Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Burns, ten SOG to Pent Arc. 
Piotrek 39, jeśli nóż ma służyć do tyrania a nie "patrzania" i brandzlowania to:
A. Ma Ci się podobac
B. Dobrze leżeć w łapie
C. Ma mieć w miarę przyzwoitą stal. 
Te wszystkie legendarne stale z dużą zawartością wyjebolitu wykute w mordorze mają przede wszystkim wartość snobistyczno - kolekcjonerską. U mnie do orania na zmianę z RAT em służy Spyderco Tenacious z jakieś stali chromoniewiadomo. Działam nim w ogrodzie, przecinam worki z ziemią, kora, nawozami. Ma kontakt z piachem. Mam go od roku, ostrzyłem go dwa razy i to tylko dlatego, że chciałem a nie musiałem. 
A to jest moja piątka noży użytkowych a nie biżuteryjnych dla mężczyzny, które mężnie walczy z zagrożeniami w miejskiej dżungli
1.PM 2
2.BM Presidio
3.ZT 640
4.BM Adamas (dorosły) 
5.Ontario RAT w D2 (mój ulubiony bo tani a dobry

Noże , które obecnie nabyłem to noże nie do tyrania czy żeby sobie je oglądać. One maja być wyposażeniem samochodów. Dlatego rozglądałem się na w miarę masywnymi , wybić szybę , pas przeciąć. Myśle , że się nadają. Jeszcze dwa będą mi potrzebne. Rozglądam się. Do noszenia i używania , tyrania będą następne. I chętnie posłucham propozycji.
Na wystawkę , mam już kandydatów

Moje wrażenia z tych co nabyłem są takie.
CS świetnie leży w ręce , jest masywny i dość ciężki (pójdzie do samochodu żony ) łatwiej szybę ogarnie ( odpukać w niemalowane). Wykonanie niezłe , delikatnie śrubkę do kręciłem i luzu nie ma.

Natomiast ZT , mimo ceny bardzo zbliżonej , wykonanie inna bajka. Lepsze , nie ma się do czego przyczepić , no może do bardziej surowej rękojeści ( jak dobrze myśle , że tak można nazwać ) kanciasta , CS lepiej leży w ręce.

Takie wstępne przemyślenia
e4cd1269d16717453e9e12906ce4a57f.jpg&key=30b0d7aaa4a4c6bd3c7ecd5cb4320b93b691c23fbb73432c4f9ccdf2a9219a11


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50 wszystki się zgadza poza wpisem o wyjebolicie. Weź nóż z Cr13 i jakiś z s35vn, 20cv i przetnij kilka i kilkanaście razy taki wąż lub podobny a później spróbuj tym nożem przeciąć kartkę lub karton.

 

IMG_20220506_141735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko te Tiger Stripes to lepiej na mundurze wyglądają 😁

Jeden z lepszych kamuflaży na porę letnią do lasu mieszanego 🤣🤣🤣

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


Noże , które obecnie nabyłem to noże nie do tyrania czy żeby sobie je oglądać. One maja być wyposażeniem samochodów. Dlatego rozglądałem się na w miarę masywnymi , wybić szybę , pas przeciąć. Myśle , że się nadają. Jeszcze dwa będą mi potrzebne. Rozglądam się. Do noszenia i używania , tyrania będą następne. I chętnie posłucham propozycji.
Na wystawkę , mam już kandydatów emoji57.png

Moje wrażenia z tych co nabyłem są takie.
CS świetnie leży w ręce , jest masywny i dość ciężki (pójdzie do samochodu żony ) łatwiej szybę ogarnie ( odpukać w niemalowane). Wykonanie niezłe , delikatnie śrubkę do kręciłem i luzu nie ma.

Natomiast ZT , mimo ceny bardzo zbliżonej , wykonanie inna bajka. Lepsze , nie ma się do czego przyczepić , no może do bardziej surowej rękojeści ( jak dobrze myśle , że tak można nazwać ) kanciasta , CS lepiej leży w ręce.

Takie wstępne przemyślenia
e4cd1269d16717453e9e12906ce4a57f.jpg&key=30b0d7aaa4a4c6bd3c7ecd5cb4320b93b691c23fbb73432c4f9ccdf2a9219a11


Sent from my iPhone using Tapatalk

Spróbuj w takim razie dorzucić ZT0562ti lub ZT0393 i Benchmade Presidio 2 570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Marcin, zgadza się ale tu już rozmawiamy na poziomie molekularnym. Ja do cięcia kartek używam nożyczek 🤣🤣

A jako przykład podałem Tenka który rżnie wszystko mimo, że za bardzo go nie rozpieszczam.O raciku w D2 nie wspomnę nawet bo też jest nie do zaj.... 🤣 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno , będzie musiał się pogodzić z przeznaczeniem choć czasem w plamiakach chodzę nie zawodowo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to jak ten nóż będzie tępy bez ponownego ostrzenia. Na tyle, że odechce się nim ciąć czegokolwiek co wymieniłeś w swoim poprzednim wpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Marcin, a kto tnie rurki albo kartony nożem za 1,5k?😁. Serce boli🤣🤣🤣

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj w takim razie dorzucić ZT0562ti lub ZT0393 i Benchmade Presidio 2 570

Benchmade chętnie spróbuje , ale nie lubię ostrzy z zębami do ZT jeszcze wrócę w przyszłości


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, loco50 napisał(-a):

Marcin, a kto tnie rurki albo kartony nożem za 1,5k?😁. Serce boli🤣🤣🤣

Zdziwiłbyś się jak wielu ludzi. To tak jak gadanie, że nie nosi się drogich zegarków😉


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sorry. Ja nie tnę, nie stać mnie na takie fanaberie 😁

35 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Benchmade chętnie spróbuje , ale nie lubię ostrzy z zębami emoji57.png do ZT jeszcze wrócę w przyszłości emoji6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Presidio II lub Adamas jest bezzębny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Przemek84 napisał(-a):

Zdziwiłbyś się jak wielu ludzi. To tak jak gadanie, że nie nosi się drogich zegarków😉

 

44 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Marcin, a kto tnie rurki albo kartony nożem za 1,5k?😁. Serce boli🤣🤣🤣

Przepraszam za pytanie, ale zatem do czego używa się noża za 1,5 tysiąca? To jest nóż do trzymania na półce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

 

Przepraszam za pytanie, ale zatem do czego używa się noża za 1,5 tysiąca? To jest nóż do trzymania na półce?

Oczywiście 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał byś loco50 o tych bizuteryjnych nozach Chciałbym wiedzieć o czym piszemy. Używanie noży za kilka tys do codziennych uzytecznosci jest naturalne i normalne. 

EB1DD359-D407-40E7-A798-70C9685510CB.jpeg

66C041C1-DBEC-473B-9BCE-9453747D3D9C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, beniowski napisał(-a):

 

Przepraszam za pytanie, ale zatem do czego używa się noża za 1,5 tysiąca? To jest nóż do trzymania na półce?

 

Oczywiście, że nie🤭

 

51889916517_d97ec24735_b.jpg

 

A nie, czekaj! On 1.5 k nie kosztował 😁


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pamiko napisał(-a):

Napisał byś loco50 o tych bizuteryjnych nozach Chciałbym wiedzieć o czym piszemy. Używanie noży za kilka tys do codziennych uzytecznosci jest naturalne i normalne. 

EB1DD359-D407-40E7-A798-70C9685510CB.jpeg

66C041C1-DBEC-473B-9BCE-9453747D3D9C.jpeg

To ja nie jestem normalny. I tak jak napisałem-nie stać mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, loco50 napisał(-a):

To ja nie jestem normalny. I tak jak napisałem-nie stać mnie. 

Napisał gosc który pokazał właśnie z 50 noży😏🔪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A biżuteryjne? Te wszystkie łożyskowane,tytanowo karbonowe śmigające błyskadełka. 

Nie, żebym nie miał 😁, ale dla mnie(czysty subiektywizm) ideały są dwa:PM 2 i Presidio II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie idealny nóż to Sebenza. Dużo ludzi pracuje na nich w różnych zawodach i naprawdę ciężko zrobić mu krzywdę  A rysy czy obicia cóż to naturalne tak jak  samochodach . Nie sadze ze jeździsz najtańszym bi boisz się zarysowań i zużycia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A biżuteryjne? Te wszystkie łożyskowane,tytanowo karbonowe śmigające błyskadełka. 
Nie, żebym nie miał , ale dla mnie(czysty subiektywizm) ideały są dwa:PM 2 i Presidio II

Skrót PM 2 , rozwiniesz ? Nie mam jeszcze wiedzy

Podejrzewam , że chodzi o Spyderco
Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Skrót PM 2 , rozwiniesz ? Nie mam jeszcze wiedzy emoji57.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

spyderco paramilitary 2

ale bardziej męska jest duża spyderco military

 

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Military to miecz na orków😁, ale Marcin lubi duze🤣🤣🤣

9 minut temu, Pamiko napisał(-a):

A dla mnie idealny nóż to Sebenza. Dużo ludzi pracuje na nich w różnych zawodach i naprawdę ciężko zrobić mu krzywdę  A rysy czy obicia cóż to naturalne tak jak  samochodach . Nie sadze ze jeździsz najtańszym bi boisz się zarysowań i zużycia .

Jeżdżę dużym i wysokim, więc się nie boje😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spyderco paramilitary 2
ale bardziej męska jest duża spyderco military
 
 

Order poszedł , najpierw motylek do wyglądu Spyderco muszę się jeszcze przyzwyczaić


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.