Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

mam zegarek 42mm, co prawda typowego garniturowca ale wygląda bardzo dobrze na łapce (mam na myśli rozmiar). Tak więc myślę, że OCEAN one też będzie dobry :).

Warto dodać, że mam okrągły nadgarstek.

Edytowane przez qdlatytm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, orientujecie się czy można nabyć Ocean Vintage Military w wersji wcześniejszej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem pojawiaja sie na bazarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest kilka testów porównawczych stenka i Ch Warda. Ciekaw zegareczki.

 

 

 

post-69759-0-43628300-1436472034_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajjjj gdyby ten ch.w mial inne wskazówki to bylo by ok, a tak to jest niejaki, nie nawiazujacy do niczego, mozna sie kłócić za ma swoj styl, ale tam....spodoba sie nielicznym, wiekszosc sie zuci na sprawdzony, konkretny, od lat istniejacy design do ktorego nawiazuje steinhart

Edytowane przez grzesix1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest kilka testów porównawczych stenka i Ch Warda. Ciekaw zegareczki.

 

Nie do końca to ten sam zegar, który pokazujesz.

Ja mam na myśli model C60 Triton PRO 600. Ten z Twojego zdjęcia jest już niedostępny. Ten nowy jest niestety droższy od Stenka.

Oglądnąłem chyba wszystkie filmy na YT apropos tego modelu i jest różnica w wykonaniu, na plus CW.

Między innymi lepsze wyprofilowanie koperty, lepiej leży na łapie i brak wiatru między uszami :)

Bezel ceramik (wiem, że do Stenka można dopłacić i też będzie), do tego dochodzi ogólny "wizus" wykonania całego zegarka, który według użytkowników, przemawia za CW. 

No i ta szałowa trójzębna wskazówka plus lepsza wodoszczelność.

CW-C60-alternate-view.jpg

 

Powiem szczerze, że jestem troszkę rozczarowany swoim Stenkiem, a niestety pedantyczny ze mnie człowiek.

Zamówiłem wersję niby premium (hmm… lepsza) a brakuje w nim troszkę materiału :)

- w napisie SWISS MADE pierwsza litera "S" jest niedomalowana w górnej części (widać to na zdjęciu). Niby nic, ale jak wiesz o tym, to denerwuje jak cholera. 

- Indeks godziny 12. Przez to, że indeksy w wersji premium są wydrukowane na tarczy, mają słuszną wysokość :) , niestety w moim przypadku, ktoś albo za bardzo spiłował prawy szczyt indeksu, albo drukarce zabrakło materiału. Efekt jest taki, że patrząc z góry na tarczę widać zakrzywienie (łuk) od prawej strony. reasumując indeks nie jest prostokątem.

- Wskazówki (godzina i minuta). Przez to, że złote odbijają więcej światła i ukazują niedoskonałości. Może się czepiam, ale chyba trzeba zmienić matrycę i namówić podwykonawców do delikatnego wyrównania i spolerowania krawędzi.

- Pasek. Na stronie internetowej 22mm na całej długości. Mój jest zwężany 22-18. Dziwnie to wygląda na mojej łapie. Szkoda, gdyż zapięcie Steinharta jest bardzo fajne, jednak przy tej szerokości mam zdecydowanie ograniczoną możliwość wyboru pasków, przy jednoczesnym zastosowaniu zapięcia.

 

Reasumując… Może się czepiam, przecież to nie IWC, jednak mam również, takiego niedrogiego Vostoka na mechanizmie Seiko, który ma do d.py pasek (wygląda zacnie, ale barwi łapę na brązowo jak cholera i pęka) i szkło mineralne, ale reszta wykonana jest naprawdę na wysoki połysk. Co ciekawe, nie chwali się (ten Vostok oczywiście), że jest Swiss Made :).

 

No nic, poczekamy zobaczymy. Pewnie będą obadwa :)

Pozdrawiam

Edytowane przez qdlatytm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75d719ac8032c66099dd9d276fb42964.jpg

 

Mam i ja! Brawo ja!

Fajny jest! Dzieki Lukasz!

Ładnie spasowane O1 z bransoletkami. Jeżeli można wiedzieć, to skąd brałeś sznurki? Szukam jakiejś fajnej kotwicy i na razie nie mogę się zdecydować gdzie ją kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslalem na PW wszystkie informacje o sznurkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Czemu nikt nie kupuje wersji zielonej? Ma ktoś taki i wrzucił by parę nadgarstkowych zdjęć?

 

... a tam nikt nie kupuje;-)

Ma co prawda już ponad dwa lata i się poobijał, ale nowy bezel czeka w szufladzie;-)

 

post-55434-0-02009300-1436536653_thumb.jpg

 

drugie zdjęcie w wątku "jaki zegarek masz dziś na ręku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslalem na PW wszystkie informacje o sznurkach

Mógłbym prosić rownież info na ten temat? Szukam czegoś podobnego. Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z nakręcaniem soprod 10? Zegarek nakręcam bez końca i brak jakiegokolwiek oporu.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z nakręcaniem soprod 10? Zegarek nakręcam bez końca i brak jakiegokolwiek oporu.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

Jestem Przekonany, że bardzo dużo złego robisz, nakręcając zegarek automatyczny :(

Z tego co się orientuję, automatu nie nakręcisz do końca, ponieważ posiada tzw. przeskakującą sprężynę.

Natomiast kręcąc koronką wprowadzasz w bardzo szybki ruch zębatki, co jest niezdrowe dla nich.

Jeżeli nie nosiłeś zegarka i rezerwa wyczerpała się, można oczywiście delikatnie i powoli nakręcić 2-3 razy koronką a mechanizm powinien wystartować.

Edytowane przez qdlatytm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dramatyzmu. Nie po to producent dał możliwość dokręcania, aby mogło to szkodzić mechanizmowi.

Oczywiście nie powinno się tego robić codziennie, ale nakręcenie raz na jakiś czas (nawet do maksymalnego naciągu sprężyny) niczego złego nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było potrzeby nakręcania, zrobilem to z ciekawości. Biedne zębatki ;)

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie spasowane O1 z bransoletkami. Jeżeli można wiedzieć, to skąd brałeś sznurki? Szukam jakiejś fajnej kotwicy i na razie nie mogę się zdecydować gdzie ją kupić.

cyt.

Sznurki to w pasmanterii, a kotwica też gdzieś się znajdzie. <_<

Edytowane przez pablozpueblo

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o przerzuceniu go na pasek gumowy?

 

nIEFBzi.jpg


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mu na nim.

Choć ja bym na kajdanie nosił. Tak jak zresztą nosiłem.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również, ale zapragnąłem delikatnej odmiany :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się przypomnę ze swoją trójką :)

 

 

 

14bl3tl.jpg

 

 

2zeaxbk.jpg

 

 

23ha7uc.jpg


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o przerzuceniu go na pasek gumowy?

 

nIEFBzi.jpg

 

 

Dobrze się prezentuje, tym bardziej, że nie  ma przerwy między paskiem, a kopertą, wiadomo o co chodzi.

 

Co to za guma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się prezentuje, tym bardziej, że nie  ma przerwy między paskiem, a kopertą, wiadomo o co chodzi.

 

Co to za guma?

 

 

Przerwa jest na pewno, kwestia perspektywy ;)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.