Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, M.Mike napisał(-a):


Żeby sparować.
Jeżeli jest już sparowany z jakimś telefonem to nie ma możliwości odbierania po RC.
Trzeba rozparować po stronie zegarka (zatrzymać zegarek i zresetować - nie pamiętam dokładnej procedury bo już go nie mam, ale powinna być opisana w instrukcji).

Rozparowanie po stronie telefonu nic nie da - przy naciśnięciu przycisku na zegarku i tak będzie próbował łączyć się z telefonem.

No właśnie trzeba jakoś rozparować. Muszę tylko wiedzieć jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, rybek napisał(-a):

No właśnie trzeba jakoś rozparować. Muszę tylko wiedzieć jak

Jak dobrze pamiętam to wyciągnąć koronkę do drugiej pozycji i przytrzymać guzik przez 10 sek.

I w instrukcji tego nie było a serwis Japan pomagał, nie pamiętasz Mike? 😉

W dniu 14.10.2019 o 22:22, M.Mike napisał(-a):

Nawet nie wiesz ile czasu i nerwów zajęło mi ustalenie tego :D - trzeba zresetować parowanie od strony zegarka - odciagnij koronkę na max i przytrzymaj przycisk przez 10s

Ooooo 😁

W dniu 14.10.2019 o 22:52, djmarco napisał(-a):

Czyli jednak nie wystarczy samo odłączenie od BT. Szkoda, że nie można jednocześnie korzystać z jednej i drugiej opcji. Jak nie ma BT to żeby korzystał z radia.

 

Dziękuję ci.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

W dniu 14.10.2019 o 23:27, M.Mike napisał(-a):

Nie ma sprawy :)

 

Nie wystarczy, bo jak rozłączysz z telefonem to musisz go jeszcze rozparować. Jako że w aplikacji rozparowanie następuje po rozłączeniu to zegarek nie wie, że został rozparowany i przy wciśnięciu przycisku do synchronizacji, automatycznie próbuje połączyć się z telefonem.

 

Zegarek 4x dziennie próbuje zsynchronizować się po BT, jeżeli mu się nie uda przez dobę, to od kolejnego ranka zacznie synchronizować się po radiu (nie przerywając prób łączenia się z telefonem). Więc nawet jak przestaniesz korzystać z BT i nie rozparujesz go od strony zegarka to po jednej dobie zacznie codziennie synchronizować się po radiu. Jedyna, rzecz której nie da się zrobić w czasie jak jest sparowany z telefonem to wywołanie ręcznej synchronizacji po radiu. No i żeby chciał połączyć się radiowo musi nie mieć możliwości połączenia z telefonem przez ponad dobę.

Można więc korzystać z dobrodziejstw obu technologii na raz, tyle że bez możliwości wymuszenia przyciskiem synchronizacji po radiu.

 

Udało mi się częściowo to ustalić po korespondencji z japońskim serwisem za pośrednictwem serwisu europejskiego i dalej po konsultacji ustaleń z Tomkiem doszliśmy do tego jak to działa :D

 

W dniu 15.10.2019 o 10:40, tomaliusz napisał(-a):

Dokładnie Michał, wspólnymi siłami się udało :D

Obecnie rozparowałem zegarek i korzystam tylko z RC, dobra wiadomość jest taka że ustawienie automatycznej aktualizacji przy rozparowanym telefonie nie próbuje połączyć przez BT tylko codziennie przez radio i brak próby połączenia z tel. nie skutkuje utraty znacznika "Y" po nocnej udanej aktualizacji przez RC :)

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomaliusz ja to wyparłem, chociaż pamiętam, że tak mnie to zirytowało, że sprzedalem zegarek.
Ostatnimi czasy poznałem (i posiadam) wiele kwarcowych "osobliwie" sterowanych/ustawianych mechanizmów, że teraz bym się tym nie przejął i poprostu nie parował z telefonem.

Fajnie ze przypomniałeś, dzięki temu nie przepadnie i inni nie będą musieli sobie rwać włosów z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Jak dobrze pamiętam to wyciągnąć koronkę do drugiej pozycji i przytrzymać guzik przez 10 sek.

I w instrukcji tego nie było a serwis Japan pomagał, nie pamiętasz Mike? 😉

Ooooo 😁

 

Masakra, nie wiedziałem że to takie skomplikowane jest. Wiem, że nie ma możliwości RC jak jest po BT. Dzięki za pomoc Panowie :)

Pytanie dlaczego to nie jest opisane w instrukcji, starałem się czytać powolutku ze zrzumieniem, ale takowej informacji nie znalazłem. Czy to jakaś złośliwość ze stronu casio ?

Posiadam model GW-B5600BC-1ER co ciekawe ten się łączy po RC (pozytywnie), ale nie wiedzieć czemu o 06:30 rano próbuje się łączyć po BT, po jakiego wała się pytam ?? mógłby się łączyć po BT w przypadku gdy jest niepowodzenie po RC.

Fajny ten G jest ale takie rozwiązanie jest irytujące.

 

Edytowane przez rybek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model GW-B5600BC-1ER i inne z modułem -3459 i 3461 łączą się po BT po synchronizacji RC dlatego że parowałeś z telefonem ,możesz zegarek przywrócić do ustawień domyślnych i wtedy nie będzie próbował łączyć się po BT :)

 

 Przywracanie domyślnych ustawień fabrycznych zegarka 

1. Przytrzymaj przycisk (A) przez około dwie sekundy, aż zacznie migać komunikat [HT]. 

2.Naciśnij dwukrotnie C. 

3.Przytrzymać (B) przez około siedem sekund. 

Przytrzymaj przycisk, aż opcja [ALL] przestanie migać na wyświetlaczu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kubaarek napisał(-a):

ten model GW-B5600BC-1ER i inne z modułem -3459 i 3461 łączą się po BT po synchronizacji RC dlatego że parowałeś z telefonem ,możesz zegarek przywrócić do ustawień domyślnych i wtedy nie będzie próbował łączyć się po BT :)

 

 Przywracanie domyślnych ustawień fabrycznych zegarka 

1. Przytrzymaj przycisk (A) przez około dwie sekundy, aż zacznie migać komunikat [HT]. 

2.Naciśnij dwukrotnie C. 

3.Przytrzymać (B) przez około siedem sekund. 

Przytrzymaj przycisk, aż opcja [ALL] przestanie migać na wyświetlaczu.

 

Coś mi się zdaje że ja tu za cienki jestem Panowie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już był temat przywracania ustawień fabrycznych zegarków. Czy z każdym tak się da zrobić? Czy każdy ma inne ? No i skąd wziąć takie info. ? Od serwisu ?

Sorki, ale nie miałem bladego pojęcia że tak się da. Dzięki "kubaarek" za pomoc. Udało się. 👍

Z Ockiem też się chyba udało.

Dzięki Panowie jeszcze raz za pomoc. To forum to kopalnia wiedzy. Dobrze być tutaj 😁

Edytowane przez rybek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po Twoim poście w sprawie BT zacząłem szukać rozwiązania bo też mam zegarek GMW-B5000 z modułem - 3459 ,Oficjalna strona CASIO | CASIO • pod tym linkiem można wyszukać zegarek i jego instrukcję :)  ja przeglądarkę mam ustawioną aby tłumaczyła mi na język PL i stąd czerpię wiedzę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MariuszA napisał(-a):

Pięknia kolekcja 

Dzięki! Mi też się podoba 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki! Mi też się podoba
Tak z ciekawości, z jakich sklepów brałeś?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chodzi mi po głowie jakiś bezobsługowe kwarc (ale nie G). Miałem 2 Citizeny z serii Signature i miło je wspominam, jednak zacząłem się zastanawiać nad Oceanusem. Wydają się bardziej casualowe niż Citki, które miałem, jednak nie wiem czy seria Oceanus jest porównywalna jeżeli chodzi o wykończenie z Signature. Może ktoś miał zegary z tych dwóch linii i może napisać swoje odczucia? Cenowo jest to zbliżona półka, Casio jest łatwiej dostępne, ale nie udało mi się znaleść takiego porównania w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Reborn napisał(-a):

Wydają się bardziej casualowe niż Citki, które miałem, jednak nie wiem czy seria Oceanus jest porównywalna jeżeli chodzi o wykończenie z Signature.

Mam oceanusa s100 , przed zakupem czytając opinie i recenzje, oceanus był bardziej porównywalny do grand seiko, a nie do citizena, wydaje mi się że jakościowo oceanus jest lepiej wykonany niż Citizen, z resztą jeszcze nie słyszałem aby ktoś na oceanusa powiedział zle słowo, oceanus to zegarek który ma same zalety i tylko jedną wadę, ta wadą jest marka, jeśli ktoś szuka zegarka dla siebie, to oceanus jest super wyborem, jeśli ktoś szuka zegarka do pokazywania innym to niestety wychodzi ta jedna wada.

Edytowane przez Robson 123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Citizena, ale pamietajmy, ze mówimy o serii Signature tez raczej nikt złego słowa nie powie. Tak jak napisałem, miałem 2 Signature i mam/miałem zwykle Citki. Inna kategoria zegarków :) 

Moze czas na Ocka, to, ze marka Casio nie przeszkadza mi zupełnie :) nie mam problemu z noszeniem chińczyka, a swojego Steeldive Tune nosze częściej niż Eternę czy JeanRicharda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba Ci się design oceanusa to śmiało kupuj, wykonanie rewelacyjnie, nie wiem czy jakiś zegarek może być jeszcze lepiej wykonany, chyba że jakąś metodą kosmiczną nieznaną człowiekowi 😄, nie będzie przesadą jeśli powiem że jeśli ten zegarek miałby inne logo np longines to kosztowałby minimum 4 razy więcej, a tak dzięki temu że to casio, casio które jako firma jest bardzo dobre ale kojarzone z tanimi zegarkami, dostajemy super zegar za nieduże pieniądze. 

 

A i jeszcze jedno, oceanus w przeciwieństwie do większości innych zegarków słabo wychodzi na fotkach, przykładem może być fotka dwa posty wyżej 😄, dlatego tak często mówi się o efekcie wow po otwarciu pierwszy raz pudełka.

Edytowane przez Robson 123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chyba w przyszłym tygodniu poszukam albo s100 albo czegoś z Chrono. Signature miałem i jest świetna, ale ciężko cokolwiek obecnie trafić - jest tylko 1 na olx, a właśnie ten model już miałem. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Robson 123 napisał(-a):

A i jeszcze jedno, oceanus w przeciwieństwie do większości innych zegarków słabo wychodzi na fotkach, przykładem może być fotka dwa posty wyżej 😄, dlatego tak często mówi się o efekcie wow po otwarciu pierwszy raz pudełka.


Jest dokładnie tak jak piszesz - naprawdę ciężko „uchwycić” ten zegarek 🤪 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym celu polecam się cofnąć parę-paręnaście stron w wątku i pooglądać zdjęcią Ocka S100 kolegi Patryka @p.r.p.. Kolega Patryk co prawda ma przerwę w czynnym korzystaniu z forum, ale jego starsze zdjęcia w tym wątku moim zdaniem ukazują klasę tego zegarka.

 

Ewentualnie polecam również mój unboxing i recenzję S100 sprzed paru lat na moim kanale. Starałem się tam pokazać detale możliwie dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój unboxig oglądałem:) jeden z triggerow jaki obudził we mnie chęć sprawdzenia Ocka :)

Jezeli kolega @siomon za tydzień będzie nadal miał tego Chrono to chyba się skuszę :)

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.