Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, kto ma ochotę to niech kupuje obecną PO bo następna nie dość że monster to pewnie cena jeszcze będzie 25-29 tyś. za master co-axial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Omega PO w rozmiarze 39,5mm to pomyłka. Przy takim bezelu (szerokim) wielkosc tarczy bedzie - delikatnie mowiac - damska :)

Widzisz Karol , już myślisz jak Omega chciała...dlatego jak będziesz chciał nówkę PO to zabulisz za monster grubasa na Masterze...albo poszukasz fajengo zegarka u konkurencji.

IWC po zmasowanej krytyce wielkości i otwartej daty w Marku XVII poszedł w tym roku po rozum do głowy. Może Omega też się w końcu zreflektuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tylko wszystko postrzegasz przez strategie i marketing. Ja zas prosty chlopina jestem i sie gustem posluguje. Chcialem jedynie napisac, ze przy takim dezajnie zegarka, w tym rozmiarze, tarcza bedzie wygladala na malutka :(

 

I jeszcze Twoja walka (i duzej czesci forum) z duzymi zegarkami, tu natknela sie na sciane, otoz to idealny przyklad na to, ze mniejsze nie znaczy ladniejsze :D nie do kazdego zegarka pasuje rozmiar 38-40mm. W PO wygladalby slabo - damsko wlasnie :)

 

Edytka: do czego ma sie reflektowac Omega? Ma przeciez AT 38,5mm, smp z 41,5mm, a takze PO z 42mm (ktore w tym wypadku nosza sie bardziej jak 40mm). Rozumiem, ze chcial bys AT 36mm, PO meska 40mm i SMP 38mm ?

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, prędzej czy później i tak zamienisz na Pro ;).

 

EDIT: Byłem dzisiaj przy okazji u Strojnego w Krakowie. Chyba rezygnuje ze sprzedaży Omegi bo zostało już tylko kilka modeli w gablotce, głównie DeVille i damskie modele. Jest naklejka -20% ale pewnie można urwać więcej z racji wyprzedawania. Z męskich zegarków została Omega AT 15 000 gauss:

 

Omega-Aqua-Terra-15000-Gauss.jpg

Jakie deville ma na stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Czy ktoś mógłby polecić jakiś model współczesnej Omegi bez zewnętrznego AR? Powiem szczerze,że zewnętrzny AR jest bardzo irytujący w kontekście utrzymania szkła w czystości. To był główny powód rozstania się z SMPc.Wiem,że można spolerować ale to już nie to samo.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Czy ktoś mógłby polecić jakiś model współczesnej Omegi bez zewnętrznego AR? Powiem szczerze,że zewnętrzny AR jest bardzo irytujący w kontekście utrzymania szkła w czystości. To był główny powód rozstania się z SMPc.Wiem,że można spolerować ale to już nie to samo.

 

 

300 master coaxial

Moonwatch

FOIS 

 

Więcej nie kojarzę.

 

 

 

A 3000-ny post miał być mądry i ciekawy. Nie wyszło...

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Cześć Cycu ... nie spinaj się mądrością, wiesz ile Tych jubileuszy jeszcze będzie ? Tylko odwyk i inny nałóg może Cię uratować ...

 

jak pisałem proroctwo to nadal było 2999, mimo, że czas wskazuje inaczej...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

 

 

A 3000-ny post miał być mądry i ciekawy. Nie wyszło...

Dobrze jest! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Czy ktoś mógłby polecić jakiś model współczesnej Omegi bez zewnętrznego AR? Powiem szczerze,że zewnętrzny AR jest bardzo irytujący w kontekście utrzymania szkła w czystości. To był główny powód rozstania się z SMPc.Wiem,że można spolerować ale to już nie to samo.

To jednak sprzedałeś ?

Jaką czystość masz na myśli, pojawiające się ryski, czy mazy na szkiełku?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tylko wszystko postrzegasz przez strategie i marketing. Ja zas prosty chlopina jestem i sie gustem posluguje. Chcialem jedynie napisac, ze przy takim dezajnie zegarka, w tym rozmiarze, tarcza bedzie wygladala na malutka :(

I jeszcze Twoja walka (i duzej czesci forum) z duzymi zegarkami, tu natknela sie na sciane, otoz to idealny przyklad na to, ze mniejsze nie znaczy ladniejsze :D nie do kazdego zegarka pasuje rozmiar 38-40mm. W PO wygladalby slabo - damsko wlasnie :)

Edytka: do czego ma sie reflektowac Omega? Ma przeciez AT 38,5mm, smp z 41,5mm, a takze PO z 42mm (ktore w tym wypadku nosza sie bardziej jak 40mm). Rozumiem, ze chcial bys AT 36mm, PO meska 40mm i SMP 38mm ?

Dziś ma ale jutro jeśli zechcą oprzeć się na nowych mechanizmach zatęsknisz za rynkiem używanych...albo polubisz kobiece rozmiary ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Czy ktoś mógłby polecić jakiś model współczesnej Omegi bez zewnętrznego AR? Powiem szczerze,że zewnętrzny AR jest bardzo irytujący w kontekście utrzymania szkła w czystości. To był główny powód rozstania się z SMPc.Wiem,że można spolerować ale to już nie to samo.

co Ty robisz z tym zegarkiem, ze tak sie martwisz :) ? Ja mam co prawda ryske na PO, ale praktycznie niewidoczna. Odpowiedz w sumie masz wyzej, chyba tylko 300 Master przypasowalaby, ale nie ma daty.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PO 42mm i AT 41,5mm. PO jest dużo wygodniejsza i w ogóle nie czuć rozmiaru przez wąskie uszy. W sumie gdyby nie brak mikroregulacji zegarek idealny. AT natomiast na początku wydawała mi się dużo za duża ale im dłużej noszę tym bardziej mi się podoba. Śliczna tarcza ze złotymi indeksami.

Edytowane przez das

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównuje PO 8500 do AT 8500 ale AT jest na pasku dlatego masz rację porównanie nie do końca adekwatne :) nie zmienia to faktu że bardzo lubię nosić PO. Wygodny zegarek i mam to szczęście że bransoleta mi idealnie pasuje w nim. Jest do tego stopnia wygodny że zawsze jak miałem go sprzedać to się reflektowalem że jednak zostaje i obecnie postanowiłem go zostawić "na zawsze" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 :)

 

Przy dobrze dopasowanej bransolecie nie czuć różnicy pomiędzy 2500 a 8500.

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Z jednej strony uważam, że obecnie w ofercie Omegi nie ma typowego zegarka hmm, wieczorowego. Mnie taki zegarek nie jest potrzebny ale w vintage mamy mnóstwo w miarę tanich i ładnych opcji na czele z Constellation Pie-Pan.

 

Myślę, że w aktualnej ofercie Omegi na miano zegarka "wieczorowego" może zasługiwać model De Ville Tresor.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, przecież grzecznie stosował się do polityki 12%, nawet karę dostał i takie coś mu robią. Myślałem że to on zrezygnował.

Tym bardziej, ze dla mnie odkad pamiegam Strojny=Omega, ale coz zrobic na uklady nie ma rady :-(.

Ogladalem ostatnio Omegi w Jubitomie i poziom wiedzy zegarkowej u obslugi to niebo i ziemia na korzysc Strojnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrucilem z trasy slupsk - katowice / katowice slupsk

czyli ponad 1200 km w 2 strony.

wyjechalem o 5 rano, a wszystko po to zeby kupic swojego pierwszego seamaster planet ocean. 42mm cal.2500

utargowalem na 8000zl, + 850zl nowy pasek gumowy z wymianą i czyszczenie zegarka.

co sadzicie?

post-75519-0-67359000-1453730550_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, ale to co przyrobiles na zegarku odbili se na pasku ;-)

Za 8,5 stowy mialbys customa petarde ;-)

Ogolnie dobrze jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 :)

 

Przy dobrze dopasowanej bransolecie nie czuć różnicy pomiędzy 2500 a 8500.

Problem w tym, że przez istotną część okresu eksploatacji każda nieelastyczna bransoleta bez choćby podstawowej szybkiej regulacji nie będzie dobrze dopasowana.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, ale to co przyrobiles na zegarku odbili se na pasku ;-)

Za 8,5 stowy mialbys customa petarde ;-)

Ogolnie dobrze jest :-)

nie ma dobrego producenta gumowych paskow, custom made, dopasowanych do koperty. Pasek i tak wyszedl taniej niz od Omegi, gdzie placi sie okolo 1000.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, warto było. Ja po pierwszą Omegę też zrobiłem ponad 1kkm.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma dobrego producenta gumowych paskow, custom made, dopasowanych do koperty. Pasek i tak wyszedl taniej niz od Omegi, gdzie placi sie okolo 1000.

No tak, faktycznie okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.