Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Przemek84 napisał(-a):

Ten Shaman niby fajny?

Pytasz poważnie czy podchwytliwie ?

 

Edit. Tak czy siak właśnie widzę, że wyprzedał się w jakieś 4h !!! jak my pierdziu o ssaniu palców.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytaj ze zrozumieniem, tak jak Ci poleciłem BM 570 i kupiłeś, nigdzie nie ma "mu" tylko se. A jak już to mozna dać jakiejś fajnej kobiecie. A ogólnie to był lepszy lub gorszy żart, ale nadal żart. Miałem Cię wkręcać, żebyś sobie kołek bliżej przewiercił ?  Robisz zegarki to pewnie masz czym
Rozumiemy się teraz czy nadal nie ?
Chyba nie chcesz, żebym pomyślał, że w USA same sztywne pały bez dystansu do siebie.
Lepiej napisz co w sobotę przyjedzie, chyba że tajemnica.
A plus dla Ciebie jest taki, że w USA masz bezpośredni dostęp do rodzimej produkcji. Tym bardziej szukalbym promocji, rodzynków, może na gunshow (widziałem, że masz broń i się nią interesujesz co w USA jest bardziej oczywiste niż u nas) więc pole do działania w nożach też większe i może łatwiejsze.
 
Masz:
https://www.bladehq.com/item--Spyderco-Shaman-Green-Canvas--142026?utm_source=email-broadcast&utm_medium=email&utm_campaign=5-10-22-bhq-email-spyderco-shaman-exclusive&utm_content=BigBanner-Spyderco-Shaman

Spokojne , mam do siebie dystans , a sam sobie żartuje. Nic na serio nie bież. Z resztą , nie wierze w to , że ktoś z taką wielką łapą jak ma kolega , dał by Ci possać żart

Bacznie się przyglądam , sprawdzam , podglądam. Stwierdzam , że zrobienie noża dla mnie nie stanowiło by żadnego problemu. Prostsze jak zrobienie koperty. W przeszłości kupowałem materiał przeznaczony na noże (damascus) i robiłem z niego tarcze.
Co do BM jestem wdzięczny , poprawnie wykonany nóż , raczej nic bym w nim nie zmieniał.
Kolejny zakup , jak przyjdzie to się pochwale. Ale myśle , że wiesz co to będzie 45aa758dbc050d650637274b15fd6e3a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie. Pytam jako posiadacz z-wear. Myślałem że masz któregoś z nich skoro linkowałeś. Chyba że była to ciekawostka o łatwości zakupu tej limitki w usa.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Przemek84 napisał(-a):

Ten Shaman niby fajny?

Shaman sam w sobie to porządny kawał ostrego sk... a. A w tej mikarcie to już bajka. Tak jak PM 2 w szmacie-najzajfajna PM 2 ze wszystkich PM 2 😁 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Przemek84 napisał(-a):

Poważnie. Pytam jako posiadacz z-wear. Myślałem że masz któregoś z nich skoro linkowałeś. Chyba że była to ciekawostka o łatwości zakupu tej limitki w usa.

Locko powyżej wyjaśnił. Skoro wyrwałeś z-wear to szacun, to tego nie musisz. Ja nie mam żadnego z tych podniosłych wersji. Chcesz odsprzedać ?😉 

PS. Linkowanego, dostałem powiadomienie o 18 naszego czasu o 22 jest już wyprzedany.

 

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Spokojne , mam do siebie dystans , a sam sobie żartuje. Nic na serio nie bież. Z resztą , nie wierze w to , że ktoś z taką wielką łapą jak ma kolega , dał by Ci possać emoji6.pngemoji3.png żart emoji1634.png

Bacznie się przyglądam , sprawdzam , podglądam. Stwierdzam , że zrobienie noża dla mnie nie stanowiło by żadnego problemu. Prostsze jak zrobienie koperty. W przeszłości kupowałem materiał przeznaczony na noże (damascus) i robiłem z niego tarcze.
Co do BM jestem wdzięczny , poprawnie wykonany nóż , raczej nic bym w nim nie zmieniał.
Kolejny zakup , jak przyjdzie to się pochwale. Ale myśle , że wiesz co to będzie emoji57.png45aa758dbc050d650637274b15fd6e3a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Wiesz co ?

W necie jest kilkanaście filmików jak gość bierze jeden płaskownik ze stali na ostrze i dwa z tytanu na rękojeść. Wierci, frezuje, obrabia i taki custom wygląda jak milion dolarów.

Weź takie trzy płaskowniki, to nawet nie musi wyglądać jak nóż, nie musi ciąć, być poprawnie zachartowane, to może być brąz, rób co chcesz.

Zrob tylko tak, żeby uzyskać taką terancję, że to będzie chodziło równolegle a blokada framelock zapadnie w odpowiednim momencie.

Naprawdę życzę Ci tego z calego serca czy nie przejdziesz się na tolerancji w nożach typu folder z blokadą framelock vs zegarki.

To co jak polegniesz to dostaję od Ciebie gratis zegarek twojej manufaktury ?😉 

Daj znać ile płaskowników poleciało do śmieci, oczywiście moja wygrana przy pierwszym zmarnowanym z trzech.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi duże i ciężkie noże i będzie nimi nawalał nie wiadomo w co żeby CL przetestować to shaman będzie ok. Mi z micartą bardziej Grand przypadł do gustu. Smuklejszy, lżejszy, fajniejszy klips. LL szału nie robi, ale przy normalnym cięciu różnych materiałów nie złożył mi się na palce. CL zdecydowanie mocniejszy, ale dla mnie niewygodny, szczególnie w rękawiczkach. Na Shamana był swego czasu duży hype, chyba w wersji cru wear. Miałem wtedy kupować, ale finalnie na Grand się zdecydowałem. Później dostalem ZWeara i to potwierdziło tylko słuszność wyboru. Mimo tego od czasu do czasu coś tam nim potnę

 

51292070783_506d1ce9e9_b.jpg


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ?
W necie jest kilkanaście filmików jak gość bierze jeden płaskownik ze stali na ostrze i dwa z tytanu na rękojeść. Wierci, frezuje, obrabia i taki custom wygląda jak milion dolarów.
Weź takie trzy płaskowniki, to nawet nie musi wyglądać jak nóż, nie musi ciąć, być poprawnie zachartowane, to może być brąz, rób co chcesz.
Zrob tylko tak, żeby uzyskać taką terancję, że to będzie chodziło równolegle a blokada framelock zapadnie w odpowiednim momencie.
Naprawdę życzę Ci tego z calego serca czy nie przejdziesz się na tolerancji w nożach typu folder z blokadą framelock vs zegarki.
To co jak polegniesz to dostaję od Ciebie gratis zegarek twojej manufaktury ?

Na co dzień robię różne roboty , tolerancje , prostopadłości , równoległości mierzone w .0001 cala. W porównaniu powiem Ci , że ludzki włos ma około .0030 cala. Są to kawałki od wielkości koperty zegarka jak i ważące kilka kilkadziesiąt ton. Dużo mógłbym jeszcze o tym pisać , ale pewnie połowy nie zrozumiesz. Tolerancje w tych nożach to w porównaniu z niejedną robotą , którą na co dzień wykonuje , to żart.
Myślisz , że jak i kto te niże robi ? Możesz mi wierzyć albo nie , nie jedna kompania wykonująca noże chciała by dysponować takimi maszynami , na jakich robię ja.
Ale to nie temat w tym wątku.
Edit
Zobacz miejsca po przecinkach , czwarte to tensy. Jak przeliczam na system metryczny , to wychodzi .00254 cm chyba pracuje w systemie calowym już około 20 lat. Nie pamietam dokładnie jak to w metryku jest.
I ta maszyna w tej tolerancji robi. 6bc1cee170482a9f2dc0f2a6d9aab44a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Przemek84 napisał(-a):

Jak ktoś lubi duże i ciężkie noże i będzie nimi nawalał nie wiadomo w co żeby CL przetestować to shaman będzie ok. Mi z micartą bardziej Grand przypadł do gustu. Smuklejszy, lżejszy, fajniejszy klips. LL szału nie robi, ale przy normalnym cięciu różnych materiałów nie złożył mi się na palce. CL zdecydowanie mocniejszy, ale dla mnie niewygodny, szczególnie w rękawiczkach. Na Shamana był swego czasu duży hype, chyba w wersji cru wear. Miałem wtedy kupować, ale finalnie na Grand się zdecydowałem. Później dostalem ZWeara i to potwierdziło tylko słuszność wyboru. Mimo tego od czasu do czasu coś tam nim potnę

 

51292070783_506d1ce9e9_b.jpg

Bo ja wiem czy on jest duży ? Rękojeść jak w PM2 a i krawędzi tnącej też nic więcej. W zasadzie to ta sama bajka. Na pewno jest masywniejszy i mocniejszy. Taki odpowiednik BM presidio a bardziej ZT 0562, jednak te drugie moim zdaniem dają więcej. Shaman ma kiepski stosunek ceny. Mnie juz nie pamiętam pre-order cru lub Z obszedł bokiem, kupiłem standarda i za limitkami nie tęsknię. Za 750 tak, za więcej słabo. Standardowo za wyższą kasę wybiorę nativchief lub dużą mili...

4 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


Na co dzień robię różne roboty , tolerancje , prostopadłości , równoległości mierzone w .0001 cala. W porównaniu powiem Ci , że ludzki włos ma około .0030 cala. Są to kawałki od wielkości koperty zegarka jak i ważące kilka kilkadziesiąt ton. Dużo mógłbym jeszcze o tym pisać , ale pewnie połowy nie zrozumiesz. Tolerancje w tych nożach to w porównaniu z niejedną robotą , którą na co dzień wykonuje , to żart.
Myślisz , że jak i kto te niże robi ? Możesz mi wierzyć albo nie , nie jedna kompania wykonująca noże chciała by dysponować takimi maszynami , na jakich robię ja.
Ale to nie temat w tym wątku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

*,

Jakbym gadał ze swoją starą, zawsze z góry wie lepiej.

Z góry zakładasz, że nie wiem. Może i nie wiem. Czy neguję z czym albo bez czego nie masz do czynienia ? - NIE !

Zrób jeden działający folder, przecież napisalem bez podtekstu, że życzę Ci tego z całego serca. Za chwilę jak znajdę podlinkuje jeden filmik, który zobrazuje co mam na myśli. Widzę, że wolisz najpierw wszystko podważyć niż iść ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Burns napisał(-a):

Bo ja wiem czy on jest duży ? Rękojeść jak w PM2 a i krawędzi tnącej też nic więcej. W zasadzie to ta sama bajka. Na pewno jest masywniejszy i mocniejszy. Taki odpowiednik BM presidio a bardziej ZT 0562, jednak te drugie moim zdaniem dają więcej. Shaman ma kiepski stosunek ceny. Mnie juz nie pamiętam pre-order cru lub Z obszedł bokiem, kupiłem standarda i za limitkami nie tęsknię. Za 750 tak, za więcej słabo. Standardowo za wyższą kasę wybiorę nativchief lub dużą mili...

 

Do mnie akurat nie gadają nativechief i cała rodzina mili/PM choć mają wielu zwolenników. Za to native LW uwielbiam, to chyba najczęściej noszony i używany przeze mnie nóż w zeszłym roku, nie licząc roboczego Sage2. Za to od kilku miesięcy na topie u mnie Slysz Bowie. Ma wszystko co uwielbiam w nozach- tytan, spydie hole, FL i wire clip. Dodatkowo krajowy projekt, fajna stal i rozmiar jaki lubię. Jak dla mnie jeden z fajniejszych pająków. O ile nie najfajniejszy jakie miałem.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
*,
Jakbym gadał ze swoją starą, zawsze z góry wie lepiej.
Z góry zakładasz, że nie wiem. Może i nie wiem. Czy neguję z czym albo bez czego nie masz do czynienia ? - NIE !
Zrób jeden działający folder, przecież napisalem bez podtekstu, że życzę Ci tego z całego serca. Za chwilę jak znajdę podlinkuje jeden filmik, który zobrazuje co mam na myśli. Widzę, że wolisz najpierw wszystko podważyć niż iść ...
 

Poważnie to piszesz ? Ja z góry zakładam ? Nie Ty że polegnę na tolerancjach ?
Brzmi to trochę dziwnie. Ale niech Ci będzie. Nie linkuj żadnych filmików. Siedzę w tym tak długo , że patrząc jak jest wykonany nóż , w myślach i głowie widzę wszystko. Zrozumie to ktoś , kto na obróbce metalu na maszynach CNC zęby zjadł a od tego osiwiał
Nie ma co się napinać


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj filmik, o którym wspomniałem

 

Jak oni mają czelność pokazać szlifierkę z niemieckiego marketu Lidl marki Parkside, gdzie za finalny produkt wołają  w przybliżeniu 600 - 700 dolarów ?

9 godzin temu, piotrek39 napisał(-a):

 Z tego co widzę , to te ala łożyska są z brązu. To jest dobre rozwiązanie , nie zużyje się szybko i nie zatrzeje się

Ciężko wnioskować co wiesz a czego nie po takich wpisach, jeżeli nie odróżnia się łożyska od podkladki z fosforobrązu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj filmik, o którym wspomniałem
 
Jak oni mają czelność pokazać szlifierkę z niemieckiego marketu Lidl marki Parkside, gdzie za finalny produkt wołają  w przybliżeniu 600 - 700 dolarów ?
Ciężko wnioskować co wiesz a czego nie po takich wpisach, jeżeli nie odróżnia się łożyska od podkladki z fosforobrązu!

Po co się spinasz. Nie znam nazewnictwa części noża w dodatku po polsku. Tutaj można to nazwać łożysko z brązu , Spacer bronze shim. Ty to nazywasz podkładka. To dla mnie również dziwne. Maszyna z filmiku haas 1 , miałem ją w garażu.
Nie dojdziemy do porozumienia.
Nie brnij w to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Po co się spinasz. Nie znam nazewnictwa części noża w dodatku po polsku. Tutaj można to nazwać łożysko z brązu , Spacer bronze shim. Ty to nazywasz podkładka. To dla mnie również dziwne. Maszyna z filmiku haas 1 , miałem ją w garażu.
Nie dojdziemy do porozumienia.
Nie brnij w to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dojdziemy!

Kupiłeś 4 foldery w 4 dni albo jakoś tak, ale to bez znacznia. 

Ważniejsze jest to, że skoro czujesz się na siłach i masz do tego park maszynowy, zrób jeden pokazowy folder i już!!! Chodzi o działanie mechaniki, nie musi ciąć lub ciał będzie w późniejszym etapie. Możesz wysłać go mi, żebym odstrzekał powyższe, albo oddamy go w PL komuś kto go naostrzy profesjonalnie.

Przecież to takie proste ?

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dojdziemy!
Kupiłeś 4 foldery w 4 dni albo jakoś tak, ale to bez znacznia. 
Ważniejsze jest to, że skoro czujesz się na siłach i masz do tego park maszynowy, zrób jeden pokazowy folder i już!!! Chodzi o działanie mechaniki, nie musi ciąć lub ciał będzie w późniejszym etapie. Możesz wysłać go mi, żebym odstrzekał powyższe, albo oddamy go w PL komuś kto go naostrzy profesjonalnie.
Przecież to takie proste ?
 

Wiesz o czym piszesz ? Nie masz pojęcia. Jak Ty w niedziele rosół wpierdzielałes , krytykowałeś innych na grupach ( znamy się nie od dziś ) ja swój wolny czas spędzałem w garażu czy zakładzie by coś stworzyć. By zaistnieć w świecie zegarków. I wiesz co ? Udało mi się to. Zegarki mam na całym świecie , wpiszesz moje imię w Google i wiesz jakie mam hobby i czym się zajmuje.
Stworzenie noża to podobny proces. Godziny na obliczaniach , robienie projektów , prototypów. Metoda prób i błędów. To wymaga czasu. Mojego wolnego czasu , bo prace regularną posiadam.
Zaglądałem w temat , bo wydał mi się interesujący. Skutecznie mnie zniechęcasz.
Na moje oko , robisz z siebie kogoś kim naprawdę nie jesteś.
Odpuść.
Ja nie wnikam kim jesteś i co robisz. Może wiesz , który nóż jest dobry , który nie. Ale tez nie na pewno. Bo żeby wiedzieć wszystko , wszystko musisz mieć.
Pozdrawiam serdecznie
Peace


Edit
Zapomniałem dodać , to jest proste , tylko wymaga czasu. Wole kliknąć buy it now i ocenić , cieszyć się z posiadania albo nie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Wiesz o czym piszesz ? Nie masz pojęcia. Jak Ty w niedziele rosół wpierdzielałes , krytykowałeś innych na grupach ( znamy się nie od dziś ) ja swój wolny czas spędzałem w garażu czy zakładzie by coś stworzyć. By zaistnieć w świecie zegarków. I wiesz co ? Udało mi się to. Zegarki mam na całym świecie , wpiszesz moje imię w Google i wiesz jakie mam hobby i czym się zajmuje.
Stworzenie noża to podobny proces. Godziny na obliczaniach , robienie projektów , prototypów. Metoda prób i błędów. To wymaga czasu. Mojego wolnego czasu , bo prace regularną posiadam.
Zaglądałem w temat , bo wydał mi się interesujący. Skutecznie mnie zniechęcasz.
Na moje oko , robisz z siebie kogoś kim naprawdę nie jesteś.
Odpuść.
Ja nie wnikam kim jesteś i co robisz. Może wiesz , który nóż jest dobry , który nie. Ale tez nie na pewno. Bo żeby wiedzieć wszystko , wszystko musisz mieć.
Pozdrawiam serdecznie emoji106.png
Pace emoji869.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

A czekałem kiedy do tego wrócisz i to wypomnisz. (Jaki dział, Rolex ?)

Co do noża, zrozumiałem, że dla Ciebie to nie problem tu i teraz!!! Mięknie Ci rura i próbujesz odwrócić kota ogonem? Teraz dopiero wyjeżdżasz z procesem, na którym twórcy noży wydali setki kasy i czasu ? (Jak Ty na zegarki) . Więc obrażasz ich a nie mnie bo ja mam to w d*pie - jestem konsumentem.

Będziesz chciał zrobić swój pierwszy folder zaplacisz mniejsze lub większe frycowe - takie moje zdanie. Nie musisz się z nim zgadzać. Ja uwierzę jak pomacam. 

Pace ? Pewnie, gdzieś mi tam świta twoja osoba, o co się pożarliśmy nie pamiętam, może chodzi o to samo a inny sposób wyrażania się. Wręcz przeciwnie, cieszę się niezmiernie, że zmaterializowałeś swoją pierwotną pasję.

Nie śledzę Cię w mediach, ostatni zegarek, który wrzuciłeś na tle dwóch pistoletów skojarzył mi sie z projektem tego forum: "project abbys" ? albo jakoś tak...

To jednak nie byłeś Ty 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/107776-projekt-zegarka-ośmiornica/

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Marcin ( jak dobrze pamietam takie Twoje imię ) jak przyjdzie mi ochota i nabiorę jeszcze większego doświadczenia , obiecuje , że wykonam nóż , nazwę go Burns

Rolex , Breitling i jeszcze kilka. Od tamtej pory dużo się zmieniło , nie stoję w miejscu. Cały czas się uczę

Naoglądałeś się filmów i robisz z tego jakąś otoczkę , dla mnie to jest widok normalny. Dzień w dzień to widzę , po 12h pięć dni w tygodniu już prawie 20 lat. Różnica taka , że wykonujemy inną prace. Ja robię rzeczy o wiele bardziej skomplikowane. Jestem w tym dobry.

A teraz w temacie , z tych trzech noży , powstał by jeden idealny wróć , z dwóch. Benchmade jest poprawnie zrobiony , zmienił bym w nim tylko „podkład” z fosforobronze na brąz z zawartością oleju. Powiększył bym jego średnice , dzięki temu był by sztywniejszy i otwierał by się smooth, tak jak w nożach z zastosowaniem łożysk.
Z CS rączka (jest mega wygodna ) ostrze z ZT wraz z całym mechanizmem , który pracuje bezbłędnie. 3b99abccd2edf7e80bb4e1897a23346c.jpg&key=8cc9044fd1e6fb8bf1f7f1e96cd0f741483f9dd97d510e3b4da548dffb008d8f
b38dfb9f881f6caec3ecb4ce3b2c0fd9.jpg&key=fedd12e43bc245a92910dd8a5973d806d2b41a05b9e5f06b00f01e6051a222cb


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, luz. Bez osobistych wycieczek. Po co mieszać? Pogadajmy lepiej o naszych subiektywnych ocenach narzędzi tnących.😁. Ja zamówiłem dwa tytanowe brzydale renomowanych firemek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piotrek39 napisał(-a):

Naoglądałeś się filmów i robisz z tego jakąś otoczkę , dla mnie to jest widok normalny. Dzień w dzień to widzę , po 12h pięć dni w tygodniu już prawie 20 lat. Różnica taka , że wykonujemy inną prace. Ja robię rzeczy o wiele bardziej skomplikowane. Jestem w tym dobry.

 

Zero Tolerance.Замена подшипников. - YouTube

 

Skoro o filmach mowa. Nie mogę znaleźć źródła tych podkładek bo film ma 7 lat, czy koleś wykonał je sam czy gdzieś kupił. Jeżeli kupisz kolejny ZT jakie min. wymieniałem a one są na łożyskach to będzie super fajnie jeżeli zwymiarujesz i dorobisz podkładki z brązu, nawet ze smarowaniem. Również dla kolegów i znajomych z Polski.

  

8 godzin temu, piotrek39 napisał(-a):

Dobrze Marcin ( jak dobrze pamietam takie Twoje imię ) jak przyjdzie mi ochota i nabiorę jeszcze większego doświadczenia , obiecuje , że wykonam nóż , nazwę go Burns emoji106.png

Super fajnie ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Jak to mówi Adam: biżuteria na łożyskach tocznych (w odróżnieniu od łożysk ślizgowych, przez pospólstwo podkładkami nazywane) 😎

 

 

2A019F82-DBAF-46F3-8CD3-BEBC28D775D2.jpeg

5CC7ED62-70C6-43E9-A58A-D9E8093290CC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywijas-zawijas od Sinkiewicza 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, loco50 napisał(-a):

Wywijas-zawijas od Sinkiewicza 😁


Bardzo fajnie leży w łapsku - super ergonomiczny. 
 

Właśnie oglądam mecz Igi i sobie dla relaxu klikam…

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Louis Cypher napisał(-a):


Jak to mówi Adam: biżuteria na łożyskach tocznych (w odróżnieniu od łożysk ślizgowych, przez pospólstwo podkładkami nazywane) 😎

 

 

 

 

Łożyska ślizgowe są wytrzymalsze i trwalsze niż toczne. Nie darmo w silnikach spalinowych są panewki, a nie łożyska toczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, goral_ napisał(-a):

Łożyska ślizgowe są wytrzymalsze i trwalsze niż toczne. Nie darmo w silnikach spalinowych są panewki, a nie łożyska toczne.


Akurat w silnikach spalinowych, to kwestia łatwości wymiany a nie wytrzymałości.

Jak nabijesz łożyska toczne na czopy główne i korbowe przy wale odlewanym?..

 

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):


Jak to mówi Adam: biżuteria na łożyskach tocznych (w odróżnieniu od łożysk ślizgowych, przez pospólstwo podkładkami nazywane) 😎

 

 

 

 

Zaczyna mi się podobać ten zawijas 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.