Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

To jest tak że ja NIGDY nie myślałem o kwadracie, i nagle coś mnie TAK naszło... Jednego mogę mieć i starczy :P

Edytowane przez andrzejmakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

posiadam dwa zegarki Tissot, oba to kwarce. Przymierzam się do jakiegoś automata. Nie rozumiem jednego - dlaczego Tissot w piramidzie zegarków jest w kategorii budżet? Widziałem ładne Tissoty i niektóre miały cenę ponad 20k.

Czy Tissoty są kiepsko wykonane, z przeciętnych materiałów? Kiedy szukałem zegarka, nikt z forumowiczów nie zaproponował tej marki.

Co w takim razie sądzicie o automatach taj marki k cenie do 2,5k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

posiadam dwa zegarki Tissot, oba to kwarce. Przymierzam się do jakiegoś automata. Nie rozumiem jednego - dlaczego Tissot w piramidzie zegarków jest w kategorii budżet? Widziałem ładne Tissoty i niektóre miały cenę ponad 20k.

Czy Tissoty są kiepsko wykonane, z przeciętnych materiałów? Kiedy szukałem zegarka, nikt z forumowiczów nie zaproponował tej marki.

Co w takim razie sądzicie o automatach taj marki k cenie do 2,5k?

Po tym jak zakupiłem Tissota Couturier i trafiłem na to forum, przeraziłem się jak nisko ceniona jest ta marka.

Większość forumowiczów zachwyca się zegarkami Certina i systemem DS, a Tissot to największa wiocha.

Myślę, że wynika to z faktu iż Tissot jest bardziej znany w naszym kraju, a kolekcjonerzy to osoby które szukają czegoś wyjątkowego i oczywiście rzadko spotykanego.

Co do automatu, też stałem przed takim wyborem. Naczytałem się, że w automacie Couturier za 2400 PLN jest marny napęd. Dopiero sensowny jest Couturier z mechanizmem Valjoux 7750, ale to już wydatek ponad 4 kPLN.

Tak więc jestem szczęśliwym posiadaczem kwarcowego Couturiera za 1400 PLN, który wykonany jest perfekcyjnie i cieszy oko

Edytowane przez S.E.B.O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tissoty są piękne i basta

zgadzam sie :) ,dzis kupilem jednego na gieldzie i....cieszy mnie od rana :) ,sadze ze z lat 50...wrzucilem zdjecie w nowych nabytkach vintage..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

astelix -> nie patrz tak do konca na ta piramide bo jest stworzona w sposob subiektywny, przez onanistow zegarkowych :)

 

Tissot nie jest firma ktora aspiruje do bycia bardzo wysoko, co nie zmienia faktu ze produkuja na prawde porzadne zegarki. Ich mniejsza wyjatkowosc to np. ladowanie seryjnej ETY, bez upiekszen. Inna firma powymienia wahnik i srubki w 7750 i juz maja klub onanistow :) Prawda jest taka, ze na 7750 znajdziesz Tissota, czy Certine za okolo 3000 - 3500 jak i Breitlinga za 15000 - 20000. Czym sie roznia? Firma. Serce to samo.

 

Jakosc wykonania - mam kilka modeli i w zadnym nie doszukalem sie niedorobek. Malo tego - kiedys porownywalem Breitlinga, ktorego chcialem kupic do posiadanego PRS 516. Brajtek wypadl tak sobie, moze za duzo sie spodziewalem.

 

Tez nie rozumiem spuszczania sie nad Certina, Doxa, Orientem - ochy i achy a Tissot to taki pospolity. Tak jak pisze S.E.B.O. - u nas w kraju Tissot jest dosc popularny i rozpoznawany, wiec dla plebsu. Z tym ze mi to wisi bo bardzo ich lubie i cenie za to, ze produkuja zegarki swietnie wykonane, niezawodne i chca za to sensowne pieniadze. We mnie maja stalego klienta na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do galerii wrzucilem zdjecia mojego niedawnego nabytku, zapraszam- link

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

astelix -> nie patrz tak do konca na ta piramide bo jest stworzona w sposob subiektywny, przez onanistow zegarkowych :)

 

Tissot nie jest firma ktora aspiruje do bycia bardzo wysoko, co nie zmienia faktu ze produkuja na prawde porzadne zegarki. Ich mniejsza wyjatkowosc to np. ladowanie seryjnej ETY, bez upiekszen. Inna firma powymienia wahnik i srubki w 7750 i juz maja klub onanistow :) Prawda jest taka, ze na 7750 znajdziesz Tissota, czy Certine za okolo 3000 - 3500 jak i Breitlinga za 15000 - 20000. Czym sie roznia? Firma. Serce to samo.

 

Jakosc wykonania - mam kilka modeli i w zadnym nie doszukalem sie niedorobek. Malo tego - kiedys porownywalem Breitlinga, ktorego chcialem kupic do posiadanego PRS 516. Brajtek wypadl tak sobie, moze za duzo sie spodziewalem.

 

Tez nie rozumiem spuszczania sie nad Certina, Doxa, Orientem - ochy i achy a Tissot to taki pospolity. Tak jak pisze S.E.B.O. - u nas w kraju Tissot jest dosc popularny i rozpoznawany, wiec dla plebsu. Z tym ze mi to wisi bo bardzo ich lubie i cenie za to, ze produkuja zegarki swietnie wykonane, niezawodne i chca za to sensowne pieniadze. We mnie maja stalego klienta na lata.

Widzisz....moze by ktos Cie posluchal{racje masz w niektorych kwestiach}gdyby nie jezyk zywcem wyjety z bramy ;) Zdejm dresy i pisz jak czlowiek....to nie face...i nie kazdy tu to "ziomal"

pozdrawiam ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ReXio jakoś mocno erotycznie nastawiony. Różnie jesień widać działa na ludzi... Niewątpliwie czyni to wypowiedź bardziej ekspresyjną, choć odwołania masturbacyjno-ejakulacyjne działają najsilniej na gimnazjalistów. Chociaż sami gimnazjaliści twierdzą, że to dobre w podstawówce, bo potem to już wiocha i suchar...

 

W kwestii merytorycznej zaś ma dużo racji. Przyzwoita jakość i ciekawa stylistyka za przystępną cenę, to właśnie Tissot.

Szkoda tylko, że ta firma tez przeszła na konfekcję....


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze co poniektorych znawcow swiata narecznego odmierzania czasu urazilem onanizmem zegrakowym? I jak z tym teraz zyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Tissot:

Odpowiedzi dostales we wczesniej zalozonym poscie....zegarek fajny

Edytowane przez chronofil
cytowanie zdjęć

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Tissocik - gratulacje.

Mój CAMPING ma już wyczyszczoną kopertę , jest gotowa do albo chromowania albo rodowania. Na razie sam nie wiem co z nią zrobię , decyzja będzie podjęta w ciągu 3 dni .

Kolega Kieszonkowe dostarcza mi już masę świecącą na wskazówki , także w ciągu powiedzmy 2 tygodni zegarek ujrzy światło dzienne . Potem tylko zegarmistrz i gruntowne czyszczenie i będzie cieszył moje stare oczka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot robi robotę :) fajnie komponuje się z paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nikt z Was nie ma tego modelu ???

 

0714301605100-600-2.jpg

 

Dla mnie obecnie nr.1 w kolekcji Tissota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mają... tyle że na bransolecie i z niebieską tarczą...link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To mój pierwszy post na forum :) WITAJCIE !

Czekam właśnie ma tissota pr 516 z granatową tarczą i branzoletą. To mój "lepszy" pierwszy zegarek nie licząc POLARA RCX 5 którego używam na treningi i wyścigi/ maratony.

Osobiście bardziej podoba mi się ta wersja z czarnym skórzanym paskiem- przynajmniej na zdjęciach.

Jutro bedzie mój pr 516 i będę mógł się pochwalić.

Rozgladalem się już za paskiem oryginalnym czarnym skórzanym, znalazłem za 128 zł na zamówienie bez zapinki z zapinki 284.

Myślicie że można zastosować zapinke jakaś inna na jakis czas a w przyszłości dokupić bym oryginalna. ?

I chciał bym tez poprobowac z paskiem NATO biało- granatowy myśle bedzie idealnie pasował do tego modelu.

Zapomniałem dodać że byłem chyba we wszystkich sklepach z tissotem w Poznaniu i nigdzie nie maja tego modelu i na dodatek nie mieli :/

Edytowane przez Wojtix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nikt z Was nie ma tego modelu ???

 

0714301605100-600-2.jpg

 

Dla mnie obecnie nr.1 w kolekcji Tissota

 

Nie mam bo za mala koperta jak na moja lape. Mam innego z tej linii, ktora ogolnie uwazam za znakomita. Jakosc wykonania 516 Auto Chrono jest rewelacyjna w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.