Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

To kto załatwia wejściówki do nowej fabryki? Ja załatwię transport Ps. Wejsciówki i oczywiście przewodnika...

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym chciał jeszcze dopytać, czy cofanie/stopowanie sekundnika koronką (brak stop sekundy) przy ustawianiu/ synchronizacji czasu na pewno nic 1861 nie zrobi??

 

 

edit. jest taki zapis nawet w manualu, że można tą metodą zatrzymywać sekundnik, nie ma nic o cofaniu. I jedno i drugie wzbudza we mnie obawy, nie mam zamiaru tak dokładnie ustawiać tego zegarka - pytam z ciekawości po Waszych doświadczeniach

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zapamiętałem. Kiedyś tu lub na WUS czytałem, że w cal. 1861/1863 można zatrzymać chronograf na jakimś pomiarze na długi okres i nie wpłynie to negatywnie na sprawność i żywotność mechanizmu. Np. włączam stoper i zatrzymuje pomiar np. na 3h 18min 25s i tak zatrzymany stoper pozostaje sobie na 2 tygodnie i przez ten czas codziennie nakręcam zegarek i normalnie używam. Dopiero po tym czasie go sobie zeruje. Czy ktoś biegły od strony mechanicznej potwierdzi tę informację?

Jeżeli o to Tobie chodziło, to rozmowa na forum była na temat czy chodzący chronograf wpłynie na rezerwę chodu. Wniosek był, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem dyskusje związaną z tym czy chrono można sobie zatrzymywać- domyślnie chodziło o taki rodzaj "pokazywania daty" :P

Wniosek był, że nie ma to znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka do historii2b50e96c961de33c6ccb8d126c48563e.jpgc071bbe76f345e6f9de122eb7ed568dc.jpg

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że przymierzasz się do szafirowej wersji.Nie rób tego błędu i bierz hesalit.Mówię Ci to jako były posiadacz wersji szafirowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szczerze mówiąc obie wersje są fajne i obie mają swoje plusy i minusy. Dlatego mocno się zastanawiam i jeszcze długo się będę zastanawiał, którą wersję wybrać, bo tym razem będzie to już egzemplarz na stałe.

Zupełnie nie rozumiem tego co koledzy piszą, że tylko hesalit i nic innego ;)

Osobiście mam odczucia 50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szczerze mówiąc obie wersje są fajne i obie mają swoje plusy i minusy. Dlatego mocno się zastanawiam i jeszcze długo się będę zastanawiał, którą wersję wybrać, bo tym razem będzie to już egzemplarz na stałe.

Zupełnie nie rozumiem tego co koledzy piszą, że tylko hesalit i nic innego ;)

Osobiście mam odczucia 50/50

Krystian ale Ty nosisz 300- tkę na meshu...masz „mocne papiery” na bycie ekscentrycznym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie na wakacjach :)

Przeważnie to jest nato :)

Zresztą Moony też głównie na nato nosiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie na wakacjach :)

Przeważnie to jest nato :)

Zresztą Moony też głównie na nato nosiłem :D

No i dlatego sprzedałeś, jakbyś nosił też na skórze to zostałby na zawsze i nie miałbyś teraz dylematów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Głównie na wakacjach :)

Przeważnie to jest nato :)

Zresztą Moony też głównie na nato nosiłem :D

Nie jestem w stanie zrozumieć, jak ktoś tak mocno "siedzący w Omedze" jak Ty może w ogóle rozważać szafir... może dlatego, że ja specjalnie bystry nie jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zrozumieć, jak ktoś tak mocno "siedzący w Omedze" jak Ty może w ogóle rozważać szafir... może dlatego, że ja specjalnie bystry nie jestem ;)

Szafir jest droższy czyli bardziej „ prestiżowy” ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Szafir jest droższy czyli bardziej „ prestiżowy” ;-)

 

... no taaak, to wszystko wyjaśnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zrozumieć, jak ktoś tak mocno "siedzący w Omedze" jak Ty może w ogóle rozważać szafir... może dlatego, że ja specjalnie bystry nie jestem ;)

Tak szczerze mówiąc to cieszył mnie bardzo widok werku

 

Jedyny plus szafiru to fakt że można sobie pooglądać mechanizm, ale mnie to szczerze mówiąc mało cieszy, tym bardziej że mechanizm w Moonwatchu to nie jest szczyt elegancji XD. Z resztą do plastikowego moona można założyć przezroczysty dekiel jakby ktoś bardzo chciał.

No widzisz, a dla mnie to był wielki plus, a przekładanie dekla nie dla mnie. Poza tym wizualnie mała różnica jest. Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajmy się faktów Panowie.. o tym głośno się nie mówi ale są dowody, że Amerykanie lądowali na hesalicie.

 

ndmrInK.jpg

 

Ponoć hesalit był też w powłoce Saturna V.

 

aqdCDeD.jpg

 

Znalezione na sieci, a tam są różne bzdury. Niektórzy wypisują nawet,że Ziemia jest okrągła.. okrągła czujecie? i że niby się kręci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się jeszcze nie chwaliłem nowym paskiem :D

 

WsdlxzA.jpg


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że przymierzasz się do szafirowej wersji.Nie rób tego błędu i bierz hesalit.Mówię Ci to jako były posiadacz wersji szafirowej :)

Przymierzałem hesalit i nie było różnicy. Dla mnie oczywiście! Szkiełko plastikowe jest mocno wypukłe a szafir niemal płaski. Jak przyjdzie pora na Moona to z pewnością dla swojej wygody wezmę ze sobą wersję z szafirem i to bez dwóch zdań A jak już coś z plastikowym to ten model poniżej. Dodam, że jestem początkującym zegaromaniakiem

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

b643d6dad7625ed0a62b70ad1a9fbe34.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

bo nic już dalej w zegarkach nie ma :).

Coś by się znalazło. ;)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gRKoRNc.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami jesteś. ;) Gratuluję i niech przynosi jak najwięcej zadowolenia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zgodnie z zapowiedziami jesteś. ;) Gratuluję i niech przynosi jak najwięcej zadowolenia.

I jak najmniej rys na hesalicie  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.