Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

Co fakt to fakt, opinie na aledrogo, te ostatnie daja podsumowanie tej dyskusji...


Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, różnica poraża, ale to co oferują "Sopockie...", dla mnie, la (jkoni) ika w temacie jest atrakcyjne, ładne, świeci się, błyska się. Przecież napisali tylko odnośnie tarczy zegarka, że nie była poddawana renowacji, czyli wg zasad logiki, wszystko inne było. Nie bronię ich, ale może wystarczy dokładnie czytać opis. Czy to nie jest trochę tak jak z zabytkowymi samochodami, odkopane gdzieś w szopach straszą swoim wyglądem, a po renowacji przynoszą krociowe zyski ich "wskrzesicielom"? Nie znam się ani na samochodach ani na zegarkach, nie wiem jak odnawiają Sopockie swoje zegarki, czy trzyma się to kupy, ale może oni darują drugie życie pięknym przedmiotom, może dzięki temu szereg ludzi może na chwilę oderwać się od rzeczywistości i cieszyć się ich pięknem? I nie rozjeżdżajcie mnie,mnie się ich wyroby podobają i tyle.

 

Jeżeli kupujesz atrakcyjnie wyglądający złom, zegarek kombinowany lub podróbkę za niską kwotę, to przynajmniej nie przepłacasz, masz świadomość tego co masz i nie powinieneś mieć pretensji do kogokolwiek, bo masz to za co zapłaciłeś. Dałeś mało, masz mało. Przy ewentualnej odsprzedaży, musisz się wysilić jedynie na tyle, żeby znaleźć innego kupującego, który będzie chciał dokładnie tego co Ty - atrakcyjnego wyglądu.

 

Jeżeli natomiast kupujesz atrakcyjnie wyglądający złom, zegarek kombinowany lub podróbkę za cenę egzemplarza pełnowartościowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło o negatywne oceny ze stycznia 2016, jakie im wystawiono, poza tym odnoszę wrażenie, że ponownie sprzedają te same zegarki, ale to jest kilka złych opinii na setki dobrych...


Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się strasznie podobał ten Seiko http://allegro.pl/blue-seiko-auto-xxl-1977-vintage-b-c-m-i5984082502.html ale czytają wasze sensacje grubo się zastanowię. Na zdjęciach wygląda fantastycznie, ale wychodzi na to że w realu może być delikatna kopa.

Może odechce Ci się  kupna  tego badziewia gdy zobaczysz jak wyglądał  ten  zdezelowany gniot  ..Numery się zgadzają  i jeszcze ten toczony dekiel  jak we wszystkich gdzie zdejmuje  grawerki Tu akurat nie musiał , w mojej opinii Sopockie Antyki to zwykły  oszust i cały czas będę go piętnował ... dodam tylko że kupiony był za 50 zł :lol:

post-36065-0-28629100-1455548988_thumb.jpg

post-36065-0-33623100-1455549007_thumb.jpg

post-36065-0-25477900-1455549023_thumb.jpg

post-36065-0-03796400-1455549037_thumb.jpg

post-36065-0-84206900-1455549052_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ojtam ojtam, trochu mu sie tylko kanty wyobliły i z deka zdjął z deczka.

A poza tym to taki sam, toczka w toczkie.

Ale jak widać ma wielbicieli i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie bardzo rozumiem zarzuty w przypadku tego akurat zegarka SEIKO 

Kupili tanio bo był w opłakanym stanie - poddali kopertę jak by nie było profesjonalnej odnowie - polerowanie i szczotkowanie widać ktoś potrafi to robić - szkło wypolerowane na błysk - mechanizm pewnie po serwisie więc pochodzi trochę - dobrany ładny pasek 

Wszystkie te zabiegi pociągnęły trochę czasu i pieniędzy więc jak to w firmach bywa musi się zwrócić 

Warto napiętnować oferty tego czy tamtego jak faktycznie są jakieś świadome i widoczne odstępstwa od tego co jest a co napisano ale tutaj ????

 

W ich aukcjach jedyne co mnie troszkę bawi i jest takie na wyrost to to co zaznaczyłem na czerwono  :)

 

Przedmiotem aukcji jest unikatowy męski SEIKO AUTOMATIC 7009-5010 wyprodukowany w 1977 roku. Oferowany egzemplarz zachowany jest w rewelacyjnym stanie. Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, legendarny ze względu na precyzję chodu mechanizm SEIKO kaliber 7009A z podwójnym kalendarzem, centralnym sekundnikiem oraz naciągiem automatycznym. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na doskonałym chodzie. Tarcza zegarka granatowa, błyszcząca, cieniowana, w pięknym, widocznym na zdjęciach stanie, sygnowana “SEIKO”, "AUTOMATIC", "17 JEWELS" oraz “JAPAN 7009” i "-501LR" u dołu - nigdy nie poddawana renowacji. Wskazówki oryginalne, stalowe. Koperta zegarka oryginalna, dwuczęściowa, wykonana z najwyższej jakości stali szlachetnej, wykończona efektownym szlifem lustrzanym i szczotkowaniem, sygnowana i numerowana. Wymiary koperty to (duża, męska linia): szerokość z koronką 38,5mm, bez koronki 38mm, wysokość z uszami 42mm a grubość ze szkłem 12mm !!! Dekiel oryginalny, zakręcany, sygnowany i numerowany, wykonany ze stali szlachetnej. Koronka oczywiście oryginalna. Szkło oryginalne, hessalitowe. Pasek nowy, skórzany. Gwarantujemy zgodność zegarka z opisem i zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu w postaci faktury VAT oraz imienny certyfikat jego autentyczności. W komplecie również estetyczne, pokryte czarnym aksamitem pudełko na zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A " zachowany w rewelacyjnym stanie"?

Nie jest zachowany, tylko doprowadzony do stanu mający przypominać fabryczny.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie informacje o sprzedającym ..: :lol:

 

 

Witamy na stronie firmy "Sopockie_Antyki" !

 

Państwa obecność na tej stronie dowodzi, że akutualnie poszukujecie luksusowego zegarka - nie można było trafić lepiej. Dołączając do dużej grupy naszych Klientów macie Państwo gwarancję, że szybko, bezpiecznie i sprawnie nabędziecie za rozsadną cenę oryginalny, unikatowy czasomierz.

 

Przestrzegamy przed zakupami u nierzetelnych sprzedawców:

Ryzyko zakupu przedmiotu luksusowego od przypadkowej osoby fizycznej nie prowadzącej zarejestrowanej dzialalności gospodarzczej jest bardzo wysokie - porównywalne z zakupem na targowisku. Osoby takie nie biorą odpowiedzialności za jakość czy autentyczność sprzedawanych zegarków, które często przy dokładnych oględzinach okazują się być jedynie zewnętrznie "wypolerowanymi" wrakami. Ponadto, taki sprzedawca nie jest w stanie udokumentować (przez choćby wystawienie paragonu) zgodnego z prawem sposobu pozyskania przedmiotu. Warto również wspomnieć o obowiązku opłacenia podatku PCC przez Kupującego w przypadku transakcji o wartości wyższej niż 1000 zł (tylko w przypadku zakupu od przedsiębiorcy obowiązek ten nie występuje).

Szczególną ostrożność Kupujących powininy budzić zapisy o "przedmiocie pochodzącym z prywatnej kolekcji", "wyprzedaży kolekcji" itp. Zapisy takie przeważnie oznaczają, że mamy niestety do czynienia z niezarejestrowanym, a wręcz "bazarowym" handlarzem (zwłaszcza, gdy prowadzi sprzedaż przedmiotów podobnych do siebie w sposób ciągły). Zapis taki, wbrew pozorom, nie jest dowodem na istnienie jakiejkolwiek "kolekcji", a jedynie sposobem na uniknięcie podatku dochodowego, gdyż zgodnie z ustawą jest z niego zwolniona sprzedaż przedmiotów pozostających w tejże "kolekcji" przez okres dłuższy niż 6 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przegladzie to nie znaczy do konca ze po smarowaniu. Jak dotad czytalem tylko o kulejacych mechanizmach ktore oczywiscie byly po przegladzie. Gdyby byli tacy super hiper to mogliby dac wydruk z wibrografu.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Z tym polerowaniem to nie przesadzajmy, wyoblone krawędzie nie przynoszą mu chwały.

Szkło chyba było pęknięte, może jest nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione, wypolerowane a nie zachowane.

 

 

Typowy Janusz, kiedyś musiał handlować samochodami.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, napisane jest, że szkło jest oryginalne, co oczywiście nie oznacza, że jest to szkło, które pierwotnie było w tym zegarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wszystkie wypowiedzi na temat SA i zastanawia mnie czy Pani która chyba prowadzi ten interes to czytała.

 

Bo jeśli tak to nie wyobrażam sobie jej gula......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Są tacy którzy i tak kupią, żeby móc się pochwalić "zabytkowym" zegarkiem - im bardziej świeci, tym lepiej. A że fabryka nie wypuściła nigdy tak poskładanego egzemplarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SA z tego co widziałem ostatnio tu było 5 lat temu, a poźniej chyba sobie odpuścili, żeby nie psuć sobie nerwów :). Na początku tego tematu się wypowiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Siara mawiał - Mają rozmach ... itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups ... wiedza jest potęgą. 

Przyznaję, że sam licytowałem "wyjątkowe dzieło sztuki zegarmistrzowskiej" na aukcji SA. Opatrzność czuwała bo ten wątek odwiedziłem dopiero teraz. :)

Tylko w jaki sposób ostrzec tych którzy biorą udział w ich aukcjach?

A może jakaś czarna lista Allegro i ebuja.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pytac o konkretny zegarek


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowały mnie 2 Longinesy, skłaniam się ku czarnej tarczy.

Proszę o info , czy warto do tematu podchodzić , czy opinia jaką cieszy się sprzedawca skreśla temat?

http://allegro.pl/zegarek-meski-longines-lite-zloto-18k-black-od1-i6207781413.html

http://allegro.pl/zegarek-meski-longines-1971-lite-zloto-18k-od-zl-i6207624384.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 stron w temacie pokazuje jasno, że w opinii znawców, hobbysów, miłośników i fanów zegarków jednak nie warto. Jeśli ktoś rozważa jednak zakup tych zegarków po cenach podanych na aukcji, to znaczy, że jednak sa dla niego tyle warte - wszystko dla ludzi - jak ma być złoty i "lonżin" to ten zegarek spełnia wymagania. Jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że zegarek jest odnawiany i w oryginale mógł wyglądać zupełnie inaczej, a przez co obecny wygląd zawdzięcza tylko "odnawiaczowi" a nie firmie Longines, to nie ma co się krępować.

 

P.S.

 

Używając analogii samochodowej: za podobną cenę są 2 auta - jedno nie picowane, z normalnymi śladami eksploatacji, z wiadomą historią serwisową, takie jakie wyszło z fabryki. Drugie z sopockiego komisu Janusza marketingu  to przepolerowany i przemalowany od środka samochód bez historii, za to z kwiecistym opisem jakoby był to istny cud świata. Sam musisz zadecydować, czy kupujesz coś pewnego dla swojego spokoju, czy coś świecącego dla oczu innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj dział Sprzedam, jest tam kilka sztuk, w tym jeden chyba w całości w złocie, LONGINES Admiral 5 star, złoto próby 375 - to nie mój, nie znam go, ale tu pewniejszy zakup, niż w Sopockich, u nich to tylko chyba ktoś kto się bardzo dobrze zna może kupić. Na tym forum nie wiele osób poleci Ci zakup w Sopockich, choć mnie się ich zegarki podobają,  z tym, że ja się nie znam :P  


Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BellaUrsa
Właśnie po to zadałem pytanie, żeby ktoś obeznany podpowiedział np. nie było wersji z czarną tarczą, zeszlifowany, inne wskazówki, mechanizm grzebany i "w oryginale mógł wyglądać zupełnie inaczej"- tzn jak.
Nie chodzi, że ma być złoty i "londżin". Na dobrą sprawę ocena na podstawie zdjęcia podrasowanego w photoshopie też nic nie daje, daje ogólny pogląd jak "to" może wyglądać.Przekopałem kawałek sieci i nie znalazłem wersji z czarną tarczą, co nie świadczy, że takiego nie było.
Twierdzenie, że jest "be" nie trzymając go w dłoni jest deczko na wyrost. Wyżej kolega pisał - Pytać o konkretny zegarek, a zatem pytam.

Co do analogii samochodowej, w tej branży nie ma nic pewnego o dobrych kilku lat i jadę z consigliere tj.
mechaniorem i blacharzolakiernikiem

 

radomirrr1
Dzięki za info, ale chyba już tego Admirała nie ma. Chyba, że źle szukałem. Ten czarny podoba mi się, ale to nie znaczy: Nicea albo śmierć :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SA tak przechlapał sobie opinię, że na tym forum już nikomu się nie chce i nikt nawet nie liczy na cud w dochodzeniu że chociaż jeden element pamięta czasy fabryki. Trochę źle trafiłeś, ale musisz zrozumieć że obwa jest tak dużo, że to temat ku przestrodze na picowane zegarki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.