Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem się zaprezentować wcześniej, ale lepiej późno niż wcale :)

 

SNZG11 z granatowym paskiem Pattini:

attachicon.gifIMG_0258.JPG

attachicon.gifFullSizeRender.jpg

 

Się zastanawiam, czym oprócz koloru datownika różni się SNZG11 od SNZG15. 

Ja sprawiłem sobie  deloya z czerwoną nitką, ale przysłali mi 24mm zamiast 22mm i czekam na wymianę

2b_zps2u8uggv3.jpg

Edytowane przez Dijx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się zastanawiam, czym oprócz koloru datownika różni się SNZG11 od SNZG15.

Kolorem. 11 jest ciemno granatowy, 15 czarny.

Ja za to się zastanawiam czy udałoby mi się znaleźć kupca na mojego. Coraz bardziej chodzi mi po głowie ten SRP481...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEIKO 5 SNKL41K1

fddb4611c10d3cee6a5a823dbb738e5f.jpg

 

Jakie mogą być bardziej podobne do SEIKO SARB035 piąteczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miał być jednym z piewszych, wyszło inaczej, ale co się odwlecze...
 
Panie i Panowie! Atlas aka Landshark:

 

Świetna jest ta piąteczka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być jednym z piewszych, wyszło inaczej, ale co się odwlecze...

 

Panie i Panowie! Atlas aka Landshark:

Jedna z ciekawszych 5-tek.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/4/2015 at 9:14 AM, szego said:

Świetna jest ta piąteczka. 

 

On 10/4/2015 at 11:31 AM, pawelb29 said:

Jedna z ciekawszych 5-tek.

 

Dziękuję! Jeden z lepszych zegarków "do przygód". ;)

 

 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo mi się podobał Atlas, ale ta piątka na tarczy i napis sport, średnio mi się podoba. Myślę, że spece od marketingu w Seiko powinni jeszcze raz przemyśleć, czy oznaczeń modelu z serii 5 nie warto by było umieszczać tylko na deklu... Ale zegarek bomba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo mi się podobał Atlas, ale ta piątka na tarczy i napis sport, średnio mi się podoba. Myślę, że spece od marketingu w Seiko powinni jeszcze raz przemyśleć, czy oznaczeń modelu z serii 5 nie warto by było umieszczać tylko na deklu... Ale zegarek bomba :)

 

Czy ja wiem? Zanim podjąłem decyzję o zakupie zegarek znałem tylko ze zdjęć, a na nich wydawał się masywniejszy i większy niż w rzeczywistości. Atlas, na żywo to całkiem zgrabny zegarek, lekki (firmowa bransoleta została od razu zastąpiona parciakiem), dobrze układający się na nadgarstku i przede wszystkim taki, o którym bardzo szybko się zapomina podczas aktywności fizycznej. Może ciut za wysoka koperta ale nie wszystko może być idealne. W tym sensie, dla mnie i piątka i napis Sports w miejscu, w którym jest, jest jak najbardziej wskazana. To do czego mogę się przyczepić, to właśnie polerowany deklel, nota bene z piątką i napisem Sports - mógłby być matowy, a szczytem byłby jakiś fajny grawer, ale cóż w budżecie do 250 USD nie ma co marudzić. ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był ciekaw, jak wygląda 5 sports SNZG na skórzanym pasku z czerwonym szyciem:

 

20151006_131547.jpg

 

 

20151006_131553.jpg

20151006_131559.jpg

20151006_131604.jpg

 

 

 

Mnie się spodobało tak bardzo, że zamówiłem jeszcze takiego chermonda z czerwoną wszywką:

 

 

pasek_do_zegarka_4fbb95265eae7.jpg

 

 

Edytowane przez Dijx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diloy - modelu Ci teraz dokadnie nie podam, ale w domu mam chyba jeszcze karteczkę.
Ta Pani ma je w ofercie w wielu rozmiarach.

 

Update: pasek ma numer 380.22.1.6 gdzie 22 to szerokość przy uszach.

Edytowane przez Dijx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jezeli w zlym miejscu pisze to z gory przepraszam.

 

Szukam informacji odnosnie wielkosci bransolety od seiko5 model SRP619K1.

Dokladnie mowiac potrzebuje wiedziec jaki duzy moze byc maxymalnie nadgarstek do tego modelu, w moim przypadku ma to byc prezent dla ojca a lape to on ma 20mm i nie wiem czy nie bedzie za maly.

Jedyne co moglem sie dowiedziec to to ze dlugosc jest 140mm bez zegarka.

Moze ktos posiada ten model albo mogl by mi podac dokladniejsze informacje.

 

Pozdrawiam

 

Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) a lape to on ma 20mm i nie wiem czy nie bedzie za maly. (...)

Jak w łapie ma 20 mm to będzie sporo za duży. :D

 

A poważniej, średnica tego zegarka to jakieś 44 - 45 mm (na żywo nie widziałem, a różne źródła różnie podają) dodaj do tego te 140 mm bransy, o których pisałeś i masz +/- 18.5 cm. Moim zdaniem na 20 cm łapę będzie za ciasny. Chyba żeby zamienić kajdan na jakiś pasek.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancka i klasyczna piątka! Też o takiej myślałem, jednakże zdecydowałem się na inną. Gratuluję dobrego wyboru! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja z paprochem ale 5 jest

 

Świetna ta Piątka. Ładne wskazówki z dużą ilością lumy - nawet sekundnik z lumą, ciekawy bezel, 100m, jakiś lepszy mechanizm niż najczęstszy (jak sądzę) 7s26/7s36 - bo 24 kamienie. Co to dokładnie za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRP553K1 a mechanizm to 4R36-03J0 tak piszą na permanentnym deklu a na tarczy stoi 4R36-03G4 R 2 Ją się na tym nie wyznaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W myśl starego przysłowia, zdaje się, aczkolwiek tutaj nie jestem pewien, że japońskiego "sekundy idą, dni biegną, a lata lecą", posiadanie zegarka wiąże się z czymś więcej, niż jedynie z praktycznym zastosowaniem. Zegarek, dla jednych jedynie mechanizm odmierzający czas, dla innych coś więcej, jak na ten przykład biżuteria, dodatek do stroju, albo też odzwierciedlenie naszej wyobraźni, czy wreszcie istotna część naszej osobowości. Wychowany w latach 70 i 80 minionego wieku doskonale pamiętając stare i pełne uroku automatyczne mechanizmy najczęściej produkcji radzieckiej, jednakże rzucony w późniejsze czasy oraz wir codziennych i najczęściej rutynowych obowiązków z wygody wybrałem quartz - mechanizmy. Jednakże dziś, kiedy lata już w pełni, że tak powiem dojrzałe, kiedy tęsknota za klasyką, kiedy chciałoby się zrozumieć i dotknąć czar upływającego czasu... Tak też długo przeglądałem internet zanim zdecydowałem się na zakup mojego mechanicznego przyjaciela. Biorąc pod uwagę tak istotne czynniki, jak cena, pratykczne zastosowanie i zarazem aby podkreślić własny styl w końcu zdecydowałem się na kupno  Seiko sports automatic SRP513K1. Sportowy, jak też klasyczny styl na każdą okazję, czytelność funkcji oraz bardzo męski charakter tegoż zegarka zdecydowały. Poniżej zamieszczam kilka fotek mojego cudeńka. Pozdrawiam, Darek.   

post-87539-0-13860600-1450642928_thumb.jpg

post-87539-0-01093200-1450642938_thumb.jpg

post-87539-0-36809800-1450642946_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy automat (oby nie ostatni) Teraz tylko trzeba pasek zmienić

fd99847f8d52f75793b3702f4f830c22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na szczęście przed kupnem czasomierza trafiłem tutaj bo mało brakowało a skończyłbym z jakimś kwarcowym dieslem :) Kierując się mądrościami zawartymi na forum nabyłem poniższy automat. Noszę go codziennie od 2 tygodni i póki co nie mam zastrzeżeń.

 

Seiko SNKK17K1

post-87722-0-72632300-1451510685_thumb.jpg

Edytowane przez dmn88ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie doloze, moj pierwszy automat sprzed roku:

54glkp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.