Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

raphael1215 spytaj się czy możesz odebrać osobiście zegarek, a przekonasz się, że w grę wchodzi tylko wysyłka.

 

Ja odpisałem jeszcze raz na temat pokazania dowodu zakupu i całkowity brak odzewu, moim zdaniem to jest "mina"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ku przypomnieniu i przestrodze. Mniej dopracowana podróbka na bazie azjatyckiej ety 2824

 

 

 

post-56849-0-59031800-1456424634_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

I bardziej dopracowana podróbka

 

post-56849-0-36437200-1456424706_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak gdybym miał obstawiać tylko po tych zdjęciach to powiedział bym, że to oryginał. Hmmm ciekawe jak jest naprawde

 

Nie chodzi o to że nie oryginał, tylko, że sprzedający może go nie posiadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Tak czy siak warto przypomnieć osiągnięcia naszych azjatyckich braci :) nie zdążyłem napisać w sprawie odbioru bo aukcja została zakończona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak warto przypomnieć osiągnięcia naszych azjatyckich braci :) nie zdążyłem napisać w sprawie odbioru bo aukcja została zakończona.

 

Oferta była już na ponad 5 tys. PLN i nagle wszystkie oferty odwołane. Pewnie ktoś się dogadał poza aukcją.

Co do tej drugiej podróbki to naprawdę super zrobiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gość sprzedaje 2 sztuki, tylko sam do końca nie wie :)

Moim zdaniem fikcja, zobacz możliwe formy dostawy tylko kurier. Napiszę do niego, ze będę w okolicy i chciałbym obejrzeć zegarek, ciekawe co odpisze.

 

I kolejne 2 dziwne aukcje, lokalizacja internet, tylko wysyłka kurierem, jeden zegarek z Monachium drugi z Sidney:

http://allegro.pl/zegarek-omega-seamaster-diver-300-m-co-axial-41-mm-i6014853280.html

http://allegro.pl/zegarek-omega-seamaster-planet-ocean-co-axial-gm-i6015259183.html

Edytowane przez DarkFox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie do osób z nadgarstkami ok 19cm. Mierzył ktoś może Planet Ocean 45,5 na Master Co-Axial  ? Jeżeli tak to jak sie ukłądała ? Bo mam fajną propozycję na ten model ale boję się trochę średnicy i przede wszystkim grubości.

 

3 dni z ręki nie schodzi AT :)

 

4e9279cab9df6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci na moim przykładzie. Miałem PO 45.5 na 2500 , mam nadgarstek 18cm i ogólnie leżała bardzo dobrze tylko to kawał zegara jest :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk potrafi wszystko podrobić - widziałem zdjęcia, ktoś pytał na podforum Taga - Carrery. Mam taką samą i powiem Wam, że naprawdę jedynie niewielkie detale głęboko pod wahnikiem dało się dostrzec. Naprawdę czasami wiele nie brakuje i można nieźle pojechać. A nawet niektórzy koledzy po zdjęciach od razu mówili, że oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Mam PO 45.5 8500 na nadgarstku ok 18 cm.  Wizualnie jest ok 4 mm od ucha do krawędzi nadgarstka z każdej strony więc bez obaw uszy nie wystają :) Wysokość zegara od ucha do ucha to 5.2 cm ( z błędem ok 0.5 mm, mierzone na szybko ). Zmierz wysokość AT i wszystko ci się wyjaśni. Próbowałem zrobić dobre zdjęcie, ale niestety na zdjęciach moja PO wygląda jak chomik napchany żarciem :D. Soczewki w telefonach niestety mocno przekłamują proporcje :/ dlatego chyba jedynym miarodajnym kryterium, które należy brać pod uwagę to wysokość koperty od ucha do ucha.

 

P.S. Zmierzyłem tez Argonautica i ma wys. 5.15 cm- 5.2 cm dlatego przesiadka była bezbolesna z rozmiaru 42.5mm na 45.5mm

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fikcja, zobacz możliwe formy dostawy tylko kurier. Napiszę do niego, ze będę w okolicy i chciałbym obejrzeć zegarek, ciekawe co odpisze.

 

I kolejne 2 dziwne aukcje, lokalizacja internet, tylko wysyłka kurierem, jeden zegarek z Monachium drugi z Sidney:

http://allegro.pl/zegarek-omega-seamaster-diver-300-m-co-axial-41-mm-i6014853280.html

http://allegro.pl/zegarek-omega-seamaster-planet-ocean-co-axial-gm-i6015259183.html

 

 

I kolejne okazje poszły do kosza .... Dziwne były te aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dlatego chyba jedynym miarodajnym kryterium, które należy brać pod uwagę to wysokość koperty od ucha do ucha.

 

Absolutnie nie. Bardzo ważny jest nie tylko kształt uszu ale i położenie końca ucha względem płaszczyzny dekla. W zasadzie to właśnie głównie różnica w wysokości płaszczyzny dekla i końca dolnej krawędzi ucha w powiązaniu z długością ucha.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Absolutnie nie. Bardzo ważny jest nie tylko kształt uszu ale i położenie końca ucha względem płaszczyzny dekla. W zasadzie to właśnie głównie różnica w wysokości płaszczyzny dekla i końca dolnej krawędzi ucha w powiązaniu z długością ucha.

A to tez bardzo istotna rzecz. w Argo końcówki uszu są skierowane na dół co wymusza trochę inny punkt zaczepu teleskopu. Na innej wysokości jest end link itp itd. co powoduję, że zegarek jest przyklejony do ręki na całym obwodzie mimo iż ma nawet wysoki dekiel w porównaniu do kopert zegarków klasycznych. Natomiast w nowym Seamasterze 300 to ma się wrażenie, że można by palec wsunąć pod zegarek na styku końca ucha i pierwszego linku tak odstaje na wysokość.

 

chodzi o taki efekt (zdjęcie z neta)

 

post-56849-0-99389800-1456497707.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Zawsze też trzeba brać pod uwagę indywidualną budowę reki i nadgarstka bo możne powstać taki efekt. szczególnie, że nowa PO jest wysoka

post-56849-0-24397400-1456498880_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raphael1215 spytaj się czy możesz odebrać osobiście zegarek, a przekonasz się, że w grę wchodzi tylko wysyłka.

 

Ja odpisałem jeszcze raz na temat pokazania dowodu zakupu i całkowity brak odzewu, moim zdaniem to jest "mina"

 

Takich min jest pełno. Sam z ciekawości ostatnio licytowałem dwie SMP 300m gdzie pomimo że z dwóch miejscowości było czuć rękę jednego oszusta. Brak możliwości odbioru, brak dowodów itp itd. Ogólnie mailowe obcowanie je jak z człowiekiem który wie co ma tylko z chłopkiem parobkiem piszącym o grabiach. Po kilku niewygodnych pytaniach aukcje zakończył w tym samym czasie sam. A dodam, że były to dwa niki i die różne miejscowości. 

Ludzie kradną konta na allegro i robią takie wałki. Zakup takiego zegarka bez możliwości odbioru osobistego to samobój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być "ciekawa" aukcja. Ja tu widzę 2 różne zegarki. Też myślicie, że to fikcyjna aukcja ?

 

http://allegro.pl/omega-seamaster-diver-300-m-co-axial-41-mm-i6013313186.html#thumb/8

Moim zdaniem ściema, zdjęcia podebrane z uhrforum

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ściema, zdjęcia podebrane z uhrforum

Wysłałem mu mejla że biorę od razu bez licytacji, niech poda cenę a ja jutro po niego będę. Zobaczymy co odpisze.  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niekoniecznie kradzieże konta. Działa to w ten sposób że oszuści szukają osób chcących zarobić/dorobić siedząc w domu przez internet. Kuszą tym że nie trzeba biegłej znajomości komputera, że to praca dla każdego. Następnie proponują wystawianie przedmiotów na allegro, oczywiście poprzez konto tejże zwabionej osoby, dając procent od każdej dokonanej transakcji. Dlatego nie ma się co dziwić że ludzie ci nie wiedzą co odpisać, bo skąd mają mieć wiedzę na temat przedmiotów których nigdy nawet na oczy nie widzieli. To samo z odbiorem osobistym. Pytania przekierowują do swoich szefów od których otrzymali zdjęcia i dokładny opis aukcji. Gdy się robi zbyt ciepło, akcja zostaje zakończona, by za pewien czas znów wypłynąć u innej zwabionej owieczki.

Zauważcie też że ostatnio zaczęli dodawać dopisek ,,aukcja grzecznościowa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nową AT i ostatnio usłyszałem pewną opinię, że podobno w werku 8500 mającym 2 bębny naciągu sprężyny, aby mieć pełny naciąg na obu bębnach, należy dokręcać koronką ręcznie, gdyż jeden bęben naciąga sprężyną podczas noszenia, a drugi tylko i wyłącznie poprzez nakręcanie.

Do tego podobno pierwszy rozładowuje się ten naciąg który nakręca się ręcznie

 

czy może ktoś te informacje potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawda. Oba bębny naciagają się poprzez pracę rotora - automatycznie. Nie ma potrzeby ręcznego dokręcania.

 

Można to łatwo sprawdzić. Po dłuższym noszeniu zegarka wystarczy odkręcić koronkę i spróbować ręcznie odkręcić. Jeśli się naciąga z automatu to od razu przy kręceniu słychać charakterystyczne klik sprzęgła.

W moim 8400 robię mniej niż pół obrotu i jest klik.

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Przed chwilą kręciłem a raczej dokręcałem i zauważyłem, że podczas dokręcania ręcznego w beczce pierwszej najpierw startuje górne koło zębate ( srebrne ) a z lekkim opóźnieniem dolne koło zębate ( czarne ). natomiast w 2 beczce obraca się tylko tarcza górna koła zębatego ( srebrna ). Natomiast podczas nakręcania ręcznego od zera miałem wrażenie, ze wszystkie 4 tarcze się kręcą. Domniemam na podstawie tego, że po odłożeniu zegarka na noc ( po całodniowym noszeniu ) wychwyt korzystał z energii 1 beczki a 2 była na full naciągnięta. Dlatego teraz przy dokręcaniu beczka pierwsza uzupełniała energię a 2 została wysprzęglona/zadziałał system ślizgowy sprężyny ? Możliwe to jest ?

 

Znalazłem coś takiego w necie

 

 

http://www.watchdoctor.biz/Media/Files/Watch%20Specs/8500-8501.pdf

 

Z tej instrukcji serwisowania wynika, że można dokręcać ręcznie mechanizm. W akapicie 9.1 Specific information pisze, że po co najmniej 6 godzinach od momentu odłożenia zegarka możemy czasem dokręcić mechanizm.

 

Chociaż myślę, że częste tego typu działanie doprowadzi do szybszego zużycia podzespołów.

 

Natomiast z akapitu 2.0 Dual barrels systems wydedukowałem, że od zera 2 bębny się nakręcają równocześnie ( bębny są połączone szeregowo (bęben 2 osiąga max i zostaje wysprzeglony/odłączony/zadziała system ślizgowy sprężyny a bęben 2 można dokręcać w nieskończoność bo tu działa system który zapobiega zerwaniu sprężyny ( nie wiem czy to sprzęgło czy system ślizgowy). Podobnie może mieć się rzecz z automatycznym naciągiem jeśli dobrze zrozumiałem, że koło nr 31066 rys 2.1 jest bezpośrednio połączone z modułem naciągu automatycznego i też odpowiada za połączenie z wałkiem naciągu ręcznego po odkręceniu koronki.

 

  Jeśli natomiast chodzi o transmisje energii z bębnów do wychwytu to 8500 nie ma systemu równego dostarczania/rozłożenia energii sprężyn na wychwyt dlatego w ostatniej fazie rozładowywania sprężyn są największe utraty energii. Było to opisane chyba na WUS na podstawie "WatchTime Omega-specific magazine, page 15 (about caliber 8500)" . Z moich obserwacji wynikło, że w bębnie 1 musi być dłuższy włos sprężyny albo coś innego ponieważ w ostatniej fazie zegarek miał dużą odchyłkę opóźnienie i po chwili się zatrzymał. Wyglądało to tak jakby beczka 2 nie miała już energii i resztki energii były przekazywane z beczki 1 do 2 a z drugiej do zespołu wychwytu.

 

Jednak nie wiem czy moje wnioski są prawidłowe

 

znalazłem link :)

 

http://forums.watchuseek.com/f20/dual-barrel-torque-delivery-371905.html

 

A co do pytania powyżej to wnioski mam takie:

 

1. Nie prawda, że jedna sprężyna nakręca się ręcznie a druga tylko poprzez moduł automatu.

2. Nie uszkodzimy/zerwiemy sprężyny mechanizmu nakręcając ręcznie. Tak po wyglądzie mechanizmu strzelam, ze Omega zastosowała tu rozwiązanie jeweled motor barrel ale mogę się mylić

3. Automatowi najlepiej jest na ręce. Czym mniej manipulacji koronka tym lepiej. Oczywiście możemy dokręcić ręcznie mechanizm ale starajmy się to robić bardzo rzadko a najlepiej wcale.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kogo to tak w sumie obchodzi? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.