Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

co prawda sercem jestem bardziej przy innych markach, ale od 3 miesięcy pracowałem przy Tissocie Campingu z 1955 roku. Zegarek trafił do mnie w stanie średnim, ale miał zachowany np. taki detal jak hesalitowy dekielek zabezpieczający.

 

Tarcza nie była malowana! Jest oryginalna, doczyściłem ją z koloru brązowo- rudego do takiego stanu. Została jedynie zabezpieczona na nowo klarem, przez co świeci się jak nowa. Koperta zrobiona u mnie, wygląda wg. mnie elegancko. Jestem dumny z tego zegarka, poświęciłem jego wyglądowi kilkadziesiąt godzin.

 

TISSOT CAMPING

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu moj le locle  wydany na 150 lecie   chronometer    tak czesto staje mi  w ciagu dnia  ???!!!   3400zł    wyrzucone w błoto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wrocil na nadgarstek :)

16145FB2-399C-4D4C-8AE6-38FDC70B2D27-514

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wrocil na nadgarstek :)16145FB2-399C-4D4C-8AE6-38FDC70B2D27-514 Sent from my iPhone using Tapatalk

Fajny! czy on ma niebieską tarczę i czarny pasek? bo takiego zestawu nie widziałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy niedawno zapisałem się do Klubu i po prawie dwóch latach poszukiwań znalazłem tutaj pomoc w sprawie naprawy. Otóż na aukcji WOŚP nabyłem stoper Tissota. Wiedziałem, że jest niesprawny ktoś wystawił go więc postanowiłem spróbować. Lubię trudne sprawy i beznadziejne przypadki. Ze stoperem zjeździłem grubo ponad 1000 km tak tak ponad 1000 km szukałem pomocy wszędzie (podkarpacie, mazowsze a nawet odpytałem szwajcarię). I wreszcie go naprawiłem.

 

tissot1.jpg  tissot2.jpg

 

Teraz przyszła pora na jakieś informacje o nim, ponoć ten stoper powstał w latach dwudziestych. Szukałem i pytałem wujka googla po grupach, obrazkach i stronach. Niestety w opisach historii marki Tissot nie ma nigdzie wzmianek o stoperach. Wiem, że dawno zaprzestali produkcji stoperów. Przy okazji odwiedzin zegarmistrzów każdy dorzucił dwa zdania na temat jego, ale mocno ogólnych. Może będziecie wstanie coś nie coś dodać do całości za co z góry dziękuję.

 

tissot3.jpgtissot4.jpg


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio wrocil na nadgarstek :) Sent from my iPhone using TapatalkFajny! czy on ma niebieską tarczę i czarny pasek? bo takiego zestawu nie widziałem..

 

Tak, niebieska tarcza. Mam branse metalowa i pasek skorzany. Caly komplet :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niebieska tarcza. Mam branse metalowa i pasek skorzany. Caly komplet :) Sent from my iPhone using Tapatalk

A mógłbyś wrzucić wiecej fotek? bo fajnie to wygląda. Zadowolony jestes z tego tissota? bo zastanwiam się na nim i wersja PRS516 z czarnym bezelem

 

pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co chyba wiecej fot znajdziesz w sieci. Jak bede mial chwile to Robie kilka fotek.

Jestem z niego bardzo zadowolony.

Ma klimat, jest swietnie wykonany.

Zastanawialem sie nad czarna tarcza, ale teraz bardzo bym zalowal. Ta granatowa sie przepieknie mieni.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co chyba wiecej fot znajdziesz w sieci. Jak bede mial chwile to Robie kilka fotek. Jestem z niego bardzo zadowolony. Ma klimat, jest swietnie wykonany. Zastanawialem sie nad czarna tarcza, ale teraz bardzo bym zalowal. Ta granatowa sie przepieknie mieni. Sent from my iPhone using Tapatalk

Szukalem w sieci, tylko nie moglem znaleźć niebieskiej tarczy z czarnym paskiem. Musze go znaleźc w sklepie i przymierzyć.

Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze nie znajdziesz takiej kombinacji. Granatowa tarcza wystepuje tylko z metalowa bransoleta. Pasek i zapiecie motylkowe trzeba osobno dokupic.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem fanem marki Tissot ale tylko vintage, pre SG.

Mój trochę bardziej zniszczony - pracuje u mnie od 40 lat.

Przeszedł chromowanie koperty i przegląd ( 13 lat temu) i od nowości pracuje bezawaryjnie.

Na ręce kiedyś non stop, teraz od czasu do czasu.

post-37800-0-33505200-1372844653_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun! 40 lat u Ciebie. Niezle!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem Tissota na FB w sprawie mojego stopera i odpowiedź myślę już wkrótce "Dear Mr. Kociuba, Thank you for your e-mail and we apologize for our late answer. We are pleased to learn you own this beautiful pocket watch. In order to answer your questions, we are forwarding your request to the department in charge of archives.
Best regards,

TISSOT SA
World Customer Service


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych forumowiczów. Jeśli można pochwalę się ostatnio nabytym Tissotem Quadrato na valjouxie. Sliczny zegarek. Niech potencjalnych nabywców nie zwiodą zdjęcia - to jest duży, masywny i dość ciężki zegarek. Pozdrawiam.

 

 

 

 

post-4450-0-79418300-1373620482.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Ogólnie lubię Tissoty (szczególnie stosunek jakości do ceny.:))

Tego bym nie kupił(w/g mnie za dużo bałaganu na tarczy.:))

Ale ważne,że Tobie się podoba.Mechanizm solidny.Wykonanie(jak to u Tissota-pewnie też.:)

Nich służy.:)_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo nie wiedzialem ze kostke mozna dostac z tym werkiem. Chodzi za mna ostatnio kostka i juz chcialem brac Cytryne na VJ... A teraz mam dylemat...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Klubowicze,

 

chciałbym pochwalić się moim Tissot Visodate. To prezent od mojej Żony z okazji pewnego miłego wydarzenia - tzn. małżonka ufundowała, ale model wybrałem już samemu ;) [zakupiłem go natomiast w salonie jednego z polskich autoryzowanych dystrybutorów marki]

 

Zegarek jest dokładny, perfekcynie wykonany i po prostu przepiękny. Najbardziej podoba mi się oczywiście stary napis Tissot, ale też przeszklony dekiel, czerń cyferblatu, a nawet czcionka w datowniku. To mój pierwszy Tissot (od 10 lat używam Seiko 5 Automatic), ale od dawna chciałem mieć zegarek tej marki.

 

Pozdrawiam!

 

post-64635-0-57056600-1377121163_thumb.jpg

 

post-64635-0-55382800-1377121169_thumb.jpg

 

post-64635-0-85628700-1377121176_thumb.jpg

 

post-64635-0-73074900-1377121173_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz!!!!

 

Mnie tam nawet po miłych wydarzeniach, osobista "Księgowa" nie chce sponsorować.

 

A z starym napisem, to masz rację jest subtelny i pięknie ułożony, nowsze z T jak Ursusem jako żywo traktor mi sugerują.

 

Niech się dobrze nosi i sprawia frajdę.

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lec, dzięki.

 

Stare logo jest nie do pokonania. Ale wiele modeli Tissota mi się podoba - ze starszych zwłaszcza Sideral, prezentowany zresztą na tym forum, a z obecnych np. PR 516.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja gratuluję koledze bo to świeeeetny i perfekcyjnie wykonany zegar. U mnie prawie rok nie schodził z nadgarstka tak wielka była z niego radocha. Teraz przyszła kolej na następne Tissoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie go zapodaję. Cieszy niezmiernie i młode lata przypomina :)

 

8216546072_bb6649056d_b.jpg

Szanowni Klubowicze, prezentowany na tym forum Tissot Sideral (na doprawdy znakomitych zdjęciach Użytkownika Primabalerona) to mój najbardziej wymarzony vintage od Tissota. Moim zdaniem ma w sobie wszystko to, co najbardziej ekscytujące w stylistyce lat 70. Być może w przyszłości postaram się, by zdobyć taki egzemplarz. Chciałbym spytać, jakie są Wasze doświadczenia z posiadania, czy może też użytkowania Tissotów z lat 70. (modeli Sideral, ale też np. Newtimer, Seastar, a nawet Buggy i niemechaniczne)? Jak po latach sprawdzają się materiały, z jakich zegarki te zostały wykonane, jak sprawują się mechanizmy? A może macie jakieś upragnione modele?

Pozdrawiam!

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a moja ukochana 516 po 18 miesiacach od zakupu poleciala do serwisu tydzien temu.

Ni z tego ni z owego zaczela robic + 3 min na dobe.

 

:-(

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.