Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

post-27317-0-49393100-1393055412_thumb.jpg

 

post-27317-0-16037600-1393055439_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-27317-0-10580300-1393055529_thumb.jpg

 

post-27317-0-69438200-1393055552_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, gratuluję. Ale żeby w Twojej rodzinie taki brak szacunku do zegara??!! Nie wierzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od żony strony... ^_^


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... Bekier w rodzinie... Prababka mojej Pani nabyła go nowego i tak w rodzinie dotrwał mniej lub bardziej kompletny. Jak już ma wisieć to niech ma chociaż czapkę. I tu rodzi się pytanie:

jaką?

 

attachicon.gifDSCN8970.JPG

attachicon.gifDSCN8945.JPG

Odpowiedź na górkę jest w aplikacji w środku , plus zaczerpnięcie fragmentu z brody ,a reszta w głowie i w katalogach u kolegów. P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie aplikacja, to relief. Zegar jest z okresu Broumov, nie wiem czy istnieją katalogi... Jeśli nie znajdę źródła, pozostanie bez górki.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie aplikacja, to relief. Zegar jest z okresu Broumov, nie wiem czy istnieją katalogi... Jeśli nie znajdę źródła, pozostanie bez górki.

Zwał, jak zwał, chodzi o wzór, motyw i tego się trzymać, to żelazna zasada. Zawsze kieruję się zasadą ,że w patrząc na zegar nie mogę się niczego doczepić, wszystko gra i współgra i wespół wzespół. Poza tym nie wiem, czy ten relief nie jest ułańską fantazją. Osobiście czegoś takiego jeszcze nie widziałem, pewno za mało widziałem. Ogromną zaletą jest, to,że mechanizm nie grzebany i trafia w ręce zegarmistrza.

 

Nie mogę oprzeć się wrażeniu ,że jest do góry nogami, górka wygląda jak broda. Znaczy,że ktoś kiedyś,zamienił brodę na górkę,a górkę przepił.P

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w nim broda nie robi omyłkowo za czapeczkę ? Bo ta korona wygląda na taką właśnie, typowo broumovską szpicbródkę..

 

Z drugiej strony, tej korony mogło być duuużo więcej:

post-6402-0-47869400-1393062829_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełóż drzwiczki i wieszak mechanizmu, ewentualnie plecy z wieszakiem. Broda jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... Bekier w rodzinie...

 

 

Współczuję ... Nie będzie Ci lekko, ale głowa do góry. Rodziny się nie wybiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brawo Panowie, nie wiem czy mogę to pozmieniać, gdyż wolą prababki pozamieniano to wszystko, gdyż owa prababka chciała mieć zegar stojący :D .

 

post-27317-0-11601300-1393069657_thumb.jpg

post-27317-0-97383100-1393069666_thumb.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwał, jak zwał, chodzi o wzór, motyw i tego się trzymać, to żelazna zasada. Zawsze kieruję się zasadą ,że w patrząc na zegar nie mogę się niczego doczepić, wszystko gra i współgra i wespół wzespół. Poza tym nie wiem, czy ten relief nie jest ułańską fantazją. Osobiście czegoś takiego jeszcze nie widziałem, pewno za mało widziałem. Ogromną zaletą jest, to,że mechanizm nie grzebany i trafia w ręce zegarmistrza.

 

Nie mogę oprzeć się wrażeniu ,że jest do góry nogami, górka wygląda jak broda. Znaczy,że ktoś kiedyś,zamienił brodę na górkę,a górkę przepił.P

Boję się, że spolił wew angielce... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zegar z historią rodzinna, to trzeba uszanować wolę prababki . Niech pozostanie stojący, zamiana miała sens, po podstawa stabilniejsza. Takiego nikt nie będzie miał. P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka zniszczyla zacny zegar. Jakiego byla wzrostu :) ?

Zmiany sa odwracalne, ale zostana otwory na plecach oraz w skrzyni po zawiasch.

Ja jednak wrocilbym do....standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najłatwiej jest odkręcić plecy, obrócić, przykręcić i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram Piotra i podtrzymuję obawy Krzyśka. Jest niepowtarzalny po tym "tuningu" i lepiej Prababki nie wkurzać...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najłatwiej jest odkręcić plecy, obrócić, przykręcić i po sprawie.

Dzwiczki beda odwrotnie. I prawdopodobnie beda sie otwieraly na odwrotna strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będą, będą... spróbuję to poodwracać i zobaczę co będzie się działo. Jeśli pojawią się zjawiska paranormalne poślę po duchownego...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będą, będą... spróbuję to poodwracać i zobaczę co będzie się działo. Jeśli pojawią się zjawiska paranormalne poślę po duchownego...

Raczej specjalista od modłów gregoriańskich,a są,są.:)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd

Zegar bardzo ładny, widać,że w oryginale wszystko jest na miejscu. P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, i to w komplecie z półką!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tyle że półka jest od innego zegara a i sam zegar został nieco przerobiony. W moim przekonaniu dolny element obudowy został dodany aby podwyższyć całość. Wydaje mi się że nie powinno go tam być, a w jego miejscu powinny być niskie nóżki. Mówię tak z czystej zazdrości, ale przyjrzałbym się dobrze tylnej stronie zegara.

 

Od ponad roku szukam wzoru wskazówki minutowej pasującej do tej godzinowej. Kol. klysek, czy mógłbyś zrobić zdjęcie obu wskazówek na białym tle. Z góry dziękuję.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar bardzo ładny, widać,że w oryginale wszystko jest na miejscu. P.

 

Piękny, i to w komplecie z półką!!

Dziękuję, zegar naprawdę bardzo ładny, nawet żona bez żadnego "ale" oddała fundusze przeznaczone na meble :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.