Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Jakby nie patrzeć Aquis to najbardziej rozpoznawalna i najlepiej sprzedająca się linia, chociaż ostatnio Bic Crown stara się deptać po piętach.

 

BTW

 

Kajdan skrócony i na łapę

 

9ee152b7f2d2229136f035a4945f7d1d.jpg

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć Aquis to najbardziej rozpoznawalna i najlepiej sprzedająca się linia, chociaż ostatnio Bic Crown stara się deptać po piętach.

 

BTW

 

Kajdan skrócony i na łapę

 

 

No i znowu odważnik :)

 

Tak na przekór :)

 

16052057_1111.jpg

 

Na szybko rąbnięte tosterem....

Też niebieski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tego wolframowego szaraka.

 

Szarak jak najbardziej smile.png, jedynie nie wiem czy w Reliefie bezel jest wolframowy?

@Jash chyba pisał, że jest wolframowy. Albo coś pomyliłem.

 

 

Ja mam głównie piloty od nich i 2 eleganty. Czytając kilka ostatnich stron tego tematu można odnieść wrażenie, że Oris robi tylko Aquisa w różnych wariantach smile.png.

To po części wynik działań samego Orisa. Zobacz ile się dzieje w Diving Collection. Co rusz nowe Aquisy, nowe limitki. A ile w Culture Collection. Dwie limitki, chyba całkowicie zlikwidowana linia Artix.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W sensie to co sobie wziąłem? Powinien być w BC

 

Tak, chodzi mi Jacku o ten egzemplarz 41,5 który pokazywałeś na ręku w tym temacie - bo zakładam

ze to była fotka tego zegarka na twojej łapie :) gdzie dorwać ta 1 sztukę żeby przymierzyć ? Jeżeli jest w BC to znaczy ze do przymiarek czy w sprzedaży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć Aquis to najbardziej rozpoznawalna i najlepiej sprzedająca się linia, chociaż ostatnio Bic Crown stara się deptać po piętach.

 

BTW

 

Kajdan skrócony i na łapę

 

 

 

Jeszcze raz powtórzę. Ten model kolorystycznie wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

W sensie to co sobie wziąłem? Powinien być w BC

 

Tak, chodzi mi Jacku o ten egzemplarz 41,5 który pokazywałeś na ręku w tym temacie - bo zakładam

ze to była fotka tego zegarka na twojej łapie :) gdzie dorwać ta 1 sztukę żeby przymierzyć ? Jeżeli jest w BC to znaczy ze do przymiarek czy w sprzedaży ?

 

Ten mój Grzechu ma 43,5mm. Werjsa 41,5mm będzie dopiero w czerwcu.

 

Jeszcze raz powtórzę. Ten model kolorystycznie wymiata.

 

Dzięki Artur. Pamiętam, że pierwszego dnia jak przyszły, nie byłem przekonany. Drugiego dnia wiedziałem już na stówę, że go chcę

 

5orBgAt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurtka na wacie, nie mogli zrobić podobnej limitki w odcieniu zieleni, np. takiej zgniłej jak ten Aquis 39,5mm? Tylko normalny rozmiar 43,5mm albo nawet trochę mniejszy 41,5mm... Ja bym nawet się poświęcił i wymyślił im jakis zbożny cel, na przykład ochrona i konserwacja zalanych wyrobisk górniczych po odkrywkowej eksploatacji gliny na Górnym Śląsku. Kolor by może i pasował :P


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquis ma swoją wagę, to fakt. Mimo niezbyt wielkiej łapy przyzwyczaiłem się do niego dość szybko. W zasadzie noszę go bez przerwy. Nic innego mi już nie podchodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku , 9 lutego w poście chyba 7382 wrzuciłeś fotkę Aquisa w rozm .41,5 i uznałem

Ze masz 1 egzemplarz i to twoje zdjęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To było zdjęcie z serwera Orisa ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strefa wolna od nowości i limitek:

 

IMG-20200305-130400.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Orisowie:)

Po długich dywagacjach wymyśliłem sobie zegarek, który spełnia większość moich specyficznych kryteriów.

Mniejsza o nie i ich genezę, zegarek to Oris Atelier Calibre 113, ref: 01 113 7738 4063-Set 8 23 79PS (ref spisany ze strony Orisa)

Zasadniczo biały kruk i póki co nie udało mi się go jeszcze na żywo zobaczyć, choć pytałem, dzwoniłem.

Może wobec tego ktoś z kolegów forumowiczów ma, bądź miał przyjemność obcować z tym zegarkiem? 
Mam obiekcje co do rozmiaru bo 43mm jak na moją chudą rękę może być trochę za duże. Co prawda mam i noszę divery w rozm 43, nawet masywniejsze od tego Orisa, ale nie na co dzień, a po dłuższym noszeniu zwyczajnie mnie męczą na ręce i wolę coś mniejszego i lżejszego. Oris miałby pełnić rolę tego głównego zegarka noszonego najczęściej, codziennie praktycznie, stąd moje obiekcje i pytanie do Was.  

01 113 7738 4063-Set 8 23 79PS

01 113 7738 4063-Set 8 23 79PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panie, jest tak. Chętnie bym pomógł, ale nie mamy już w dystrybucji żadnej wersji 113. Co do rozmiaru to te 43mm przy moim Aquisie 43,5mm wyglądają jak 49mm ;)

Mała luneta i duże szkło optycznie powiększają. Zegarek jest mimo to w miarę płaski i dobrze leży na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówicie o tym modelu, to wydaje się być ogromny ;)

post-94831-0-33832600-1583430342.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku jesteś niemożliwy. Kusisz okrutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strefa wolna od nowości i limitek:

Ejj, jak to, przecież pomarańczka to nowalijka :D Gratulejszyn Leszku, To bardzo fajna wersja, i ładnie świeci luma (niespotykany kolor) szkoda tylko, że na gumie, strasznie niewygodnie jest z nieprzyciętą gumą i tym zapięciem. Inaczej zostałby u mnie.

 

 

No tutaj, w takim zestawieniu kolorystycznym z ubraniem, to nawet i do mnie gada ta wersja :)

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj, jak to, przecież pomarańczka to nowalijka :D Gratulejszyn Leszku, To bardzo fajna wersja, i ładnie świeci luma (niespotykany kolor) szkoda tylko, że na gumie, strasznie niewygodnie jest z nieprzyciętą gumą i tym zapięciem. Inaczej zostałby u mnie.

 

No nie tak całkiem nowa ta wersja, ale aktualna, bo ten mój drugi orisowy pupilek to jest jedynka. Dzięki, zadwolony jestem w sumie z paska, chociaż rzeczywiście ten długi jęzor trochę przeszkadza na nadgarstku. Ale chciałem na gumie dla odmiany, bo zapięcie jest fajne i całość taka stonowana. Te nowe bransolety do Aquisów nie podchodzą mi wizualnie, chociaż na pewno wygodne.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34af1967db6a240ea276ce9461f3b603.jpg

 

Nie limitka, ale bardzo mi się podoba


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyznać no mnie się tu Robaczkowie kto używa swojego Aquisa zgodnie z przeznaczeniem :rolleyes::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyznać no mnie się tu Robaczkowie kto używa swojego Aquisa zgodnie z przeznaczeniem :rolleyes::lol:

Ja, głównie używam swojego do sprawdzania czasu


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, głównie używam swojego do sprawdzania czasu

Rozumiem, że głęboko pod wodą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że głęboko pod wodą :D

Na chwile obecna największy zbiornik wodny, jaki jest w zasięgu ręki, to domowa wanna ale za niespełna dwa tygodnie dołączę zdjęcia oceaniczne


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.