Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, gambit17 napisał(-a):

Rozglądam się ze takim EDC, a brak daty to jednak must have. 

Teoria sprzeczności. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Teoria sprzeczności. 

 

Hehe no jednak mój błąd, ale wiadomo o co chodzi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana paska na bransoletę. Może ktoś chętny na Orisa? Interesuje mnie wymiana na jakiś fajny zegarek, raczej nienurek i bez dopłat z mojej strony.

received_968243027727578.jpeg

received_641504507939709.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Bardzo ładnie wygląda i Gratuluję kolejnego ładnego Orisa ;)

Jak dla mnie na tym oryginalnym pasku nawet lepiej. 

A, pięknie dziękuję. Pewnie docelowo kupię bransoletę, ale na każdy pasku dobrze wygląda, nawet czerwony dzisiaj przymierzałem. Teraz założyłem na próbę mesha od mojego Hamiltona i jest 100% wintydżowy klimat:-) Orisowa skórka jest bardzo fajna, tylko mnie zwężanie do 14mm już trochę razi, nawet w stylu retro.

IMG-3682.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, ledr said:

No więc tak to na żywo wygląda:-)

 

 

 

 

Na pierwszym - pasek ori skórka, na pozostałych guma z moich zasobów.

Wow! Dotarł!  Niech się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tts napisał(-a):

Wow! Dotarł!  Niech się nosi!

Dzięki, Tomku, taka niespodzianka, czekałem miesiąc, wczoraj szybki mail, że jest już w Berlinie, a dzisiaj odebrałem. Mimochodem stałem się członkiem Oris Social Club w Madrycie (z takim logo i oznaczeniem na deklu mam egzemplarz - MAD).

Biały kruk, można powiedzieć😉

 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, ledr napisał(-a):

A, pięknie dziękuję. Pewnie docelowo kupię bransoletę, ale na każdy pasku dobrze wygląda, nawet czerwony dzisiaj przymierzałem. Teraz założyłem na próbę mesha od mojego Hamiltona i jest 100% wintydżowy klimat:-) Orisowa skórka jest bardzo fajna, tylko mnie zwężanie do 14mm już trochę razi, nawet w stylu retro.

IMG-3682.jpg

Super zegarek Leszku. Gratuluję zakupu. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Super zegarek Leszku. Gratuluję zakupu. 

Dzięki, Marcin. Długo opierałem się różnym 65-tkom, ale ta wersja rozbroiła mnie zupełnie. To czysta definicja tego co pewien portal określa w swojej nazwie jako "monochrome watches":-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym paskiem zwężanym tak mocno to rzeczywiście przesada. Ja też nie przepadam za zwężonymi paskami ale te 2 mm to jest maksymalnie co mogę przyjąć. 

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc tak to na żywo wygląda:-)
 
IMG-3671.jpg&key=1ad1ac00dd5e4286abe98df145689aa1ce30b7775a078c059a344161ae42f71e
IMG-3677.jpg&key=fddecbc3f59d10e9bdbcda7412815bf594df37b55650a3348376362c373a1825
IMG-3680.jpg&key=3c4a17d9889251d523708913039fb65248ea30f786e7820286365c776c0b7f9f
Na pierwszym - pasek ori skórka, na pozostałych guma z moich zasobów.

Gratuluje! Świetnie wyglada na tej gumie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):


Gratuluje! Świetnie wyglada na tej gumieemoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

16 minut temu, Barop napisał(-a):

Gratuluję zakupu.

Dziękuję, zegar zyskuje na żywo, kolor tarczy jest bardzo ciekawy, bo to nie do końca biel, tylko coś między srebrnym a ecru. Jedna wada: ten rozmiar pasuje mojej żonie i już zaczęła mnie urabiać... Na poczekaniu musiałem wymyślić taką typowo zegarkową kategorię jak "rok miodowy";-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ledr napisał(-a):

 

 Jedna wada: ten rozmiar pasuje mojej żonie i już zaczęła mnie urabiać... 

 

Problemy zawsze można przekuć w nowe  szanse & możliwości.

Zabór zegarka przez żonę to wspaniała okazja dla Ciebie do nowego zakupu/polowania ☝️

Ja tak robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiRnpbv.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, ledr said:

 Jedna wada: ten rozmiar pasuje mojej żonie i już zaczęła mnie urabiać... Na poczekaniu musiałem wymyślić taką typowo zegarkową kategorię jak "rok miodowy";-)

 

Świetnie! Tym sposobem problem limitu w pudełku rozwiązany. ;) Jak Cię zacznie nosić na kolejne zakupy, to zamiast sprzedawać, dasz Żonie. Zawsze później można pożyczać. 

 

Tym sposobem i wilk cały i owcą syta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ledr napisał(-a):

No więc tak to na żywo wygląda:-)

 

IMG-3671.jpg

IMG-3677.jpg

IMG-3680.jpg

Na pierwszym - pasek ori skórka, na pozostałych guma z moich zasobów.

Gratuluję. 

Zostaw na gumie ponieważ na niej wygląda bardzo dobrze.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, tts napisał(-a):

 

Świetnie! Tym sposobem problem limitu w pudełku rozwiązany. ;) Jak Cię zacznie nosić na kolejne zakupy, to zamiast sprzedawać, dasz Żonie. Zawsze później można pożyczać. 

 

Tym sposobem i wilk cały i owcą syta. ;)

Owca mi już któryś zegarek podbiera i ciągle niesyta...🙃

19 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Gratuluję. 

Zostaw na gumie ponieważ na niej wygląda bardzo dobrze.  

Dzięki, na razie na wszystkim mi pasuje i bawię się w zmienianie pasków i mesha, ale docelowo pewnie na gumie albo hybrydzie wyląduje.

Od rana próbuję uchwycić na zdjęciu tę fakturę i odcień tarczy, bo jest fantastyczna, a jeszcze wypukły szafir kapitalnie zniekształca detale. Indeksy na 6 i 9 wyglądają tu na ostro ruszone przy nakładaniu😉

IMG-3690.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2023 o 12:27, Barop napisał(-a):

received_288624687153669.jpeg

 

 

Barop jakie odchyłki ten mechanizm robi średnio na dobę u Ciebie? i jaka jest rzeczywista rezerwa chodu ? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, gambit17 napisał(-a):

 

 

Barop jakie odchyłki ten mechanizm robi średnio na dobę u Ciebie? i jaka jest rzeczywista rezerwa chodu ? pozdr

Co do rezerwy chodu to jej nie mierzyłem bo musiałbym go nie używać przez pięć dni. Odchyłkę dobową mierzyłem na początku to było jakieś 5-6sek/dobę. Z filmu na YT wiem, że jak chcesz nakręcić go manualnie to musisz wykonać ok. 280pełnych obrotów. Jeśli chodzi o nakręcanie automatyczne to przez brak wskaźnika rezerwy nie jestem w stanie powiedzieć jak szybko naciągana jest sprężyna. Opiszę Ci jeszcze sytuację sprzed kilku dni. Wyjąłem zegarek z pudełka i poszedłem na szybki marsz. Sprawdziłem godzinę przed wyjściem. Po około 30minutach chodu zerknąłem za zegar i zegar wskazywał tą samą godzinę co przed wyjściem. Zaniepokoiło mnie to, że mimo intensywnego, długiego spaceru zegarek nie ruszył sam. Jasne że najpierw powinienem go choć trochę nakręcić z koronki. Wkurzyłem się i wyjąłem z szafy Orient Stara. Założyłem na rękę i zacząłem machać ręką przez 2min. Zegarek ruszył. Aquis jest pięknym zegarkiem, ale na tym przykładzie widać, że nie opłaca się brać wersji na manufakturowy mechaniźmie, skoro zegarek za 3k ma fajny, dokładny mechanizm ze wskaźnikiem rezerwy chodu, który bardzo szybko kumuluje energię. Jak masz jakieś pytania to pytaj śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aquisa ze zwykłą Sellitą w środku i odchyłki robi po 1,5 -2,5 sekundy na dobę, więc ldlamnie super. Nie spodziewałem się , że będzie , aż tak dobrze. Nigdy go manualnie nie nakręcałem na maxa , żeby osiągnąć te 38 h rezerwy. Przy bardzo intensywnej , całodniowej aktywności fizycznej zegar może wytrzyma te 28 -30 h i się zatrzyma, nigdy nie wytrzymał dłużej. Podobno ten typ tak ma. Na początku trochę mnie to irytowało , ale to mój edc więc można to przeboleć. Z drugiej strony jednak fajnie mieć możliwość odłożenia zegara na kilka dni i założenie czegoś innego dla miłej odmiany. 

Edytowane przez gambit17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, gambit17 napisał(-a):

Ja mam Aquisa ze zwykłą Sellitą w środku i odchyłki robi po 1,5 -2,5 sekundy na dobę, więc ldlamnie super. Nie spodziewałem się , że będzie , aż tak dobrze. Nigdy go manualnie nie nakręcałem na maxa , żeby osiągnąć te 38 h rezerwy. Przy bardzo intensywnej , całodniowej aktywności fizycznej zegar może wytrzyma te 28 -30 h i się zatrzyma, nigdy nie wytrzymał dłużej. Podobno ten typ tak ma. Na początku trochę mnie to irytowało , ale to mój edc więc można to przeboleć. Z drugiej strony jednak fajnie mieć możliwość odłożenia zegara na kilka dni i założenie czegoś innego dla miłej odmiany. 

Odchyłka rewelacyjna. Ja mam 3-4sek/dzień na Orisów 65. Ten Aquis nwm czy trzyma te 120h, nawet jak trzyma to nwm czy jest to warte tej dopłaty w stosunku do wersji na sellicie. Lepiej kupić porządny rotomat i masz problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.