Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Co myślicie? Według werku najwcześniejszy wypust kirova

 

Totalna malowanka


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkoch napisał(-a):

 

Totalna malowanka

Dla samego werku warto brać? Za 200 zł jest wystawiony 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Dla samego werku warto brać? Za 200 zł jest wystawiony 

 

Jeśli chcesz kupić malowankę, to może te 200 zł jest to warte, tym bardziej że koperta jest w ładnym stanie. Dla samego werku nie warto, to nic nadzwyczajnego. Mam całe wiaderko werków kirowskich, sporo w tym 2408


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mkoch napisał(-a):

 

Jeśli chcesz kupić malowankę, to może te 200 zł jest to warte, tym bardziej że koperta jest w ładnym stanie. Dla samego werku nie warto, to nic nadzwyczajnego. Mam całe wiaderko werków kirowskich, sporo w tym 2408

A masz tam z takim mostkiem bębna jak tam jest 🙃?

 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

A masz tam z takim mostkiem bębna jak tam jest 🙃?

 

Pewnie by się znalazły.

 

Edit: był na samym wierzchu.

A przy okazji dwa rezonatorki sie poszukały 😁😁

IMG_20230207_112707.jpg

IMG_20230207_113103.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak czy raczej nie? Jak uważacie?

wostok.jpg


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Po Bieda napisał(-a):

Raczej tak czy raczej nie? Jak uważacie?

 

Bardzo ciekawa tarcza i niespotykana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem u Mroatmana. Otóż pomyślałem sobie, że jeśli to ulep, to bardzo udany.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Po Bieda napisał(-a):

Nie znalazłem u Mroatmana. Otóż pomyślałem sobie, że jeśli to ulep, to bardzo udany.

Trzeba szukać bliżej :) Albo w katalogach :)

WOSTOK 2214-281129.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tom88 napisał(-a):

Oczywiście że tak 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tom88 napisał(-a):

 

 

1 godzinę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Oczywiście że tak 

No chyba nie do końca. Oryginalne stare Primy miały kopert chromowane. Jakiś czas temu pojawiły się współczesne koperty stalowe i zegarki złożone w nich z nowymi tarczami i wskazówkami. Mechanizmy oczywiście oryginalne. Podejrzewam że to jest właśnie taki składak, bardzo fajny zresztą do noszenia. Coś mi świta że @Paweł Bury. miał jakąś wiedzę o tych Primach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prim nie jest po renowacji. To współczesny wypust w koprodukcji polsko chińskiej. Z tego co się orientuje to nasi czyli PL wypuszczają te modele, a Czesi się z tego powodu są niezadowoleni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wiedzy nie mam - pytałem kiedyś o takie dwa na forum - Czech miał do sprzedania w Niemczech na giełdzie staroci - drogie były i nie kupiłem 

Wyglądały jak nówki - dosyć duże i całkiem fajnie wyglądające. 

Nie wiem jakie to wypusty były - czy stare, nowe, chińskie 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupilem taki myśląc że to oryginał ale na grupie mnie doinformowali, z tego co pamiętam to ori jest mechanizm

Edytowane przez cheles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że "podrabiano" tak niszowy zegarek. O ile w przypadku Atlanticow, PdL, Woln widać cel ekonomiczny, to w tym przypadku trudno stwierdzić, co "autor miał na myśli". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tom88 napisał(-a):

To ciekawe, że "podrabiano" tak niszowy zegarek. O ile w przypadku Atlanticow, PdL, Woln widać cel ekonomiczny, to w tym przypadku trudno stwierdzić, co "autor miał na myśli". 

Prim Sport, a szczególnie 1 nie jest niszowym tylko wręcz kultowym zegarkiem szczególnie w Czechach. Ceny oryginałów przerastają ceny wszystkich które wymieniłeś i systematycznie rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Prim Sport, a szczególnie 1 nie jest niszowym tylko wręcz kultowym zegarkiem szczególnie w Czechach. Ceny oryginałów przerastają ceny wszystkich które wymieniłeś i systematycznie rosną.

Rozumiem wyjątkowość tego zegarka i to że ceny rosną. Nie rozumiem jednak tego, że opłaca się komuś produkować części i robić nowe Primy, które wiszą w ilości 2/3 szt. po około 500zl na portalach, podczas gdy "nowe" Worldmastery są po 1000-1500. Tym bardziej, że i materiału ma prima pójdzie więcej i produkcja bardziej skomplikowana ( ruchomy jeżeli). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Tom88 napisał(-a):

Rozumiem wyjątkowość tego zegarka i to że ceny rosną. Nie rozumiem jednak tego, że opłaca się komuś produkować części i robić nowe Primy, które wiszą w ilości 2/3 szt. po około 500zl na portalach, podczas gdy "nowe" Worldmastery są po 1000-1500. Tym bardziej, że i materiału ma prima pójdzie więcej i produkcja bardziej skomplikowana ( ruchomy jeżeli). 

 

Zainteresowanie na Primy w Czechach jest większe niż na Worldmastery. Nie ujmując tym ostatnim, wystarczy porównać jak różnorodna i dużo szersza  jest kolekcja Primów, a jak mało w stosunku do tego było Atlanticów.

Są takie zegarki, które przypominają polskie błonie,  one są bardzo atrakcyjne i osiągają bardzo wysokie ceny. Sam chciałem kiedyś mieć Atlantica ale dzisiaj wolałbym mieć takiego Prima jak pisałem, z napisem made in Czechoslovakia. Te w stylu sportowym, w oryginale też osiągają wysokie kwoty.

Jeśli ktoś stosuje zamienniki w czeskich zegarkach  to potrafię zrozumieć  niechęć do takich zegarków, tak jak swoją widząc jak większość Atlantyków ma tarcze i wskazówki, koronki produkowane  w Egipcje, Indiach czy Chinach.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, art_69 napisał(-a):

 

Zainteresowanie na Primy w Czechach jest większe niż na Worldmastery. Nie ujmując tym ostatnim, wystarczy porównać jak różnorodna i dużo szersza  jest kolekcja Primów, a jak mało w stosunku do tego było Atlanticów.

Są takie zegarki, które przypominają polskie błonie,  one są bardzo atrakcyjne i osiągają bardzo wysokie ceny. Sam chciałem kiedyś mieć Atlantica ale dzisiaj wolałbym mieć takiego Prima jak pisałem, z napisem made in Czechoslovakia. Te w stylu sportowym, w oryginale też osiągają wysokie kwoty.

Jeśli ktoś stosuje zamienniki w czeskich zegarkach  to potrafię zrozumieć  niechęć do takich zegarków, tak jak swoją widząc jak większość Atlantyków ma tarcze i wskazówki, koronki produkowane  w Egipcje, Indiach czy Chinach.

Co do ilości modeli Atlanticow, to się mylisz. Spójrz na temat- nietypowe zegarki Atlantic.... Wiem, że Polska jest i była głównym rynkiem zbytu dla tej firmy a jej obecna pozycja wynika też z nostalgii za zegarkami, które nosili dziadkowie, ojcowie.... 

Dziękuję za odpowiedzi w temacie... Postanowiłem zaryzykować i kupić tego Prima skoro mechanizm jest z epoki. Gdyby był ori, nie byłby noszony a szukałem czegoś na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Tom88 napisał(-a):

Co do ilości modeli Atlanticow, to się mylisz. Spójrz na temat- nietypowe zegarki Atlantic.... Wiem, że Polska jest i była głównym rynkiem zbytu dla tej firmy a jej obecna pozycja wynika też z nostalgii za zegarkami, które nosili dziadkowie, ojcowie.... 

Dziękuję za odpowiedzi w temacie... Postanowiłem zaryzykować i kupić tego Prima skoro mechanizm jest z epoki. Gdyby był ori, nie byłby noszony a szukałem czegoś na rękę.

 

Wybierz sobie cos za te pieniądze  w Czechach, a pomogę Ci kupić.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, co to za wynalazek? Zegarek ewidentnie współczesny. Na tarczy Swiss, plastik w środku elegancki, jak pod ten werk. Tylko ten werk to zaria ;D

zaria-regent2.jpg

zaria-regent1.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu popularna opcja skupowania ruskich werków i składania na nich taki właśnie tworów

Dodaj go na temat wszystkie marki


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to się nadal dzieje? bo ten zegarek wygląda jakby miał max kilka-kilkanaście lat.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.