Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

;))

To nowy model czy jakiś vintage? Świetna oldschoolowa tarcza, a na dodatek brak napisu "sports", który mnie zawsze odstraszał od piątek!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nowy model czy jakiś vintage? Świetna oldschoolowa tarcza, a na dodatek brak napisu "sports", który mnie zawsze odstraszał od piątek!!!

Seiko snkl23, niestety albo i stety w Polsce ich brak, zamawiany zza oceanu ;)

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko snkl23, niestety albo i stety w Polsce ich brak, zamawiany zza oceanu ;)

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Bardzo ładna tarcza. Możesz wrzucić zdjęcie koperty z boku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecały miesiąc temu dołączyłem do zacnego grona posiadaczy piątek :)

Mój SRP513K1 zdążył pozbyć się bransolety i obecnie występuje ze skórzanym paskiem KVARNSJÖ RACING ANTHRACITE

post-96591-0-91671300-1492800055_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecały miesiąc temu dołączyłem do zacnego grona posiadaczy piątek :)

Mój SRP513K1 zdążył pozbyć się bransolety i obecnie występuje ze skórzanym paskiem KVARNSJÖ RACING ANTHRACITE

Mega jest ta piątka. Mało brakowało, a kupiłbym ją zamiast Citka z radiem. Przegrała mniejszą tarczą i wziąłem Citka, ale do dzisiaj ją chcę, w przeciwieństwie do innych Piątek. Na sieci zawsze ją olewałem, bo jest mało fotogeniczna, ale na żywo na półce Seiko bił ją tylko SSC349P1, którego już sobie kupiłem Zazdraszczam i gratuluję. PS nie wiem jak się pozbyć tego wytłuszczenia. Cisnę B i nie działa ;-)

Edytowane przez nononame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega jest ta piątka. Mało brakowało, a kupiłbym ją zamiast Citka z radiem. Przegrała mniejszą tarczą i wziąłem Citka, ale do dzisiaj ją chcę, w przeciwieństwie do innych Piątek. Na sieci zawsze ją olewałem, bo jest mało fotogeniczna, ale na żywo na półce Seiko bił ją tylko SSC349P1, którego już sobie kupiłem Zazdraszczam i gratuluję. PS nie wiem jak się pozbyć tego wytłuszczenia. Cisnę B i nie działa ;-)

 

Zgadza się, na zdjęciach (szczególnie katalogowych) nie wygląda zbyt ciekawie, natomiast na żywo jest świetna i do tego fajnie się nosi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rogue1

Witajcie,

To i ja przedstawię swoją "Piątkę". Na starcie przesiadła się z bransolety na pasek Morellato i dobrze jej z tym:-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tomek fajna ta piątka, jaki to model?

 

Dzięki :) Seiko SRP275 mechanizm 4r36 (stop sekunda i dokręcanie). Jak na razie to mój najdokładniejszy zegarek mechaniczny (od wczoraj, ok. dobę, trzyma czas).

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że moje SNGZ na pasku rally jest trochę pojechane, ale mesh na pilocie jednak przebija rally ;)

Piąteczka super, mi ręcznego dokręcania strasznie brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki :)

 

Ta piątka to bardziej zegarek militarny, niż lotniczy, więc parciak to dla niego podstawowe wdzianko. Jakaś skóra, gładka, nawet postarzana, czy z przeszyciem, jak do lotnika, też mu pasuje. Mesh też, jak mi się zdaje. 

Bardzo lubię zegarki z oliwkowozieloną tarczą i paski w tym kolorze. Nie wiem czemu, ale mają taki fajny klimat. Kojarzą się z lasem :)

 

Co ważne, to czytałem, że ręczne dokręcanie w automatach służy wyłącznie rozruchowi (gdy zegarek "stanął", np. po nieużywaniu go). Nakręcaniu służą ruchy wahnika (rotoru). Nie każdy mechanizm z dokrętką ma zabezpieczenie przez przekręceniem koronką. Nie wiem, czy 4r36A posiada takie zabezpieczenie. Są na forum specjaliści od seiko, którzy wiedzą więcej na ten temat. 

 

Tak wygląda (zdjęcie sprzedawcy, od którego kupiłem ten zegarek) na oryginalnym pasku fabrycznym (kupiłem go z nim, ale jakoś nie przepadam za nato zulu):

 

525315732_1_644x461_seiko-5-sports-srp27

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-90102-0-53030500-1494930807_thumb.jpg

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda na tym pasku  :) Te wskazówki są pomarańczowe? Jaki to model?

Edytowane przez dawid_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja piątka po powrocie z serwisu do domu :)

post-97641-0-85266400-1496608221_thumb.jpg

post-97641-0-15556900-1496608266_thumb.jpg

Edytowane przez rutic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę już nie pamiętam teraz. Wydaje mi się, że ok. 40mm bez koronki, ale drugiej części pytania nie za bardzo rozumiem- przecież widać, że jest czarny :D

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.