Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, tbn napisał(-a):

No tak to działa mniej więcej na całym świecie jeśli chodzi o dystrybucję dóbr luksusowych. Chyba jesteś za biedny po prostu, może weź się do roboty , wstawaj wcześniej czy coś. 

Jakbym mial tyle kasy, zeby wyrzucac setki tysiecy na niepotrzebne mi zegarki, aby dostac ten jedyny, to juz dawno kupilbym sobie na rynku wtornym i mial gleboko chodzenie po butikach i czekanie latami.

 

A z innymi dobrami luksusowymi najczesciej jest tak, ze faktycznie - moga byc dostepne tylko dla stalych klientow badz wydajacych u nich miliony, ale nie sa dastepne tak latwo na rynku wtornym jak zegarki, gdzie wszystko kupisz do wyboru do koloru.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, artme napisał(-a):

Uuuuu... no tak - Pan zazdrosnik sie znowu odezwal 😂, co z jedna Omega siedzial w tym dziale 10 lat i trolowal na rolka a teraz z jednym Rolkiem przesiedzi kolejne 20 lat (niestety) i jedzie juz po wszystkich a ci, ktorzy bawili sie, wymieniali, sprzedawali, aby probowac i cos zmieniac nawet tracac wiele tysiecy, to wg niego fliperzy 😂 No tak - chyba trzeba 99% uczestnikow tegoz forum wreszcie jawnie nazwac fliperami a KMZiZ zmienic na KMFiW (Klub Milosnikow Flipowania i Wymian) 🤣

Nie jadę po wszystkich tylko po tobie. Spłakałeś się jak gówniarz któremu rodzice nie chcą kupić zabawki. Obraź się już na tą Omegę i uciekaj do wątku Rolexa rozmawiać o szmatkach do odkładania zegarków i rozbójnikach z biedronki którzy czyhają na twoje drogocenne pepsi. Jak ze szwagrem nie kupicie, to po takim ciosie już się nie podniosą.

 

U mnie faktycznie rzadko się coś dzieje, ale u ciebie niektóre rzeczy nigdy się nie zmieniają. Odkąd siedzę na tym forum zawsze jesteś tą najmniej ostrą kredką w piórniku.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co. Tez jestem biedny i przesiedze w tym i tudorowym watku z dwoma zegarkami kupionymi z rabatami. O to jeden z nich:

 

6F5F7390-D955-4FCE-B6AB-5F787306BA84.jpeg

BBB99401-6B55-4499-9DD1-DD400F687506.jpeg


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych czterech to wg mnie zwykły współczesny ceramiczny SMP wygrywa, ale ciekaw jestem Waszego zdania :)

 

 

 

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Butik napisał(-a):

Z tych czterech to wg mnie zwykły współczesny ceramiczny SMP wygrywa, ale ciekaw jestem Waszego zdania :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=VNT5jlPHf2Y

 

Zrzut ekranu 2023-04-16 o 14.59.22.png

Z tych czterech to ta tytanowa pierwsza z lewej. Gdyby miała jakąś fajną bransoletę w komplecie, już dawno miałbym ją u siebie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, nicon napisał(-a):

Film masz oznaczony jako prywatny.

 

Tak, źle kliknąłem, mea kulpa, już poprawione.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Najstarsza 

3. na nato

2-1 dwie niebieskie wspolczesne

😂😁 

Ale tylko dlatego ze tudor 58 bije na glowe ta na nato😏😎


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał(-a):

Z tych czterech to wg mnie zwykły współczesny ceramiczny SMP wygrywa, ale ciekaw jestem Waszego zdania :)

 

 

 

 

 

Myślę tak samo :) Jutro zakładam do roboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. najstarsza po prawej bo sam taka nosze tylko ze czarna do dzis daily

2. ta nowsza tez na bransolecie

3. niebieska na meshu (mesh ble, bransoleta omegi jest i piekna i wygodna, a to jest nie estetyczne).

4. tytanowa efekciarska (ten model zwraca uwage i traci wyjatkowoscia na pierwsze spojrzenie/spotkanie ale po czasie zdajesz sobie sprawe ze to tanie odpustowe chwyty i klasa jest gdzie indziej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz.png.39e33c12862e569ee835209594c186ce.png

 

Korzystaliscie z konfiguratora paskow na stronie omegi? 😮 Jestem pod wrazeniem jak dobrze to dziala, mozna dowolny zegarek prawie przeciagac po roznych paskach i od razu widac jak to by wygladalo.

Zeby sie jeszcze upewnic ze to jest to co chce kupic na 100% to zamowilem ten i dwa inne za 23 zl z aliexpresa. Jak sie potwierdzi ze odpowiada mi dana kolorystyka to zamawiam oryginal :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Augustynski napisał(-a):

obraz.png.39e33c12862e569ee835209594c186ce.png

 

Korzystaliscie z konfiguratora paskow na stronie omegi? 😮 Jestem pod wrazeniem jak dobrze to dziala, mozna dowolny zegarek prawie przeciagac po roznych paskach i od razu widac jak to by wygladalo.

Zeby sie jeszcze upewnic ze to jest to co chce kupic na 100% to zamowilem ten i dwa inne za 23 zl z aliexpresa. Jak sie potwierdzi ze odpowiada mi dana kolorystyka to zamawiam oryginal :).

Ten konfigurator to już kilka dobrych lat jest na ich stronie… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

What else ?

 

AE212E56-7FD7-4E78-86AF-BC4E91C8FE1E.jpeg

 

Nespresso!

 

MSPANC ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Nespresso!

 

MSPANC ;)


Jakoś mi się George przypomniał jak wrzucałem to zdjęcie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, artme napisał(-a):

Jestem klientem. Kupilem zegarek z marszu za 62k (nawet wiecej wydalem niz na daytone pande) i powiedzialem, ze jak beda mieli snoopiego, to rowniez od razu moge kupic (lacznie zostawilbym ponad 100k). NIGDY tyle jednorazowo nie wydalem na zadnego rolka ani na zaden inny zegarek w jednym miejscu. Ale jak widac za cienki w uszach jestem, bo na snoopiego by byc godnym trzeba wydac 200k - coz moge zrobic. Obecnie po wielu latach prob i bledow swiadomie uzupelniam swoja kolekcje i wiem czego chce a czego nie. A naklanianie przez Omege do kupowania byle czego, aby "byc godnym" zostawienia kolejnych ponad 50k jest malo fajne i gryzie mi sie z ta marka maksymalnie - tyle.

 

Porównywałeś do do Patka czy Omegi. Porównanie totalnie chybione.

Jest obecnie jeden pożądany zegarek z gamie Omegi który wymaga historii, snoopy. Ed nie do końca, jakiś czas temu przyjmowali normalnie zamówienie, czas oczekiwania 6 miesięcy. Ale to mało pożądany model.

 

Wchodzę do salonu Rolexa, co mogę kupić od ręki męskiego? Nic, albo prawie nic. Coś potrafi spaść, co jeden AD (poza PL) potwierdził. Wysypują się poszczególne zamówienia na modele z poza Dayton, subów itd, więc po cichu proponują.

Co jest ciekawą praktyką, bo może ktoś nie odebrać jakiegoś DJ, nie zadzwonią do kolejnego z listy a odbierze ktoś kto jest przypadkiem w salonie. To powoduje że listy nie topnieją szybko.

 

Wchodzę do Omegi, mam pełny wybór. Można nazwać pełnym, jak ponad 99% oferty jest dostępne bez problemów. Mogę wejść do salonu i wybrać co mi się podoba, a nie co dają w roleksie jak się trafi.

 

Ok, zrobili JEDEN model dla najlepszych klientów. Co w tym złego? Według mnie nic. Oczywiście trafią się tacy jak ty, co chcą mieć akurat ten jeden. Ale pozostałe 99% masz dostępne od ręki.

Równie dobrze możesz w Citizenie robić sceny że zółte są trudne do zdobycia, też jeden model.

 

Ja do Omegi już nie chodzę, z prostej przyczyny. Przegrzali ceny. Za 20k mogłem kupować zegarek co miesiąc, nie oznacza że chcę kupować jeden co dwa miesiące za 40k. Nie chcę żadnego za 40k bo to przegięcie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dzikipl napisał(-a):

 

Porównywałeś do do Patka czy Omegi. Porównanie totalnie chybione.

Jest obecnie jeden pożądany zegarek z gamie Omegi który wymaga historii, snoopy. Ed nie do końca, jakiś czas temu przyjmowali normalnie zamówienie, czas oczekiwania 6 miesięcy. Ale to mało pożądany model.

 

Wchodzę do salonu Rolexa, co mogę kupić od ręki męskiego? Nic, albo prawie nic. Coś potrafi spaść, co jeden AD (poza PL) potwierdził. Wysypują się poszczególne zamówienia na modele z poza Dayton, subów itd, więc po cichu proponują.

Co jest ciekawą praktyką, bo może ktoś nie odebrać jakiegoś DJ, nie zadzwonią do kolejnego z listy a odbierze ktoś kto jest przypadkiem w salonie. To powoduje że listy nie topnieją szybko.

 

Wchodzę do Omegi, mam pełny wybór. Można nazwać pełnym, jak ponad 99% oferty jest dostępne bez problemów. Mogę wejść do salonu i wybrać co mi się podoba, a nie co dają w roleksie jak się trafi.

 

Ok, zrobili JEDEN model dla najlepszych klientów. Co w tym złego? Według mnie nic. Oczywiście trafią się tacy jak ty, co chcą mieć akurat ten jeden. Ale pozostałe 99% masz dostępne od ręki.

Równie dobrze możesz w Citizenie robić sceny że zółte są trudne do zdobycia, też jeden model.

 

Ja do Omegi już nie chodzę, z prostej przyczyny. Przegrzali ceny. Za 20k mogłem kupować zegarek co miesiąc, nie oznacza że chcę kupować jeden co dwa miesiące za 40k. Nie chcę żadnego za 40k bo to przegięcie.

 

 

Zgadzam się w dużej mierze. Nawet bym to trochę wzmocnił.

Z jednej strony kwestia EdWhite'a, który był jednak pozycjonowany podobnie jak niebieski Snoopy...a teraz okazuje się, że jakoś znacznie łatwiej go dostać (Ciekawa historia, bo na globalnych forach Omegi ciągle jest uważany, np. w USA, za bardzo trudny do otrzymania). No i jakoś się zdeprecjonował.

Z drugiej strony ceny Moonwatcha i innych wjechały tak wysoko, że już niedługo się będzie bardziej opłacało kupić używanego Ed White'a niż nowego Moonwatacha w wersji sandwich :D

 

I rzeczywiście tak chyba jest, że gdy Omegi były po około 20k...to można było kupić ich więcej. Teraz widzę, że na przykład Speedmaster '57 kosztuje >40k i zastanawiam się ile musiałbym stracić kupując ten zegarek i czy to mniej niż 10 na starcie 😕

 

Dla porównania IWC zaczyna być teraz...tanie w stosunku do Omegi. A jak popatrzymy na Tudora, który ma wszystkie nowości w okolicach 5k EUR...to rysuje się naturalna kolej rzeczy...a raczej kierunek migracji. Zwłaszcza, że niejedna osoba mówi, że ta marka ma szansę przeskoczyć Omegę w kolejnych latach.

 

A do tego dochodzie efekt....'meh' jakby to pewien Nico określił. Patrzę na stronie Omegi...i nie widzę nic do czego serce bije mocniej, a rozum jest w stanie przetrawić chorą cenę. Kolejne nudne wypusty SMP300, PO...stabilnie, ale już nie budzi emocji. Speedmaster '57 ....ładny, ale chyba musiałbym oszaleć, żeby zapłacić za niego tyle. Speedmaster Moonphase - ładny, ale wielki i od lat nic się nie dzieje w tej kolekcji.

Chronoscope....no jakoś nie zwojował rynku - chyba jednak tarcza nie ujęła ludzi.

No ale zawsze można kupić Super Racing z "przełomowym" designem jak na taką nowość 😕

Albo zegarek, który pokaże wschód słońca na Marsie... 😕

Meeeeeh :(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pdb napisał(-a):

 

Zgadzam się w dużej mierze. Nawet bym to trochę wzmocnił.

Z jednej strony kwestia EdWhite'a, który był jednak pozycjonowany podobnie jak niebieski Snoopy...a teraz okazuje się, że jakoś znacznie łatwiej go dostać (Ciekawa historia, bo na globalnych forach Omegi ciągle jest uważany, np. w USA, za bardzo trudny do otrzymania). No i jakoś się zdeprecjonował.

Z drugiej strony ceny Moonwatcha i innych wjechały tak wysoko, że już niedługo się będzie bardziej opłacało kupić używanego Ed White'a niż nowego Moonwatacha w wersji sandwich :D

 

I rzeczywiście tak chyba jest, że gdy Omegi były po około 20k...to można było kupić ich więcej. Teraz widzę, że na przykład Speedmaster '57 kosztuje >40k i zastanawiam się ile musiałbym stracić kupując ten zegarek i czy to mniej niż 10 na starcie 😕

 

Dla porównania IWC zaczyna być teraz...tanie w stosunku do Omegi. A jak popatrzymy na Tudora, który ma wszystkie nowości w okolicach 5k EUR...to rysuje się naturalna kolej rzeczy...a raczej kierunek migracji. Zwłaszcza, że niejedna osoba mówi, że ta marka ma szansę przeskoczyć Omegę w kolejnych latach.

 

A do tego dochodzie efekt....'meh' jakby to pewien Nico określił. Patrzę na stronie Omegi...i nie widzę nic do czego serce bije mocniej, a rozum jest w stanie przetrawić chorą cenę. Kolejne nudne wypusty SMP300, PO...stabilnie, ale już nie budzi emocji. Speedmaster '57 ....ładny, ale chyba musiałbym oszaleć, żeby zapłacić za niego tyle. Speedmaster Moonphase - ładny, ale wielki i od lat nic się nie dzieje w tej kolekcji.

Chronoscope....no jakoś nie zwojował rynku - chyba jednak tarcza nie ujęła ludzi.

No ale zawsze można kupić Super Racing z "przełomowym" designem jak na taką nowość 😕

Albo zegarek, który pokaże wschód słońca na Marsie... 😕

Meeeeeh :(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patrząc na skok cenowy modelu Inżynier, można się powoli zastanawiać, czy IWC tanie już było 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakomunikują kolejną podwyżkę rzędu 7% i w ten sposób sprawdzą ostatnich podróżnych, którzy będą chcieli wsiąść na ostatnią chwilę do tego pociągu. Następnie z końcem roku ogłoszą kolejną, a po wszystkim konduktor zacznie chodzić między przedziałami i patrzeć, czy ktoś z nim podróżuje, czy jadą już zupełnie pustym składem.      


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nastu lat wolumen sprzedaży istotnie się obniża, a zysk rośnie. Wszyscy topowi szwajcarscy producenci nastawiają się na sprzedaż mniejszej liczby sztuk, ale za sporo większy $. W całym pociągu będzie jechało kilka osób, ale z grubym portfelem. Dla entuzjastów bez dużej kasy zostanie neo-vintage.

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex podnosi i wolumen produkcji i ceny. Ale jak widać klientów na Suba za prawie 50k nie brakuje, to pewnie za parę lat będą sprzedawać nie milion a dwa zegarków. Na Omegę chętnych chyba też na razie nie brakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Zakomunikują kolejną podwyżkę rzędu 7% i w ten sposób sprawdzą ostatnich podróżnych, którzy będą chcieli wsiąść na ostatnią chwilę do tego pociągu. Następnie z końcem roku ogłoszą kolejną, a po wszystkim konduktor zacznie chodzić między przedziałami i patrzeć, czy ktoś z nim podróżuje, czy jadą już zupełnie pustym składem.      

To juz trzecia taka opinia tutaj, ze omega przegina z cenami i wiecie co? ...

Kurde bela zgadzam sie (edit: po napisaniu tego posta troche jednak mniej ;)). Ktos tu napisal o omedze ze byla po 20 k i mogl kupowac co miesiac. Jak ja kupowalem swojego Seamastera 300 u Strojnego w KrK kosztowal okolo ~11 k ale dzieki temu forum (tak tak), dowiedzialem sie, ze moge oczekiwac rabatu 18-20% (okolo, dokladnie nie pamietam). No i sie udalo, powolalem sie wtedy na to forum :D.  Ciekawostka, wtedy zegarkiem na wyzszej polce byl IWC, ktory kosztowal w gablotach wtedy ~30 k i wzwyz.

 

Teraz? Seamster 300 kosztuje 30,5 k z metki. Fakt minelo ~12 lat  cena poszla o ~200% do gory ale wtedy to 11 k bylo duzo wiecej warte niz dzisiejsze 11 k. Dla swiezego informatyka pensja 3-5 k to byla dobra pensja, dzisiaj 15 k wzwyz  to jest dobra pensja. Takze nie tylko ceny poszly do gory, pensje tez.

 

Tak sobie gaworzymy o cenach, ale wychodzi na to, ze diver omegi za 30k, bardzo dobry i ladny jest rowny cenie podstawowego oystera perpetual z Rolexa. Takze nadal jest to atrakcyjna cena pod tym wzgledem.

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

Patrząc na skok cenowy modelu Inżynier, można się powoli zastanawiać, czy IWC tanie już było 😀

 

Ale to jest jedyna taka podwyżka i opinie z rynku są takie, że przegięli.

 

Dla przykładu, w tamtym tygodniu kupiłem najnowszego Marka XX, z mechanizmem inhouse, 120h rezerwy.

Cena 5700 EUR - 10% upustu, czyli 5130 EUR.  Co z Omegi można mieć za 23k PLN, co jest nowe i ładne?

Btw. IWC ma teraz 8 lat rozszerzonej gwarancji.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Augustynski napisał(-a):

Tak sobie gaworzymy o cenach, ale wychodzi na to, ze diver omegi za 30k, bardzo dobry i ladny jest rowny cenie podstawowego oystera perpetual z Rolexa. Takze nadal jest to atrakcyjna cena pod tym wzgledem.

 

Bardzo dobre porównanie. Jak wszyscy z podwyżek się specjalnie nie cieszę, ale trzeba patrzeć szerzej. Czy Semaster w obecnej cenie to ciągle dobra oferta? Moim zdaniem tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.