Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wywar

Ja bym oddal do regulacji, max 1,5 sek, mam omege na 9300 i robi 1 na plus i nie wiadomo jak odloze na noc, moje dwie ety2824 po pol roku zwolnily, wiec podejrzewam ze tak wola ustawiac nowe zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywar, Twoja Camry przyspiesza wg. Ciebie w 8s do 200 kph. Twoją opinię odrzucamy jak skrajne oceny za styl w skokach narciarskich :D

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za odpowiedzi :) Bardziej chodziło mi opinie, czy pomijając fakt kopania się z SG mam podstawy do regulacji w ramach gwarancji czy dać sobie spokój i zrobić to na własny koszt? Wiem, że mogę zadzwonić do SG i zapytać ale spodziewam się jaka będzie odpowiedź, a może tutaj ktoś mądrzejszy podpowie jak to uargumentować :-)

Edytowane przez Bronn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za odpowiedzi :) Bardziej chodziło mi opinie, czy pomijając fakt kopania się z SG mam podstawy do regulacji w ramach gwarancji czy dać sobie spokój i zrobić to na własny koszt? Wiem, że mogę zadzwonić do SG i zapytać ale spodziewam się jaka będzie odpowiedź, a może tutaj ktoś mądrzejszy podpowie jak to uargumentować :-)

Ja bym poczekał tak jak Bartek już radził. To może się unormować. Podobnie z odkładaniem zegarka w różnych pozycjach. Ważne by dobrze chodził w tej jednej którą Ty używasz bo z regóły mamy swoje przyzwyczajenia co do tego jak odkładamy zegarek. Co do odchyłki to już też kwestia indywidualna. Mi np Speedmastery chodzą jak chcą i taka ich specyfika. Raz zrobią kilka na przód potem mniej a czasem zero sie trafi. Póki nie przekraczają moje zegarki +15 a -5 to jest dla mnie ok. Ale Po była pamietam bardzo dokładna. Pamietaj że każda regulacja to otwarcie zegarka. Teoretycznie powinieneś wtedy wymienić uszczelkę lub chociaż ją dobrze sprawdzić. SG nie gryzie wbrew opinii. Może jak bywasz w Warszawie to poczekaj i sobie sam do nich podjedz. Wredy przy dobrej rozmowie na miejscu speawdza mechanizm i moze ustawią.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej pozycji jest tak samo, już to przetestowalem. Także w tej kwestii jestem zadowolony :) Będę w styczniu w Warszawie, podjadę faktycznie i pogadam w cztery oczy na miejscu, zawsze to inna rozmowa niż przez telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie osobista wizyta przyniesie lepsze efekty. Do tego czasu poobserwuj jeszcze jak Koledzy radzą. Odchyłka w tej wielkości zbyt duża aby ją zaakceptować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety na bzika na punkcie dokładności najlepsze są kwarce.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety na bzika na punkcie dokładności najlepsze są kwarce.

To nie kwestia bzika, tylko porównań z tańszymi markami. Skoro moje dwie Sellity mają tolerancję 1s/dobę to od PO oczekuję podobnego wyniku.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akceptuje fakt, że zegarek mechaniczny nie będzie tak dokładny jak kwarc. Taki urok ;) Ale tak jak kolega wyżej napisał, są zegarki z tzw. niższej półki, które potrafią być bardzo dokładne. Te 5-6 sekund to nie jest tragedia ale w zestawieniu ze świadomością, że ten konkretny egzemplarz potrafił "chodzić" lepiej powodują moje małe zegarkowe rozterki. W sumie chyba o to chodzi w naszym hobby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Akceptuje fakt, że zegarek mechaniczny nie będzie tak dokładny jak kwarc. Taki urok ;) Ale tak jak kolega wyżej napisał, są zegarki z tzw. niższej półki, które potrafią być bardzo dokładne. Te 5-6 sekund to nie jest tragedia ale w zestawieniu ze świadomością, że ten konkretny egzemplarz potrafił "chodzić" lepiej powodują moje małe zegarkowe rozterki. W sumie chyba o to chodzi w naszym hobby :)

 

Jak chodził lepiej, cza było siedzieć na d*pie...lepsze jest wrogiem dobrego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat prawda.  Nie warto grzebać z byle powodu, chyba że jest problem, który zdecydowanie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodził, chodził, nie licząc sytuacji, kiedy odłożony został na boku, koronką do góry. Wtedy śpieszyło mu się 120 sekund na dobę :D poza tym jednym położeniem trzymał czas wzorowo, jak pisałem wcześniej 0,5 sekundy na plus. To było powodem wysłania go do serwisu. Czułem, że jak do mnie wróci to już nie będzie tak idealnie ale chyba każdy będąc na moim miejscu, mając jeszcze zegarek na gwarancji, postąpiłby tak samo :)

Edytowane przez Bronn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba po raz pierwszy podoba mi się dwukolorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Akceptuje fakt, że zegarek mechaniczny nie będzie tak dokładny jak kwarc. Taki urok ;) Ale tak jak kolega wyżej napisał, są zegarki z tzw. niższej półki, które potrafią być bardzo dokładne. Te 5-6 sekund to nie jest tragedia ale w zestawieniu ze świadomością, że ten konkretny egzemplarz potrafił "chodzić" lepiej powodują moje małe zegarkowe rozterki. W sumie chyba o to chodzi w naszym

Koledze chyba chodzi o to czy zrobią to w ramach gwarancji bezpłatnie. Generalnie nie ma podstawy, odchyłka mieści się w standardzie COSC. Ale jeśli będziesz w Warszawie to podjedź do serwisu może zrobią to nieodpłatnie w ramach korekty ustawień chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodzi o to czy zrobią to w ramach gwarancji bezpłatnie. Generalnie nie ma podstawy, odchyłka mieści się w standardzie COSC. Ale jeśli będziesz w Warszawie to podjedź do serwisu może zrobią to nieodpłatnie w ramach korekty ustawień chodu.

Dokładnie o to mi chodziło. Jak będę miał możliwość to podjadę i zapytam. Jeśli nie zrobią w ramach gwarancji to wtedy oddam zegarek w ręce jakiegoś dobrego fachowca :)

 

Jeśli złoto w tej Omedze na żywo jest tak matowe jak na fotce to myślę, że i mnie przypadłaby do gustu... piękna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Albo ten two-tone jest piękny albo ja się starzeję ale mógłbym nosić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.