Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

Zgadzam się. 40 mm leży swietnie, 42 mm, zwłaszcza na pasku NATO już dużo gorzej, koperta odstaje od ręki na grubość 2 pasków.

65 40mm ma to coś w wyglądzie, mimo że wiele osób uważa go za plastykowy z wyglądu. Nie podzielam tego zdania.

Wybór trudny, dla mnie na dziś lewy

42mm w wersji na nato leży jak leży przez konstrukcję tego typu paska. Każdy zegarek z tym paskiem tak się układa.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

20170114_173957_HDR-01-1_zpskfhciojz.jpg

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

42mm w wersji na nato leży jak leży przez konstrukcję tego typu paska. Każdy zegarek z tym paskiem tak się układa.

Tak, zgadzam się, sens mojej wypowiedzi był taki, że jeśli 65 40mm to tylko na gumie (czarny NATO nie powalił mnie na żywo) i leży świetnie a

65 42 mm jak dla mnie dobrze wygląda z granatowym NATO, ale wadą tego paska (jak każdego innego NATO) to odstawanie i gorsze ułożenie na nadgarstku. Szkoda, że do 42mm nie ma paska gumowego.

Jash, czy do tego zapięcia motylkowego można dostosować pasek skórzany wykonany np. przez JFS?

Czy wiadomo już coś na temat opcji ori pasków w wersji ze srebrnym cyferblatem?

Edited by Plumber

42mm wygląda dobrze na bransolecie, ale najlepiej na tym skórzanym pasku. Gumę można dobrać.

40mm wygląda dobrze tylko na firmowej bransolecie. kauczuk za wąski i za długi jak dla mnie.

Paski skórzane z wersji 42mm na tę chwilę nie do kupienia.

Co do motylka - jest dostosowany pod pasek nato. Nie sądzę, aby Filip był w stanie zrobić tak cienki pasek skórzany. Nie mniej są inne motylki w Orisie pod paski skórzane.

a ja życzę Wam Miłośnikom marki Oris Szczęśliwego Nowego Roku!!!!!

IMG_0871.jpg

Edited by oriseek

Elvis bardzo słuszna koncepcja.Porządny zegar w męskim rozmiarze, a nie jakiś nurkopodobny zegareczek wielkości kapsla :).Kuzyn mojego Recona.Udzielam pochwały przed frontem kompanii :D .

Edited by loco50

Elvis bardzo słuszna koncepcja.Porządny zegar w męskim rozmiarze, a nie jakiś nurkopodobny zegareczek wielkości kapsla :).Kuzyn mojego Recona.Udzielam pochwały przed frontem kompanii :D .

Dla mnie nurek to musi być nurek z krwi i kości. 65 to dla mnie udający ten styl elegancki zegarek pod mankiet. Ale co kto lubi. Na pewno prodiver jest świetny. Ma mnóstwo smaczków. Jestem zakochany w wypukłym szkiełku. Robi super efekt w świetle słonecznym razem z AR, które niby wewnętrzne a jest świetnie wyczuwalne. Bezel też jest niesamowity. Jest niby czarny, ale jak kameleon łapie barwy nie z tej ziemi. No i piękne wykonanie koperty, szczotkowania, polerka.. ehh.. patrzę na te 65- wieje nudą..

Dla mnie titan C był największym rywalem.

Edited by elvis512

co kto lubi;-):-D

Wiadomo, ale nikt mi nie wmówi, że 65 to rasowy nurek, szczególnie z cyframi na tarczy, które w ogóle nie kleją się z tą stylistyka..

Edited by elvis512

Równie dobrze można napisać, że rasowy nurek to zegarek, który spełnia normy ISO 6425, a nie "wygląda" i w ten oto sposób 99% z nas nosi popierdółki :D

Równie dobrze można napisać, że rasowy nurek to zegarek, który spełnia normy ISO 6425, a nie "wygląda" i w ten oto sposób 99% z nas nosi popierdółki :D

Ale przynajmniej sprawiają wrażenie:) a chyba też o to chodzi

Jeżeli dla Ciebie 65 nie wygląda jak nurek, chociaż w czasach kiedy go wypuszczono tak wyglądały te zegarki, to co powiesz na to?

nomos-ahoi-0513-970x623.jpg

:D

Dla mnie nurek idealny to koperta 38-40mm maks, 30atm i mega luma.

Edited by Jash

Jeżeli dla Ciebie 65 nie wygląda jak nurek, chociaż w czasach kiedy go wypuszczono tak wyglądały te zegarki, to co powiesz na to?

:D

Tu chyba brak komentarza będzie najlepszy. Nurek jak z Koziej... :)

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Elvis widzę że jednak się zdecydowałeś - chwilkę to trwało;) Ale masz rację nic tak nie cieszy jak Diver na ręku:)

PS.

To i ja się przypomnę:

cc8658cd1478b02cmed.jpg

No, no. Świetny pasek do niego. Pasuje świetnie. Podkreśla "wintydżowość" stylu tego Originala.

Edited by BlasiusG