Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ten zegarek walczy w innej dyscyplinie niż AT. Ale zdaje się bezpośrednio konkurować z HV. I chyba jest od niej dużo fajniejsza. Świetny most pomiędzy chlubną przeszłością a świeżością nowych trendów.

 

I wykorzystanie szansy na zrobienie mocno błyszczącego a jednocześnie eleganckiego bezela we współczesnym rozmiarze. Szansy zaprzepaszczonej w Rolexie 116334.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się czy Globemastery pojawiły się w końcu w butiku w Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta fatalnie wkomponowana.

 

Dają coraz mniej linków, żeby trzeba było dokupić :)

w Omega PO mam 4 linki zapasowe bo bransoleta byla za dluga. W Seiko tez wyjmowalem 4 i przesuwalem zapiecie na tej mikroregulacji.

Troche mnie zdziwilo ze jak zalozylem Globemastera to nic nie zwisalo tylko bylo tak ze jeden link wyjmuje i juz byloby dobrze.

 

W butiku tez doradzali, ze zegarek zyskuje duzo na pasku i wyglada, ze do tego jest przeznaczony. Jak tak patrze na mocowanie bransolety to endlink sa krotkie po to, zeby zalozyc pasek i nie bylo duzej szpary. W PO wyglada taka szpara fatalnie bo endlink wpada bardziej w koperte.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny z pomarańczowym idealny do mojego Explodera. Co Wy na to??:-D


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny z pomarańczowym idealny do mojego Explodera. Co Wy na to??:-D

w watku Omegi to ciezko :D ale pasowaloby. Maja byc w przyszlosci inne wersje, jak te beda sie dobrze sprzedawac. Jak rozumiem to typowy bond nato z Doktora No. plus jakis szary.

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Drodzy koledzy. Niedługo będę odbierał moją dłuuuugo oczekiwaną omege PO na 8500 46mm od pośrednika, który kupuje je za granicą. Dlatego proszę o pomoc, zweryfikowanie mojej wiedzy, wskazówki. Ponieważ jestem jeszcze w sprawach zegarków laikiem to nie chciał bym się naciąć na zegarek po zwrotach po serwisie lub z nieoryginalnymi elementami. Podobno niektórzy tworzą składaki typu koperta i werk oryginalny pudło i bransoleta podróba. Albo sprzedają zegarek po zwrocie, lub naprawiany jako fabrycznie nowy. Po przeczytaniu setek tematów oglądnięciu zdjęć i filmików w necie chciałbym zweryfikować swoją wiedzę.

 

Elementy oryginalnego fabrycznie nowego zestawu to zegarek,plastikowa zawieszka, 3 karty w białym etui, instrukcja, ściereczka, pudełko czerwone, biały kartonik. I tu pojawiają się moje pytania:

 

1 Sam zegarek fabrycznie nowy posiada wszystkie folie czyli przy zapięciu na deklu i szkiełku oraz zawieszkę. Czy sposób "foliowania" zegarka może się różnić w zależności od rynku przeznaczenia ? Np zamiast folii na szkiełku folia w postaci rękawa. Lub brak foli na szkiełku nie koniecznie oznacza zegarek z powystawowy ? Czy omega ma tu jeden standard i koniec

 

2 po czym poznać ze zapięcie lub cała bransoleta jest oryginalna lub nieoryginalna ?

 

Czy omega zakręca tak dekle,że nie ma prawa być tam śladów po kluczu czy są dopuszczalne jakieś drobne ślady po fabrycznym zamknięciu?

 

3 Jak rozpoznać nieoryginalne pudełko i karty (gwarancja,piktogramowa, cosc) ?

 

3 Czy standardem jest to , że na białym kartoniku są srebrne naklejki zgodne z numerami na naklejce na deklu czy to jest uzależnione od kraju docelowego np brak naklejek z kodem kreskowym na kartoniku.

 

4 Oczywiście pierwsza i zasadnicza sprawa gwarancja czyli sprawdzić pieczątkę i czy wystawca gwarancji widnieje jako oficjalny dystrybutor. Sprawdzić zgodność numerów werku z tymi na kartach. Czy i jak bardzo może różnić się numer werku i koperty. Podobno są zgodne i podobno mogą się różnić. Pytanie jak bardzo np 2 ostatnimi cyframi czy mogą być totalnie inne i nie oznacza to nieoryginalnego albo kombinowanego zegarka.

 

Jeśli jest coś o czym zapomniałem to poproszę o wskazówki i podpowiedzi.

 

P.S czy wysyłając nr werku i koperty do serwisu lub do Omegi można się coś dowiedzieć o zegarku np: czy zegarek jest faktycznie nowy czy nie przechodził czasem przez serwis lub został sprzedany wcześniej niż wskazuje na to data z gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Folie na szkielku z gory, naklejka na szkielku z dolu. Przywieszka oraz zafoliowane zapiecie.

2. Nie poznasz, jak dobrze zrobione :D

3. Karty gwarancyjne sie zmienily, teraz sa cale czerwone a pudelko drewniane i duze.

4. Numer werku i koperty jes ten sam. Musi byc ten sam.

 

Ogolnie to kupuje sie sprzedawce a nie zegarek. Jak sie tak boisz to ten sprzedawca duzy wart nie jest :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Myślę, że w dzisiejszych czasach już prawie nie istnieje coś takiego jak dobry, solidny i sprawdzony sprzedawca. Jedyne na czym można dziś polegać to na własnej wiedzy, doświadczeniu i szczypcie podejżliwośći.

 

PS. Kto pyta nie błądzi i dobrze, że zapytałem bo wychodzi na to, że wiedzę należy od czasu do czasu odświeżyć czyli zestaw powinien wyglądać tak ? I nie ważne czy to wersja gmt, liquid metal czy inna ? A od kiedy Omega wypuszcza PO w drewnianym pudle ?

post-56849-0-84784700-1452806462_thumb.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Jak rozpoznać nieoryginalne pudełko i karty (gwarancja,piktogramowa, cosc) ?.

Od jakiegoś czasu są tylko dwie karty - gwarancyjna z datą sprzedaży i nazwą sprzedawcy, piktogramy. Nie ma certyfikatu COSC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

No to chyba jestem z aktualną wiedzą bardziej do tyłu niż myślałem. Zauważyłem też ze wersja gmt ma tłoczoną na pudle mapę świata a inne konika morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jestem z aktualną wiedzą bardziej do tyłu niż myślałem. Zauważyłem też ze wersja gmt ma tłoczoną na pudle mapę świata a inne konika morskiego

ten zestaw wyzej ma tez starego typu karty gwarancyjne. Teraz sa cale czerwone. Dwie sa od 2 lat tylko na bank.

Ja pierwsze co zrobilem po zakupie przez internet to sprawdzilem kolo balansu i czy AD jest na stronie Omegi :D. Mechanizm 8500 trudno podrobic.

Nawet jak to wszystko masz to i tak zegarek moze byc kradziony, jak sie tak martwisz. Telefon do Omegi z numerem seryjnym rozwieje watpliwosci.

 

AA..jezeli zegarek idzie od producenta prosto to ma jeszcze cala branse w niebieskiej foli.

 

Zadnych sladow na polerowanych powierzchniach byc nie moze, uszy itp. Jak widzisz od spodu takowe tzn ze ktos obchodzil sie zegarkiem zle badz zmieniali branse.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Aaaa to o niebieskiej folii nie wiedziałem. faktycznie na kole balansu są widoczne oznaczenia Si i napis Omega. Właśnie i tu moje pytanie starsza wersja 8500 bez włosa krzemowego ma znaczek na jednym ramieniu i napis na 2 a nowa ma znaczek i napis na jednym i oznaczenie Si 14 na drugim czy cos pomyliłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens robienia oszczędności zakupowych przy stresie nie otrzymania tego za co płacimy ?. Zakup zegarka ma być przyjemnością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Oszczędności zakupowe zawsze mają sens :) A jeśli można odebrać zegarek osobiście i zweryfikować na miejscu co się dostaje to nie ma problemu. Jeśli coś wzbudzi moje podejrzenia albo nie będzie się zgadzać to można zrezygnować z zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę znaleźć wlasciwego dzialu więc jakby co prosze przeniesc. Mam takiego skladaka. To napewno bo pytalem sie juz na forum. Wymienie go za werki radzieckich. Jak komus sie przyda to zapraszam P.Wpost-84779-1452981422,4169_thumb.jpgpost-84779-1452981436,2054_thumb.jpgpost-84779-1452981447,3703_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Seamaster 50 th

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

298ec35870899e171c2ada5f709addd5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę znaleźć wlasciwego dzialu więc jakby co prosze przeniesc. Mam takiego skladaka. To napewno bo pytalem sie juz na forum. Wymienie go za werki radzieckich. Jak komus sie przyda to zapraszam P.W

To podrobka, nie skladak.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.