Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Scaut napisał(-a):

Czy ja wiem… patrząc na to co najważniejsze czyli dokładność i niezawodność nie ma się do czego przyczepić… mam dwie omegi na mechanizmach z metasem… oba mechanizmy idą równo +5 sek/tydzień od paru tygodni… i to nie ważne czy noszone czy odłożone czy w rotomacie… patrząc na to mogę przeżyć ten brak „przycieniowanych mechanizmów” 😉

Dokładność i niezawodność już jest, czas na zmniejszenie rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie.

Co do rozmiaru, to jest absolutną racją, że pomimo statystycznych 39 mm, zegarek prezentuje się jak nieco większy. Mnie nie przytłacza, ale oczywiste jest, ze nie każdy byłby zadowolony. Powinna być wersja 36-37.

Bezpośredni konkurent (ten ‚41’) na moim nagdarstku odbierałem jako nieco zbyt filigranowy (jak na sportowy zegarek oczywiście). Walczyłem z tym uczuciem i po roku (a w tym czasie pewnie z 5 razy na ręku) poszedł w świat… Zatem jezeli dla kogoś datejust41 jest w punkt, to Globe 39mm może być jednak - o paradoksie - za duży.
Wszystko jest cykliczne i po okresie zegarków oversized pewnie idzie czas zegarków 36-40 mm. Konkurencja wyraźnie prze w tym kierunku i ma rację. Omega nie będzie chyba stać z boku…

I jeszcze raz z wczorajszej „sesji” . Dobrego weekendu (mimo wszystko).

EDAC6B8A-B566-45A3-8952-A0EDC0D058FD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , Bardzo ciekawe rzeczy  piszecie 👍 nie wiedziałem że aż taka różnica w odbiorze i ułożeniu się na nadgarstek jest pomiędzy tymi bardzo podobnymi modelami - DJ i Globe-

A ponieważ mowa o Omegę i TT , to nie może zabraknąć też jego... 😉 

 

Może inny TT ze stajni Omega na forum jest jeszcze? , z przyjemnością pooglądam 😍 

 

IMG20220305131733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Bonda w foliach nienoszonego z 2020 r.Wersja na meshu. Kupiony w butiku na placu 3 krzyży. Może ktoś zainteresowany zakupem?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne screeny nowego Ultra Deepa. Wciąż będzie dośś grubo. Chyba podświetlane logo na loronce, więc ceramika?

 

26E0E204-B219-4281-9C56-E5DD3F8539BE.jpeg

0BD9CCB5-0B84-4F6C-A577-760AE19098B0.jpeg

5AEB7A7A-324D-40E3-9A8D-BA1DCF25AC1A.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

 

Sławek, jak dla mnie, ten pasek rewelacyjnie podkreśla walory Twojej Omegi😍

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, paul221 napisał(-a):

Sławek, jak dla mnie, ten pasek rewelacyjnie podkreśla walory Twojej Omegi😍

Dziękuję Paweł, najpierw był w innym zegarku, ale po licznych przebierankach wylądował na Omedze i tak już chyba ze trzy, cztery lata gości. Sam zegarek mocno wiekowy 69' i raczej rzadko go ubieram, niedziela i jakieś święta 😉

Twoja Omega też bardzo mi się podoba i jak mi się wydaje jest na oryginalnej bransolecie, a to duży atut. Zresztą wszystkie Seamastery z tamtych lat mają swój urok😉

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

😉

😉

Dziękuję za miłe słowa😊. Masz rację, moja jest na oryginalnej bransolecie. Kupiłem ją razem z papierami i oryginalnym pudełkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, paul221 napisał(-a):

Dziękuję za miłe słowa😊. Masz rację, moja jest na oryginalnej bransolecie. Kupiłem ją razem z papierami i oryginalnym pudełkiem

Czyli dobrze mi się wydawało, gdyż idealnie pasuje 👌. I jak mówisz że ma papiery, to już egzemplarz muzealny. Super ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejne screeny nowego Ultra Deepa. Wciąż będzie dośś grubo. Chyba podświetlane logo na loronce, więc ceramika?
 
26E0E204-B219-4281-9C56-E5DD3F8539BE.thumb.jpeg.2e27fc63388784590b572cf0d9af7a54.jpeg
0BD9CCB5-0B84-4F6C-A577-760AE19098B0.thumb.jpeg.73da793010db1202f49e6a93b5229300.jpeg
5AEB7A7A-324D-40E3-9A8D-BA1DCF25AC1A.thumb.jpeg.086c945f53a8b64b664d43c60c67ee72.jpeg
Wczoraj mialem tez wrzucic wlasnie screen z profilu bocznego pokazujacego grubosc zegarka... No cienko nie bedzie. Choc biorac pod uwage ze pewnie ma to stanowic Omegowy odpowiednik Rolexa DeepSea, to raczej niczego innego spodziewac sie nie nalezalo. Odnosnie logo na koronce moim zdaniem to tylko polerka i bedzie normalne, podobnie jak stalowa koperta. Zastanawiam sie tylko jaki razmiar zrobia. Czy dalej bedzie to 45.5 (jak deep black i chrono) czy jednak troche zmniejsza. Mysle, ze od zwyklej PO (43.5) bedzie jednak troche wiekszy ze wzgledu na wyzszy WR. Zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu kilka rozjaśnionych zdjęć (źródło: WUS) planowanej nowości.
49a56dd3fbda0f357477d45b10dbcd46.jpg
6f41fe5e0e92bcba0da82020c2a4060f.jpg
cf8cd5e1a52e15803f93f73038134b4b.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje, ze bedzie to zegarek bardziej do ogladania niz noszenia... 😬 Podobnie jak Cameron który wyglada swietnie, ale na reku, to istne kowadełko... 🤓

 

274995301_10226797926036928_2457194428706462812_n.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie tego więcej, bo zapowiadają zegarki w liczbie mnogiej.

 

W Warszawie na wieżowcu Babka Tower naprzeciw Arkadii duża reklama Omegi i Jubitomu.

 

37E4B3FC-2A34-4671-A2C2-ED96B208E5A1.jpeg

 

C9DBA821-ADA3-43AA-B261-F00A9A4AA98F.jpeg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Butik napisał(-a):

Chyba będzie tego więcej, no zapowiadają zegarki w liczbie mnogiej.

 

W Warszawie na wieżowcu Babka Tower naprzeciw Arkadii duża reklama Omegi i Jubitomu.

Ale budują napięcie, oby z tego kiszka nie wyszła 🤔 

Pracowało się kiedyś w tym budynku 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak liczba mnoga bo Omega w marcu zapowiada nowe modele - było time to move, teraz jest Omega Days, ciekawe czy butik w PL coś zorganizuje żeby zaprezentować nowości. Ja mocno trzymam kciuki za fajny model z GMT tylko żeby nie był tak gruby jak obecna PO z ta komplikacja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cieńsze to oni raczej nie idą więc na wiele nie liczę, dobrze że mam stare dobre modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, orlis napisał(-a):

[...] Ja mocno trzymam kciuki za fajny model z GMT tylko żeby nie był tak gruby jak obecna PO z ta komplikacja..

 

Jakby coś takiego wypuścili, to przytuliłbym.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jakby coś takiego wypuścili, to przytuliłbym.
Ja tez bardzo chetnie, bo poprzednia w opcji Black-white wizualnie mi mega podeszla, przymierzalem z 5-6x, myslalem o niej intensywnie swego czasu, ale jednak grubosc okazala sie przeszkoda nie do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że wraz z nowymi modelami, zgodnie z tradycją, przyjdzie też podwyżka cen.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45.5mm średnicy i 18.2 mm grubości... dla przecietnego meskiego nadgarstka dramat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.