Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Tak historia z OF. Historia z tych posiadających więcej niż jeden morał.

Gość ma starego, 50-cio letniego Seamastera 300. Taki stary zegarek, wygląda na all original i gość postanawia sprawdzić czy mechanizm też był w nim od początku. Płaci za ekstrakt z archiwum. Pracownik archiwum sprawdza numer i wszystko mu się zgadza - werk sprzedany oryginalnie w zegarku SM300. Pozostaje wpisać kod kraju w którym zegarek został sprzedany. Archiwista odczytuje trzy literowy kod jako MEX, czy wiadomo - Meksyk.
Ile taki zwykły vintydżowy SM300 może być warty? 9, 10 może $11k?
Zegarek kupuje inny gość, który na zegarkach tak za bardzo się nie zna, ale mu się spodobał, to kupił. Ten gość ma ziomków, którzy na zegarkach znają się trochę lepiej i mówią mu, że to wszystko bez sensu. Mówią mu, że zegarek ma specyficzny grawer na dekielku i zamiast teleskopów ma wspawane pręty - czyli to jest zegarek sprzedany dla wojska. Nie mógł być sprzedany w Meksyku bo Omega nie dostarczała takich zegarków dla meksykańskiej armii.
6 lat później zegarek jedzie do Bienne. Omega potwierdza, że zegarek ma cechy wojskowego a archiwista ponownie rozczytuje kod kraju... jako MOD, czyli Ministry Of Defence.
Zegarek dostaje nowy ekstrakt potwierdzający, że oryginalnie był sprzedany dla brytyjskiej armii.
Teraz ten stary SM300 jest wart kilka razy więcej:)

 

post-52978-0-39735200-1560685679_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nowej wersji udało mi się zamówić krótką wersje niebieskiego gumowego paska. Jest o 2 cm krótszy od standardowego.

Może komuś się przyda.

 

Na mojej ręce standardowy zapinałem na pierwszą dziurkę a zapas paska zawijał się na drugą stronę nadgarstka.

 

Wersja krótsza leży super.

59fb9673782074ecedb33b2ecc73895a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez hylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ceramika zdecydowanie wakacyjna, na codzień raczej aluminium. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Same nurki ostatnio, to ja nudnego wkleję...

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miła odmiana :)

Aby tylko wilgodzi nie chwycił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak historia z OF. Historia z tych posiadających więcej niż jeden morał.

 

Gość ma starego, 50-cio letniego Seamastera 300. Taki stary zegarek, wygląda na all original i gość postanawia sprawdzić czy mechanizm też był w nim od początku. Płaci za ekstrakt z archiwum. Pracownik archiwum sprawdza numer i wszystko mu się zgadza - werk sprzedany oryginalnie w zegarku SM300. Pozostaje wpisać kod kraju w którym zegarek został sprzedany. Archiwista odczytuje trzy literowy kod jako MEX, czy wiadomo - Meksyk.

Ile taki zwykły vintydżowy SM300 może być warty? 9, 10 może $11k?

Zegarek kupuje inny gość, który na zegarkach tak za bardzo się nie zna, ale mu się spodobał, to kupił. Ten gość ma ziomków, którzy na zegarkach znają się trochę lepiej i mówią mu, że to wszystko bez sensu. Mówią mu, że zegarek ma specyficzny grawer na dekielku i zamiast teleskopów ma wspawane pręty - czyli to jest zegarek sprzedany dla wojska. Nie mógł być sprzedany w Meksyku bo Omega nie dostarczała takich zegarków dla meksykańskiej armii.

6 lat później zegarek jedzie do Bienne. Omega potwierdza, że zegarek ma cechy wojskowego a archiwista ponownie rozczytuje kod kraju... jako MOD, czyli Ministry Of Defence.

Zegarek dostaje nowy ekstrakt potwierdzający, że oryginalnie był sprzedany dla brytyjskiej armii.

Teraz ten stary SM300 jest wart kilka razy więcej:)

 

attachicon.gifSM9..jpg

 

ktos dal niezle ciała.Co za gamonie tam pracuje.Wieksze niz w naszym rządzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie-nurek, to nie-nurek ;)

Coś się dziwne zdjęcie załadowało - po kliknięciu widać lepiej i więcej 

post-48855-0-27531600-1560715159_thumb.jpeg

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak historia z OF. Historia z tych posiadających więcej niż jeden morał.

 

Właśnie wczoraj o tym czytałem :D Ciekawa historia :)

 

Same nurki ostatnio, to ja nudnego wkleję...

 

Jak zawsze kuszące ujęcie  :wub:

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same nurki ostatnio, to ja nudnego wkleje

Brawo, świetna fotka. Aż mnie na monna wzięło... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/omega-speedmaster-date-7315556898?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Podpowiedzcie czy warto.

Po możliwych poszukiwaniach wygląda na oryginał.

Tylko czy - tu pytanie do znawców tematu szukać innego modelu.

Bardzo proszę o wszelkie opinie.

Będę zobowiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O8Z1M4g.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Ech, jest skubana śliczna!! Zdjęcie jak zwykle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, jest skubana śliczna!! Zdjęcie jak zwykle ;)

 

Dzięki :) Cały czas chodzi mi po głowie ceramika :ph34r: 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki :) Cały czas chodzi mi po głowie ceramika :ph34r:

Nigdy mi się u kogoś na ręku SMPc tak bardzo nie podobała. Niestety pojechałem do Szymona przymierzyć. Nie dałem rady już zdjąć tej ceramiki, zaklinowała się :lol:

Nie przymierzałem Twojej wersji, nie mam porównania, ale dużej różnicy ze zdjęć nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.