Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Jest OK.

Witam, mam do kolegi Jasha pytanie:

czy książka o historii Orisa jest nadal dostępna, a jeżeli tak, w jaki sposób mógłbym ją nabyć?

pozdrawiam, marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcinie.

Jeśli jesteś z Warszawy to książka jest dostępna w naszym butiku firmowym CHRONO w Blue City.

Powiedz, że jesteś z KMZiZ, bo wtedy jest specjalna cena, jak w tym temacie :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/92076-oris-book-ksi%C4%85zka-o-historii-marki-oris-promocja-dla-klubowicz%C3%B3w/

Super, dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w Aquis Date koperta nie jest tak "beczułkowata" jak w Divers Date? pytam bo niestety nie mam dostępu do Aquisa "na żywo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ja też nie miałem w ręku Aquisa, ale sądząc po zdjęciach porównawczych w załączonym linku, Aquis jest mniej beczułkowaty.

Wynika to też z faktu, że ma większy bezel, więc koperta nie ma tendencji zwężającej.

http://forums.watchuseek.com/f74/oris-aquis-date-blue-ceramic-pictures-no-56k-662702-2.html

pozdrawiam

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w Aquis Date koperta nie jest tak "beczułkowata" jak w Divers Date? pytam bo niestety nie mam dostępu do Aquisa "na żywo"

Nie mam pod ręką Diversa, a przymierzałem już dawno, więc masz tu tylko poglądowe zdjęcie mojego Aquisa z profilu specjalnie do obejrzenia krzywizny:-) Może znajdziesz podobne zdjęcie Diversa w sieci...

post-66359-0-65403700-1420494591_thumb.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

czy w Aquis Date koperta nie jest tak "beczułkowata" jak w Divers Date? pytam bo niestety nie mam dostępu do Aquisa "na żywo"

 

Nie jest beczułkowata. Dodatkowo jest bardziej kanciasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje za info  :)

 

Divers Date po okrągłym roku został sprzedany z uwagi na to że nie odpowiadała mi ta beczułka mimo że na początku przy zakupie nie zwracałem na to uwagi

 

aktualnie poszukuje nowego zegarka i po licznych przemyśleniach typu TH, Omega chyba wygra zdrowy rozsądek, "normalna" cena i dobra jakość czyli Aquis Date ale to jeszcze nic pewnego  :D

Edytowane przez gvizdek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nie ukrywam, że żywię pewne obawy przed zadaniem tego pytania, niemniej jednak gdzie mam je zadać, jak nie tu :)

Proszę o wyrozumiałość oraz wsparcie, gdyż może doświadczenie z mechanizmami automatycznymi jest znikome.

 

Ostatnimi czasy w oko wpadł mi taki oto zegarek: https://dolinski.pl/zegarki-oris/diving-collection/oris-divers/oris-divers-date-73375338454rs.html

 

Jestem ciekawy co Szanowni Wielbiciele Marki Oris o nim myślą ,w szczególności zaś co mogą powiedzieć o dokładności samego mechanizmu. To dla mnie ważne jakie może mieć odchyłki czasowe i w jakim okresie czasu.

Do tej pory użytkowałem jedynie Tissot PRC 516 Automatic, a moje wrażenia były raczej nieprzyjemnie. +19 sek/dzień jest dla mnie nie do zaakceptowania.

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady, w tym wskazanie miejsc, gdzie można nabyć za rozsądną cenę zegarek tej marki.

 

Pozdrawiam

PZA

Edytowane przez PrzeZar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zegarku siedzi znany, powszechny mechanizm Sellity, bliźniaczy do ETY 2824,

niektórzy uważają, że lepszy od ety

 

dokładność chody, jeśli zegarek jest wyregulowany będzie grubo lepsza od +19s/doba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabyjesz go np. w Blue City w wawie. w necie tez. kwestia gdzie wplisz


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Divers Date odchyłka dzienna wynosi ok. +4s/+5s na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabyjesz go np. w Blue City w wawie. w necie tez. kwestia gdzie wplisz

Jaj bym slyszal sierzanta z Allo, Allo :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Orisie (Aquis Date) ta sama Sellitka robi średnio +2 sek/dzień.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest dobry - normalny wynik :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy próbie sprzedaży odpaliłem Orisa BC3 ... kurde stosunek jakość/cena powala, zapomniałem, że jest taki za***isty

 

SAM_1559_zpshrqnp7x3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie! :)

Mój powód codziennego porannego uśmiechu:

 

DSC_0707.jpg

DSC_0718.jpg

 

Przy tej okazji pozdrawiam wszystkich klubowiczów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

potrzebuje Waszej pomocy :) 

 

Stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem BC3 (wersja 40mm). Mam do niego oryginalną bransoletę, która jest świetna, ale.. niestety nie jestem fanem kajdan. Szukam jakiegoś fajnego paska do tego zegarka. Może macie jakieś sugestie co można by do niego dobrać? Ma dość długie uszy, a rozstaw między nimi 20mm.

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zależności jaką kasą dysponujesz :] hm... wrzuć sobie w jedym z portali aukcyjnych lub na stronki producentów pasków - hirsch, morellato czy patini, a może jakiś pasek w stylu NATO - możliwości masz dużo, więc... tylko wybierać;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zależności jaką kasą dysponujesz :] hm... wrzuć sobie w jedym z portali aukcyjnych lub na stronki producentów pasków - hirsch, morellato czy patini, a może jakiś pasek w stylu NATO - możliwości masz dużo, więc... tylko wybierać ;):]

 

Wszystkie te marki dobrze znam :) Chodziło mi bardziej o praktyczne połączenie modelu BC3 z paskiem. Może macie z tym doświadczenie. Póki co zastanawiam się nad http://www.inter-watch.pl/paski-di-modell-carbon-fs-p95.htmloraz którymś hirsch z serii performance.

 

Strzał z dzisiaj (zdjąłem kajdany - założyłem pasek bonetto, z którego nie jestem zadowolony.):

 

IMG 20150205 085049

 

 
 

Pozdrowienia

Edytowane przez elvis512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu zegarka Oris  Oris Aquis Small Second, Date 74376647154MB mam wielką prośbę czy ktoś posiada ten model i może coś na ten temat powiedzieć.

 

oris-aquis-small-second-date-74376647154

Z Góry Dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu zegarka Oris  Oris Aquis Small Second, Date 74376647154MB mam wielką prośbę czy ktoś posiada ten model i może coś na ten temat powiedzieć.

 

oris-aquis-small-second-date-74376647154

Z Góry Dziękuje 

 

Gdybym mógł cokolwiek sugerować to z nurasów Orisa pomyśl raczej o TT ze względu na niecentralne położenie koronki.

TT nosi się genialnie. Ja mam tytanowy - komfort jest 100%, mimo, że to spory zegarek.

Dzięki koronce na godz. 4 nic nie haczy o rękę, a w tym sikorze co podałeś fotkę może być pewien dyskomfort noszenia ze względu na wystającą dużą koronkę na godz. 3.

Ale to tylko takie moje luźne myśli.

Idź do salonu z Orisami, przymierz ten sikor i porównaj sobie komfort noszenia z tytanowym TT.

Tak czy owak - Oris to prawdziwie kozacka marka i cokolwiek nie kupisz, powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  za odpowiedz.

 

Ostatnio zastanawiam się na tym modelem tylko na pasku silikonowym bo coś bransoleta mi się do końca nie podoba.

 

Mógł byś podesłać zdjęcia swojego Oriska bym był bardzo wdzięczny.

 

W sumie nigdy nie myślałem nad TT 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.