizatora i koordynatora.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można to chciałbym zaklepać 9 lub 15 ( w zalezności od tego, czy te n-ry zostaną potwierdzone przez dotychczasowych forumowiczów, oczywiście )he, równie dobrze mogę się w ogóle nie załapać. Zobaczymy :D


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bezpośrednia wpłata do Niemiec ma sens, a co za tym idzie niemożliwe jest bawienie się w zaliczki, czy produkcja liczby zegarków na potrzeby każdego pt. chętnego. Produkcja musi być z góry określona.

No tak, zapłata całości - w określonym terminie - do Niemiec, to byłaby prawdziwa próba ognia.

Chęci trzeba byłoby wtedy wymienić na "ojro".

Jestem za, ale oczywiście czekam na rozkazy wodza operacji, Klaudiusza.

Zresztą na razie jestem poza burtą ;-)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Ja mogę zrobić przedpłatę, ale czuję się trochę oszukany, bo wyraźnie pytałem o termin w którym wpłacamy pieniądze i usłyszałem o styczniu. Kasa którą mógłbym przeznaczyć na zegarek w tamtym momencie została więc zainwestowana i nieszczególnie podoba mi się jej ściąganie ze stratą, albo rezygnowanie z innych przyjemności. Mogę nawet podpisać weksel jeśli rezerwowym tak bardzo zależy, ale w dniu dzisiejszym za zegarek nie mam ochoty płącić. Nie śpię na pieniądzach i wydatek 1500 zł wymaga pewnego wcześniejszego zaplanowania.

 

Poza tym czuję się niedobrze jeśli ktoś mi nie wierzy na słowo że jeśli się zadeklarowałem to zegarek kupię. Ja swoich zobowiązań finansowych dotrzymuję za wszelką cenę, więc jeśli się zadeklarowałem to na pewno nie będę się wykręcać.

I nie rozumiem też czemu rezerwowi tak przebierają nogami, jeśli ktoś faktycznie nie kupi to wskoczycie na jego miejsce, co za różnica czy teraz czy potem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kolego , ja również wolałbym przedpłatę niż zapłacić teraz całą gotówkę. Podobnie jak u Ciebie kasa ma być pod koniec roku. Lecz nie znaczy to że mam zamiar kogoś kołować , skoro powiedziałem że biorę to biorę. A z dreptaniem nogami , to wybacz, ale lubię jak jest wszystko jasne i przejrzyste.


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 lat więc najlepiej pasuje 55 szt.

Niestety, podobnie jak część Kolegów uważam, że prawdziwe potwierdzenie nastąpi dopiero w momencie płatności.

Dlatego zaliczka jest jak najbardziej wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek_k zegarek jest a raczej ma być limitowaną edycją dla KMZiZ a nie zegarkiem klubowym KMZiZ, ustalaliśmy to wcześniej, dlatego też nie ma dużo osób, co chciało inny rodzaj zegarka, sportowy itp. Limitacja była ustalona od początku i ja się z tym zgadzam bo mimo wszystko uważam taką Stowę za coś bardziej prestiżowego niż zwykła Antea dostępna dla wszystkich w sieci. Dla mnie to nie jest o kant d... potłuc używając twego wyrażenia.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa przedpłat nie jest wcale przesądzona, a na pewno nie będzie to 100% wartości. Jeśli już będziemy w ten sposób fiksować sprawę to na poziomie 50 - max 100 EURO. Musimy jako stowarzyszenie założyć sub-konto walutowe. Jeszcze daleko do kategorycznego stwierdzenia kiedy i ile mamy wpłacać jako depozyt. Stowarzysznie może przyjąć i zwolnić depozyt na poczet zegarka - płatności finalne i tak będą po za Stowarzyszeniem. Mirek uzgadniał to dziś z księgową.

 

Co do finalnej płatności to odbędzie się on po wyprodukowaniu zegarków. Tutaj jest sprawa kosztów transportu dlatego Jorg prosił o rozbicie zegarków na max 2-3 transze. Jeśli ktoś nie załapie się w terminie na transze ( płatność ) będzie mógł indywidualnie zapłacić za zegarek i transport u Jorga. Zegarki powinny być do odbioru od końca lutego. Sprawa płatności- musimy ją rozwiązać do tego czasu. Najwygodniej będzie aby zrobić przelew zbiorczy. Oczywiście każdy może też indywidualnie.

 

Każdy upoważniony otrzyma kod na podstawie którego będzie dysponował określonym zegarkiem i podając go w momencie zakupu otrzyma swój egzemplarz.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wodzu za rozsądne podejście )).


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze poruszę kwestię ilości zegarków. Jeżeli ta ilość ma nawiązywać do pięciu lat działalności Klubu, to liczba pięćdziesiąt nijak się do tego nie ma. Może być pięć, ale to bez sensu. Najlepsza byłaby sześćdziesiąt, bo tyle miesięcy zawiera się w pięciu latach. Sam głosowałem na pięćdziesiąt pięć, ale po przemyśleniu tej sprawy, chyba lepszym i odpowiednio nawiązującym rozwiązaniem będzie liczba zegarków na poziomie sześćdziesięciu.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze daleko do kategorycznego stwierdzenia kiedy i ile mamy wpłacać jako depozyt.

Klaudiusz, czyli rezerwujący zegarek wpłaca kaucję. Po zapłaceniu do Jorga i odebraniu zegarka, kaucja bedzie zwrócona....

 

Jest to logiczne rozwiązanie pozwalające precyzyjniej ustalić potrzeby.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa przedpłat nie jest wcale przesądzona, a na pewno nie będzie to 100% wartości. Jeśli już będziemy w ten sposób fiksować sprawę to na poziomie 50 - max 100 EURO. Musimy jako stowarzyszenie założyć sub-konto walutowe.

Subkonto walutowe nie jest chyba dobrym pomysłem.

Jeśli Stowarzyszenie będzie przyjmować depozyt to raczej w PLN ponieważ :

 

1. Przelewy krajowe dewizowe są często droższe od przelewów dewizowych zagranicznych

( mam na myśli przelewy z konta w EUR ) a zresztą nie wszyscy takim kontem dysponują.

2. Przy przelewie z konta złotówkowego na dewizowe bank zastosuje własny kurs i dodatkowo prowizję. W przypadku zwrotu depozytu nastąpi kolejne przewalutowanie i kolejna prowizja zostanie naliczona. Tak więc kwota wpłacona będzie różna od kwoty zwróconej.

Ponadto Stowarzyszenie będzie miało kłopot z rozliczeniem różnic kursowych.

Depozyt w PLN pozwoli ominąć te problemy.

 

Co do finalnej płatności ... Najwygodniej będzie aby zrobić przelew zbiorczy.

 

Na jeden przelew trochę za duża kwota sumaryczna ( podlega rejestracji w nadzorze finansowym ). Parę przelewów "podzbiorczych" pozwoli ograniczyć koszty bankowe. W moim banku praktycznie nic nie płacę za przelewy zagraniczne z konta w EUR - co najwyżej koszty banków pośredniczących.

 

pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, ze zwykła kaucja w PLN będzie najprostrzym rozwiązaniem. A przelewy do Jorga indywidualnie. Przelewanie EUR na konto Stowarzyszenia i potem zbiorczy do Jorga nie specjalnie ma sens.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelew indywidualny do Jorga to żaden problem tym bardziej, że akceptuje on PayPala. Zbiorczy przelew tylko komplikuje sprawę.

Tymczasowy depozyt w stowarzyszeniu to dobry pomysł - jest to do wykonania w ciągu miesiąca (jak nie szybciej), a zatem w najpóźniej połowie grudnia możemy znać liczbę sztuk i Jorg może spokojnie robić zegarki mając pełną wiedzę jakie i ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.