Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd to info? W modelu z werkiem 1120 przegląd 1610zł, bezel 1106zł, o szkło nie pytałem - informacje z serwisu SGP w Warszawie.

To za 700 to szafir z AR czy takie jak fabrycznie?

Info z pięknego miasta Łodzi. Zegarmajster jest po szkoleniach w Bienne jakie kiedyś SG oferowała (między innymi kurs na werku 1120), skan certyfikatu na stronie do wglądu, powiedzmy, że autoryzowany serwis pogwarancyjny. Dawno nie czytałem regulaminu, także po link do strony do niego możesz napisać pw, chyba że koledzy z Łodzi mnie wyręczą, bo ta cała lepsza część miasta Go a w zarządzie ich zna.

Moim zdaniem szkło fabryczne było z AR http://www.omegawatches.com/watches/seamaster/300-m-chronometer/25318000/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za 700 to szafir z AR czy takie jak fabrycznie?

2531 ma wewnętrzny AR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie było, w 2254 też chociaż w porównaniu z innymi jakoś zupełnie na to nie wygląda

To znaczy że nie ma co wymieniać meXy bo będzie to samo.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Sprawdzam i ustawiam czas wg. Ciasio ktory automatycznie dokladnie 5 min po polnocy sam sie reguluje radiowo,moja omega robi cos kolo 1,5 sek na plusie dobowo, dokladnie w nowy rok przyspieszyla chyba ze 3, jak myslicie, cos dodali? Jakis rok przestepny czy cos? Jest druga strona medalu bo w sylwestra zaliczylem troche upadkow po pijaku a to jest PO to swoja wage ma :) ale powaznie, od machania lapami i przewalanek mogla przyspieszyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej mogla od wstrzasow. Od temperatury i naglej jej zmiany tez.

 

Tak w ogole to jest zegarek, mechaniczny. Ja wyluzowalem z tym sprawdzaniem bo zyc w spokoju sie nie da. Tylko odchylka tu odchylka tam..ooo dzis 1 sek do przodu to musze polozyc zegarek na lewym boku, a jutro na prawym...no ludzie :)

 

Teraz podejscie mi sie zmienilo. Ustawilem w listopadzie, chodze na pociag i sie nie spozniam, wiec zegarek jest dokladny. Jak? malo mnie to obchodzi dopoki widze, ze jestem tam gdzie musze o tej co chce :D

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Ja tez az tak nie sprawdzam, mam ete 2824 i wiem dlaczego np mechanizm 9300 w omedze jest taki jaki jest, to cholerstwo mozesz na noc ukladac jak chcesz, temperatura tez prawie nie wplywa nic a on zawsze chodzi dokladnie tak samo, poczekam az mr. Jogurt sie obudzi, on mi doradzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z 2531 jestem na bieżąco z cenami:

przegląd (uszczelki koronka wskazówki piny czyszczenie smarowanie regulacja test szczelności) max 1000 zł,

bezel 1100,

szkło 700,

tarcza - nie mam jeszcze potwierdzonej informacji - ok. 800 zł

kawa będzie gratis, Klienta szanują dopóki jeszcze ma ostatnią koszulę na sobie :)

Nie jesteś na bieżąco. Pełny serwis w SGP 1610zl. To ja jestem na bieżąco bo go robię. Ceny też są na stronie, do każdego mechanizmu odpowiednia kategoria.

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś na bieżąco. Pełny serwis w SGP 1610zl. To ja jestem na bieżąco bo go robię. Ceny też są na stronie, do każdego mechanizmu odpowiednia kategoria.

Ale kolega nie podał chyba cen SGP, tylko z Tempusa w Łodzi.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale rozmawialiśmy o SGP. We Wrocławiu też to zrobię taniej do momentu jak nie trzeba będzie czegoś istotnego wymienić w mechaniźmie wychodzącego poza zakres Service Kitu. Wtedy cena podskoczy grubo powyżej 1000zl co raczej nie ma sensu. W SGP masz 2 lata gwarancji, wszystkie polerki, szczotkowania wg. specyfikacji i wymianę uszkodzonych zużytych części mechanizmu poza Service Kitem.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że to cennik SGP.

Edytowane przez pkc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale rozmawialiśmy o SGP. We Wrocławiu też to zrobię taniej do momentu jak nie trzeba będzie czegoś istotnego wymienić w mechaniźmie wychodzącego poza zakres Service Kitu. Wtedy cena podskoczy grubo powyżej 1000zl co raczej nie ma sensu. W SGP masz 2 lata gwarancji, wszystkie polerki, szczotkowania wg. specyfikacji i wymianę uszkodzonych zużytych części mechanizmu poza Service Kitem.

Widzę że mam się do kogo zgłosić na miejscu - świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12546289_1274123582603922_338827851_o.jp

 

12546152_1274123562603924_1787349344_o.j

 

Panwie, kolega ma takie coś w domu po dziadku, czy możecie zidentyfikować czy to oryginał, wersja/nazwa, ew co to za znak na tyle koperty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na oryginał , "open face"-zegarek otwarty, pewnie około 1920r.

Więcej można powiedzieć widząc mechanizm.

Znak w kartuszu ,pierwotnie pustym , to miejsce na inskrypcje, dedykacje, inicjały.....raczej nie do odgadnięcia -chyba że 300 wskazuje że należał do Leonidasa ;)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termopile...chyba mieli inne mechanizmy, na bazie kwarcu... ;) Jakie lata to mogą być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos dla konserow :D Wykonanie, nie ma sie do czego przyczepic. Tarcza jest obledna.... Jeszcze nie moj :D

post-68673-0-00307800-1452713045_thumb.jpg

post-68673-0-23429400-1452729454_thumb.jpeg

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje go na pasku mieć za jakiś czas jak stanieje używany :)

 

Nie pasuje mi w nim ta bransoleta, ale na pasku? O wiele ładniejszy moim zdaniem od datejusta!

Edytowane przez das

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje go na pasku mieć za jakiś czas jak stanieje używany :)

 

Nie pasuje mi w nim ta bransoleta, ale na pasku? O wiele ładniejszy moim zdaniem od datejusta!

na  bransolecie bardzo ladnie sie uklada. Ja preferuje tak, ale na pasku przymierzalem i dla mnie zbyt elegancki. Tarcza fajnie sie mieni i zmienia kolor wchodzac w granat.

Widac tez szlif sloneczny i fajnie sie zalamuje swiatlo pomiedzy wew. tarcza a czescia zew.

Caly prawie matowy a swieci sie strasznie...fani Rolka beda zadowoleni :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos dla konserow :D Wykonanie, nie ma sie do czego przyczepic. Tarcza jest obledna.... Jeszcze nie moj :D

super - nosiłbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza super natomiast nie podoba mi się ten karbowany bezel i łączenie koperty z bransoletą. Jakieś takie siermiężne zabiera uroku zegarowi wg mnie.

Stateless jaka cena, pamiętasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem w zeszlym roku. Koperta subtelna jak w Seiko :D ogólnie słabo się prezentuje IMO.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza super natomiast nie podoba mi się ten karbowany bezel i łączenie koperty z bransoletą. Jakieś takie siermiężne zabiera uroku zegarowi wg mnie.

Stateless jaka cena, pamiętasz?

4850 funtow. Do wychaczenia od razu z 23% znizka, sprowadzany z Wloch. Pewnie jak sie bezposrednio kupuje od AD to jeszcze mozna taniej. Trudno na razie z dostepnoscia, bo tylko butiku dostepny od reki.

 

Bezel nie jest z stali i jakos specificznie zrobiony bo w zaleznosci od padania swiatla zmienia lekko barwe na ciemniejsza i i zaczyna sie strasznie swiecic. Daje to fajny efekt, nawet mi sie podoba a nie lubie takiego bling bling bardzo.

Polerowane powierzchnie sa bardzo dyskretne, ale daja duzy kontrast do satynowego wykonczenia i strasznie sie swieci. Inne szczotkowanie zupelnie niz w Omedze PO czy Seamaster 300.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek super. Natomiast kształty elementów bransolety kompletnie niespójne z kształtami koperty, zwłaszcza uszu.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem w zeszlym roku. Koperta subtelna jak w Seiko :D ogólnie słabo się prezentuje IMO.

Filip, mozesz rozwinac? No poza bransolete, ktora dla wszystkich wydaje sie nie spojna nie jest zle. Ja wolalbym taki bez daty a to tylko w platynie.

 

AA..bransa jest krotka, na mojej rece niecale 17cm tylko jedno ogniwo trzebaby wyjac. Kombinuja z dlugoscia, zeby oszczedzic na produkcji chyba :D

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.