Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

Oho, stare wilki zwietrzyły krew... :)

Sam ma "76 " i na kogoś mówi.... ;)  :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam w tej chwili lepszych zdjęć, te zrobiłem na szybko telefonem

 

f1603c26f0e72750gen.jpg06764776780cfa78gen.jpg

 

 

niemniej będę czujny na przyszłość, to jedyny zakup zrobiony u nich przez moją żonę.

edit. nie wiem skąd te plamy na tarczy na zdjęciu, normalnie ich nie ma, telefon to nie jest dobry fotograf :)

aha, i w opisie nie było nic o NOS, napisane było używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta strasznie wypolerowana. A co się tyczy reszty, to musisz poczekać aż otworzę zdjęcia na dużym monitorze lub kupię nowe okulary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta strasznie wypolerowana. A co się tyczy reszty, to musisz poczekać aż otworzę zdjęcia na dużym monitorze lub kupię nowe okulary :)

przecież napisałem, że nie było info o NOS (bo w NOS-y na Allegro nie wierzę tak samo jak w świętego Mikołaja, niepokalane poczęcie i garbate aniołki), ale było, że używany. natomiast co do tego, ze był polerowany nie mam najmniejszych wątpliwości. mam trochę zegarków i wiem jak wygląda zegarek nieodświeżany, bo kilka takich miałem i sam je do stanu "jakotakiego" doprowadzałem :) w ciągu dnia postaram się wrzucić lepsze zdjęcia, również werku.

póki co, niczego odkrywczego, czego bym nie wiedział nie napisałeś, zagadką dla mnie pozostaje jedynie kwestia tego, czy to składak czy "prawie nówka nie śmigana po wizycie u blacharza":)

aha, plamy wyjaśnione! jako, że robiłem zdjęcia po powrocie z knajpki moja percepcja po płynnym prozacu była zakłócona, nie zwróciłem uwagi na kolor klosza lampki nocnej :)

 

EDIT

niestety, nie mam dobrego aparatu do makro :( i chyba tez nie za bardzo umiem robić tego typu zdjęcia. co do wypolerowania, cóż, w świetle dziennym bez refleksów od lampki nie wygląda to już tak "błyszcząco" a w powiększeniu lunetki (jakkolwiek to, co uzbrajam oko się nazywa), widoczne są ślady używania zegarka, polerka nie jest "na gładko", choć niewątpliwie jakaś miała miejsce, to jednak to akurat moich obaw nie budzi, bo jak pisałem to nie był NOS. Poczytałem o SA i ta Eterna była akurat jedyna, więcej ich nie mieli, co budzi nadzieje we mnie, że tym razem może wszystko było w miarę ok. Tak jak obiecałem jak tylko uda mi się zrobić dobre zdjęcia, to je wrzucę, wtedy ocenicie swoim okiem. Zakładanie a priori, że wszystko jest źle, jest.... niewłaściwe :)

 

Udało się! :) może coś dojrzycie

 

cdfd586b051591abgen.jpg6cb8d73f2b69a255gen.jpg351e036212a16949gen.jpg19fe5df4aae0bce3gen.jpgaacd189f100b3262gen.jpg5c4e70d1539a1bcagen.jpg1d07e074bfb237afgen.jpge785d2db3eb35e23gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO zegarek jak zegarek, tarcza - przynajmniej na tych fotach - wygląda przyzwoicie. To jest maluszek, prawda? Jakieś 32 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO zegarek jak zegarek, tarcza - przynajmniej na tych fotach - wygląda przyzwoicie. To jest maluszek, prawda? Jakieś 32 mm?

damski maluszek, jakieś 26-28 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem na aukcjach SA Cymy Navystar z 1959 podobno nosy. Piszę w liczbie mnogiej, gdyż ze 3 już sprzedali w okolicach 2 k za sztukę, a teraz mają wystawione 4 sztuki. 

http://allegro.pl/zegarek-meski-cyma-navystar-1959-nos-komplet-od-1-i5646754349.html

http://allegro.pl/zegarek-meski-cyma-navystar-1959-nos-komplet-bcm-i5646653849.html

http://allegro.pl/zegarek-meski-cyma-navystar-1959-nos-komplet-bcm-i5661423091.html

http://allegro.pl/zegarek-meski-cyma-navystar-1959-nos-komplet-od-1-i5661526614.html

 

Wiem, że większość użytkowników nie wierzy w nosy. Dlatego z moją żadną wiedzą chciałbym drobnej porady, czy te nosy to rzeczywiście nosy :)? Oraz czy 1,5 K za taką Cymę to przyzwoita cena (wygląda mi na to że popyt wśród ludzi którzy za ten zegarek chcieliby dać 2K, w Polsce został zaspokojony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym ..jest rdza na wskazówkach..

reszty nie chce mi się oglądać...

4 szt za 2k ...to ok...


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na pierwszej....

Jak widać 'sezon na odstrzał jeleni" w pełni...:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOS z wpisami zegarmistrza na wewnętrznej stronie dekla? Nie mam pytań :)

 

W życiu nie kupiłbym żadnego z tych zegarków, niezależnie od ceny - to samo zresztą dotyczy każdego produktu Sopockich Antyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOS z wpisami zegarmistrza na wewnętrznej stronie dekla? 

Bo w tym przypadku NOS to nie New Old Stock ale otwarta informacja podająca, za którą cześć ciała będzie wodzony nabywca ;).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, entuzjastyczne wypowiedzi na temat owych zegarków dają jednoznaczną wskazówkę co do ewentualnych zakupów ;)

 

Ale przy okazji zapytam, aby poszerzyć mą znikomą wiedzę, czy NOSy nie mogą mieć rdzy. Bo też mi to podejrzanie wyglądało, ale stwierdziłem, że "rudy" może złapać i w magazynie :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne nasza rodzima "manufaktura" postawiła na rozwój, teraz robią NOS-y  :D .

 

 

 

Ale przy okazji zapytam, aby poszerzyć mą znikomą wiedzę, czy NOSy nie mogą mieć rdzy. Bo też mi to podejrzanie wyglądało, ale stwierdziłem, że "rudy" może złapać i w magazynie :D?

Myślę, że mogą, jak będzie powódź w magazynie  ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Indyjskie malowanki, trochę tego jest u kolegi bezimiennego, sopockie nie robią tego aż tak ordynarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było a co  :lol:    qu przestrodze kupującym  to już jest  przegięcie i jazda po bandzie :Koperta zegarka oryginalna, dwuczęściowa wykonana w całości z litego, 18 – karatowego (0,750) żółtego złota wykończona efektownym szlifem lustrzanym, :lol: prosto ze szlifiery  bez grawery:

 

http://allegro.pl/zegarek-damski-omega-lite-zloto-18k-750-b-c-m-i5960008624.html

 

pokażę teraz jak wyglądał zegarek w oryginale :

 

post-36065-0-36497400-1454718594_thumb.jpg

post-36065-0-64603100-1454718604_thumb.jpg

post-36065-0-17420800-1454718616_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten na aukcji był chyba jednak nieco inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że wiem kiedy i gdzie kupił ...z tamtej aukcji są  zamieszczone TU zdjęcia pierwszego właściciela .Po za tym od kiedy omegi mają tak toczone dekle :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe...wcześniej mi nie załadowało tych zdjęć na aukcji ze stoczonym deklem...No cóż paradoksalnie mi się bardziej podoba niż z tym "pierwotnym" grawerem...

Oczywiście nie bronię Sopockich Antyków żeby nie było bo też kiedyś byłem świadkiem ich pewnego grzeszku. Choć kupujący czyli ja miał tego pełną świadomość i nie było sensu się o to kłócić - po prostu wiedziałem co biorę.

Jednego nie można Im zarzucić: Marketing na najwyższym poziomie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, różnica poraża, ale to co oferują "Sopockie...", dla mnie, la (jkoni) ika w temacie jest atrakcyjne, ładne, świeci się, błyska się. Przecież napisali tylko odnośnie tarczy zegarka, że nie była poddawana renowacji, czyli wg zasad logiki, wszystko inne było. Nie bronię ich, ale może wystarczy dokładnie czytać opis. Czy to nie jest trochę tak jak z zabytkowymi samochodami, odkopane gdzieś w szopach straszą swoim wyglądem, a po renowacji przynoszą krociowe zyski ich "wskrzesicielom"? Nie znam się ani na samochodach ani na zegarkach, nie wiem jak odnawiają Sopockie swoje zegarki, czy trzyma się to kupy, ale może oni darują drugie życie pięknym przedmiotom, może dzięki temu szereg ludzi może na chwilę oderwać się od rzeczywistości i cieszyć się ich pięknem? I nie rozjeżdżajcie mnie,mnie się ich wyroby podobają i tyle.


Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam wcześniej przerzuciłem, orientuję się o ich reputacji w tut. miejscu, przyjdzie bezsenna noc  to i cały wątek przerobię...


Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie żeby było rzetelnie muszą być za i przeciw , tego wymaga uczciwość. Jakby każdy z nas miał możliwość wzięcia znanych manufaktur pod lupę to też trochę brudu by się znalazło.

Mam tylko nadzieję, że i potencjalni klienci oraz SA natrafią , może przypadkiem , a może nie na nasze rozważania i wyciągną "wnioski" na przyszłość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja: mea culpa to jednak nie był zakup u S.P.

Asus tapnął...


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.