Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

Przyłączam się do klubu. Na mojej ręce nowy nabytek, odpowiedź na pragnienie posiadania zegarka z komplikacją dużej daty: Oris Artelier Big Date, który na początku nieco mnie rozczarował wizualnie mniejszą tarczą, niż się spodziewałem (przez dość szeroki bezel), ale po oswojeniu się zachwycam się nim z dnia na dzień coraz bardziej.

post-87745-0-51884700-1493807225.jpg

Panowie,trochę z przymrużeniem oka napisałem o dawnych czasach.Chodzi mi o to ,że te zegarki Orisa z kolekcji sprzed dwóch, trzech ,kilku lat miały pewien niepowtarzalny sznyt.Ja jestem fanem marki- mam Marine Recona,rzeczonego Aquisa, Alteriera Worldtimera czy mojego ulubionego Calculatora, które uważam za świetne i ciekawe stylistycznie zegarki. Obecne modele, może oprócz CB Edition są po prostu nijakie. Ze smutkiem stwierdzam, że nie ma czegoś takiego nowego w ofercie Orisa co zaparło by mi dech w piersiach i chciałbym to mieć. Podobnie z resztą jest ze wspomnianą wyżej glicynką.Też mam kilka ciekawych modeli, ale ze współczesnych to może tylko Aquarius.

Jak każde inne 733

oris-733-da.png

Kiedyś zdarzało się, że przy zakrytych deklach wahnik nie był z czerwonym elementem, ale to jedyne co różniło od tych z przezroczystych dekli.

*** DOXA Sub 300 Professional ***

Panowie,trochę z przymrużeniem oka napisałem o dawnych czasach.Chodzi mi o to ,że te zegarki Orisa z kolekcji sprzed dwóch, trzech ,kilku lat miały pewien niepowtarzalny sznyt.Ja jestem fanem marki- mam Marine Recona,rzeczonego Aquisa, Alteriera Worldtimera czy mojego ulubionego Calculatora, które uważam za świetne i ciekawe stylistycznie zegarki. Obecne modele, może oprócz CB Edition są po prostu nijakie. Ze smutkiem stwierdzam, że nie ma czegoś takiego nowego w ofercie Orisa co zaparło by mi dech w piersiach i chciałbym to mieć. Podobnie z resztą jest ze wspomnianą wyżej glicynką.Też mam kilka ciekawych modeli, ale ze współczesnych to może tylko Aquarius.

Zgadzam się w większości, pierwszym Orisem, który mnie zachwycił i wygrał ze wszystkimi diverami w okolicy budżetu był divers date, później już mniej aquis, teraz długo długo nic.

4054eb1bb0d36d709bbb5097e8a1f8fb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kiedyś na pewno do niego wrócę, może gmt?

Roback1 - piękny. Podoba mi się połączenie ciemnego i wypranej pomarańczy indeksów i wskazówek. Gratuluję smaku :-)

Dziś robię to czego Ty nie robisz.

Jutro będę w stanie robić to czego Ty nie potrafisz.

8157247_IMG_20161112_100115.jpg

Przypomnę się swoim :).

Ciekawy, nawet bardzo.

Pasek standardowy z zestawu, czy wybór pozasalonowy?

Bardzo ładnie komponuje się z zegarkiem.

Dziś robię to czego Ty nie robisz.

Jutro będę w stanie robić to czego Ty nie potrafisz.

Roback1 - piękny. Podoba mi się połączenie ciemnego i wypranej pomarańczy indeksów i wskazówek. Gratuluję smaku :-)

Dzięki, wiem, że zostanie u mnie na długo. Fajna limitacja i do tego dochodzi tytanowa koperta oraz bransa. Wszystko gra ze sobą świetnie. Dzisiaj zauważyłem że luma świeci na zielono, a godzinowa na żółto. Jash czy to możliwe?

Edited by roback1

Słoneczna majówka za nami ;)

8177189_GMG_4046.jpg

Jak ktoś będzie w Nadarzynie to zapraszam zobaczyć na żywo.2e2d9f57851593594a5ce8f45e61a737.jpgf07dce1167279b2cb05580fd1996ff3f.jpga298be07ffe519ca01d38fa870f44b59.jpg

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Jak ktoś będzie w Nadarzynie to zapraszam zobaczyć na żywo

Jak wrażenia. Wiem ze podobał ci sie na fotach równie mocno jak mnie.

Jasny 65 fajny, Aquis nowy fajniejszy

Obydwa są ładne. Chyba rzeczywiście trzeba je obejrzeć na żywo :) Szczerze mówiąc nastawiałem się na jasnego .

Będę jutro w Nadarzynie i na pewno obejrzę. Też chodzi mi po głowie jasny 65 :)

Dziś już nie będę miał 65, poszedł do kolegów z Chronos24.pl ;) tak czy siak zapraszam.

Guest Kwiatek

Wczoraj miałem przyjemność przymierzyć silver, i jakoś ten zegarek mnie nie ruszył, na zdjęciach wyglądał genialnie a tutaj jakoś tak sobie (imo oczywiście)

Za to zielony jest mega! Gra kolorów na tarczy w różnym świetle, brązowy pasek do niego i wygląda fenomenalnie!

Nowy Aquis dla mnie petarda!

c5a814c5e5e202e896384b1c9930ef1b.jpg0b496d4f170fa6bea6b643979606f316.jpg56e25d8c90471b84c32624ed636014a4.jpgbfbe77b040d9a8fe3b445364a3613bc2.jpg49199fa99dc14f84035925509fb2e60f.jpg7d231d4213351ae5f22a1ee8d9192137.jpgc79864ca6e7e20a31109c5f21c07ac14.jpg

Edited by Kwiatek

Jak dla mnie ten jasny na ręce mega fajnie wygląda. Podoba mi się i tarcza w słońcu bardziej na złotą wygląda ;)

Guest Spatz

Zielony faktycznie fajny ale ten z arabskimi indeksami najfajniejszy wg mnie. Bardzo wygodne zegarki.