Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Dopiero po poście akisa zauważyłem, że speedmaster nie ma daty, nie ma to jak odkrywanie ameryki... Zegarek jest świetny, brak automatu mi nie przeszkadza, to zdjęcie z tyłu buduje... ale bez daty? :) ... i tak mi się podoba...

Dopiero po poście akisa zauważyłem, że speedmaster nie ma daty, nie ma to jak odkrywanie ameryki... Zegarek jest świetny, brak automatu mi nie przeszkadza, to zdjęcie z tyłu buduje... ale bez daty? :) ... i tak mi się podoba...

wersja z ręcznym naciągiem jest fajniejsza (wizualnie), a i mechanizm ma ciekawszy wg. mnie

W zegarku codziennym data powinna być, ale jeśli komuś jej brak nie przeszkadza lub kupuje Speediego jako zegarek kolejny (np. ze względu na historię tego modelu, jako uzupełnienie kolekcji miłośnika czasomierzy), to brak daty nie stanowi problemu, a i tarcza symetryczna, bez dodatków wydaje się być kompletna. Chciałbym, aby "moonwatch" kiedyś i moją kolekcję zasilił :)

jeRRy nie ma się co smucić jest Speedmaster stary i nowy z mechanizmem automatycznym, w dodatku Co-Axial i z datą.

jeRRy nie ma się co smucić jest Speedmaster stary i nowy z mechanizmem automatycznym, w dodatku Co-Axial i z datą.

Tak, to prawda - odkopałem sierpniowego Chronosa - przypomniało mi się, że jest w nim artykuł o Spedmasterze (porównanie starego i nowego), a nie czytałem jeszcze - ten nowy zebrał mnóstwo pochwał. Współcześnie wyprodukowany jest też sporo droższy ale sporo w nim nowości (datownik) i nowych technologii (np. krzemowy włos). Jednak jest prawie dwa razy droższy...

Nowy Speedy pomimo wielu zalet to już nie Professional Moonwatch - to jego największa wada.

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

23110422102002-20.png

Jak się Kolegom podoba nowa odsłona AT? Jak dla mnie całkiem ciekawa. To już raczej nie jest zegarek uniwersalny, ale też z tą buźką trudno go nazwać nudnym (choć dla mnie AT nudna w ogóle nie jest).

Widział może ktoś już na żywo?

Jak się Kolegom podoba nowa odsłona AT?

Była gdzieś już na forum dyskusja o tym zegarku, mnie się nie podoba takie zestawienie kolorystyczne.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Nudny to on może nie jest, ale w mój gust to zestawienie kolorów również nie trafia. Powtarzając za którymś z kolegów - wskazówce godzinowej odpadła strzałka....

Musiałem gdzieś przeoczyć dyskusję. Mnie to zestawienie kolorystyczne się nawet podoba, tylko jakoś średnio pasuje mi do raczej stonowanego charakteru AT.

A co do wskazówki godzinowej, ona taka jest niezależnie od wersji kolorystycznej. Mnie się podoba.

Musiałem gdzieś przeoczyć dyskusję. Mnie to zestawienie kolorystyczne się nawet podoba, tylko jakoś średnio pasuje mi do raczej stonowanego charakteru AT.

A co do wskazówki godzinowej, ona taka jest niezależnie od wersji kolorystycznej. Mnie się podoba.

A moim faworytem jest ten :)

2311343220200120.png

Uploaded with ImageShack.us

pozdrawiam

Vetti,

Winszuję Bonda! Dekiel w tym modelu to najfajniejszy bondowski dekiel ever!

Dziękuję :) Dekielek jest mistrzowski - to fakt niezaprzeczalny :)

Ricardo - gratuluję! Zarówno Speedy jak i Railmaster genialne! Ciężko wybrać lepszego z tych dwóch, choć gdybym miał wybierać, to na mój gust jednak Speedmaster, ale w automacie ;)

Dzięki, ale Spidi w automacie- wiem, to może być dla niektórych wygodniejsze/praktyczniejsze,

ale akurat manualny naciąg to ta wisienka na torcie ;) i must be w nim :)

No chyba, że ten najnowszy na 9300- ten znowu jest większy. Ale to już nie jest ten stary dobry Speedy.

Choć muszę przyznać, że na żywo zrobił na mnie naprawdę spore wrażenie- super zegar(mechanizm, wykonanie itp),

fajny rozmiar(choć komfort na nadgarstku już nie ten), ale cena metkowa prawie 30k bardzo mocno studzi te zachwyty :huh:

Najnowszy ma 44,25 mm średnicy i 15,8 mm wysokości. Kawał zegara.

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

nash jak to mówią - mocne wejście :)

moje gratulacje

Ps.

Czy twój nick ma związek z koszykówką ??

Dziekuje. Nick z koszykowka? Nie... Raczej z rownowaga Nash'a :)

Tak mi się skojarzyło z pewnym zawodnikiem i jego numerem na koszulce :)

O matematyce nie pomyślałem :)

Zachwycony jestem tym zegarkiem, naprawde polecam milosnikom Omeg i nie tylko:) nie jest maly, ja mam 18cm nadgarstek i ja widac na nim jako calkiem spora

Edited by nash13