Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, logann napisał(-a):

Panowie, czy takie dwie Omegi to już kolekcja, czy muszę dokupić jakiś obraz Picassa?

 

 

Ja tu widzę dwie 1-zegarkowe kolekcje, więc Picasso już niepotrzebny. Po co ci tyle kolekcji zegarków?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, beniowski said:

Ja tu widzę dwie 1-zegarkowe kolekcje, więc Picasso już niepotrzebny. Po co ci tyle kolekcji zegarków?

 

 

W szafie mam jeszcze jedną kolekcję jednozegarkową Citizena 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki mam dobrą ofertę na zakup nowego Moona konkretnie 31030425001001 a więc ze szkiełkiem hesalitowym. Jak wygląda sprawa z podatnością na rysowanie się tego szkła i czy są one bardzo widoczne? Jest szansa, że przy ostrożnym użytkowaniu da się żyć bez nich? Nie ukrywam, że mam lekki syndrom OCD dlatego pytam. Dodatkowo słyszałem, że Omega za darmo te szkła poleruje jako usługę gwarancyjną/pogwarancyjną, więc kusi, ale jeśli jest z tym jakiś dramat, to może sobie podaruję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, dewey napisał(-a):

Koledzy i koleżanki mam dobrą ofertę na zakup nowego Moona konkretnie 31030425001001 a więc ze szkiełkiem hesalitowym. Jak wygląda sprawa z podatnością na rysowanie się tego szkła i czy są one bardzo widoczne? Jest szansa, że przy ostrożnym użytkowaniu da się żyć bez nich? Nie ukrywam, że mam lekki syndrom OCD dlatego pytam. Dodatkowo słyszałem, że Omega za darmo te szkła poleruje jako usługę gwarancyjną/pogwarancyjną, więc kusi, ale jeśli jest z tym jakiś dramat, to może sobie podaruję...

Bierz i się ciesz zegarkiem. Będzie dobrze. Miałem takiego Moona cztery lata i nic mu nie było. A ewentualne rysy na hesalicie możesz zlikwidować bardzo łatwo.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, dewey napisał(-a):

Jak wygląda sprawa z podatnością na rysowanie się tego szkła i czy są one bardzo widoczne? Jest szansa, że przy ostrożnym użytkowaniu da się żyć bez nich?

Nie unikniesz rys na hesalicie, to jest plastik, który od mankietu koszuli będzie Ci się rysował. Ale te ryski na hesalicie są zupełnie inne niż na szkle - zupełnie się nie rzucają w oczy, w codziennym funkcjonowaniu w ogóle się ich nie zauważa.

No i podobno bardzo łatwo je samemu spolerować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2024 o 11:21, pgajlewicz napisał(-a):

Lunię jak jest słońce, bo fajnie gra wtedy trójwymiarowość mapki:)

 

 

20240222_094113.jpg

Piękna! jak z wygodą noszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, logann said:

Panowie, czy takie dwie Omegi to już kolekcja, czy muszę dokupić jakiś obraz Picassa?

 

Dokupić Moona jak jeszcze nie masz, a za resztę zaoszczędzoną na obrazie zrobić solidną bibę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, meinard napisał(-a):

Nie unikniesz rys na hesalicie, to jest plastik, który od mankietu koszuli będzie Ci się rysował. Ale te ryski na hesalicie są zupełnie inne niż na szkle - zupełnie się nie rzucają w oczy, w codziennym funkcjonowaniu w ogóle się ich nie zauważa.

No i podobno bardzo łatwo je samemu spolerować. 

A on ma antyrefleks na zewnątrz? Bo jeśli tak, to jak wygląda polerka takiego szkła, żeby przy okazji nie pozbyć się antyrefleksu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minutes ago, dewey said:

A on ma antyrefleks na zewnątrz? Bo jeśli tak, to jak wygląda polerka takiego szkła, żeby przy okazji nie pozbyć się antyrefleksu?

Nie nie ma. Hesalit nie potrzebuje antyrefleksu. 

 

YT, jest pełne filmów pokazujących cały proces usuwania rys z hesalitu za pomocą Polywatch.

 

Mikrosys nie unikniesz nawet przy ostrożnym użytkowaniu. Pojawią się później ale się pojawią. Czy warto się tym przejmować? Hesalit w Moonie zmienia odbiór tego zegarka. Co do usuwania tych rys. przez serwis Omegi, pamiętam, że w Butiku sugerowali rozwiązanie z Polywatch, a jak sam nie chcę się bawić, to abym im zegarek podrzucił, to się tym zajmą. Trochę z tym hesalitem, jest jak z rysowaniem się bransolety czy polerowanych elementów - jakoś z tym trzeba żyć, nosić zegarek i się cieszyć.

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, tts napisał(-a):

Nie nie ma. Hesalit nie potrzebuje antyrefleksu. 

 

YT, jest pełne filmów pokazujących cały proces usuwania rys z hesalitu za pomocą Polywatch.

 

Mikrosys nie unikniesz nawet przy ostrożnym użytkowaniu. Pojawią się później ale się pojawią. Czy warto się tym przejmować? Hesalit w Moonie zmienia odbiór tego zegarka. Co do usuwania tych rys. przez serwis Omegi, pamiętam, że w Butiku sugerowali rozwiązanie z Polywatch, a jak sam nie chcę się bawić, to abym im zegarek podrzucił, to się tym zajmą. Trochę z tym hesalitem, jest jak z rysowaniem się bransolety czy polerowanych elementów - jakoś z tym trzeba żyć, nosić zegarek i się cieszyć.

 

Masz rację, chyba się zdecyduję, bo dopłacanie prawie 5 tys. za szafir i otwarty mechanizm, to chyba trochę za dużo jak dla mnie. Z tego co czytam wersja z hesalitem jest również certyfikowana METAS jak Seamaster, którego posiadam i mam z nim kapitalne doświadczenie, bo robi około 0,5 sek./24 i tak dokładnego zegarka nigdy nie miałem. Skoro te ryski tak bardzo nie rzucają się w oczy i stosunkowo łatwo je spolerowac, to chyba się zdecyduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, dewey said:

 

Masz rację, chyba się zdecyduję, bo dopłacanie prawie 5 tys. za szafir i otwarty mechanizm, to chyba trochę za dużo jak dla mnie. Z tego co czytam wersja z hesalitem jest również certyfikowana METAS jak Seamaster, którego posiadam i mam z nim kapitalne doświadczenie, bo robi około 0,5 sek./24 i tak dokładnego zegarka nigdy nie miałem. Skoro te ryski tak bardzo nie rzucają się w oczy i stosunkowo łatwo je spolerowac, to chyba się zdecyduję.

 

Ja akurat wybierając Moona, chciałem mieć hesalit i pełny dekiel. Po prostu. Jasne cena robi swoje ale do mnie bardziej gada taka konfiguracja. Nie noszę Moona na codzień ale noszę. Jak się pojawią widoczne rysy, to je po prostu spoleruję albo dam do spolerowania. W ost. też zawsze kiedyś można po prostu szkło wymienić. 

 

Jeszcze co do ceny.. weź obie wersje do ręki i porównaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, tts said:

Dokupić Moona jak jeszcze nie masz

 

Taki jest plan, ale subkonto zegarkowe złośliwie i uparcie pokazuje okrągłe "0" 🥶😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, logann napisał(-a):

Panowie, czy takie dwie Omegi to już kolekcja, czy muszę dokupić jakiś obraz Picassa?

 

 

Świetna kolekcja! Mialem przez krotki czas podobny zestaw, jeśli musisz cos dokupić, to ja bym polecał czarnego '57. 

3 godziny temu, dewey napisał(-a):

Koledzy i koleżanki mam dobrą ofertę na zakup nowego Moona konkretnie 31030425001001 a więc ze szkiełkiem hesalitowym. Jak wygląda sprawa z podatnością na rysowanie się tego szkła i czy są one bardzo widoczne? Jest szansa, że przy ostrożnym użytkowaniu da się żyć bez nich? Nie ukrywam, że mam lekki syndrom OCD dlatego pytam. Dodatkowo słyszałem, że Omega za darmo te szkła poleruje jako usługę gwarancyjną/pogwarancyjną, więc kusi, ale jeśli jest z tym jakiś dramat, to może sobie podaruję...

Różnicę są nie tylko w kopercie, ale i w bransolecie. Mając obie wersje w reku, mi bardziej podoba się szafir, kaliber 3861 jest warty przeszklonego dekla. Wartym uwagi, jest również wypukle logo omegi na tarczy w miejsce malowanej. Jednak jeśli te wszystkie, drobne szczegóły, nie maja znaczenia, to brać i się cieszyć wersja z heselitem! 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smp300 😍 w ostatniej wersji zasilanej baterią.

IMG_20240226_154633.jpg

Smp300 😍 w ostatniej wersji zasilanej baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):

Podejrzewam ze 99,9 % użytkowników nigdy nie użyję tej funkcji, ale oczywiście można nim kręcić, jest to w końcu swojego rodzaju wentyl, który ma umożliwić wydostanie się nagromadzonego helu z koperty zegarka.

 

No właśnie w tym problem, że nie można kręcić :)
A powinno być można w tej wersji? Czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
No właśnie w tym problem, że nie można kręcić
A powinno być można w tej wersji? Czy nie?

Ten zawór nie jest tylko ozdobą, a w pełni użyteczną funkcją. Mając smp, wiele razy przekręcałem ten zawór, chociażby po to aby wyczyścić zegarek po pływaniu w słonej wodzie.





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Teufel26 napisał(-a):


Ten zawór nie jest tylko ozdobą, a w pełni użyteczną funkcją. Mając smp, wiele razy przekręcałem ten zawór, chociażby po to aby wyczyścić zegarek po pływaniu w słonej wodzie.

 

 

 

 

 

 

 




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 


Jeszcze raz zapytam: czy na pewno w tej wersji kręciłeś tym zaworem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, adventure napisał(-a):


Jeszcze raz zapytam: czy na pewno w tej wersji kręciłeś tym zaworem?

Tak odkręca się normalnie... ;] tutaj masz film od 8:40

 


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam: czy na pewno w tej wersji kręciłeś tym zaworem?

Tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):

W kwestii wyjaśnienia przydatności zaworu helowego:

https://ch24.pl/slownik/z/zawor-helowy/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Eee tam, przydatność to mi lata. Po prostu nie mogłem odkręcić i zastanawiałem się, czy to nie jest przypadkiem automatyczny w tej wersji, bo ten grzybek nieco inaczej wygląda niż w poprzednich i bałem się ukręcić. Ale przyłożyłem odpowiednią siłę i poszło :)

Ciekawe, że naszło mnie na takie dywagacje po trzech latach normalnego używania ;)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Eee tam, przydatność to mi lata. Po prostu nie mogłem odkręcić i zastanawiałem się, czy to nie jest przypadkiem automatyczny w tej wersji, bo ten grzybek nieco inaczej wygląda niż w poprzednich i bałem się ukręcić. Ale przyłożyłem odpowiednią siłę i poszło
Ciekawe, że naszło mnie na takie dywagacje po trzech latach normalnego używania
 
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Tylko przykręć dobrze, żeby się woda nie nalała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, alpaczino napisał(-a):

Tylko przykręć dobrze, żeby się woda nie nalała. emoji6.pngemoji854.png

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.