Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Krótka opowieść o wizycie w Bazylei

Rekomendowane odpowiedzi

A więc to było tak ,że do Bazylei wybrałem się z dwoma serdecznymi Kolegami , którzy też interesują się zegarkami ( mniej jak ja ale zawsze ) lecz nie tylko , co będzie miało pewien wpływ na dalszą część mojej opowieści .

Rano wybraliśmy się pociągiem z Berna do Basel ( to słowo „pociąg” w Szwajcarii oznacza całkiem coś innego jak u nas , wspólne są tylko szyny i prąd ) gdzie w miłej atmosferze , przy piwie czyniliśmy plany na tak mile rozpoczęty dzień . Do super punktualnym i bez wstrząsów i kołysań przyjeździe na miejsce ( polecam wszystkim , którzy mieli nieszczęście skorzystać z toalety w polskim pociągu podczas jazdy , inaczej przecież nie można , sprawdzenie tego samego w pociągu szwajcarskim ) tramwajem dojechaliśmy na teren Baselworld . Tłumnie i szumnie w otoczeniu różnojęzycznego gwaru i wielu interesujących kobiet weszliśmy na wystawę i jak zwykle zaczęło się bieganie i oglądanie. Na pierwszy ogień poszedł Zenith i Rolex. I tu niestety rozczarowanie , o ile poprzednio Chronomaster Open , Tourbillon czy inne z tej linii były dla mnie zachwycające , tak dziś wynalazki w stylu high-tech połączony z wozem pancernym czyli tzw Defy – brak mi słów . Zawiodłem się w tym roku na Zenith i mam nadzieję ,że się to w przyszłym nie powtórzy , za to Rolex jak to Rolex , stabilny ( wiem co chcecie powiedzieć o Rolexie ,dużo już słów padło na ten temat na naszej stronie ) ale mnie np. nowy Prince całkiem , całkiem .

Potem było Ullysse Nardin no i Wielki PATEK PHILIPPE !!!

Jednak na żywo to nie to samo co w katalogu , a modele 5070 , czy Gondolo Calendario oraz nowy 5860 skłoniły mnie do szukania w myślach po pierwsze co by tu ewentualnie sprzedać, po drugie jak się wytłumaczyć z kupna kolejnego zegarka . Cuda!

Tę sielską –anielską atmosferę przerwali , również zachwyceni co prawda , koledzy z propozycją aby gdzieś tu może usiąść i w miłej ,a wspomaganej atmosferze przyjemnie pogawędzić . No cóż przystałem na tę propozycję , i muszę powiedzieć ,że po godzince czy więcej stwierdziłem iż Wiliams tam serwowany ma paskudny gruszkowy smak oraz wywołuje zgagę .

Wróciliśmy do zegarków , ale spacerując po targach stwierdziłem iż obsługa niektórych stoisk wzbudza znacznie większe zainteresowanie niż pokazywane ,nierzadko rewelacyjne egzemplarze zegarków , co natchnęło mnie do wyartykułowania myśli ,iż nie na zegarki tu chyba przyjechaliśmy . Aby nie wyjść po przyjeździe na kompletnego ignoranta , wziąłem katalog , w którym pokazano wszelkie nowości , wychodząc z założenia , że przecież aktualną produkcję już znam .

 

I tak w tym szybko –wolnym tempie zwiedzania zachwycił mnie Jaquet Droz , oraz jak zwykle Blancpain.

Potem po wejściu na stoisko Glashutte zobaczyłem moje marzenie ze snów , które teraz się ucieleśniło ! Piękny ciemny mebel w lakierze fortepianowym , wielkości szafki na „wieżę hifi” jak to się kiedyś określało , na dole barek widoczny przez szybkę w drzwiach , piętro wyżej humidor na cygara , potem nakręcarka na pięć zegarków , całość zwięczona odchylanym blatem z wbudowanym plazmowym ekranem – CUDO !

Muszę takie mieć – no i przepiękny Glashutte Panomaticchrono!!!! Ludzie –przecież za chwile będę bankrutem z drogimi zegarkami , więc aby ochłonąć stwierdzamy że stanowczo jest wymagana przerwa na małe co nieco .

Potem już szybko , do kupienia Tag Heurer nowa Carrera w złocie , Chronoswiss Digiteuhr , może coś jednak z Breugeta ?? Niestety nawet te wirtualne pieniądze zaczynają się kończyć , więc wychodzimy na zewnątrz ochłonąć . Ale to nie koniec bo w hotelu obok – H. Moser & Cie – po raz pierwszy na żywo . II piętro , przemiła Pani nas oprowadza , dostajemy katalogi i słodycze , a zegarki jeszcze wspanialsze niż w katalogu , więc lista marzeń wzrasta , jak nie Moser Perpetual 1 to może chociaż Mayu ? Któż to wie, więc schodzimy na dół do baru w lobby gdzie wzbudzamy sensację zamawiając czystą wódkę . Kelnerka trzy razy z nadzieją w głosie pyta czy aby na pewno nie drinki , po czym z konsternacją udaje się za kontuar aby po długich a ciężkich poszukiwaniach przynieść , w szklankach i na lodzie jak whisky !! No cóż , służba nie drużba , pijemy . Przy stoliku obok nas jakiś wielki , ufarbowany , wytatuowany murzyn w otoczeniu kilku ludzi , po paru głębszych pada hasło – Rodman , ale nie skąd by przecież . W końcu po chyba godzinie pojawiają się łowcy autografów – jednak Rodman.

 

Ale cóż na zakończenie nieskromnie powiem , że i tak w młodziutkiej kelnerce my trzej z Polski wzbudziliśmy większe zainteresowanie niż słynny koszykarz z USA . I tak powoli zebraliśmy się i poszliśmy na zwiedzanie starówki w Basel, ale to temat na odrębną historię.

Jeśli Wam się spodobało , napiszę jeszcze o Genewie .

Łaski w recenzjach upraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobało, pisz o Genewie i tamtejszych kelnerkach :lol:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darku,

 

Nowości zegarkowe śledziliśmy na bieżąco, a Ty w recenzji oddałeś to co najciekawsze czyli klimat imprezy. Dzięki i czekamy na ciąg dalszy.

 

P.S.

Jak będzeisz wklejał zdjęcia to raczej te z hostessami, bo Piotr ciekawe zegarki z Bazylei już wkleił :twisted: :wink: :lol:


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby kolegów o zdjęcia... te nie zegarkowe :twisted: :wink:

 

O Genewie też napisz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak: atmosfera, emocje człowieka, który Tam był...

Wielkie dzięki! Proszę o jeszcze - ze zdjęciami! :lol:

Uwierz, jak zdecydowałeś się raz, będziesz zamęczany takimi prośbami! :)

 

-------------------------------------------

Tylko malutka drobna i nieistotna uwaga: nowy PP to nie 5860, lecz 5960 (jestem upierdliwy, wiem - przepraszam)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, tak, a ja poproszę o zdjęcia z "foczkami" :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, czytało się świetnie, czekamy na Genevę :!: :lol:

...i oczywiście również dołączam się do prośby o zdjęcia...powiedzmy te najciekawsze :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, tak to opisałeś, że czułem się jakbym tam był.

Czułem jak mi się koszula spociła pod pachami i na plecach i przesiąkła barowym dymem. Czułem lekko przytępiony wzrok Rodmana, sączącego Whisky.. Tylko nie wiem jaki miałem zegarek na ręku siedząc przy barze.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, żebyś się chwalił tym zegarkiem.. Czyżbym przeoczył?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wtedy na ręku miałem Omegę Seamastera z pomarańczowym ringiem i na pomarańczowym pasku :lol:

 

Super pasuje do wiosennego klimatu tej wycieczki :)

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku a co powiesz na zdjecie Omegi specjalnie dla nas? :roll: :D


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....Piękny ciemny mebel w lakierze fortepianowym , wielkości szafki na „wieżę hifi” jak to się kiedyś określało , na dole barek widoczny przez szybkę w drzwiach , piętro wyżej humidor na cygara , potem nakręcarka na pięć zegarków , całość zwięczona odchylanym blatem z wbudowanym plazmowym ekranem – CUDO !

Muszę takie mieć – no i przepiękny Glashutte Panomaticchrono!!!!....

 

Czy to ten mebelek?

 

glas03.jpg


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Darku a co powiesz na zdjecie Omegi specjalnie dla nas? :roll: :D

 

Fotka tej Omegi była już publikowana na Forum. Proponuję skorzystać z opcji "szukaj".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darku a co powiesz na zdjecie Omegi specjalnie dla nas? :roll: :D

 

Fotka tej Omegi była już publikowana na Forum. Proponuję skorzystać z opcji "szukaj".

 

Ale nie specjalnie dla nas :wink:

 

O ile pamiętam, stanowiła tło dla nakręcarki. A zdjęć takiej pięknej Omegi nigdy nia zbyt dużo.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak TAK to TEN MEBELEK !!!

 

Panowie -zdjęcia Omegi oczywiście zrobię

piszę teraz tekst o Genewie ( mam nadzieję że będzie lepszy od tego z Basel)

zdjecia moje są gorsze od tych Waszych i z Timezone ,więc postaram się nadrobić tekstem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
zdjecia moje są gorsze od tych Waszych i z Timezone ,więc postaram się nadrobić tekstem

 

Można by je podrasować jakimś dobrym programem graficznym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mavericku drogi -podeślę Ci je chętnie na dysku- podrasuj i zamieść , co Ty na to ?

 

Nie ma problemu :D.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darku a co powiesz na zdjecie Omegi specjalnie dla nas? :roll: :D

 

Fotka tej Omegi była już publikowana na Forum. Proponuję skorzystać z opcji "szukaj".

 

Piszac to prosilem o NOWA porcje zdjec, bo ich nigdy za duzo! A ladne zegarki lubimy ogladac wszyscy, szczegolnie gdy posiadaja je nasi klubowicze. Czy juz prosic nie wolno? :wink: :D


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie zaintrygowały te panienki... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.