Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raphael1215

Powiem tak. Nie napalaj się kolego DarkFox. Ja tez od dłuższego czasu obserwuje różne oferty sprzedażowe i niestety same paździochy. Ja podchodzę do tego tak : brak papierów=zegarek bezwartościowy. Co innego vintydze (chociaż zdarzają się ful komplety) a co innego zegarki bliższe współczesności i to jeszcze limitki. Powinien mieć ful komplet łącznie z reklamówką w której przyniosło się zegarek ze sklepu :) Naprawdę rozbrajające są aukcje gdzie sprzedający w zasadzie sprzedaje samą kopertę bo oryginalny pasek się zniszczył pudełko zastępcze bo się zapodziało i brak papierów a ceny albo najwyższe albo średnie z rynku sprzedaży luksusowych zegarków używanych. Kupisz później taki zegarek będziesz chciał odsprzedać i nie znajdzie się nikt kto Ci da 4k. Prawdziwy pasionat ma wszystkie papiery plus udokumentowaną historie serwisową i czasem oryginalny pasek nieużywany (bo po zakupie wrzucił na zastępczy). A w tej cenie to można poszukać nówkę Omegę. Może nie speedmastera ale za to ful komplet i ze znaną historią zakupu użytkowania i serwisowania bo wlasną od momentu zakupu w sklepie. A i jeszcze kwestia co było w zestawie. Jeśli był jakiś dodatkowy pasek, narzędzie do zmiany teleskopów lupka itp. To żeby doprowadzić go do stanu zestawu sklepowego pójdziesz w plecy parę tyś. Może 2K może 4k zależy czego brakuje.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie napalaj się kolego DarkFox. Ja tez od dłuższego czasu obserwuje różne oferty sprzedażowe i niestety same paździochy. Ja podchodzę do tego tak : brak papierów=zegarek bezwartościowy. Co innego vintydze (chociaż zdarzają się ful komplety) a co innego zegarki bliższe współczesności i to jeszcze limitki. Powinien mieć ful komplet łącznie z reklamówką w której przyniosło się zegarek ze sklepu :) Naprawdę rozbrajajàce są aukcje gdzie sprzedający w zasadzie sprzedaje samą kopertę bo oryginalny pasek się zniszczył pudełko zastępcze bo się zakupił i brak papierów a ceny albo najwyższe albo średnie z rynku sprzedaży zegarków używanych. Kupisz później taki zegarek będziesz chciał odsprzedać i nie znajdzie się nikt kto Ci da 4k. Prawdziwy pasionat ma wszystkie papiery plus udokumentowaną historie serwisową i czasem oryginalny pasek nieużywany (bo po zakupie wrzucił na zastępczy). A w tej cenie to można poszukać nówkę Omegę. Może nie speedmastera ale za to ful komplet i ze znaną historią zakupu użytkowania i serwisowania.A i jeszcze kwestia co było w zestawie. Jeśli był jakiś dodatkowy pasek, narzędzie do zmiany teleskopów Lupka itp. To żeby doprowadzić go do stanu zestawu sklepowe go pójdziesz w plecy parę tyś. Może 2K może 4k zależy czego brakuje.

 

Cena faktycznie nie jest okazyjna, ale nie jest tak, że brak papierów=zegarek bezwartościowy. Brak papierów wpływa na cenę na rynku wtórnym, ale nie do tego stopnia, żeby speedmaster był wart 4k.

Dodatkowo ten egzemplarz z aukcji nie ma bransolety, która na rynku wtórnym kosztuje 1,5-2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Faktyczne może źle to okresliłem. Ale to zazwyczaj mocno obniża wartość zegarka. Poza tym brak papierów zawsze pozostawia pytanie czy zegarek nie jest czasem kradziony. Myślę, że handlarz skupujący zegarki dał by max 4 do 5k w sprzedaży detalicznej coś ok 7.5k do 8.5k. A jeśli chodzi o zakup brakujących rzeczy brał bym pod uwagę ceny nowych części. Bo nie wiadomo ile czasu trzeba będzie kompletować akcesoria na aukcjach. I czy bransoleta będzie oryginalna lub czy w paczce nie przyjdzie cegła itp :)

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktyczne może źle to okresliłem. Ale to zazwyczaj mocno obniża wartość zegarka. Poza tym brak papierów zawsze pozostawia pytanie czy zegarek nie jest czasem kradziony. Myślę, że handlarz skupujący zegarki dał by max 4 do 5k w sprzedaży detalicznej coś ok 7.5k do 8.5k. A jeśli chodzi o zakup brakujących rzeczy brał bym pod uwagę ceny nowych części. Bo nie wiadomo ile czasu trzeba będzie kompletować akcesoria na aukcjach. I czy bransoleta będzie oryginalna lub czy w paczce nie przyjdzie cegła itp :)

papiery teraz kupuje sie na ebay :) One nic nie znacza, poza egzemplarzami kolekcjonerskimi czym ten Speedmaster nie jest.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Taaa ebay :D Trzymajmy się prostych zasad zegarek zawsze idzie z papierem a świat będzie o wiele prostszy. Pytanie czy kolega DarkFox chce zostać z kilkoma wątpliwościami za prawie 12k ? Myślę że nie warto. Ale to moja subiektywna opinia

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt za 12k nie warto, jak sprzedawałem zegarki zawsze Kupujący patrzył na papiery a bywało, że mówił jakby ich nie było to by nie kupił.

 

Dziękuje za pomoc, rezygnuję. Cały czas się zastanawiam czy nie dozbierać i nie iść do salonu. Znam historię, wiem, że nigdy nie upadł itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam historię, wiem, że nigdy nie upadł itp.

Tego chyba nigdy nie wiesz, ale szanse na taki wypadek są istotnie mniejsze.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Tego chyba nigdy nie wiesz, ale szanse na taki wypadek są istotnie mniejsze.

Dokładnie. Poza tym zawsze można zaznaczyć, ze interesuje kolegę fabryczny zestaw tak jak idzie od producenta i poprosić o nie otwieranie paczki tzn nie przekładanie kart, zegarka odklejanie folii z przedniego szkiełka itp itd. Ja miałem tą frajdę, że sam sobie mogłem to wszystko pootwierać, poukładać w pudelku tak jak to robi sprzedawca przed wyeksponowaniem zegarka :) Możne kolega napisze jakie modele go interesują i jaki budżet. Koledzy z forum na pewno coś doradzą.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

To wszystko to prawda Ponieważ wszystko zależy od kupującego, rodzaju/klasy/wartości przedmiotu, przeznaczenia i oczekiwań. Jeśli to jest 10 zegarek, nie mamy zamiaru go oszczędzać, ma nam służyć do biegania, pływania, będzie powiedzmy intensywnie eksploatowany to czemu nie, wystarczy w zasadzie sama koperta. Pasek i tak sobie można dobrać a nawet trzeba. Jeśli kupujemy w sklepie to wystarczy ogarnąć wzrokiem zestaw i sprawdzić czy poprawnie są wypisane/wydrukowane numery karta gwarancyjna i tyle. Kupując zegarek kolekcjonerski trzeba przeanalizować każdy szczegół łącznie z kropkami i kreskami. Natomiast jeśli chodzi o wszelakiego rodzaju aukcje to tu po prostu potrzebna jest wiedza i ostrożność szczególnie jeśli kwota przekracza powiedzmy 10k bo w tej cenie mamy sporo ciekawych i nowych zegarków. Jeśli natomiast kolega DarkFox nie ma dobrej wiedzy na temat danej marki /modelu niech pyta i zdobywa wiedzę i nie kupuje pochopnie. Przy aukcjach zalecam ostrożność, odbiór osobisty z weryfikacją u zegarmistrza. A na co kolega się zdecyduje (czy zakup nowego czy używanego) to już zależy od osobistych preferencji. Punkt widzenia z czasem i doświadczeniem lubi się zmienić. Sam jestem na etapie budowania innej kolekcji zegarków niz do tej pory. Też zaczynam inaczej postrzegać pewne kwestie. Do tej pory wystarczyły mi zegarki marki seiko kupowane na allegro z gwarancją sprzedającego a nie oficjalną dystrybutora i budżetowe szwajcary. Obecnie jednak od zegarka wymagam czegoś więcej (ale to nie jest jeszcze etap haute horlogerie ). Dlatego Omega PO to mój pierwszy zakup zegarka powiedzmy z wyszej z półki cenowej ( do tej pory byłem na półce Davosy) to dlaczego mam odbierać sobie przyjemność "jarania" się wszystkimi szczegółami ? i nie ważne czy kupuje nowy czy używany. Jeśli natomiast kupował bym używany zegarek to dlaczego mam sobie komplikować życie kupując wybrakowany zestaw za niemałe pieniądze. Albo rozczarować się u zegarmistrza po zakupie, że zegarek był serwisowany u mistrza rzemiosła kowalskiego i tym samym mamy połowę części do wymiany. Dla jednego speedmaster to tylko kolejny zwykły zegarek a dla innego to szczyt marzeń. Też rozglądam się na aukcjach za zegarkiem 2 planu. Jak najbardziej używka wchodzi w grę ale z papierami i udokumentowaną historią serwisową lub potwierdzeniem wykonania serwisu w ostatnim czasie. Każdy do tego podchodzi indywidualnie jak pisałem wyżej. A ja mam taki a nie inny punkt widzenia na obecnym etapie przygody zegarkowej.

 

Poza tym Panowie zapytanie dotyczyło konkretnej aukcji. Więc wystarczy wziąć kalkulator do ręki i policzyć cena zegarka plus dokupienie bransolety ok 2.000 + pełny serwis ok 800 zł i wychodzi nam kwota ok 15K. i na tym etapie mamy już prawie na nadgarstku nowego 311.30.42.30.01.005. Jeśli koledze DarkFox nie zależy konkretnie na tym i tylko tym modelu jaki jest np na tej aukcji to na jego miejscu brał bym nowy inny model speedmastera ale ze sklepu.

 

Rzetelne podejście do kupowania zegarków jeszcze nigdy nikomu nie odbiło się czkawką. A rzetelne podejście to sprawdzenie kluczowych rzeczy papier+historia zegarka. Brak papierów/elementów zestawu/czy historii serwisowej oczywiście nie wpływa na wygodę zegarka, na wrażenie jakie robi na ręce, prestiż albo ewentualny sposób jego używania. Natomiast potrafi zrobić dużą różnicę na cenie kosztach napraw lub ewentualnej próbie odsprzedania w przyszłości.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z wypowiedzią raphael1215, jak zaczynałem przygodę z zegarkami byłem w zupełnie innym miejscu. Obecnie przebudowuję kolekcję (na szczęście jestem już bliżej jak dalej) , zmieniłem z czasem i doświadczeniem trochę myślenie o zegarkach.

 

Skłaniam się też ku PO od kolegi Passero, a w sumie raczej od jego znajomego

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/124719-omega-planet-ocean-chrono/

 

jednak cały czas stoję przed najważniejszym dylematem czy kupić Omegę nową czy używaną, w sumie to może trochę podobnie jak z samochodem. Kupisz nowy wiesz co masz, potem jak sprzedajesz więcej tracisz ale i tak są niepodważalne zalety odebrać nowy z salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sugarocker

Jak ją zobaczymy to tak.

Brak aparatu zrobil swoje, wybacz. Lata 40, 50, tak obstawiam. Poprawione indeksy prawdopodobnie, ale nosi sie ja swietnie.

Jak ktos mi powie cos wiecej, bede wdzieczny.

 

21b99p2.jpg

Edytowane przez Sugarocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet, projekt Mark 4.5 uważam za zakończony.9ef0e83fcb2ea7c439c3d31e0f090f31.jpg

 

 

Wysłane z mojego iPada przez Tapatalk

Edytowane przez Gregory_70

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Gratuluję zegarka koledze Gregory_70

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niepodważalna wada jest duża utrata wartości. Dyskwalifikuje to kupno nowki ale co kto lubi. Gdyby nikt nie kupował nowych to skąd by się brały oferty na bazarku ;)

 

PS “Breaking News: James Bond's Omega Seamaster From 'Spectre' Just Sold For Over $100,000; Aston Martin Fetches Close To $3.5 Million” via @watchville

https://www.hodinkee.com/articles/james-bond-spectre-auction-update

 

132k niezła cena jak za gadżet filmowy.

W jaki sposób policzyłeś, że 100k usd to 132k pln?

Edit: ok zajrzałem do linku ;)

132k usd. Nieźle

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało jeszcze siedem takich, posprzedają jeszcze trochę gadżetów i film się zwróci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pogratulować. "Nówka" czy z drugiej ręki?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nówka :), ale w rzeczywistości ma legendarną historię klubową. Do mnie trafił z Pruszkowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo u Filipa nie zabawił.

Gratulacje, dostałeś jakiś fajny pasek? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znam ten egzemplarz... :)

Coś o tym słyszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10400660_10153807216502211_7686798412562

 

zniszczyła mi system...

przypomina yachtmastera z ub roku...ale ww własciwym rozmiarze

przepiękna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.