Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

8816937_HMG_2471.jpg

8816935_HMG_2480.jpg

8816936_HMG_1475.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przy okazji pragnę zwrócić uwagę, że wersja 40mm na pasku NATO ma niewyjmowalne teleskopy. Trzeba je przeciąć aby np. założyć normalny pasek. No i trzeba mieć nowe teleskopy oczywiście. Tylko ta jedna wersja. 41mm na NATO o dziwo ma normalnie i wszystkie inne wersje tak samo. To jest dopiero wariactwo :D

Nie rozumiem. A wersja 40 z normalnym paskiem ma normalne teleskopy? Po co w wersji z NATO są one niewymienialne? Są jakoś na stałe połączone z kopertą? Jak w niektórych zegarkach wojskowych?

Bransoleta założona bo podobno upały idą

Za to Aquis jest super. Nowy wypust jest jeszcze fajniejszy przez to że jest subtelniejszy w moim odczuciu. A kobieca ich wersja to najładniejszy damski nurek.

 

Hehehe:D Edytowane przez P10TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. A wersja 40 z normalnym paskiem ma normalne teleskopy? Po co w wersji z NATO są one niewymienialne? Są jakoś na stałe połączone z kopertą? Jak w niektórych zegarkach wojskowych?

Hehehe:D

Nie. Da się je wyjąc ale trzeba naciąć. Zwykłe teleskopy ale zabezpieczone tulejką przez co nie ma jak ich wyhaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa, w ten sposób. Dzięki Mikołaj. No to już kompletnie tego nie rozumiem. Rozumialbym gdyby były litą całością z koperta dla bezpieczeństwa, jak w militarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie rozumiem. A wersja 40 z normalnym paskiem ma normalne teleskopy? Po co w wersji z NATO są one niewymienialne? Są jakoś na stałe połączone z kopertą? Jak w niektórych zegarkach wojskowych?

Hehehe:D

Wersja 40mm z paskiem nato ma stałe teleskopy, ale można wyjąć poprzez przecięcie np. po środku i wyjęcie dwóch części. Pozostałem wersje mają normalnie. Dlaczego tak to już pytanie do Orisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to po to żeby zegarek był bezpieczny na pasku i nie grozilo wypięcie teleskopów. Sporo wojskowych zegarków tak miało. Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Miało by to sens, gdyby wersja 42mm na nato też miała stałe teleskopy, a nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej o 40mm coraz częściej myślę:)

Piękny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleżał w pudle dobrych parę lat. Miał iść na bazarek ale... dzisiaj poświęciłem mu więcej czasu i podczas foto sesji doszedłem do wniosku że to  fajny zegarek jest. Przede wszystkim wysoka jakość wykonania.  Koperta to kawał bardzo  ładnie szczotkowanej stali a  42mm średnica w ciekawym profilowaniu powoduje, że Oris świetnie leży na łapie. Szkiełko szafirowe, w środku ETA 2836-2 z modułem dnia tygodnia, przyzwoite wr100 i zakręcana koronka. Tarcza częściowo gliszowana i nakładane indeksy. Do tego guma z zapięciem motylkowym.  I to co mnie kiedyś zniechęciło do tego zegarka czyli masywne uszy dodają mu sporo charakteru. Muszę pozbyć się paru zegarków, za dużo ich ale tego Orisa chyba zostawię. Ciekaw jestem Waszych opinii.

 

post-89160-0-10282000-1501082996_thumb.jpg

post-89160-0-43547600-1501082999_thumb.jpg

post-89160-0-43819500-1501083002_thumb.jpg

post-89160-0-66498600-1501083005_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smaczny orisek.Ale ja nie jestem obiektywny bo jestem fanem marki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny był :( może ktoś chce sprzedać muszę naprawić ten błąd!

 

post-33440-0-35131300-1501184935_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja moich Malediw tak szybko nie puszczę;P Orisów żal po czasie. Ja zrobiłem błąd sprzedając Swiss Huntera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz i nawet nie podziekowaleś za doradztwo heh,, ok ok podam adres dobrego burbona wyślesz i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, mówisz-masz:) Daj adres na priw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kloc :D

 

de383e40c078.jpg

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam już trzy Aquisy...:P

Oddaj jednego;)

Edytowane przez elvis512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.